Zakynthos - Przewodnik

Wyspa Zakynthos (Zante), wysunieta najbardziej na poludnie sposród glównych <strong>Wysp Jonskich</strong>, ma dwa oblicza. Wieksza jej czesc pozostaje zielona i dziewicza, a jednoczesnie bardzo preznie rozwija sie infrastruktura turystyczna. Na wyspie da sie wyróznic trzy strefy - jalowa i górzysta czesc pólnocno-zachodnia, zyzna równine centralna oraz rejon wschodniego i poludniowego wybrzeza, gdzie skupiaja sie miejscowosci wypoczynkowe. <h2>Zakynthos - atrakcje, co zwiedzic</h2> Ogromny kurort <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/zakynthos/laganas/" target="_self"><strong>Laganas</strong></a>, nad zatoka o tej samej nazwie, smialo konkuruje z najwiekszymi miejscowosciami letniskowymi na <strong>Kerkirze</strong>.

Pogoda na Zakynthos

Dzisiaj, 5.4 15°C
Wyspa Zakynthos (Zante), wysunieta najbardziej na poludnie sposród glównych Wysp Jonskich, ma dwa oblicza. Wieksza jej czesc pozostaje zielona i dziewicza, a jednoczesnie bardzo preznie rozwija sie infrastruktura turystyczna. Na wyspie da sie wyróznic trzy strefy - jalowa i górzysta czesc pólnocno-zachodnia, zyzna równine centralna oraz rejon wschodniego i poludniowego wybrzeza, gdzie skupiaja sie miejscowosci wypoczynkowe.

Zakynthos - atrakcje, co zwiedzic

Ogromny kurort Laganas, nad zatoka o tej samej nazwie, smialo konkuruje z najwiekszymi miejscowosciami letniskowymi na Kerkirze. Na poludnie i pólnoc od stolicy wyspy lezy kilka bardziej zacisznych miejscowosci, a na pólwyspie Vassilikos, na poludniu, turysta znajdzie najpiekniejsze krajobrazy i najlepsze plaze, m.in. wspaniala Gerakas.
Chociaz na równinie centralnej pojawiaja sie pierwsze domy wczasowe, pozostaje ona obszarem wzglednego spokoju. Im dalej w glab wyspy, tym wiecej wiejskich gospodarstw, winnic, zabytkowych wiosek i ruin weneckich budowli, zniszczonych podczas kolejnych trzesien ziemi w latach 1948 i 1953.
Pyrgaraki Studios & Apartments

Pyrgaraki Studios & Apartments

Cena za 1 osobę:
980 zł
Na wyspie wciaz produkuje sie doskonale wina, np. biale popolaro, a takze wyjatkowo slodki nugat mandoláto. Zakynthos to równiez kolebka kantádes, powstalych z polaczenia kretenskich piesni ludowych i wloskich ballad operowych. Mozna je uslyszec w wielu tawernach.
Andreolas Beach

Andreolas Beach

Cena za 1 osobę:
1 140 zł
Zakynthos - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty


Opinie : na Zakynthos

4,8
Zakynthos Karolina
Miasto bardzo ładne, nieoblężone jeszcze tak bardzo przez turystów. Warto pospacerować pośród małych uliczek między straganami i innymi małymi sklepikami, które nadają temu miastu swój urok. W ciągu dnia bardzo mało ludzi, dlatego na zakupy najlepiej wybrać się w ciągu dnia. Wieczorem miasto budzi się do życia i jest niesamowite. Całe rodziny chodzą na spacery bądź spotykają się w tawernach. Wieczorami w sklepikach lub kawiarniach można porozmawiać z właścicielami, są bardzo otwarci i sami chętnie zagadują. Przy restauracjach rozbrzmiewa muzyka i śpiew. Widok z portu jest przepiękny. Szczerze polecamy!

Okazje Last Minute: Zakynthos

7 dni 08.05 - 15.05 Inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI
1 245 zł/os.
cena za 2 os.: 2 490 zł
7 dni 24.09 - 01.10 Inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia TUI
1 316 zł/os.
cena za 2 os.: 2 632 zł
7 dni 29.09 - 06.10 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Coral Travel
1 435 zł/os.
cena za 2 os.: 2 870 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY