Zakynthos - Przewodnik

Wyspa Zakynthos (Zante), wysunięta najbardziej na południe spośród głównych <strong>Wysp Jońskich</strong>, ma dwa oblicza. Większa jej część pozostaje zielona i dziewicza, a jednocześnie bardzo prężnie rozwija się infrastruktura turystyczna. Na wyspie da się wyróżnić trzy strefy - jałową i górzystą część północno-zachodnią, żyzną równinę centralną oraz rejon wschodniego i południowego wybrzeża, gdzie skupiają się miejscowości wypoczynkowe. <h2>Zakynthos - atrakcje, co zwiedzić</h2> Ogromny kurort <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/zakynthos/laganas/" target="_self"><strong>Laganas</strong></a>, nad zatoką o tej samej nazwie, śmiało konkuruje z największymi miejscowościami letniskowymi na <strong>Kerkirze</strong>.

Pogoda na Zakynthos

Dzisiaj, 18.6 26°C
Wyspa Zakynthos (Zante), wysunięta najbardziej na południe spośród głównych Wysp Jońskich, ma dwa oblicza. Większa jej część pozostaje zielona i dziewicza, a jednocześnie bardzo prężnie rozwija się infrastruktura turystyczna. Na wyspie da się wyróżnić trzy strefy - jałową i górzystą część północno-zachodnią, żyzną równinę centralną oraz rejon wschodniego i południowego wybrzeża, gdzie skupiają się miejscowości wypoczynkowe.

Zakynthos - atrakcje, co zwiedzić

Ogromny kurort Laganas, nad zatoką o tej samej nazwie, śmiało konkuruje z największymi miejscowościami letniskowymi na Kerkirze. Na południe i północ od stolicy wyspy leży kilka bardziej zacisznych miejscowości, a na półwyspie Vassilikos, na południu, turysta znajdzie najpiękniejsze krajobrazy i najlepsze plaże, m.in. wspaniałą Gerakas.
Chociaż na równinie centralnej pojawiają się pierwsze domy wczasowe, pozostaje ona obszarem względnego spokoju. Im dalej w głąb wyspy, tym więcej wiejskich gospodarstw, winnic, zabytkowych wiosek i ruin weneckich budowli, zniszczonych podczas kolejnych trzęsień ziemi w latach 1948 i 1953.
Perkes

Perkes

Cena za 1 osobę:
1 386 zł
Na wyspie wciąż produkuje się doskonałe wina, np. białe popolaro, a także wyjątkowo słodki nugat mandoláto. Zakynthos to również kolebka kantádes, powstałych z połączenia kreteńskich pieśni ludowych i włoskich ballad operowych. Można je usłyszeć w wielu tawernach.
Apartments Pahnis Studios

Apartments Pahnis Studios

Cena za 1 osobę:
1 448 zł
Zakynthos - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty


Opinie : na Zakynthos

4,2
Zakynthos Joanna R.
Miasto Zakynthos leży w południowo-wschodniej części wyspy o tej samej nazwie. Największa miejscowość oraz port na całej wyspie. Urokliwe miasteczko z licznymi restauracjami oraz sklepikami. Można tu zobaczyć miedzy innymi starówkę, port, Katedrę św. Dionizosa, gdzie znajdują się relikwie św. Dionizosa – patrona wyspy. Kościół Faneromani jest licznie odwiedzanym miejscem przez miłośników historii oraz sztuki. Po trzęsieniu ziemi w 1953 roku część malowideł pochodzących z kościoła przeniesiono do Muzeum Bizantyjskiego w innej części miasta. Lokalną komunikacją lub taksówką można udać się do innych części wyspy. Natomiast z portu można udać się na rejs do Zatoki Wraku lub na Kefalonię.

Okazje Last Minute: Zakynthos

Zante Village

Zante Village 3.7
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Neckermann
2 938 zł / 2 os.
1 469 zł / 1 os.

Alex Studios

Alex Studios 2.8
7 dni 23.06 - 30.06 inne terminy Gdańsk RO - Bez wyżywienia Rainbow
last
minute
3 032 zł / 2 os.
1 516 zł / 1 os.
2 305 zł / 1 os. - 34 %

smartline Princess

smartline Princess
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania Neckermann
3 048 zł / 2 os.
1 524 zł / 1 os.

Grecja na skróty