Mykonos - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/mykonos/" target="_blank">Grecka wyspa Mykonos</a> należy do archipelagu Cyklad. Mykonos jest jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczek na wsypy greckie. Uważana jest za <strong>wyspę kosmopolityczną</strong>, którą upodobali sobie bogacze i ludzie sławy. Dlatego też Mykonos to <strong>bardzo rozrywkowa wyspa</strong> przepełniona dyskotekami, barami i klubami nocnymi, które tętnią życiem do białego rana.<br/> Z ofert wycieczek last minute warto wybrać taką, która odbywa się w okresie od kwietnia do listopada, choć słońce świeci tu przez 300 dni w roku.

Pogoda na Mykonos

Dzisiaj, 22.4 18°C
Grecka wyspa Mykonos należy do archipelagu Cyklad. Mykonos jest jednym z najpopularniejszych kierunków wycieczek na wsypy greckie. Uważana jest za wyspę kosmopolityczną, którą upodobali sobie bogacze i ludzie sławy. Dlatego też Mykonos to bardzo rozrywkowa wyspa przepełniona dyskotekami, barami i klubami nocnymi, które tętnią życiem do białego rana.
Z ofert wycieczek last minute warto wybrać taką, która odbywa się w okresie od kwietnia do listopada, choć słońce świeci tu przez 300 dni w roku. Główne miasto turystyczne to stolica - Mykonos. Na wzgórzu Kastro znajduje się ważny zabytek narodowy- kompleks kapliczek Najświętszej Panny. Możemy podziwiać tu także Muzeum Marynistyczne z imponującą kolekcją żaglowców i skarbów z dna morza, Muzeum Archeologiczne z grobowcami z pobliskiej wyspy Rhenia oraz Muzeum Folklorystyczne posiadające kolekcję mebli, ikon i instrumentów.
Wycieczki na Mykonos obejmują też romantyczne miasteczko Hora, gdzie białe domki z czerwonymi dachami wspaniale komponują się ze starożytnymi zabytkami. Uwagę zwracają też oswojone pelikany oraz znany klasztor Panagia Tourliani i Cerkiew Paraportiani. Mykonos jest doświadczonym ośrodkiem żeglarskim, dlatego wakacje na tej wyspie są też idealne dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych. W porcie stolicy cumują kolorowe łódki oraz luksusowe jachty, co daje niespotykany obraz. Bogactwo podwodnej fauny i flory podwodnego świata Mykonos daje możliwości do nurkowania, a niedoświadczeni mogą skorzystać z ośrodków szkoleniowych oraz wypożyczalni sprzętu.
Baza noclegowa Mykonos jest bardzo dobrze rozbudowana. Na turystów czeka szeroki wybór hoteli: od luksusowych do skromnych, a większość z nich ulokowana jest na wybrzeżu. Hotele są dobrze wyposażone, posiadają baseny z ciepłą wodą, bogatą ofertę sportów wodnych oraz innych udogodnień. Uroczy obraz Mykonos tworzony jest przez szaro - zielone skały i dzikie kwiaty. To także piaszczyste plaże, a wśród nich najchętniej odwiedzane: Paradise, Super Paradise, Platis Gialos, Ornos czy Agios Stefanos. Specyfika wyspy oraz łagodne wzgórza połączone z uroczymi plażami przemawiają za wakacjami na Mykonos.

Zobacz również:

Opinie : na Mykonos

4,9
Mykonos gosc
spoksik

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY