Wycieczki objazdowe za granicą

Obecnie wielu turystów zamiast leniwych wczasów w wakacyjnym kurorcie, preferuje wycieczki objazdowe po ciekawych krainach, w trakcie aktywnego wypoczynku można zwiedzić dużo więcej lokalnych zabytków. Wybierając sie na taką wycieczkę warto skorzystać z oferty jednego z popularnych biur podróży takich jak Rainbow czy Itaka. Jakie kierunki będą popularne w tym sezonie?

 

Grecja

Wycieczka objazdowa po Grecji to pasjonująca podróż do źródeł naszej cywilizacji, w wypełnionej pięknymi krajobrazami scenerii

Włochy

Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Włoch i niezapomniane wrażenia gwarantują najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech

Turcja

Położona na dwóch kontynentach Turcja to niezwykła mozaika kulturowa, w której mieszają się wpływy Zachodu i Orientu

Francja

By poznać najpiękniejsze zakątki Francji i poczuć jej niepowtarzalny klimat, wystarczy wybrać się na wycieczkę objazdową!

Wycieczki objazdowe - europejskie stolice

Wycieczki objazdowe nie muszą trwać całego turnusu, niekiedy wystarczy dłuższy weekend, aby wspaniale spędzić czas. Największą popularnością cieszą się krótkie wycieczki do największych, europejskich metropolii. W Paryżu można spędzić romantyczny weekend z ukochaną osobą, odwiedzając liczne galerie sztuki i podziwiając wspaniałą architekturę. W Barcelonie, oprócz zwiedzania fenomenalnych budowli autorstwa Gaudiego, można też wybrać się na plaże lub odwiedzić Muzeum Picassa.

Miłośników starożytnych ruin z pewnością zainteresuje weekend w słonecznym Rzymie, gdzie oprócz Koloseum i Panteonu będą podziwiać wiele ciekawych budowli nowożytnych. A może wakacyjny weekend w Sztokholmie? Latem dni w stolicy Szwecji są ciepłe i słoneczne, idealne na zwiedzanie lokalnych zabytków. Poza tym długi weekend warto spędzić też w Lizbonie, Londynie czy Bolonii.

Gdzie na wycieczkę objazdową po egzotycznej Azji?

Azja jest bardzo chętnie wybierana przez turystów poszukujących ciekawych wycieczek objazdowych, w których trakcie można obcować z zupełnie inną kulturą. Ostatnimi laty dużą popularnością cieszą się państwa położone na Kaukazie - Azerbejdżan, Armenia oraz Gruzja. W trakcie wycieczki po regionie można wylegiwać się na egzotycznych plażach, zwiedzać wspaniałe zabytki w historycznym Baku oraz Tibilisi, czy też rozsmakować się w fenomenalnej, gruzińskiej kuchni.

Turyści poszukujący duchowych doznań powinni wybrać się na wczasy do słonecznej Tajlandii, które są połączone z zajęciami jogi i medytacją. W tym pięknym kraju, oprócz zjawiskowej przyrody, zachwycają też starożytne świątynie, a także wielkomiejski Bangkok.

Osoby zainteresowane kulturą muzułmańską powinny zainteresować się wczasami w Iranie. W trakcie 2 tygodni prócz stolicy, Teheranu, można odwiedzić starożytny Hamadan i Biszapur, a także wielokilometrowe złoża ropy naftowej w okolicach Szirazu. Kolejna atrakcją Azji są Chiny, w których obok nowoczesnego Hongkongu i Szanghaju warto wybrać się na przejażdżkę wzdłuż Muru Chińskiego czy do Tybetu, pełnego wspaniałych, buddyjskich klasztorów, w których turyści zapraszani są przez mnichów do wspólnej medytacji.

Wycieczki objazdowa po USA i okolicach

W dzisiejszych czasach również wakacje w odległej Ameryce Północnej i Południowej są w zasięgu ręki polskich turystów. Wycieczka objazdowa to najlepszy sposób na zwiedzenie Stanów Zjednoczonych. Południowo-wschodnia część kraju zachwyca egzotyczną przyrodą i piękną architekturą. Stan Luizjana pełny jest monumentalnych, rezydencji, które dawniej należały do bogatych plantatorów. To właśnie w tym stanie mieści się też stolica jazzu, Nowy Orlean, najprawdopodobniej najbardziej egzotyczne i różnorodne miasto w kraju. A na plażowanie w prawdziwym, amerykańskim stylu najlepiej wybrać się na Florydę, do kultowego Miami.

Turyści pragnący poczuć się jak dawni, amerykańscy pionierzy, powinni wybrać się na wycieczkę objazdową po Środkowym Zachodzie, w okolice Gór Skalistych. Na tym terenie znajdziemy takie atrakcje jak Park Narodowy Yellowstone, wodospady w Idaho, czy Górę Rushmore, zdobioną podobiznami amerykańskich prezydentów.

Miłośnicy łagodniejszej pogody powinny wybrać się na wczasy na dziewiczą Alaskę oraz na objazd po zachodnim, lub wschodnim obszarze Kanady. Warto zahaczyć również o Amerykę Południową, która przyciąga starożytnymi ruinami Majów, Azteków i Inków, ciekawą architekturą kolonialną Limy, Santiago czy Panamy, a także bujną, tropikalną roślinnością.

Gdzie na wycieczkę objazdową?