Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Wycieczki objazdowe za granicą

Obecnie wielu turystów zamiast leniwych wczasów w wakacyjnym kurorcie, preferuje wycieczki objazdowe po ciekawych krainach, w trakcie aktywnego wypoczynku można zwiedzić dużo więcej lokalnych zabytków. Wybierając sie na taką wycieczkę warto skorzystać z oferty jednego z popularnych biur podróży takich jak Rainbow czy Itaka. Jakie kierunki będą popularne w tym sezonie?

 

Grecja wycieczki objazdowe

Wycieczka objazdowa po Grecji to pasjonująca podróż do źródeł naszej cywilizacji, w wypełnionej pięknymi krajobrazami scenerii

Włochy wycieczki objazdowe

Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Włoch i niezapomniane wrażenia gwarantują najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech

Turcja wycieczki objazdowe

Położona na dwóch kontynentach Turcja to niezwykła mozaika kulturowa, w której mieszają się wpływy Zachodu i Orientu

Francja wycieczki objazdowe

By poznać najpiękniejsze zakątki Francji i poczuć jej niepowtarzalny klimat, wystarczy wybrać się na wycieczkę objazdową!

Egipt wycieczki objazdowe

Wycieczka objazdowa po Egipcie to wspaniała podróż w czasie. Sprawdź oferty na wymarzoną podróż!

Zobacz wszystkie kierunki wycieczek objazdowych

Zaplanuj wymarzoną wycieczkę objazdową - samolotem, autokarem, pociągiem, a może statkiem? Sprawdź wszystkie kierunki!

Wycieczki objazdowe - europejskie stolice

Wycieczki objazdowe nie muszą trwać całego turnusu, niekiedy wystarczy dłuższy weekend, aby wspaniale spędzić czas. Największą popularnością cieszą się krótkie wycieczki do największych, europejskich metropolii. W Paryżu można spędzić romantyczny weekend z ukochaną osobą, odwiedzając liczne galerie sztuki i podziwiając wspaniałą architekturę. W Barcelonie, oprócz zwiedzania fenomenalnych budowli autorstwa Gaudiego, można też wybrać się na plaże lub odwiedzić Muzeum Picassa.

Miłośników starożytnych ruin z pewnością zainteresuje weekend w słonecznym Rzymie, gdzie oprócz Koloseum i Panteonu będą podziwiać wiele ciekawych budowli nowożytnych. A może wakacyjny weekend w Sztokholmie? Latem dni w stolicy Szwecji są ciepłe i słoneczne, idealne na zwiedzanie lokalnych zabytków. Poza tym długi weekend warto spędzić też w Lizbonie, Londynie czy Bolonii.

Gdzie na wycieczkę objazdową po egzotycznej Azji?

Azja jest bardzo chętnie wybierana przez turystów poszukujących ciekawych wycieczek objazdowych, w których trakcie można obcować z zupełnie inną kulturą. Ostatnimi laty dużą popularnością cieszą się państwa położone na Kaukazie - Azerbejdżan, Armenia oraz Gruzja. W trakcie wycieczki po regionie można wylegiwać się na egzotycznych plażach, zwiedzać wspaniałe zabytki w historycznym Baku oraz Tibilisi, czy też rozsmakować się w fenomenalnej, gruzińskiej kuchni.

Turyści poszukujący duchowych doznań powinni wybrać się na wczasy do słonecznej Tajlandii, które są połączone z zajęciami jogi i medytacją. W tym pięknym kraju, oprócz zjawiskowej przyrody, zachwycają też starożytne świątynie, a także wielkomiejski Bangkok.

Osoby zainteresowane kulturą muzułmańską powinny zainteresować się wczasami w Iranie. W trakcie 2 tygodni prócz stolicy, Teheranu, można odwiedzić starożytny Hamadan i Biszapur ,a także wielokilometrowe złoża ropy naftowej w okolicach Szirazu. Kolejna atrakcją Azji są Chiny, w których obok nowoczesnego Hongkongu i Szanghaju warto wybrać się na przejażdżkę wzdłuż Muru Chińskiego czy do Tybetu, pełnego wspaniałych, buddyjskich klasztorów, w których turyści zapraszani są przez mnichów do wspólnej medytacji.

Wycieczki objazdowa po USA i okolicach

W dzisiejszych czasach również wakacje w odległej Ameryce Północnej i Południowej są w zasięgu ręki polskich turystów. Wycieczka objazdowa to najlepszy sposób na zwiedzenie Stanów Zjednoczonych. Południowo-wschodnia część kraju zachwyca egzotyczną przyrodą i piękną architekturą. Stan Luizjana pełny jest monumentalnych, rezydencji, które dawniej należały do bogatych plantatorów. To właśnie w tym stanie mieści się też stolica jazzu, Nowy Orlean, najprawdopodobniej najbardziej egzotyczne i różnorodne miasto w kraju. A na plażowanie w prawdziwym, amerykańskim stylu najlepiej wybrać się na Florydę, do kultowego Miami.

Turyści pragnący poczuć się jak dawni, amerykańscy pionierzy, powinni wybrać się na wycieczkę objazdową po Środkowym Zachodzie, w okolice Gór Skalistych. Na tym terenie znajdziemy takie atrakcje jak Park Narodowy Yellowstone, wodospady w Idaho, czy Górę Rushmore, zdobioną podobiznami amerykańskich prezydentów.

Miłośnicy łagodniejszej pogody powinny wybrać się na wczasy na dziewiczą Alaskę oraz na objazd po zachodnim, lub wschodnim obszarze Kanady. Warto zahaczyć również o Amerykę Południową, która przyciąga starożytnymi ruinami Majów, Azteków i Inków, ciekawą architekturą kolonialną Limy, Santiago czy Panamy, a także bujną, tropikalną roślinnością.

Wycieczka objazdowa Egipt

Wycieczka objazdowa po Egipcie to fascynujące doświadczenie, dzięki któremu odkryjemy tajemnice najpiękniejszej ze starożytnych cywilizacji - od piramid w Gizie po grobowce w Dolinie Królów. Warto też skorzystać z rejsu po Nilu, zobaczyć najpiękniejsze rafy koralowe i poznać kulturę beduińską. Podróż po Egipcie to spotkanie z historią, tajemniczością i magią tego pięknego kraju. Wycieczka objazdowa w Egipcie zagwarantuje nam możliwość zobaczenia całego jego piękna. Prawdziwa gratka dla poszukiwaczy przygód!

Wycieczka objazdowa Grecja

Wycieczka objazdowa po Grecji zagwarantuje nam zanurzenie się w bogatej historii tego niezwykłego kraju. Odwiedź starożytne ruiny w Atenach czy miasto Olimpia. Udaj się na romantyczny spacer po wąskich, krętych uliczkach Santorini i Mykonos, a wieczorem delektuj się zapierającym dech w piersiach zachodem słońca nad Morzem Egejskim. Wycieczka objazdowa po Grecji to prawdziwa podróż w czasie, dzięki której poznasz wszystkie najpiękniejsze zakątki tego cudownego kraju.

Wycieczka objazdowa Turcja

Wycieczka objazdowa po Turcji to niezapomniane doświadczenie, którego nie można przegapić! Wejdź do świata fascynującej historii, różnorodnej kultury i pięknych krajobrazów. Zwiedź zapierające dech w piersiach starożytne ruiny, jak Hagia Sophia w Stambule i przejdź się po urokliwych uliczkach Kapadocji, znanej ze swojego „księżycowego” krajobrazu i tysięcy balonów. Odkryj magiczne plaże nad tureckim wybrzeżem, takie jak Antalya czy Bodrum i rozsmakuj się w wyśmienitych daniach tureckiej kuchni. Wycieczka objazdowa po Turcji najlepsza opcja na wakacje!

Wycieczka objazdowa Chorwacja

Wycieczka objazdowa po Chorwacji to prawdziwie niezapomniana przygoda, podczas której zwiedzisz najpiękniejsze miasta, jak Dubrownik czy starożytny Zadar. Po drodze odkryjesz również malownicze wyspy, takie jak Hvar czy Korčula, gdzie zagubisz się wśród klimatycznych zaułków, plaż czy wąskich uliczek. Jeziora Plitwickie to natomiast najlepszy przystanek dla każdego amatora dzikiej przyrody. Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę objazdową po Chorwacji, zanurz się w jej kulturze i ciesz się niepowtarzalną atmosferą tego niezwykłego śródziemnomorskiego kraju.

Wycieczka objazdowa Hiszpania

Wycieczka objazdowa po Hiszpanii pozwoli na zwiedzenie najpiękniejszych miast, jak Madryt z imponującym Pałacem Królewskim czy Barcelona. Na podróżników czekają również urokliwe miasteczka, takie jak Sewilla z klimatyczną dzielnicą Santa Cruz i romantyczne Grenada z magiczną Alhambrą. Nieco dalej czekają również perły hiszpańskiego wybrzeża, jak słynne Costa del Sol czy Costa Brava. Wycieczka objazdowa po Hiszpanii to podróż, która pozwala odkryć prawdziwe bogactwo tego kraju, cieszyć się flamenco, fiestami i najpiękniejszymi zabytkami. To prawdziwa gratka dla poszukiwaczy przygód i miłośników kultury, którzy nie potrafią na długo usiedzieć w jednym miejscu!

Wycieczka objazdowa Tajlandia

Wycieczka objazdowa po Tajlandii to wspaniała opcja dla wszystkich podróżników, którzy pragną zwiedzić każdy zakątek tego niezwykłego kraju. Podczas podróży zwiedzisz dynamiczny Bangkok, a także Chiang Mai – stolicę świątyń – i górskie Chiang Rai. Zanurzysz się również w rajskim klimacie tropikalnych wysepek Phuket czy Koh Samui, gdzie białe plaże, turkusowe wody i rafy koralowe pozwolą Ci prawdziwie się zrelaksować. Wycieczka objazdowa po Tajlandii pozwoli Ci zobaczyć wszystko, co oferuje ten niezwykły kraj. Cudowne wspomnienia gwarantowane!

Lista krajów na wycieczkę objazdową