Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Egzotyczne wakacje - wybierz kierunek!

Coraz więcej osób decyduje się na egzotyczne wakacje, które zapewniają nie tylko mnóstwo atrakcji, ale pozwalają również poznać inne regiony i odmienną kulturę. Korzystając z ofert takich biur podróży jak Itaka, Coral Travel, Rainbow, Exim Tours czy TUI turyści poza kierunkami europejskimi wybierają się na wypoczynek do Azji czy Afryki. 

Egzotyka w Emiratach Arabskich

Jedną z ciekawych propozycji są tutaj Emiraty Arabskie, gdzie można spędzić naprawdę niezwykłe wczasy i to w bardzo ekskluzywnych warunkach. Zachwycająca jest nie tylko egzotyka kraju, ale również niezwykłe krajobrazy. Dodatkowo turystom oferowane są świetne warunki mieszkalne, gdzie mają zapewniony komfort na najwyższym poziomie. Emiraty Arabskie poza przyjemnym wypoczynkiem oferują także inne atrakcje turystyczne. Poleca się tutaj między innymi zwiedzanie słynnego Meczetu Otomańskiego z XV wieku. Warte odwiedzenia są również porty. Dla turystów z Europy ciekawym doświadczeniem będzie z pewnością wizyta na targu wielbłądów. Emiraty Arabskie idealnie nadają się na tanie wakacje last minute. Tutaj właściwie przez cały rok temperatura jest powyżej 20 stopni Celsjusza, natomiast w miesiącach letnich sięga nawet 40 stopni. W regionie tym rzadko kiedy też spotyka się deszczowe dni. Więcej...

Egzotyczne wakacje w Dubaju czy na Sri Lance?

Egzotyczne wczasy w Emiratach Arabskich nie mogą się oczywiście obejść bez odwiedzenia Dubaju. To wprost idealne miejsce dla wielbicieli życia miejskiego. Dubaj kojarzy się z ogromnymi drapaczami chmur, tworzącymi niezwykłą panoramę miejską i nowoczesnymi rozwiązaniami. Znajdziemy tu również mnóstwo ekskluzywnych hoteli, restauracji z potrawami z całego świata, atrakcyjne dyskoteki czy rozmaite obiekty kultury. Dubaj to także wspaniałe plaże, na których można się zrelaksować oraz doładować baterie. Poza Emiratami Arabskimi dość modnym ostatnimi czasy kierunkiem jest Sri Lanka. Przede wszystkim zachwyca ona bujną roślinnością, wspaniałymi palmami kokosowymi oraz malowniczymi, piaszczystymi plażami, na których cały rok jest ciepło. Sezon turystyczny trwa tu od września do maja, w letnich miesiącach pojawiają się monsuny. Sri Lanka oferuje cenne zabytki kultury Wschodu. Warto zobaczyć malowidła na skałach, tradycyjne pałace, bujne ogrody oraz starożytne świątynie. Koniecznie należy odwiedzić stolicę Sri Lanki Colombo. Interesującym kierunkiem jest też Kalutara, gdzie znajduje się wspaniała świątynia Buddy. Jeśli natomiast marzymy o relaksie, to do dyspozycji mamy przepiękne plaże, z których można obserwować kolorowe rafy kolarowe.

Indie i inne egzotyczne kierunki

Mnóstwo osób decyduje się również na wakacje w Indiach. To kraj, który kojarzy nam się z jogą, wspaniałym jedzeniem oraz bogatą kulturą. Indie oferują mnóstwo różnorodnych atrakcji turystom. Jeśli decydujemy się na wyjazd w owe rejony, to raczej unikajmy maja i czerwca. Z końcem maja często pojawia się bowiem monsun przynoszący bardzo obfite opady. W tych miesiącach zdarzają się też groźne cyklony. Aby poznać choć trochę Indie, należy spędzić w nich conajmniej trzy tygodnie. Do odwiedzenia jest mnóstwo miejsc. Koniecznie należy zobaczyć stolicę Delhi, ale równocześnie godne polecenia są takie miasta jak Bombaj, Agra, Orchha, Madras czy Kalkuta. Warto objechać cały kraj, gdyż różne rejony oferują odmienne krajobrazy. Na północy mamy tereny bardziej górzyste, na zachodzie nizinne, zaś na południu turyści odnajdą cudowne, piaszczyste plaże. Poza zwiedzaniem zabytków w Indiach warto więc spędzić też czas na Goa czy którejś z wysp. Z egzotycznych kierunków ciekawa jest również Tajlandia. Czeka nas tam charakterystyczna atmosfera Dalekiego Wschodu, przepiękne krajobrazy oraz buddyjskie świątynie. Wakacje w Tajlandii można spędzić w miejscowościach Pattaya oraz Krabi, gdzie bardzo dobrze rozwinięta jest turystyka. 

A może warto poszukać ofert na egzotyka last minute? Sprawdź gdzie możesz polecieć w ciągu najbliższych tygodni, poszukaj okazji!

Najnowsze artykuły na naszym blogu

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt