Kenia - Przewodnik

<strong>Kenia</strong> polozona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze sa tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o kazdej porze roku.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 20.3 27°C
Kenia polozona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze sa tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o kazdej porze roku. Kenia to fascynujacy kraj urzekajacy przybywajacych tu na wakacje turystów przede wszystkim swa róznorodnoscia i odmiennoscia. Dzika, niczym nieokielznana przyroda, goracy klimat, malowniczosc wybrzeza, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczny charakter sprawiaja, ze Kenia staje sie coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek last minute.

Atrakcja dla spedzajacych wakacje w Kenii sa liczne malownicze parki narodowe. Najbardziej interesujace sposród nich to popularne: Masai Mara, Tsavo East, Amboseli i Tsavo West. Ponadto wiele uroku dodaja bujne ogrody, gaje palmowe oraz niezwykla osobliwosc zarówno flory, jak i fauny. Ogromna atrakcja jest safari, podczas którego mozna stanac oko w oko z zyjacymi na wolnosci dzikimi zwierzetami, takimi jak slonie, zyrafy, zebry, lwy, lamparty, nosorozce, hipopotamy, krokodyle, gazele i wiele innych. Turysci chetnie wybieraja sie takze na rejs na Wasini oraz na rejs na wyspe Funzi, podczas którego mozna podziwiac delfiny.
Czeste sa wycieczki do Mombasy, w której turysci moga podziwiac widoczne w zabytkach i uliczkach Starego Miasta przenikajace sie wplywy róznych kultur. Mombasa jest najstarszym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim. Wyróznia sie kultura, religijnoscia oraz pieknymi plazami. Interesujacy jest Fort Jesus, potezne kly sloniowe, rzezbione odrzwia oraz meczety. Oprócz wypraw safari i rejsów turysci chetnie odwiedzaja kamienna wioske Ngomongo, bedaca parkiem tematycznym. Pewnego rodzaju atrakcja sa tez spotkania z Masajami. Wybrzeze Kenii urzeka idealnie bialymi plazami porosnietymi palmami kokosowymi. Przybrzezne wody bogate sa w bajecznie kolorowe rafy koralowe zamieszkale przez kolorowe gatunki ryb, zólwie, skorupiaki. To wymarzone miejsce do kapieli slonecznych oraz doskonale miejsce dla milosników nurkowania.

Zobacz równiez:

Opinie o miastach w Kenii

4,6
Diani Beach bejo
Kurort wspaniałych bogatych rezydencji i dobrych hoteli Ogólnie: Oczywiście to jest Afryka i nie da się całkiem uniknąć widoku slumsów w pobliżu bogatych rezydencji. Ale to cały czas przypomina że nie wszyscy tu żyją tak jak my w kurorcie.
Atrakcje turystyczne: Kenia to kraj z bardzo wieloma atrakcjami i każdy może znaleĽć coś dla siebie w formie wycieczek.
Aktywny wypoczynek: Tylko w zasadzie można korzystać z ofert biór podróży, lub innych dostępnych na terenie ośrodka. Korzystanie z innych przypadkowych ofert może się różnie skończyć.
Życie nocne: Korzystanie z nocnych uciech poza hotelami może być dla białych niebezpieczne.
Komunikacja: Taksówki lub mini busy dostępne.
Jedzenie i restauracje: Można próbować, ale absolutnie odradzam. Chociaż jest w pobliżu 2 lub 3 restauracje które można by polecić szczególnie milośnikom kuchni egzotycznych.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Na terenie ośrodka dostępny lekarz. W poblizkiej miejscowości szpital. Nie słyszałem jednak aby podczas mojego pobytu ktoś chorował.
Pogoda: Nie radzę jechać w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu, jak nie pada to leje. Najlepiej podczas naszej zimy. Pogoda wtedy gwarantowana.
Plaża: Wszystkie plaże w Kenii są ogólnodostępne czyli publiczne. Nie ma zamkniętych plaż hotelowych. Na plażach można zwykle spotkać wiele żębrzących i oferujących różne drobne usługi osób, które są czasami zbyt natarczywe. Jest to dość kłopotliwe i wielu odstrasza od samotnych długich spacerów po plaży. Teren ośrodka jest jednak chroniony przez agentów ochrony.

Kenia na skróty