Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Przegląd TOP 10 najpiękniejszych plaż na Dominikanie

Dominikana może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż na Karaibach. Od niekończących się wybrzeży pełnych miękkiego piasku po raj dla amatorów surfingu i snorkelingu. Zobacz TOP 10 najpiękniejszych plaż na Dominikanie i zrelaksuj się tak, jak na to zasługujesz!

Plaża Bávaro - Plaże na Dominikanie

Plaża Bávaro - Plaże na Dominikanie

Wybrzeże Karaibskie po południowej stronie wyspy charakteryzuje się mieszanką pudrowego białego piasku lub gładkich żwirowych plaż, w zależności od regionu. Na wschodnim krańcu wyspy, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Karaibskim, znajduje się słynna Punta Cana, gdzie znaleźć można najpiękniejsze plaże i luksusowe kurorty. Dominikana czeka!

Plaża Bávaro, Punta Cana

Punta Cana jest najpopularniejszym kurortem plażowym na Dominikanie, a poszukiwacze słońca przybywają tu tłumnie, by zrelaksować się w ośrodkach all-inclusive, które rozciągają się wzdłuż miękkich plaż z białym piaskiem. Najpiękniejszym odcinkiem plaży w rejonie Punta Cana jest bez wątpienia plaża Bávaro.

Spokojne karaibskie wody idealne nadają się do pływania, a kolor wody przybiera typowy karaibski turkusowy odcień, który rozciąga się daleko poza ogrodzoną strefę pływania aż do chronionej rafy koralowej w oddali. Poza strefą pływania znajduje się również obszar przeznaczony dla łodzi oraz parasailerów.

Playa Rincón

Playa Rincón - - plaże na Dominikanie

Playa Rincón - - plaże na Dominikanie

Niezabudowana i odległa Playa Rincón jest kwintesencją idealnej, tropikalnej plaży z białym piaskiem. Jeśli szukasz najpiękniejszej niezagospodarowanej plaży w Republice Dominikańskiej, to jest to.

Lśniące akwamarynowe fale docierają do brzegu. Ogromne palmy otaczają piasek i zapewniają cień. Na jednym końcu znajduje się chroniona zatoczka oferująca niezmiennie spokojną zatokę do pływania, a w oddali bujne zielone góry wznoszą się z przeciwległego brzegu zatoki.

Mała restauracja na jednym końcu plaży i kilka stoisk w pobliżu parkingu oferują lunch i przekąski i są jedynymi obiektami w pobliżu. Położona na półwyspie Samana, Playa Rincon jest najczęściej osiągana przez 30-minutową przejażdżkę łodzią z miasta Las Galeras lub 30-minutową jazdę samochodem. Droga jest utwardzona i w dobrym stanie prawie przez całą drogę, ale w pobliżu plaży jest brudna i wyboista, ale przejezdna zwykłym pojazdem.

Jeśli chcesz wynająć łódź, możesz po prostu zejść na nabrzeże w Las Galeras, gdzie główna droga do miasta kończy się nad oceanem, a ktoś będzie czekał, aby ci pomóc. Łodzie odpływają bezpośrednio z plaży.

Playa Dorada, Puerto Plata

Playa Dorada - plaże na Dominikanie

Playa Dorada - plaże na Dominikanie

Playa Dorada jest główną plażą kurortu Puerto Plata. Ten odcinek złotego piasku rozciąga się wzdłuż wybrzeża, na wschód od miasta. Oszałamiająca górska sceneria, plaża wysadzana palmami i czyste, turkusowe wody co roku przyciągają do tego miejsca turystów spragnionych słońca i rajskich widoków.

Tutejsze kurorty nie są wysokimi wieżowcami. Przepisy budowlane ograniczają je do maksymalnie trzech pięter, a każdy ośrodek jest stosunkowo dobrze oddalony od sąsiednich kurortów.

Plaże Las Galeras

Piękna plaża wzdłuż nabrzeża Las Galeras to wyjątkowe miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Poza główną plażą polecamy również przejść 15 minut w dowolnym kierunku, aby znaleźć więcej niesamowitych krajobrazów i odkryć swój własny spokojny kawałek nabrzeża. Cały obszar plaży Las Galeras ozdobiony jest ogromnymi palmami kokosowymi, a płytkie wody zachwycają gamą turkusowych, zielonych i niebieskich odcieni, które nie mają sobie równych na całym północnym wybrzeżu wyspy.

Krótki spacer na zachód od miasta Las Galeras (które również polecamy odwiedzić) znajduje się niezagospodarowana plaża La Playita. Na miejscu bez problemy wypożyczymy leżaki czy krzesła.

Jeśli jednak szukasz czegoś o nieco bardziej karaibskim charakterze, w połowie drogi między główną plażą a La Playita znajduje się urocza Villa Serena w stylu kolonialnym, z widokiem na ocean.

Cayo Levantado

Cayo Levantado - plaże na Dominikanie

Cayo Levantado - plaże na Dominikanie

Jeśli twoim wakacyjnym celem jest relaks na pięknej plaży na prywatnej wyspie, nie musisz szukać dalej niż Cayo Levantado. Ta odległa wyspa u wybrzeży półwyspu Samaná otoczona jest miękkimi piaszczystymi plażami z płytkimi turkusowymi wodami.

Trzy plaże na wyspie, połączone szlakami, są jednymi z najpiękniejszych na Dominikanie. Najbliższym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy Samaná El Catey.

Kite Beach, Cabarete

Kite Beach - plaże na Dominikanie

Kite Beach - plaże na Dominikanie

Plaża Kite Beach na Cabarete jest jedną z najbardziej znanych na całym świecie plaż na Karaibach, jeśli chodzi o sporty wodne. Jest to pełna atrakcji plaża znana na całym świecie jako… najlepsze miejsce do uprawiania kitesurfingu.

Co więcej, ta słynna plaża jest gospodarzem corocznego Master of the Ocean, mistrzostw świata w sportach wodnych (kiteboarding, windsurfing, surfing i stand up paddle surfing), które odbywają się prawie co roku pod koniec lutego.

Plaża Cabarete, Cabarete

Główna plaża Cabarete, biegnąca wzdłuż nabrzeża o tej samej nazwie, to wyjątkowo spokojne i piękne miejsce. Tutejsza plaża jest jedną z niewielu w okolicy, która z pewnością będzie wystarczająco spokojna dla pływaków o różnych umiejętnościach. Brzeg jest również płytki na znacznej odległości, dzięki czemu jest znacznie bardziej odpowiedni dla dzieci niż inne plaże w tej okolicy.

Ale prawdziwą atrakcją jest tu jednak atmosfera. Wzdłuż plaży ciągną się urokliwe restauracje, ze stolikami, krzesłami, oświetleniem patio i lampami ustawionymi pod budynkami krytymi strzechą i bezpośrednio na piasku. W niektórych nadmorskich restauracjach można zjeść posiłek pod gwiazdami lub posłuchać zespołu lub solowego muzyka wczesnym wieczorem. Na plaży zwykle odbywa się także mecz siatkówki lub piłki nożnej. Spokojniejsze odcinki tej plaży w kształcie półksiężyca świetnie nadadzą się również, by uprawiać stand up paddle boarding. W przeciwieństwie do plaż na Wybrzeżu Karaibskim, na plaży Cabarete nie widać motorówek.

Nie jest to typ plaży, który jest zdominowany przez duże kurorty, a ośrodki all inclusive w Cabarete są rzadkością, jednak w okolicy można znaleźć kilka luksusowych hoteli. Na wschód od centrum Cabarete piękne, puste plaże ciągną się kilometrami, a odległe góry zapewniają im oszałamiające tło.

Rajska wyspa (Paradise Island)

Rajska Wyspa - plaże na Dominikanie

Rajska Wyspa - plaże na Dominikanie

Jedna z najpopularniejszych jednodniowych wycieczek z Puerto Plata, Paradise Island (aka Cayo Arena) to idylliczna plaża, do której dostaniemy się jedynie łodzią. Na wyspie znajdziesz kilka chat plażowych sprzedających zimne napoje i przekąski. Obejście wyspy zajmuje około pięciu minut, a przejście na drugą stronę… około 30 sekund.

Ze wszystkich stron otoczona jest płytką wodą, idealną do snorkelingu. Wokół pływają kolorowe rybki, a główna rafa, gdzie znajdziesz więcej ryb, znajduje się w odległości krótkiej kąpieli. Woda otaczająca wyspę jest ciepła i płytka, idealna idealna do leniuchowania.

Jeśli chcesz mieć to miejsce tylko dla siebie, wybierz się tam wcześnie - łodzie wycieczkowe przypływają także w godzinach porannych. Pamiętaj też, aby zabrać ze sobą kapelusz i dużo balsamu do opalania - nie ma tu żadnego cienia.

Punta Rucia

Punta Rucia - plaże na Dominikanie

Punta Rucia - plaże na Dominikanie

Ta mała wioska rybacka może poszczycić się spektakularną i wyjątkowo długą plażą z płytką, ciepłą wodą. Po jednej stronie plaży rozciągają się bujne góry, a na drugim końcu znajduje się skalisty cypel.

Na plaży Punta Rucia nie znajdziemy wielu turystów. Dostępne są tu ograniczone usługi, więc polecamy zabrać ze sobą prowiant lub zjeść coś w lokalnej restauracji. Zabierz ze sobą także cały sprzęt plażowy, ponieważ nie ma tu krzeseł ani parasoli.

Obszar ten przyciąga również kiteboarderów. Plaża jest bowiem chroniona przed wiatrem, ale na morzu stale wieją silne wiatry. Dwadzieścia minut od brzegu znajdują się płytkie laguny z piaszczystym dnem chronionym przez rafy.

Playa Grande, Rio San Juan

Z dala od słynnych kurortów, Playa Grande to niezagospodarowana plaża o wyraźnie dominikańskim charakterze. Otoczona palmami i kilkoma rustykalnymi stoiskami z jedzeniem, ta koralowa plaża z miękkim piaskiem to idealne miejsce dla poszukiwaczy prawdziwego relaksu.

Często występują tu wysokie fale, jednak zdarzają się spokojne dni, a odcinek najbliżej parkingu jest nieco osłonięty przez cypel. Ta szeroka plaża rozciąga się na ponad kilometr, co oznacza, że nawet w ruchliwe dni zawsze można znaleźć własny skrawek piasku, a w dni powszednie można tu być zdanym tylko na siebie.

Playa Grande znajduje się na obrzeżach miasta Rio San Juan, ale jednodniowe wycieczki na tę plażę można łatwo zorganizować także z Cabarete lub Puerto Plata.

 

Wybierz się na przepiękną Dominikanę i poznaj, czym jest prawdziwe plażowanie. Zapoznaj się z przygotowaną przez nas listą najpiękniejszych plaż na Dominikanie i spraw, że Twoje wakacje w tym rajskim miejscu będą prawdziwie niezapomniane.

01.12.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.