City Break - najpiękniejsze miasta Europy 

Inne miasta

Barcelona Barcelona (69 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 14 °C Temperatura morza: 13 °C 389 zł
Florencja Florencja (9 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 14 °C Temperatura morza: 14 °C 832 zł
Madryt Madryt (36 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 15 °C Temperatura morza: 13 °C 1 124 zł
Mediolan Mediolan (15 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 17 °C Temperatura morza: 14 °C 826 zł
Neapol Neapol (12 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 14 °C Temperatura morza: 14 °C 739 zł
Nicea Nicea (1 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 15 °C Temperatura morza: 17 °C 1 142 zł
Paryż Paryż (40 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 29 °C Temperatura morza: 23 °C 1 018 zł
Praga Praga (60 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 3 °C 102 zł
Valletta Valletta (7 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 24 °C Temperatura morza: 19 °C 1 065 zł
Wiedeń Wiedeń (21 hoteli) pogoda: Temperatura powietrza: 6 °C 249 zł
Czym są City Breaks?

Idea wyjazdów City Break od paru lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Jest to w końcu doskonała opcja dla osób, które mają zbyt mało czasu lub pieniędzy na długie wakacje. A przecież już kila dni wystarczy, aby zwiedzić ciekawe metropolie.

Gdzie na City Break?
Polscy turyści chętnie wybierają krótkie wycieczki na weekend do Pragi, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. W ciągu kilkudniowego wyjazdu można naprawdę wiele zobaczyć, bowiem większość zabytków usytuowanych jest w starej części miasta. W samym sercu praskiego rynku wznosi się majestatyczny kościół Najświętszej Marii Panny, z charakterystycznymi, bliźniaczymi wieżami. Na uwagę zasługuje również Stary Ratusz, a dokładnie zegar astronomiczny z XIV wieku, mieszczący się na jednej ze ścian budynku. Niedaleko Rynku znajdziemy z kolei Most Karola, centrum spotkań turystów, z którego roztaczają się piękne widoki na okolicę.

Warto wybrać hotel na wakacyjny urlop do Lwowa, najpopularniejszego miasta Ukrainy, dawniej leżącego w granicach Polski. W Lwowie doskonale będą się czuć miłośnicy budowli sakralnych, miasto pełne jest świątyń prawosławnych, katolickich oraz żydowskich.

Europa Zachodnia na weekend
Najwięcej ciekawych wycieczek w ramach oferty City Break dotyczy miast Europy Zachodniej. W Paryżu, niekiedy nazywanym stolicą Europy, oprócz ciekawej architektury z różnych okresów, znajdziemy też wiele interesujących galerii sztuki. W Luwrze można podziwiać jedną z największych ekspozycji zabytków starożytnego świata, a także wybitne dzieła Renesansu i Baroku, m.in. legendarną Mona Lisę Leonarda. Z kolei Muzeum d'Orsay to prawdziwa gratka dla amatorów impresjonizmu i postimpresjonizmu, znajdziemy tam dzieła takich twórców jak Monet, Renoir, Manet czy van Gogh.

Również Rzym jest doskonałym miejscem na wyjazd na weekend, znajdziemy tam prawdziwe perły architektury różnych epok. Wizytówką miasta jest Koloseum, ruiny dawnego amfiteatru rzymskiego, będące stałym punktem wycieczek zorganizowanych. Na uwagę zasługuje też Panteon, wspaniała, okrągła budowla, w której wnętrzu skrywają się wspaniałe freski i ornamenty.

Jednym z chętniej odwiedzanych przez turystów miast na tanie wczasy w Europie jest Barcelona, która dzięki wspaniałym budowlom autorstwa Gaudiego do dziś olśniewa pięknem architektury. Wizytówką miasta jest wciąż nieukończona katedra Sagrada Familia, będąca ciekawym połączeniem stylu katalońskiego i gotyckiego.

City Break - mniej znane miasta Europy
W ramach taniej oferty City Break warto odwiedzić nieco mniej znane miasta Europy, które również są pełne ciekawych zabytków. Stolica Szwecji, Sztokholm, idealnie sprawdzi sie na letni weekend, pogoda w Skandynawii sprzyja wówczas pieszym wycieczkom. Na szczególna uwagę zasługują tam: neobarokowy Pałac Królewski, luterańska katedra Storkyrkan czy Muzeum Armii, w którym znajdziemy wiele eksponatów związanych z Polską.

Kolejnym, ciekawym miejscem na krótki wakacyjny urlop jest Wilno, stolica Litwy. W starej części metropolii niemalże na każdym kroku znajdziemy prawdziwe perły architektury różnych epok, takie jak monumentalna cerkiew św. Kontantyna i Mikołaja, klasycystyczna Katedra Wileńska czy renesansowy Zamek Dolny.

W poszukiwaniu słonecznej pogody warto zawitać też do portugalskiego Porto, miasta słynącego z lokalnego wina o tej samej nazwie. Porto mieści się nad Oceanem Atlantyckim, dlatego w przerwach od zwiedzania można też wyskoczyć na plażę, aby schłodzić się w przyjemnej wodzie.

Na weekendowy wyjazd warto wybrać się również do nieco bardziej odległego Izraela. W Jerozolimie znajdziemy ogromną liczbę zabytków ważnych dla 3 różnych religii. Z kolei w Tel Awiwie można napawać się klimatem wielkiej, nowoczesnej metropolii.