• Przed przylotem na Cypr wymagany negatywny wynik testu RT-PCR (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 24h). Drugi, płatny przez podróżnego (ok. 15€/os.) i obowiązkowy test na lotnisku na Cyprze (zwolnione z testu na Cyprze tylko dzieci poniżej 12 r.ż.)
 • W okresie 06-31.01.2022 test muszą wykonać wszyscy podróżujący powyżej 12 r.ż. (również zaszczepieni i ozdrowieńcy)
 • W pozostałych terminach zwolnione z testów przed wylotem są osoby zaszczepione i ozdrowieńcy (pierwszy pozytywny wynik testu do 180 dni przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż.. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Dodatkowy test po 72 godzinach od daty przybycia (bezpłatny, w wyznaczonych miejscach). Z obowiązku wykonania dodatkowego testu po przylocie zwolnione są osoby, które otrzymały dawkę przypominającą (trzecią) szczepionki.
 • Obowiązek wypełnienia Cyprus Flight Pass na stronie cyprusflightpass.gov.cy na mniej niż 48 godz. przed wyjazdem i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR).
 • Cypr Północny - wymagany test PCR do 72 godz. przed wjazdem (nie dotyczy zaszczepionych i ozdrowieńców).
 • Cypr Północny - obowiązkowy test PCR w drodze powrotnej do Cypru Południowego (dotyczy również zaszczepionych i ozdrowieńców)
 • Cypr Północny - dla osób pow. 18 r.ż. obowiązek wypełnienia formularza w urządzeniu mobilnym na stronie: adapass.gov.ct.tr i posiadania kodu QR
 • Powrót do Polski
  • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
  • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl. Na tej samej stronie znajdziesz aktualne warunki podróżowania na terytorium Cypru Północnego.

Cypr - wakacje last minute

Jeśli szukasz destynacji na ciekawe wakacje last minute, powinieneś zastanowić się nad Cyprem! Ten malowniczy kraj to jeden z popularniejszych regionów turystycznych w Europie, dlatego znajdziesz tam wiele świetnych kurortów gwarantujących udany wypoczynek pełen wrażeń.

Najlepiej ocenione hotele na Cyprze

Regiony turystyczne na Cyprze

Zachodnie terytorium wyspy zajmuje region Pafos, który jest jednym z popularniejszych na Cyprze. To właśnie na tamtejszym brzegu Afrodyta, według legendy, miała wyłonić się z morskiej piany. Na miejscu znajdziesz kurorty odpowiednie dla podróżnych w każdym wieku. Jeśli lubisz nocne życie i aktywny wypoczynek, powinieneś zarezerwować wczasy last minute w kurorcie Pafos. Znajdziesz tam wiele barów otwartych do późna, a także ośrodków sportowych, w których wypożyczysz sprzęt do windsurfingu, kite czy snorkelingu. Na spokojny wypoczynek sprawdzi się natomiast niewielka wioska rybacka Yeroskipou. Na miejscu możesz też podziwiać zjawiskowy kościół Agia Paraskevi, wzniesiony w IX wieku. W tej części wyspy możesz odwiedzić również Łaźnię Afrodyty. W regionie Pafos czekają też atrakcje dla dzieci. Najmłodszym turystom przypadnie do gustu pobyt aquaparku w Protaras Fun Park.

W centralnej części południowego wybrzeża Cypru mieści się region Limassol. Jest to dobre miejsce na urlop last minute, jeśli lubisz zwiedzać piękne zabytki i podziwiać malownicze krajobrazy. To właśnie w tej okolicy usytuowane są góry Troodos, przez które wiedzie wiele pięknych szlaków spacerowych. Trasy prowadzą do niewielkich wiosek, w których czas zatrzymał się w miejscu. Możesz w nich kupić lokalne wyroby, zwłaszcza wino, które słynie na całą Europę. W górach panują też doskonałe warunki dla amatorów wspinaczki. Z lokalnych zabytków na uwagę zasługuje średniowieczny Zamek Kolossi, a także zjawiskowy kościół i dawny klasztor - Archangelos. W kurortach Limassol oraz Pissouri znajdziesz hotele oferujące wycieczki all inclusive, zapewniające moc atrakcji odwiedzającym. Na tamtejszym wybrzeżu możesz spróbować swoich sił w sportach wodnych, zwłaszcza w windsurfingu.

Największym powodzeniem wśród młodych turystów cieszy się region Larnaka, usytuowany na południowo-wschodnim wybrzeżu. To dobre miejsce na wakacje last minute na Cyprze, jeśli lubisz imprezować. Największe miasto tego obszaru Ayia Napa zwane jest lokalną Ibizą, a to za sprawą wielu klubów nocnych mieszczących się w jego granicach. Imprezy do rana organizowane są też w nadbrzeżnych beach barach. Natomiast w ciągu dnia kurort jest prawdziwą gratką dla aktywnych, jak również osób preferujących leniwy wypoczynek na plaży. Także miejscowość Larnaka zasługuje na uwagę. Usytuowana nad zatoką o tej samej nazwie polecana jest windsurferom i żeglarzom. W mieście musisz odwiedzić Dzielnicę Bazarową, pełną targowisk z lokalnymi wyrobami, a także Muzeum Historii Naturalnej, pełne rekonstrukcji lokalnych okazów fauny i flory.

Opinie o hotelach

Rafał Baranski Styczeń 2022

Data pobytu: 26.12. - 31.12.2021

Ocena 5,0/5
Udany wyjazd, wszystko zostało bardzo dobrze zorganizowane.
Całkowita ocena

Udany wyjazd, wszystko zostało bardzo dobrze zorganizowane.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
Pokoje w hotelu to właściwie małe mieszkanka. Przestronne z aneksem kuchennym.

Wyżywienie
Bardzo dobre i zróżnicowane.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Joanna Łysiak Grudzień 2021

Data pobytu: 15.12. - 19.12.2021

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Jakub Liberski Styczeń 2022

Data pobytu: 14.1. - 21.1.2022

Ocena 4,2/5
Fajnie położony hotel, przy przystanku autobusowym. Lidl po drugiej stronie ulicy :) Mieliśmy pokój z osobną sypialnią. Dla dzieci dwie dostawki.
Całkowita ocena

Fajnie położony hotel, przy przystanku autobusowym. Lidl po drugiej stronie ulicy :)

Mieliśmy pokój z osobną sypialnią. Dla dzieci dwie dostawki.

Zakwaterowanie 4,3/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 3,5/5

Zakwaterowanie
Wygodne łózka

Wyżywienie
HB. Śniadanie i obiadokolacja. Śniadanie typowe dla hoteli - ale smaczne, codziennie to samo.

Kolacje bardziej urozmaicone.

Ogólnie wyżywanie smaczne, owoce, warzywa - ciasta i lody

Obsługa w hotelu
Minisklepik w hotelu - reszta uusług z uwagi na COVID nieczynna

Plaża
Plaża przy hotelu do zbyt urodziwych to nie należy.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ewa Borkowska Styczeń 2022

Data pobytu: 14.1. - 21.1.2022

Ocena 4,2/5
odpowiednia co do ceny i okresu pobytu - dobra
Całkowita ocena

odpowiednia co do ceny i okresu pobytu - dobra

Zakwaterowanie 3,8/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Zakwaterowanie
bardzo dobre

Wyżywienie
bardzo dobre podane czasamina zimnych talerzach

Obsługa w hotelu
na poziomie

Plaża
piaszczysta 100 m od hotelu

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Łukasz Tomasik Styczeń 2022

Data pobytu: 4.1. - 8.1.2022

Ocena 4,9/5
4-8.01.2022 pogoda 20st wszystkie dni, jeden pochmurny bez opalania si,e, woda w morzu zimna tylk 2x kapiel, basen hotelowy kryty duży, sauna, zewnetrzny za zimno, JEDZENIE REWELACJA, obsługa miła, cena/jakosci extra 3000/3os .
Całkowita ocena

4-8.01.2022 pogoda 20st wszystkie dni, jeden pochmurny bez opalania si,e, woda w morzu zimna tylk 2x kapiel, basen hotelowy kryty duży, sauna, zewnetrzny za zimno, JEDZENIE REWELACJA, obsługa miła, cena/jakosci extra 3000/3os .

Zakwaterowanie 4,8/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
aprtament 75m2 dla 3 os z kuchnia, 2 ogromne lazienki, balko 20m2,

Wyżywienie
rewelacja-europejskie smaki, wg żony niestety nawet desery były super, a jezdzimy 5-7x/rok,

Obsługa w hotelu
ok

Plaża
kamienista, piach obok w hotelu ok 300m

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

Artur Koba Styczeń 2022

Data pobytu: 4.1. - 8.1.2022

Ocena 4,1/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 3,0/5

Cena 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Beata Wentura-Dudek Styczeń 2022

Data pobytu: 30.12.2021 - 2.1.2022

Ocena 3,7/5
Biuro Podróży Oasis Tour to porażka jako organizator podróży. Otrzymałam kilka linków przed podrożą - lokalizatorów na Cyprze i w Polsce. Wypełniłam jeden link lokalizacyjny na Cypr i jeden do Polski. Na lotnisku okazało się, ze nie mam wypełnionego jeszcze jednego formularza. Pracownicy wizzair nie chcieli mi pomóc w jego wypełnieniu. Czekałam w kolejce z bagażem do nadania i kiedy podeszłam do o
Całkowita ocena

Biuro Podróży Oasis Tour to porażka jako organizator podróży. Otrzymałam kilka linków przed podrożą - lokalizatorów na Cyprze i w Polsce. Wypełniłam jeden link lokalizacyjny na Cypr i jeden do Polski. Na lotnisku okazało się, ze nie mam wypełnionego jeszcze jednego formularza. Pracownicy wizzair nie chcieli mi pomóc w jego wypełnieniu. Czekałam w kolejce z bagażem do nadania i kiedy podeszłam do okienka okazało się, że jednego formularza brakuje. Musiałam wyjść z kolejki czas płynął. Próbowałam wypełnić formularz lokalizatora w komórce, ale miałam problemy, system nie przyjmował różnych treści. Na lotnisku w Krakowie nie było stanowiska Organizatora Podrózy Oasis Tour, na którym mogłaby zostać udzielona mi pomoc. Organizator również nie odbierał telefonów. Wiele innych podróżnych miało ten sam problem. Czas szybko płynął, stres, nerwy, udało się wypełnić formularz dla mnie i dla męża, ale system przyjął i wyświelał tylko mój formularz. W efekcie czego odmówiono nam przyjęcia bagażu rejestrowanego. Byliśmy zrezygnowani i rozczarowani całą sytuacją. Jechaliśmy na 4 dni był to pobyt sywestrowo - noworoczny. Poszliśmy do odprawy osobistej i tam znów próbowałam z komórki przy współpracy innych podróżnych wypełnić raz jeszcze formularz dla męża. Formularz mimo prawidłowego wypełnienia nadal się nie pojawiał w systemie, bramki zaczęły się zamykać. Byliśmy zrezygnowani. Przyjechaliśmy na lotnisko 3 godziny wcześniej. Z organizatorem rozmawialiśmy dzień wcześniej na temat wylotu, nikt nie powiedział nam jakie dokumenty mieliśmy przygotować. W ostatniej chwili wczytał się formularz męża i zostaliśmy wpuszczeni z bagażem na pokład. Na miejscu hotel Kaya Artemis był bez zastrzeżeń, pyszne jedzenie, ładne pokoje, miły personel. Ale negatywne doświadczenia z Oasis Tour się nie skończyły. Przed wylotem miały być wykonane odpłatne testy na Covid. Mieliśmy o tym zostac poinformowani przez Oasis. Organizator wieczorem dzień przed wylotem poinformował nas, że testy były wykonywane rano a teraz już ich nie możemy zrobić.

Zakwaterowanie 3,5/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 4,0/5

Cena 3,5/5

Zakwaterowanie
ok

Wyżywienie
bardzo dobre

Obsługa w hotelu
spa, bardzo dobre masaże medyczne

Plaża
bardzo ładna

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Rafał Baranski Styczeń 2022

Data pobytu: 26.12. - 31.12.2021

Ocena 5,0/5
Udany wyjazd, wszystko zostało bardzo dobrze zorganizowane.
Całkowita ocena

Udany wyjazd, wszystko zostało bardzo dobrze zorganizowane.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Zakwaterowanie
Pokoje w hotelu to właściwie małe mieszkanka. Przestronne z aneksem kuchennym.

Wyżywienie
Bardzo dobre i zróżnicowane.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Gdzie na wakacje?

Mapa

Pogoda na Cyprze - kiedy planować wakacje?

Na terytorium Cypru panuje klimat subtropikalny, dlatego lato jest tam bardzo długie i pogodne, natomiast zima krótka, łagodna i deszczowa. Jeśli chcesz delektować się słoneczną pogodą, to możesz zarezerwować wycieczki od początku kwietnia aż do połowy listopada. Skrajne miesiące z tego okresu to dobra opcja na tanie last minute! Szczyt sezonu przypada tam na czerwiec, lipiec i sierpień, kiedy to też panują największe upały. Nie jest to dobra pora na wczasy dla osób starszych czy małych dzieci. Na wakacje na Cyprze zabiorą Cię liczne biura podróży z Polski, takie jak m.in. Exim Tours, Grecos Holiday, Itaka czy Rainbow.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje