Zakynthos - Przewodnik

Wyspa Zakynthos (Zante), wysunięta najbardziej na południe spośród głównych <strong>Wysp Jońskich</strong>, ma dwa oblicza. Większa jej część pozostaje zielona i dziewicza, a jednocześnie bardzo prężnie rozwija się infrastruktura turystyczna. Na wyspie da się wyróżnić trzy strefy - jałową i górzystą część północno-zachodnią, żyzną równinę centralną oraz rejon wschodniego i południowego wybrzeża, gdzie skupiają się miejscowości wypoczynkowe. <h2>Zakynthos - atrakcje, co zwiedzić</h2> Ogromny kurort <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/zakynthos/laganas/" target="_self"><strong>Laganas</strong></a>, nad zatoką o tej samej nazwie, śmiało konkuruje z największymi miejscowościami letniskowymi na <strong>Kerkirze</strong>.

Pogoda na Zakynthos

Dzisiaj, 11.12 15°C
Wyspa Zakynthos (Zante), wysunięta najbardziej na południe spośród głównych Wysp Jońskich, ma dwa oblicza. Większa jej część pozostaje zielona i dziewicza, a jednocześnie bardzo prężnie rozwija się infrastruktura turystyczna. Na wyspie da się wyróżnić trzy strefy - jałową i górzystą część północno-zachodnią, żyzną równinę centralną oraz rejon wschodniego i południowego wybrzeża, gdzie skupiają się miejscowości wypoczynkowe.

Zakynthos - atrakcje, co zwiedzić

Ogromny kurort Laganas, nad zatoką o tej samej nazwie, śmiało konkuruje z największymi miejscowościami letniskowymi na Kerkirze. Na południe i północ od stolicy wyspy leży kilka bardziej zacisznych miejscowości, a na półwyspie Vassilikos, na południu, turysta znajdzie najpiękniejsze krajobrazy i najlepsze plaże, m.in. wspaniałą Gerakas.
Chociaż na równinie centralnej pojawiają się pierwsze domy wczasowe, pozostaje ona obszarem względnego spokoju. Im dalej w głąb wyspy, tym więcej wiejskich gospodarstw, winnic, zabytkowych wiosek i ruin weneckich budowli, zniszczonych podczas kolejnych trzęsień ziemi w latach 1948 i 1953.
Pyrgaraki Studios & Apartments

Pyrgaraki Studios & Apartments

Cena za 1 osobę:
1 101 zł
Na wyspie wciąż produkuje się doskonałe wina, np. białe popolaro, a także wyjątkowo słodki nugat mandoláto. Zakynthos to również kolebka kantádes, powstałych z połączenia kreteńskich pieśni ludowych i włoskich ballad operowych. Można je usłyszeć w wielu tawernach.
Koukis Beach Aparthotel

Koukis Beach Aparthotel

Cena za 1 osobę:
1 103 zł
Zakynthos - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty


Opinie : na Zakynthos

4,8
Zakynthos Karolina
Miasto bardzo ładne, nieoblężone jeszcze tak bardzo przez turystów. Warto pospacerować pośród małych uliczek między straganami i innymi małymi sklepikami, które nadają temu miastu swój urok. W ciągu dnia bardzo mało ludzi, dlatego na zakupy najlepiej wybrać się w ciągu dnia. Wieczorem miasto budzi się do życia i jest niesamowite. Całe rodziny chodzą na spacery bądź spotykają się w tawernach. Wieczorami w sklepikach lub kawiarniach można porozmawiać z właścicielami, są bardzo otwarci i sami chętnie zagadują. Przy restauracjach rozbrzmiewa muzyka i śpiew. Widok z portu jest przepiękny. Szczerze polecamy!

Okazje Last Minute: Zakynthos

Katerina Palace

Katerina Palace 4.6
7 dni 25.09 - 02.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Dogodne położenie z bliską odległością od stolicy
  • Komfortowe i zadbane pokoje
  • Bliskość łagodnie opadającej do morza plaży
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
2 266 zł / 2 os.
1 133 zł / 1 os.

Metaxa (Kalamaki)

Metaxa (Kalamaki) 4.3
7 dni 11.05 - 18.05 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
2 306 zł / 2 os.
1 153 zł / 1 os.

Andreolas Beach

Andreolas Beach 3.3
7 dni 25.09 - 02.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI
2 390 zł / 2 os.
1 195 zł / 1 os.

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY