Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Atrakcje Seszeli, które musisz zobaczyć!

Seszeli to prawdziwy kalejdoskop naturalnych cudów. Wyniosłe góry, bujne zielone plantacje, lśniące wody oceanu, gorące plaże, błękitne laguny – Seszele mają wszystko, czego zapragniesz. Jeśli planujesz wycieczkę do tego urzekającego miejsca, warto sprawdzić najlepsze atrakcje na Seszelach, które koniecznie musisz zobaczyć!

Curieuse - atrakcje Seszeli

Curieuse - atrakcje Seszeli

Seszele leżą na wschód od Kenii, w pobliżu równika. Prawie połowa ich całkowitego obszaru lądowego jest chroniona, a wiele wysp i atoli znajduje się na terenie rezerwatów morskich. Wędruj po górskich szlakach, wygrzewaj się na zachwycających plażach, uprawiaj wspinaczkę skałkową i delektuj się przepyszną lokalną kuchnią. Co więcej, w lazurowej wodzie możesz uprawiać również sporty wodne! Niezależnie od tego, czego oczekujesz od wymarzonych wakacji – znajdziesz to na Seszelach! Sprawdź najlepsze atrakcje Seszeli, których nie możesz przegapić!

Wycieczka na wyspę Curieuse

Wyspa Curieuse, znana niegdyś jako Île Rouge (prawdopodobnie ze względu na charakterystyczną rdzawą barwę ziemi), jest obecnie domem dla programu hodowlanego żółwi olbrzymich, które swobodnie wędrują po okolicznych piaszczystych zatoczkach. Większość wyspy pokryta jest drzewami takamaka i casuarina, które ocieniają białe piaszczyste plaże.

Wyspa była również niegdyś kolonią trędowatych, a na południowym brzegu można zwiedzić ruiny leprozorium (dom dla chorych na trąd), a także dom lekarza – prawdziwy zachowany zabytek narodowy.

Na wyspę Curieuse można dostać się łodzią z wyspy Praslin.

Anse Lazio, Praslin

Anse Lazio - atrakcje Seszeli

Anse Lazio - atrakcje Seszeli

Na północnym brzegu wyspy Praslin, Anse Lazio (Chevalier Bay) jest jedną z najpiękniejszych plaż na Seszelach. Aby dostać się na plażę, trzeba pokonać niewielkie wzgórze, jednak gwarantujemy, że zdecydowanie warto podjąć ten wysiłek. Otoczony zaokrąglonymi granitowymi głazami, ten długi odcinek miękkiego piasku łączy się z krystalicznie czystymi wodami w nieskazitelnych odcieniach błękitu. Drzewa takamaka i palmy kokosowe otaczają plażę, zapewniając skrawki cienia do relaksu. Na plaży można znaleźć również restauracje.

Baie Lazare, Mahé

Anse Intendance - atrakcje Seszeli

Anse Intendance - atrakcje Seszeli

Urokliwa wioska Baie Lazare na Mahé została nazwana na cześć francuskiego odkrywcy Lazare Picault. Jedną z głównych atrakcji turystycznych okolicy jest neogotycki kościół Baie Lazare, poświęcony św. Franciszkowi z Asyżu, z którego roztacza się panoramiczny widok na okolicę.

Oszałamiające plaże Anse Soleil i Petite Anse są jednymi z najlepszych plaż na Seszelach, z ich uderzającą lazurową wodą i olśniewającym białym piaskiem. Okoliczne plaże idealnie nadają się także dla rodzin, które pragną pływać i nurkować w spokojnej, bezpiecznej przestrzeni.

Anse Intendance, Mahé

Anse Intendance - atrakcje Seszeli

Anse Intendance - atrakcje Seszeli

Anse Intendance, plaża w kształcie niewielkiego półksiężyca położona na na południowym wybrzeżu wyspy jest ulubionym miejscem do surfowania – głównie dzięki sporych rozmiarów falom.

Brak rafy koralowej sprawia jednak, że pływanie w okolicy jest nieco utrudnione – zwłaszcza, gdy wieją wiatry z południowego wschodu (od czerwca do września). Na tej pięknej plaży można jednak zrobić prawdziwie wyjątkowe zdjęcia – i to o każdej porze roku.

Miej oczy szeroko otwarte – być może zauważysz tu żółwie gniazdujące wzdłuż piaszczystych wybrzeży.

Park Narodowy Morne Seychellois

Morne Seychellois - atrakcje Seszeli

Morne Seychellois - atrakcje Seszeli

Gwarantujemy, że miłośnicy przyrody i pieszych wędrówek wspaniale odnajdą się w Parku Narodowym Morne Seychellois. Jest to największy park narodowy na Seszelach, obejmujący ponad 20 procent powierzchni Mahé. W jego granicach znajduje się także łańcuch górski nazwany na cześć jego najwyższego punktu, Morne Seychellois, osiągający wysokość 905 metrów.

Park gwarantuje jedne z najlepszych widoków na Seszelach. Szlaki turystyczne prowadzą do parku z wioski Danzil, mijając plantacje herbaty i oferując spektakularne widoki na południowo-zachodnie wybrzeże Mahé z górskich zboczy. Wędrówka ta jest jednym z najpopularniejszych szlaków. Spektakularne widoki ze szczytu gwarantowane!

Park Narodowy Vallée de Mai, Praslin

Vallée de Mai - atrakcje Seszeli

Vallée de Mai - atrakcje Seszeli

Potrzebujesz odpoczynku od słońca, piasku i morza? Udaj się do chłodnych, zacienionych zakątków Parku Narodowego Vallée de Mai położonego na wyspie Praslin. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest domem dla co najmniej 4000 egzemplarzy rzadkiej gigantycznej palmy owocowej coco de mer. Dolina jest także domem dla wielu gatunków jaszczurek i rzadkich ptaków.

Rezerwat można z łatwością zwiedzać wzdłuż dobrze oznakowanych ścieżek przyrodniczych. Do wyboru są trzy różne trasy, których przejście zajmuje od jednej do trzech godzin. Wysokie drzewa tworzą nad głową majestatyczny baldachim, dzięki czemu szlaki są zacienione przez większość drogi.

Polecamy wynajęcie przewodnika. Należy również pamiętać, że wstęp do parku jest płatny.

Victoria, Mahé

Victoria - atrakcje Seszeli

Victoria - atrakcje Seszeli

Stolica, w której naprawdę nie można się zgubić. Licząca zaledwie 25 000 mieszkańców Victoria zdecydowanie jest warta odwiedzenia. Port otrzymał swoją nazwę na cześć brytyjskiej królowej tuż po jej koronacji. Położony na wyspie Mahé, jest jedynym portem morskim w kraju.

Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest założony prawie sto lat temu Narodowy Ogród Botaniczny Seszeli. Najbardziej znaną historyczną strukturą jest natomiast wieża zegarowa. Wzniesiona w 1903 roku, wzorowana była na Little Ben, małej wersji Big Bena w Londynie.

Miłośnicy zakupów powinni udać się na Sir Selwyn Clarke Market, gdzie miejscowi sprzedają ryby, świeże owoce i warzywa, a liczne sklepy rzemieślnicze oferują pamiątki - od modeli statków po biżuterię z pereł.

Destylarnia rumu Takamaka

Destylarnia rumu Takamaka - Seszele

Destylarnia rumu Takamaka - Seszele

Bracia d'Offay założyli Destylarnię Takamaka ponad 20 lat temu i od tego czasu stała się ona prawdziwą częścią tożsamości archipelagu. Destylarnia znajdująca się w XVIII-wiecznej posiadłości La Plaine St Andre. Produkuje ona produkuje kilka trunków zmieszanych z lokalnymi przyprawami i ekstraktami owocowymi, ale największą sławę zyskała dzięki… rumowi kokosowemu. W dni powszednie odwiedzający mogą wybrać się na wycieczkę po destylarni i ogrodach. Degustacja obowiązkowa.

Atol Aldabra

Atol Aldabra - Seszele

Atol Aldabra - Seszele

Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Aldabra jest największym na świecie atolem koralowym. Centralna laguna napełnia się i opróżnia dwa razy dziennie przez cztery kanały.

Na płyciznach często grasują rekiny tygrysie i manty, a sam atol jest domem dla tysięcy ptaków (również gatunków endemicznych). Co ciekawe, Aldabra jest także siedliskiem 200 000 gigantycznych żółwi – to pięć razy więcej niż na Galapagos!

Dostęp do atolu można uzyskać jedynie poprzez wyczarterowanie prywatnej łodzi, a w celu uzyskania pozwolenia należy najpierw skontaktować się z Seychelles Islands Foundation.

 

Czas na przygodę życia! Wybierz się na Seszele i przekona się, czym jest prawdziwe piękno natury. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas najlepsze atrakcje Seszeli ułatwią nieco rozplanowanie wyjazdu. Pamiętaj, by koniecznie zabrać ze sobą aparat fotograficzny!

Podsumowanie

  • Wyspa Curieuse: Dom dla żółwi olbrzymich i dawna kolonia trędowatych.
  • Anse Lazio, Praslin: Jedna z najpiękniejszych plaż na Seszelach z granitowymi głazami.
  • Baie Lazare, Mahé: Neogotycki kościół i oszałamiające plaże Anse Soleil i Petite Anse.
  • Anse Intendance, Mahé: Idealna do surfowania; uważaj na pływanie w sezonie wiatrów.
  • Park Narodowy Morne Seychellois: Największy park narodowy, z górskimi szlakami i widokami.
  • Park Narodowy Vallée de Mai, Praslin: UNESCO, dom dla coco de mer i rzadkich gatunków.
  • Victoria, Mahé: Stolica z Narodowym Ogrodem Botanicznym i historyczną wieżą zegarową.
  • Destylarnia rumu Takamaka: Słynna z rumu kokosowego, wycieczki i degustacje.
  • Atol Aldabra: Największy atol koralowy na świecie, dom dla gigantycznych żółwi i ptaków.

29.11.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.