• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Grecja - last minute

Wycieczki last minute do Grecji to niepowtarzalna okazja, by na własne oczy zobaczyć starożytną kulturę, poczuć gorące słońce i wykąpać się w czystej, błękitnej wodzie morza Egejskiego. Grecja pełna jest bogatej historii i kultury, a każda odwiedzona wyspa i miasto jest równie zachwycające, co unikalne. Wybierając oferty last minute, wyjedziesz na wymarzone wakacje za ułamek ceny. Co może być lepsze od spontanicznego wyjazdu do tego pięknego miejsca, nie obciążając Twojego budżetu? Wybierz Grecję last minute i przeżyj niezapomnianą przygodę! 

Najlepsze kierunki w Grecji

Kreta
 • miejsce zatłoczone Ano
 • kluby nocne Ano
 • turystyka Ano
 • plaża piaskowa Ano
 • odpowiedni dla par Ano
 • plażowanie Ano

Najlepiej ocenione hotele w Grecji

Istion Club

Istion Club

Ocena: 5/5

Grecja, Chalkidiki, Nea Potidea

Ocena 5,0 / 5

od 2 129 za osobę

Nana Golden Beach

Grecja, Kreta, Hersonissos

Ocena 5,0 / 5

od 3 305 za osobę

Porto Kalamaki

Porto Kalamaki

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Kato Galatas

Ocena 4,9 / 5

od 1 454 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Agora

Agora

W stolicy wyspy Kos, na jej wschodnim wybrzeżu, na odwiedzających czeka miejsce zwane Agorą. To ważne stanowisko archeologiczne pochodzi z III-IV wieku p.n.e. i było wykorzystywane jako targowisko. Budowa takiego centrum handlowego była w tamtych czasach całkiem logiczna, ponieważ strategiczne położenie było idealne dla wymiany towarów wszelkiego rodzaju. Rzadkie cechy architektoniczne, takie jak zdobione kolumny, sztukaterie i mozaiki podłogowe ze scenami z mitologii i natury można podziwiać w niektórych częściach.

W XIV wieku pierwotna zabudowa dostarczyła materiału do budowy nowego zamku (Zamek Rycerzy Zakonu Świętego Jana lub Neratzia), a większość budynków zniknęła bezpowrotnie. Zniszczenia dopełniło trzęsienie ziemi w latach 30-tych XX wieku. To z kolei zainspirowało archeologów do zagłębienia się w odkrywanie dowodów minionych wieków. Efektem tego jest dzisiejsze stanowisko archeologiczne, licznie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Budynki historyczne
Wyspa Cameo

Wyspa Cameo

Najbardziej urokliwym miejscem Laganas Bay jest prywatna wyspa otoczona sosnami, położona po lewej stronie zatoki Laganas. Obecnie, w miesiącach letnich, połączona jest ze stałym lądem dużym drewnianym mostem i funkcjonuje jako kawiarnia i klub nocny, a nawet jako wysepka ślubna. Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie.

Wyspy
Platan Hipokratesa

Platan Hipokratesa

Drzewo platanowe Hipokratesa znajduje się w centrum Kos. Legendy mówią, że słynny grecki lekarz Hipokrates nauczał swoich studentów pod tym drzewem. Platan musiałby mieć ponad 2500 lat, co według ekspertów jest niemożliwe. Mówi się, że jego wiek wynosi od 500 do 1500 lat. Miejscowi wierzą, że może to być odrost oryginalnego platanu Hipokratesa!

Atrakcje przyrodnicze
Rethymno

Rethymno

Rethymno to piękne miasto położone na północnym wybrzeżu Krety, pod zboczami gór Ida. Powierzchnia miasta jest w większości górzysta, a od północy znajduje się żyzna równina granicząca z Morzem Kreteńskim. Znajduje się tam kilka plaż z przylegającymi do nich kompleksami hotelowymi, zatokami i kurortami. Na architekturę miasta wpływ ma długie panowanie weneckie i tureckie. 

Warto zobaczyć kręte uliczki centrum miasta, meczety, twierdzę Fortezza, muzeum archeologiczne, można umilić sobie dzień odwiedzając małe kawiarenki, restauracje czy tawerny, a do wypoczynku zachęci nas park.

Miasta / Place / Ulice

Popularne miejsca na wakacje last minute w Grecji

Weekendowa wycieczka do Grecji może przynieść wiele radości. Warto czasem wyrwać się z domu, zapomnieć choć na chwilę o obowiązkach i naładować wewnętrzne baterie dzięki relaksowi w przepięknych okolicznościach przyrody.

Jeśli okazuje się, że mamy wolny weekend, warto poszukać oferty last minute na wyjazd weekendowy do Grecji. Krótka wycieczka na przedłużony weekend, czyli na 4 dni i 3 noce, może być sposobem na wypoczynek w czasie majówki czy długiego weekendu czerwcowego. Z uwagi na piękną pogodę w Grecji panującą od wczesnej wiosny do późnej jesieni taki krótki urlop na ostatnią chwilę można zorganizować w wielu różnych terminach. Do wyboru są kierunki takie jak m.in. Riwiera Olimpijska, Attyka czy Półwysep Chalkidiki i Peloponez, albo też greckie wyspy.

Super last minute Grecja

Spontaniczność pozwala, by dodawać życiu kolorów i zaskakiwać swoich bliskich. Mając elastyczne godziny pracy i możliwość wzięcia urlopu dosłownie w ostatniej chwili, można zarezerwować ofertę super last minute w Grecji. Taka impreza turystyczna może zaczynać się już następnego dnia. Trzeba więc szybko podejmować decyzję i liczyć się z tym, że już nazajutrz można leżeć wygodnie na leżaku nad basenem czy nad morzem. Z uwagi na to, że wylot organizowany jest w ciągu kilku dni, a czasem kilkunastu godzin, wycieczki super last minute mają bardzo atrakcyjne ceny. Warto więc zwrócić na nie uwagę.

Można zrealizować dzięki temu swoje plany na tanie wakacje w Grecji. Nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd z dnia na dzień. Na turystów, którzy wolą wszystko planować z wyprzedzeniem, czekają atrakcyjne oferty na lato 2024 w Grecji.

Last minute - wyspy Grecji

 Grecja jest krajem, który zapewnia wiele ciekawych miejsc na wypoczynek. Można połączyć relaks ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji. Idealne będą do tego wyspy greckie. Hotele oferują tam znakomite warunki do wypoczynku. Widok na morze, góry, bliskość wielu atrakcji turystycznych to bez wątpienia atuty takiego urlopu. Jeśli turysta decyduje się na Grecję w ofercie last minute, może pojechać na wiele różnych wysp, położonych w różnej odległości od Polski. Najdłuższy lot będzie dotyczył np. wczasów na Rodos, a najkrótszy, jeśli wybiera się na Thassos czy Korfu. Do najbardziej popularnych kierunków na wakacje last minute w Grecji na wyspach zalicza się ponadto Kretę, Kos, Santorini czy też Skiathos i Zakynthos.

Grecja wycieczka objazdowa – last minute

Postrzegana jako kolebka cywilizacji europejskiej oraz miejsce fascynujące pod względem historycznym Grecja stanowi jeden z najbardziej popularnych kierunków na wczasy letnie. Dzięki ofertom na wycieczki last minute można wiele zaoszczędzić, ale za cenę elastycznego organizowania wakacji. Podczas pobytu w Grecji warto zwiedzać – na przykład na własną rękę, a w przygotowywaniu planu takich wycieczek pomocny będzie nasz przewodnik po Grecji.

Alternatywną opcją zwiedzenia jak największej liczby ciekawych miejsc i zabytków w Grecji jest wybór oferty na wycieczkę objazdową, również w formule last minute. Może być to na przykład wyjazd pod hasłem „Pod słońcem Attyki”. Turyści w programie zwiedzania mają m.in. Ateny, Eginę, Poros, Hydrę, Pireus czy Riwierę Attycką, albo „Egejska Odyseja”, gdzie plan uwzględnia zwiedzanie Lindos, Tsambiki, Epta Piges, Rodos, czy nawet tureckiego Marmaris i Efezu.

Last minute - Grecja dla dorosłych

Wyjazd z rodziną czy samodzielny? Przy planowaniu urlopu wyłącznie dla dorosłych warto wyszukiwać takie obiekty noclegowe, które mają ofertę tylko dla osób 18+. Hotele w Grecji dla dorosłych bardzo często oferują najwyższy komfort wypoczynku, ponieważ są 5-gwiazdkowe, ze wszelkimi wygodami. Bywa, że znajdują się blisko centrum miasta w dużych kurortach turystycznych, co pozwala na skorzystanie z różnych rozrywek znajdujących się w danej lokalizacji – klubów, dyskotek i nie tylko.

Warto rozważyć też skorzystanie z oferty last minute w hotelach z opcją wyżywienia all inclusive w Grecji. Pozwala to na spędzenie wygodnie wakacji, w ramach których w jednej cenie wycieczki goście mają pełne wyżywienie, łącznie z napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi w wyznaczonych godzinach.

Last minute - Grecja ceny

Wycieczka do Grecji nie musi być droga – zarówno wtedy, gdy turysta planuje dłuższe wczasy na wyspach, jak i krótki wyjazd do Aten. Warto polować na okazje last minute na weekendowe wypady i wycieczki objazdowe, podczas których można zobaczyć duży fragment Grecji, ale i odpocząć na przepięknych plażach. Ceny bywają nawet o kilkadziesiąt procent niższe w porównaniu ze standardowym kosztem urlopu.

Popularne miejsca na wakacje last minute w Grecji

Grecja czaruje zarówno swoim kontynentalnym obliczem, jak i magią wysp. W zależności od tego co kto lubi, można wybrać kierunek, który sprawi, że każdy dzień okaże się serią pięknych zdarzeń. W Grecji kontynentalnej warto wybrać się w takie miejsca jak Riwiera Olimpijska, niezwykły Peloponez, Tesalia, Attyka, Grecja Środkowa, czy Chalkidiki. To niewątpliwie topowe destynacje, które rokrocznie przyciągają ogromną ilość zaciekawionych turystów.

Na last minute Grecja warto wybrać cuda Attyki, bowiem tą część kraju nie bez powodu nazywa się Grecją w miniaturze. Oznacza to, że można tutaj znaleźć wszystko, co stanowi najpiękniejsze atrakcje w tej części świata. To tutaj bowiem na odwiedzających czekają Ateny, starożytne świątynie, historyczny Akropol oraz wiele innych perełek. Poza tym to także miejsce obfitujące w długie, miękkie plaże i oczywiście ogrom słońca.

Chalkidiki zachwycają równie bardzo. Ten zakątek Grecji to przede wszystkim dziki wciąż i niezmieniony przez człowieka krajobraz, a także przepiękne plaże. Lasy piniowe rosnące w pasie nadmorskim, cudowne widoki, czy takie miejsca jak Athos, Kassandra oraz Sithonia sprawiają, że nie chce się opuszczać tego półwyspu. Zastanawiając się, gdzie spędzić wczasy last minute w Grecji, można spokojnie wybrać właśnie Chalkidki. To idealny zakątek dla rodzin z dziećmi, przyjaciół, singli czy zakochanych.

Jeśli chodzi o wyspy to warto wybrać wycieczki last minute - Grecja: na Kretę, Rodos, Zakynthos, Santorini czy Korfu. Pierwsza z wymienionych wysp to przede wszystkim zabytki takie jak Heraklion, czy miasteczko Agios Nikolaos. To największa i najbardziej znana wyspa, którą chętnie odwiedzają turyści z wszystkich stron świata. Idealnie nadaje się na wczasy z dziećmi, bowiem czekają tutaj hotele z animacjami dla najmłodszych, czy też aquaparki.

Grecja last minute tanio to także Rodos, czy Zakynthos. Obie wyspy posiadają widoki, które zapierają dech w piersiach. Na Rodos można bez końca spacerować wśród cytrusowych gajów, czy na rajskich plażach oraz korzystać z waterparków, czy też lunaparków. Na Zakynthos zaś można zachwycać się niezwykłymi klifami, Zatoką Wraku oraz mnóstwem propozycji dla osób kochających sporty wodne.

Wybierając opcję Grecja last minute warto też rozważyć możliwość przyjazdu na magiczną Korfu, która jest pełna zieleni i wspaniałej natury. Warto tutaj zobaczyć rzymskie łaźnie, Pałac Achillion, czy świątynię Apollina. Dodatkowo zaś zrelaksować się wśród piękna i charakterystycznych greckich przyjemności - jak chociażby jedzenie w tawernach.

Grecja – hotele z najlepszymi opiniami

Petra F.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 4.5. - 11.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Kalithea Horizon Royal Ocena: 4/5 Grecja, Rodos

Najlepsze, jakie kiedykolwiek mieliśmy. Na pewno wrócimy ponownie.

Najlepsze, jakie kiedykolwiek mieliśmy. Na pewno wrócimy ponownie.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Świetne, czyste, wygodne łóżka.

Wyżywienie
Wspaniale, jedzenie przez cały dzień, mnóstwo owoców morza, codziennie coś innego.

Obsługa w hotelu
Bardzo pomocny personel. Wózek golfowy jeździ po terenie, do morza, do restauracji, do pokoju.

Plaża
Nie da się obejść bez butów do wody, ale poza tym jest pięknie.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Irena K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 4.5. - 11.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Kalithea Horizon Royal Ocena: 4/5 Grecja, Rodos

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Grecja – Hotele z opiniami

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa Grecji - gdzie na wakacje last minute?

Kiedy jechać do Grecji i jakiej spodziewać się pogody?

Grecja zaprasza do siebie o każdej porze roku. Świetna pogoda zaczyna się tu już od kwietnia i trwa aż do października. Najcieplej jest tutaj od czerwca do końca sierpnia, a najchłodniej w styczniu. W lipcu i sierpniu temperatury wskazują w Grecji około 30 stopni Celsjusza. Warto dodać, że nieco mniejszy upał odczuwa się na wyspach, a większy na kontynencie.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Kreta

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 20 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 23 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 27 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 28 °C woda 25 °C

 • Sierpień Sie 28 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 26 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 23 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 21 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 18 °C

Rodos

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 20 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 23 °C woda 20 °C

 • Czerwiec Cze 27 °C woda 23 °C

 • Lipiec Lip 29 °C woda 25 °C

 • Sierpień Sie 29 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 27 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 24 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 21 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 18 °C

Kos

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 18 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 21 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 26 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 32 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 34 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 34 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 30 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 26 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 21 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 18 °C

Przydatne informacje