• Wymagany paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.
 • Od 1 stycznia 2024 zniesiony obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Konieczne jest jedynie elektroniczne zezwolenie na podróż.  Dokument eTA muszą posiadać wszyscy pasażerowie, za dzieci poniżej 18 roku życia wniosek wypełnia opiekun/rodzic (można wypełnić wniosek grupowy). Dokument eTA jest jednorazowy i bezzwrotny. Koszt to 32 dolary. Dokument eTA należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko.
 • Podróżujący do Kenii z Polski nie mają obowiązku wykonania żadnych szczepień ochronnych. Należy jednak rozważyć zabranie ze sobą środków antymalarycznych i zaszczepienie się przeciw cholerą, durem brzusznym, meningokokami, WZW typu A i B, tężcem, wścieklizną czy dengą.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/kenia/idp

Kenia

Kenia to niesamowity kraj, pełen egzotyki i życia. To idealne miejsce, by zobaczyć dzikie zwierzęta, poobserwować je w ich naturalnym środowisku i z bliskiej odległości. Wakacje w Kenii to możliwość zarówno na głęboki relaks na rajskich plażach, jak i aktywne spędzanie czasu wśród niewiarygodnie pięknej natury. Dzikość Afryki zachwyca i zachęca do tego, by podziwiać wszystko chwila i po chwili.

Najlepsze kierunki w Kenii

Diani Beach
 • ciche miejsce Ano
 • bary Ano
 • nurkowanie z rurką Ano
 • plaża piaskowa Ano
 • odpowiedni dla par Ano
 • plażowanie Ano
Watamu
 • ciche miejsce Ano
 • bary Ano
 • nurkowanie z rurką Ano
 • plaża piaskowa Ano
 • odpowiedni dla par Ano
 • plażowanie Ano

Najlepiej ocenione hotele w Kenii

Wakacje w Kenii

Kenia znajduje się we wschodniej Afryce i jest idealnym kierunkiem zarówno na krótkie wakacje marzeń, jak i na dłuższą podróż, w zależności od preferencji. Można wybrać się tutaj samemu, z najbliższą osobą, znajomymi, a nawet całą rodziną, bowiem każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kenia - co warto zobaczyć?

Kraj ten obfituje w ogrom rezerwatów przyrody oraz parków, w których czekają liczne zwierzęta, dlatego też często myśląc o Kenii najpierw pojawia się przed oczami obraz safari - rozległa malownicza przestrzeń, a w niej jej mieszkańcy, w swoim naturalnym środowisku. Nic w tym dziwnego, bowiem to tutaj można podziwiać dzikie zwierzęta na wolności, wielkie baobaby będące pod ochroną, soczystą zieleń i busz. Dodatkowo kraj ten to raj dla miłośników nurkowania, oblewająca go woda bowiem obfituje w przepiękne rafy koralowe.

Osoby kochające plażowanie powinny rozważyć wybranie się do takich miejsc jak Malindi, Mombasa, czy Bamburi, bowiem kurorty te ulokowane są nad wspaniałym oceanem i są idealne na relaks. Można tutaj także uprawiać przeróżne sporty wodne, czy też spróbować kąpieli z delfinami.

Ciekawa jest również osada Jumba la Matwana, piękna plaża Shela, czy Lamu. Będąc w tej osadzie warto zobaczyć Meczet nad Morzem, a także Dom z Wieloma Drzwiami, Dom z Cylindrami, czy Grobowiec z inskrypcją. To wspaniały zakątek do długich spacerów oraz do tego, by się głęboko zrelaksować.

Gdzie pojechać w Kenii?

Będąc na wczasach w Kenii warto odwiedzić jej stolicę, czyli Nairobi. Miasto to pełne jest straganów z niezwykłym rękodziełem, czy lokalnymi pysznościami. To jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Afryce, do którego co roku przyjeżdża ogromna ilość turystów. Na odwiedzających czekają tutaj takie atrakcje jak Muzeum Narodowe, Meczet Jamia, czy Kenyatta Avenue.

Kenia to jednak przede wszystkim małe wioski, w których nie tylko nie ma internetu, ale często też bieżącej wody czy prądu. Dobrze jest odwiedzić takie zakątki jak Malaba, Machakos, Kitui czy Mbitini, żeby poznać prawdziwe życie Kenijczyków.

Ciekawymi kurortami Kenii są także Galu oraz Shanzu. Pierwszy z nich to przede wszystkim domki typu bungalow oraz hotele. Na gości czeka pełne atrakcji zaplecze turystyczno-sportowe oraz zadbane baseny z ogrodami. W Shanzu natomiast można podziwiać nowoczesne kompleksy noclegowe, korzystać z ciekawych ofert all inclusive oraz odpoczywać wśród ciszy i spokoju. To także doskonałe miejsce dla aktywnych.

Jeśli chodzi o wycieczki lokalne to Kenia to przede wszystkim możliwość wybrania się na safari. Choć są tutaj również wspaniałe miasta czy parki narodowe, które warto zwiedzić. Można odwiedzić Mombasę, zobaczyć najsłynniejszy symbol tej metropolii, czyli kły słonia, a także zajrzeć do fabryki Akamba, w której powstają wyroby z drewna egzotycznego. Warto też wybrać się na rejs na wyspę Wasini, czy też odwiedzić wyspę Funzi. Ciekawą wyprawą może się okazać rejs łódką do parku węży oraz zobaczenie kanionu nazywanego Kotłem Diabła. Niezwykle interesującym miejscem jest także Rezerwat Shimba Hills, w którym można podziwiać takie zwierzęta jak lamparty, małpy, żyrafy czy antylopy szablaste.

Szeroka oferta hoteli oraz wyloty z wielu polskich lotnisk ułatwiają znalezienie wymarzonych wakacji. Touroperatorzy oferujący takie wczasy to m.in.:

Plaże w Kenii

Niewątpliwie na uwagę zasługują też bajeczne plaże w tym niesamowitym kraju. Uważa się bowiem, że należą do najpiękniejszych na całym świecie. Są rozległe i pełne malowniczych widoków. Można na nich odpoczywać właściwie o każdej porze roku, dlatego że nawet w okresie deszczowym nie trzeba się obawiać opadów przez cały czas, a roślinność jest wtedy naprawdę bujna i piękna. Większość plaż posiada jasny, miękki piasek. Do najbardziej urokliwych można zaliczyć takie zakątki jak Diani Beach, Wyspa Chale, Kikambala, Gazi, Mambrui, Watamu, Wyspa Lamu, czy Nyali.

Najpiękniejsze piaszczyste plaże w Kenii znajdują się na wybrzeżu Mombasy - z dziką florą i fauną, sawanną oraz pięknymi widokami, a także na Wybrzeżu Południowym i Północnym. Najbardziej znaną plażą jest niewątpliwie Diani Beach. To aż 17 kilometrów przestrzeni z ciekawym miejscem - miasteczkiem Ukunda. Kurort ten urzeka nie tylko cudowną naturą, błękitem nieba i białym piaskiem, lecz również kompleksami handlowymi czy komfortowym wyposażeniem. Miejsce to łączy w sobie zarówno elementy kolonialne, jak i nowoczesną architekturę. Na odwiedzających czekają tutaj centra SPA, łaźnie, jacuzzi, sauny, kasyna oraz kina, a także możliwość uprawiania gimnastyki w wodzie, grania w tenisa, czy w siatkę plażową. Warto też odwiedzić znajdujący się tu meczet Kongo, czy też zajrzeć do parku Jadini Forest.

Niezwykle malowniczo jest również w Kilifi, które stanowi znany ośrodek sportów wodnych. To idealne miejsce dla aktywnych. Oprócz spacerów po cudownej plaży z białym piaskiem można tutaj również uprawiać przeróżne sporty wodne, czy też zwiedzić meczety oraz grobowiec. Kurort ten oferuje także świetną bazę hotelową.

Wspaniałe plaże czekają również w Nyali, niedużej części wybrzeża, którą można odnaleźć nieopodal Mombasy. Znajduje się tu parę kompleksów hotelowych i można skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych. Oprócz leniuchowania i cieszenia się pięknem oceanu, miejsce to zaprasza także do fermy krokodyli czy ogrodu botanicznego. Na gości czeka również luksusowe pole golfowe, akwarium oraz malownicza plaża - idealna dla miłośników windsurfingu.

Atrakcje Kenii

Kenia to kraj pełen atrakcji, z czego jedną z bardziej znanych są wielkie migracje zwierząt w Maasai Mara. Miejsce to jest niezwykle popularnym rezerwatem dzikich zwierząt w Afryce i ulokowane jest w rejonie przygranicznym. Rezerwat ten łączy się z tanzańskim Serengeti National Park i często uważany jest za jeden z najpiękniejszych na całym świecie. Wielka Migracja ma miejsce w okresie lipca oraz sierpnia, kiedy to przede wszystkim takie zwierzęta jak zebry czy antylopy gnu wędrują z południa na północ, by znaleźć pożywienie. Najciekawszym punktem jest ich przeprawianie się przez rzekę Mara. Wracają zaś w okolicach października.

Wspaniałą atrakcją są również ruiny miasta Gede, które można odnaleźć około 16 kilometrów od Malindi. Miejsce to miało swój rozkwit między XV i XVI wiekiem, ale w wieku XVII opuścili je wszyscy mieszkańcy. Do dziś nie wiadomo dlaczego. Ruiny miasta Gede to aż 18 hektarów powierzchni, ciekawe domy, a także pałac, na którego terenie można zobaczyć zapadnięty dziedziniec. Poza tym znajdują się tutaj także kilka grobowców i bramy, a całość ma niezwykły klimat. Warto przyjechać do Gede zwłaszcza wieczorem, bo widok tego miejsca o tej porze dnia robi szczególne wrażenie.

Niesamowitą atrakcją jest także Park Narodowy Lake Nakuru. Znajduje się on około 160 kilometrów od stolicy Kenii, a to co wyróżnia ten zakątek to przede wszystkim miliony różowych flamingów. Ptaki te bowiem właśnie tutaj wiją gniazda oraz wychowują swoje potomstwo. Oprócz flamingów można tutaj podziwiać aż czterysta gatunków innych latających stworzeń, a także zwierząt lądowych takich jak zebry, lwy, gepardy, żyrafy czy gazele, a nawet nosorożce czarne i białe. Miejsce to potrafi zachwycić i warto zarezerwować sobie więcej czasu na podziwianie zarówno parku jak i mieszkających w nim zwierząt.

Będąc w Kenii warto także zobaczyć zabytkowe miasto Lamu ulokowane na wyspie o tej samej nazwie. Można tutaj bowiem zachwycić się przedkolonialną architekturą, murowanymi domami, czy też spacerować bez końca wśród wąskich i krętych uliczek. Najciekawsze zabytki czekające w Lamu to przede wszystkim XIV-wieczny grobowiec, XVIII-wieczna forteca, a także wiele meczetów. Nie bez powodu miasto to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 2001 roku. Jego architektura bowiem oraz interesujący klimat robią wrażenie.

Kenia to także święte gaje ludu Mijikenda, czyli kaya. Można je zobaczyć na wybrzeżu rozsiane na długości aż 200 kilometrów. Wśród tych gajów znajdują się ciekawe wioski, których początki sięgają czasem nawet XVI wieku. Na ten moment nikt w nich nie mieszka, zostały one bowiem porzucone w latach 40. XX wieku. W dniu dzisiejszym uważane są za siedziby przodków. Aż 11 świętych gajów kaya można odnaleźć na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, co jeszcze bardziej podkreśla jakim wyjątkowym są miejscem i symbolem dla Kenijczyków.

Kenia – hotele z najlepszymi opiniami

Renata P.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 15.3. - 22.3.2024 Oceniono: Marzec 2024

Baobab Beach Resort & SPA Ocena: 4/5 Kenia, Diani Beach

Ogólne wrażenie bardzo dobre, hotel na wysokim poziomie

Ogólne wrażenie bardzo dobre, hotel na wysokim poziomie

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Pokoje są bardzo funkcjonalnie urządzone, wszystko jest funkcjonalne, sejf, lodówka, klimatyzacja. Mieszkaliśmy w „domkach” z 4 pokojami i było bardzo miło.

Wyżywienie
Jedzenie urozmaicone, indyjskie, włoskie, trochę jedzenia gotowanego tuż przed tobą, naleśniki, jajecznica, owoce morza, jagnięcina, dużo kurczaka, 3 restauracje do wyboru, żadna z nich nie jest klimatyzowana. Są 2 zupy z grzankami dziennie, rosół i zupa krem, wyśmienita. Myślę, że to zależy od każdego. Byliśmy zachwyceni jedzeniem.

Obsługa w hotelu
Hotel rozczarował nas tym, że rozpakowali Was o 10.00, zatrzymali się w recepcji bez jedzenia i picia i czekali na start samolotu. Wyruszyliśmy o 18.40. Nie można nawet poczekać na lotnisku, bo tam nic nie ma i czekać tam pół dnia??? Nie ma klimatyzacji. Pozwoli Ci to na zakup wyżywienia i noclegu do czasu wyjazdu. Jednak moim zdaniem powinien być standardem w tak drogim hotelu. Byliśmy na Wyspach Zielonego Przylądka i tam w hotelu było to automatyczne. Hotel powinien jeszcze nad tym popracować, uważam to za duże niedociągnięcie. Ale poza tym wszystko OK, luksusowy hotel, 3 baseny, 5 barów. woda w basenach ciepła jak w wannie, w oceanie to samo, pod prysznicem nawet nie jest tak zimno jak tutaj, ale biorąc pod uwagę temperaturę powietrza w Kenii, nie ma się co dziwić. Mimo, że było tam dużo ludzi, hotel jest tak rozległy, że ludzie są rozproszeni i nie ma się wrażenia, że hotel jest zatłoczony. Najbardziej widać to podczas jedzenia, ale w ciągu dnia cisza i spokój.

Plaża
Plaża jest szeroka, ładna z białym piaskiem. Ocean podczas przypływu przyniesie wodorosty, których nikt nie usuwa, w niektórych miejscach są ich sterty. Mam tylko nadzieję, że następny przypływ znów ich trochę zabierze, ale i tak jest bardzo miło. na plaży nie ma leżaków, leży się tylko w hotelu. Ale chyba lepiej, bo wokół hotelu jest tak wielu irytujących sprzedawców, że nawet do oceanu nie dotrzecie. Szczególnie nowicjusze mają pecha, poddali się już pod koniec pobytu. Żal Ci ich, ale czego jest za dużo, to za dużo, są naprawdę irytujące. Ale po tobie nie będą mogli wejść do hotelu, przy każdym wejściu stoi ochroniarz, a bramy są zamykane na noc, a ochroniarze są tam nawet w nocy. Ponieważ są czarne, nie są widoczne i często można się ich przestraszyć :-) ale poza tym świetnie, wrócę :-)

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (3) (0)

Martina K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 13.3. - 21.3.2024 Oceniono: Marzec 2024

Diamonds Leisure Beach & Golf Resort Ocena: 4/5 Kenia, Diani Beach

Wakacje były niesamowite. Piękny hotel, czysta plaża, doskonałe jedzenie, małpy????, świetny program, cudowna pogoda.

Wakacje były niesamowite. Piękny hotel, czysta plaża, doskonałe jedzenie, małpy????, świetny program, cudowna pogoda.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Pokój duży czysty

Wyżywienie
Dieta jest zróżnicowana

Plaża
Plaża piaszczysta, zagospodarowana, ręczniki przygotowane, leżaki. Czyste morze.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Kenia – Hotele z opiniami

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Gdzie leży Kenia - mapa

Poradnik turystyczny - Kenia

Kenia to ciekawy kraj nie tylko pod względem przyrodniczym, ale i kulinarnym. Tutejsza kuchnia jest jedną z najbardziej różnorodnych w całej Afryce. Tradycyjnych dań warto skosztować zwłaszcza na wschodzie kraju, gdzie można zajadać się chociażby świeżymi owocami morza. Niemal do każdego dania dodaje się mięso, a także gotuje się warzywa na mięsnym wywarze. Jednocześnie zawsze można liczyć na świeże owoce i sałatki, które są podawane do każdego posiłku.

Jednym z najbardziej znanych dań jest Ugali, czyli kluseczki przygotowane z mąki kukurydzianej, sera lub mleka oraz masła. Są one polane sosem warzywnym lub gulaszem. Warto też spróbować dania z zielonych bananów, czyli Matoke oraz mieszanki kukurydzy, ziemniaków i grochu z sosem pomidorowym lub gulaszem - Iro. Na śniadanie natomiast często podaje się słodkie pączki, czyli mandaazi.

Ceny w Kenii

Ceny w Kenii są niższe niż w Polsce. Jeśli chodzi o noclegi to koszty zakwaterowania wahają się tutaj od ponad stu złotych w hostelu do około 600zł w hotelu 3-gwiazdkowym. Za bilet w jedną stronę transportem publicznym trzeba zapłacić około 3 złotych, jeśli zaś chodzi o taksówkę to początkowa cena wynosi około 6 zł, a każdy kolejny kilometr to około 4,5 złotego.

Co przywieźć z Kenii?

Kenia ma w sobie tyle cudów, że trudno się zdecydować na jedną pamiątkę z tego kraju. Niewątpliwie jednak warto rozważyć zakup etnicznej biżuterii, z której słynie Afryka, czy też skusić się na wyroby drewniane, czyli misy, sztućce, figurki oraz oczywiście afrykańskie maski. W Kenii można odnaleźć prawdziwe perełki z hebanu oraz mahoniu, które mają niesamowitą barwę. Wspaniała jest także tutejsza kawa i herbata oraz przyprawy. Kenia to również wyroby z kokosa - naczynia, które mogą służyć zarówno użytkowo, jak i jako dekoracja.

Pogoda - kiedy jechać do Kenii

Zastanawiając się nad tym, kiedy najlepiej wybrać się do Kenii warto rozważyć zarówno najcieplejsze miesiące, czyli od początku grudnia do końca stycznia, jak i od czerwca do października, oraz te mniej oblegane okresy, gdy nie trzeba się obawiać tak wielu turystów. Najwięcej opadów występuje tutaj w okresie października i listopada, a także w maju oraz w kwietniu. Nie jest to jednak bardzo uciążliwe - deszczu bowiem można się spodziewać wtedy wieczorem i nie trwa on dłużej niż dwie godziny. Dzięki temu jednak natura jest wtedy pełna zieleni i piękna, choć warto też pamiętać, że w tym czasie rezerwaty oraz parki są zamknięte.

W Kenii tak naprawdę wspaniała pogoda utrzymuje się cały rok. Każdego dnia jest tutaj naprawdę ciepło i pełno słońca, a woda ma ponad 20 stopni Celsjusza. Można więc spokojnie dopasować termin wymarzonych wczasów w Kenii na taki okres, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. To idealny kierunek na wakacje czy podróż marzeń przez cały rok.

Kenia - informacje praktyczne

 Co warto wiedzieć decydując się na podróż do Kenii:

 • Kenia znajduje się w Afryce Wschodniej nad Oceanem Indyjskim,
 • językiem urzędowym jest suahili, oprócz nomadów posługują się nim wszyscy mieszkańcy, można jednak w tym kraju porozumiewać się po angielsku, a w kurortach na wybrzeżu także po włosku, niemiecku, czy po francusku,
 • do czasu polskiego będąc w Kenii należy doliczyć 1 godzinę,
 • obowiązującą walutą jest szyling, choć można także często płacić w dolarach oraz euro,
 • podczas zakupów dobrze jest się targować, bowiem mieszkańcy lubią negocjacje,
 • na wakacje koniecznie należy zabrać spray przeciwko komarom oraz moskitiery,
 • warto być ostrożnym, choć najczęściej można trafić na kieszonkowców i naciągaczy,
 • napięcie w gniazdkach wynosi 240 V, stosowane są tutaj kwadratowe, trójbolcowe wtyczki,
 • w niektórych rejonach samochody używane są rzadko, a ruch drogowy jest możliwy dzięki wielbłądom,
 • konieczne jest wyrobienie wizy przed wyjazdem (można to zrobić przez internet),
 • nie jest wymagane robienie szczepień
 • czas lotu z Warszawy to około 12 godzin.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Wybrzeże Mombasy

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 32 °C woda 29 °C

 • Luty Lut 33 °C woda 29 °C

 • Marzec Mar 33 °C woda 30 °C

 • Kwiecień Kwi 31 °C woda 29 °C

 • Maj Maj 30 °C woda 28 °C

 • Czerwiec Cze 28 °C woda 27 °C

 • Lipiec Lip 28 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 28 °C woda 25 °C

 • Wrzesień Wrz 29 °C woda 26 °C

 • Październik Paź 29 °C woda 27 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 32 °C woda 28 °C

Diani Beach

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 32 °C woda 29 °C

 • Luty Lut 33 °C woda 29 °C

 • Marzec Mar 33 °C woda 30 °C

 • Kwiecień Kwi 31 °C woda 29 °C

 • Maj Maj 30 °C woda 28 °C

 • Czerwiec Cze 28 °C woda 27 °C

 • Lipiec Lip 28 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 28 °C woda 25 °C

 • Wrzesień Wrz 29 °C woda 26 °C

 • Październik Paź 29 °C woda 27 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 32 °C woda 28 °C

Watamu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 32 °C woda 28 °C

 • Luty Lut 33 °C woda 28 °C

 • Marzec Mar 33 °C woda 29 °C

 • Kwiecień Kwi 31 °C woda 29 °C

 • Maj Maj 30 °C woda 28 °C

 • Czerwiec Cze 28 °C woda 27 °C

 • Lipiec Lip 28 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 28 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 29 °C woda 26 °C

 • Październik Paź 29 °C woda 27 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 32 °C woda 28 °C

Przydatne informacje