Kenia - Przewodnik

<strong>Kenia</strong> położona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 20.11 25°C
Kenia położona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku. Kenia to fascynujący kraj urzekający przybywających tu na wakacje turystów przede wszystkim swa różnorodnością i odmiennością. Dzika, niczym nieokiełznana przyroda, gorący klimat, malowniczość wybrzeża, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczny charakter sprawiają, ze Kenia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek last minute.
Reef (Nyali)

Reef (Nyali)

Cena za 1 osobę:
3 414 zł - 22 %
Atrakcją dla spędzających wakacje w Kenii są liczne malownicze parki narodowe. Najbardziej interesujące spośród nich to popularne: Masai Mara, Tsavo East, Amboseli i Tsavo West. Ponadto wiele uroku dodają bujne ogrody, gaje palmowe oraz niezwykła osobliwość zarówno flory, jak i fauny.
Stephanie Ocean Resort

Stephanie Ocean Resort

Cena za 1 osobę:
3 514 zł - 21 %
Ogromna atrakcja jest safari, podczas którego można stanąć oko w oko z żyjącymi na wolności dzikimi zwierzętami, takimi jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, lamparty, nosorożce, hipopotamy, krokodyle, gazele i wiele innych. Turyści chętnie wybierają się także na rejs na Wasini oraz na rejs na wyspę Funzi, podczas którego można podziwiać delfiny.
Częste są wycieczki do Mombasy, w której turyści mogą podziwiać widoczne w zabytkach i uliczkach Starego Miasta przenikające się wpływy różnych kultur. Mombasa jest najstarszym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim. Wyróżnia się kultura, religijnością oraz pięknymi plażami. Interesujący jest Fort Jesus, potężne kły słoniowe, rzeźbione odrzwia oraz meczety. Oprócz wypraw safari i rejsów turyści chętnie odwiedzają kamienna wioskę Ngomongo, będąca parkiem tematycznym. Pewnego rodzaju atrakcja są tez spotkania z Masajami.

Wybrzeże Kenii urzeka idealnie białymi plażami porośniętymi palmami kokosowymi. Przybrzeżne wody bogate są w bajecznie kolorowe rafy koralowe zamieszkałe przez kolorowe gatunki ryb, żółwie, skorupiaki. To wymarzone miejsce do kąpieli słonecznych oraz doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania.

Opinie o miastach w Kenii

4,3
Mombasa Ania
Polecam poruszanie się po Mombasie tuc tuc'jem.

Okazje Last Minute: Kenia

Southern Palms Beach Resort

Southern Palms Beach Resort 4.7
7 dni 25.11 - 02.12 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Egzotyczną plażę z białym piaskiem
 • Rozległy kompleks basenowy
 • Znakomitą i urozmaiconą kuchnię
 • Miłą i uczynną obsługę
last
minute
7 228 zł / 2 os.
3 614 zł / 1 os.
4 770 zł / 1 os. - 24 %

Jacaranda Indian Ocean Beach Resort

Jacaranda Indian Ocean Beach Resort
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Położenie przy piaszczystej plaży Diani
 • Komfortowe pokoje w otoczeniu egzotycznego ogrodu
 • Relaksacyjną, romantyczną atmosferę
 • Wyśmienitą kuchnię i profesjonalną obsługę
7 291 zł / 2 os.
3 645 zł / 1 os.
4 131 zł / 1 os. - 12 %

Scorpio Villas

Scorpio Villas
7 dni 09.12 - 16.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Rainbow

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Kameralną, rodzinną atmosferę
 • Bujny, tropikalny ogród
 • Zabudowę w tradycyjnym stylu masajskiej wioski
 • Czyste, przestronne pokoje
last
minute
7 429 zł / 2 os.
3 714 zł / 1 os.
4 649 zł / 1 os. - 20 %

Kenia na skróty

Przewodnik: