Kenia - Przewodnik

<strong>Kenia</strong> polozona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze sa tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o kazdej porze roku.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 15.9 27°C
Kenia polozona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze sa tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o kazdej porze roku. Kenia to fascynujacy kraj urzekajacy przybywajacych tu na wakacje turystów przede wszystkim swa róznorodnoscia i odmiennoscia. Dzika, niczym nieokielznana przyroda, goracy klimat, malowniczosc wybrzeza, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczny charakter sprawiaja, ze Kenia staje sie coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek last minute.
Southern Palms Beach Resort

Southern Palms Beach Resort

Cena za 1 osobę:
3 282 zł
Atrakcja dla spedzajacych wakacje w Kenii sa liczne malownicze parki narodowe. Najbardziej interesujace sposród nich to popularne: Masai Mara, Tsavo East, Amboseli i Tsavo West. Ponadto wiele uroku dodaja bujne ogrody, gaje palmowe oraz niezwykla osobliwosc zarówno flory, jak i fauny.
Severin Sea Lodge

Severin Sea Lodge

Cena za 1 osobę:
3 355 zł
Ogromna atrakcja jest safari, podczas którego mozna stanac oko w oko z zyjacymi na wolnosci dzikimi zwierzetami, takimi jak slonie, zyrafy, zebry, lwy, lamparty, nosorozce, hipopotamy, krokodyle, gazele i wiele innych. Turysci chetnie wybieraja sie takze na rejs na Wasini oraz na rejs na wyspe Funzi, podczas którego mozna podziwiac delfiny.
Czeste sa wycieczki do Mombasy, w której turysci moga podziwiac widoczne w zabytkach i uliczkach Starego Miasta przenikajace sie wplywy róznych kultur. Mombasa jest najstarszym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim. Wyróznia sie kultura, religijnoscia oraz pieknymi plazami. Interesujacy jest Fort Jesus, potezne kly sloniowe, rzezbione odrzwia oraz meczety. Oprócz wypraw safari i rejsów turysci chetnie odwiedzaja kamienna wioske Ngomongo, bedaca parkiem tematycznym. Pewnego rodzaju atrakcja sa tez spotkania z Masajami.

Wybrzeze Kenii urzeka idealnie bialymi plazami porosnietymi palmami kokosowymi. Przybrzezne wody bogate sa w bajecznie kolorowe rafy koralowe zamieszkale przez kolorowe gatunki ryb, zólwie, skorupiaki. To wymarzone miejsce do kapieli slonecznych oraz doskonale miejsce dla milosników nurkowania.

Opinie o miastach w Kenii

4,7
Mombasa Utsu
Egzotyczne uniesienie Ogólnie: Piękne widoki, zachwycająca przyroda i nareszcie gorąco.
Atrakcje turystyczne: Największą atrakcją turystyczną jest samo miasto, z wielobarwną mozaiką kulturową (w mieście znajdują się dzielnice muzułmańskie, chrześcijańskie oraz buddyjskie), falującym tłumem ludzi, którzy niespiesznie podążają, w sobie tylko znanych, kierunkach. W każdym przewodniku, znajduje się wzmianka o kłach, będących wizytówką miasta, jednak najbardziej reprezentatywni, zarówno dla miast, jak i samej Kenii są właśnie ludzie. Europejczyk zawsze się zastanowi, jak to możliwe, że maja na wszystko czas i są tacy szczęśliwi.
Aktywny wypoczynek: Głównie wycieczki fakultatywne. Oferta jest bardzo szeroka, poczynając od krótkich eskapad na rafy, kończąc na safari (nawet 3 dniowym). Według nas, najbardziej godna polecenia jest wyspa Wasini, na wyprawie można doświadczyć czym jest prawdziwa zabawa z delfinami, obiad podany na stole obsypanym kwiatami- egzotyczne potrawy są rozkoszą dla podniebienia, przyjazna interakcja z ludĽmi z wioski (warto mieć przy sobie spory zapas słodyczy dla miejscowych dzieci).
Życie nocne: Dyskoteki, szczególnie te na plaży, z muzyką afrykańską są miłą odmiennością od amerykańskiego popu.
Komunikacja: Po Mombasie kursuje wiele środków lokomocji. Począwszy od rowerów (jazda w charakterze pasażera), przez miejscowe busy zwane Matatu- prawdziwy folklor, na taksówkach kończąc. Co ciekawe, brak sygnalizacji drogowej i jakichkolwiek znaków, nie powoduje chaosu. Istnieje prosta zasada: raz Ty zajedziesz komuś drogę, raz ktoś Tobie. Ruch oczywiście lewostronny (pozostałość kolonialna).
Jedzenie i restauracje: Każdy znajdzie dla siebie coś co lubi, no i oczywiście króluje świeża ryba (najlepsza w knajpach na plaży) i owoce, zarówno te morskie jak i egzotyczne...
Zdrowie i bezpieczeństwo: Przed wyjazdem należy KONIECZNIE się zaszczepić przeciwko chorobom tropikalnym, w szczególności przeciwko szerzącej się malarii.
Pogoda: Najlepsze warunki pogodowe trwają od listopada do lutego (afrykańska wiosna i lato). Wszystko budzi się do życia, pachnie i odurza barwami i zapachem.
Plaża: Plaża jest niebiańska, po prostu. Wygląda dokładnie tak, jak piękne zdjęcia z przewodników. Biały piasek, niczym mąka, wysokie palmy kokosowe...

Okazje Last Minute: Kenia

7 dni 24.08 - 31.08 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI DOBRY WYBÓR

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piękną plażę z dającymi cień palmami
  • Przestronne i praktycznie urządzone pokoje
  • Smaczną kuchnię z szerokim wyborem dań
  • Bezpłatny dostęp do internetu w pokojach
3 484 zł/os.
cena za 2 osoby: 6 968 zł
3 484 zł/os.
cena za 2 os. 6 968 zł
7 dni 07.09 - 14.09 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI
3 500 zł/os.
cena za 2 osoby: 7 000 zł
3 500 zł/os.
cena za 2 os. 7 000 zł
7 dni 24.08 - 31.08 inne terminy Katowice All Inclusive TUI
3 511 zł/os.
cena za 2 osoby: 7 022 zł
3 511 zł/os.
cena za 2 os. 7 022 zł

Kenia na skróty

Przewodnik: