Kenia - Przewodnik

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 22.5 23°C
Kenia to egzotyczny kraj, nazywany też „ojczyzną Masajów”. Położony jest we wschodniej Afryce, po obu stronach równika i oblewany ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie, dlatego Kenia jest bardzo dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku.

Kenia – atrakcje, co zobaczyć i zwiedzić?

Kenia to fascynująca kraina, urzekająca przybywających tu turystów przede wszystkim swą różnorodnością i odmiennością. Dzika, niczym nieokiełznana przyroda, gorący klimat, malowniczość wybrzeża, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczne plemiona, które żyją na tych ziemiach od wieków sprawiają, ze Kenia staje się coraz popularniejszym urlopowym kierunkiem.

Parki narodowe Kenii

Chcesz zobaczyć lwa, tygrysa i pogłaskać słonia? Podczas wakacji w Kenii, może spełnić te marzenia! Atrakcją dla spędzających wakacje w Kenii są liczne malownicze parki narodowe oraz rezerwaty dzikiej przyrody. Najbardziej interesujące spośród nich to popularne:
  • Masai Mara – najchętniej odwiedzany park narodowy w Kenii,
  • Nakuru,
  • Meru,
  • Naivasha,
  • Tsavo East,
  • Amboseli,
  • Tsavo West.
Egzotyczny klimat Kenii, oprócz bogactwa flory, tworzą też niezwykła fauna. Występują tu dzikie zwierzęta, które możemy zobaczyć w ich naturalnym środowisku. To niezwykła gratka, zarówno dla dorosłych podróżników, jak i spędzających w Kenii wakacje z dziećmi.

Kenia - safari

Ogromną atrakcją jest safari, podczas którego można stanąć oko w oko z żyjącymi na wolności dzikimi zwierzętami, takimi jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, lamparty, nosorożce, hipopotamy, krokodyle, gazele i z wieloma innymi. Turyści chętnie wybierają się na jednodniowe wycieczki, by na własne oczy zobaczyć gatunki, nierzadko zagrożone już wyginięciem.

Mombasa

Popularne są wycieczki do Mombasy, w której turyści mogą podziwiać, widoczne w zabytkach i uliczkach Starego Miasta, przenikające się wpływy różnych kultur. Mombasa jest najstarszym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim. Wyróżnia się bogatą kulturą, religijnością oraz pięknymi plażami. Wybrzeże Mombasy uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w Afryce.

Fort Jesus

Interesującym punktem na mapie zwiedzania Kenii jest Fort Jesus, czyli XIX-wieczny fort, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO oraz tutejsze meczety. Jest to jedna z najlepiej zachowanych portugalskich fortyfikacji na świecie i pamięta jeszcze czasy słynnych kolonizatorów.

Wioski Masajów

Oprócz wypraw do rezerwatów i na safari, jedną z większych atrakcji w Kenii są też spotkania z Masajami. Jest to najliczniejsza grupa etniczna w tym kraju, ich liczbę szacuje się obecnie na milion osób. Kenijscy Masajowie są też najbogatszym plemieniem, posiadają największą ilość bydła (czyli majątku) w tej części Afryki. I choć wiele z wiosek uległo komercjalizacji, oferując turystom odwiedziny w swoich wioskach za opłatą, z pewnością warto się tam wybrać.

Plaże w Kenii

Wybrzeże Kenii urzeka idealnie białymi plażami porośniętymi palmami kokosowymi. Przybrzeżne wody bogate są w bajecznie kolorowe rafy koralowe zamieszkałe przez egzotyczne gatunki ryb, żółwie, skorupiaki. To wymarzone miejsce do kąpieli słonecznych oraz doskonałe miejsce dla miłośników plażowania oraz nurkowania.
Zobacz również:

Opinie o miastach w Kenii

4,6
Diani Beach bejo
Kurort wspaniałych bogatych rezydencji i dobrych hoteli Ogólnie: Oczywiście to jest Afryka i nie da się całkiem uniknąć widoku slumsów w pobliżu bogatych rezydencji. Ale to cały czas przypomina że nie wszyscy tu żyją tak jak my w kurorcie.
Atrakcje turystyczne: Kenia to kraj z bardzo wieloma atrakcjami i każdy może znaleĽć coś dla siebie w formie wycieczek.
Aktywny wypoczynek: Tylko w zasadzie można korzystać z ofert biór podróży, lub innych dostępnych na terenie ośrodka. Korzystanie z innych przypadkowych ofert może się różnie skończyć.
Życie nocne: Korzystanie z nocnych uciech poza hotelami może być dla białych niebezpieczne.
Komunikacja: Taksówki lub mini busy dostępne.
Jedzenie i restauracje: Można próbować, ale absolutnie odradzam. Chociaż jest w pobliżu 2 lub 3 restauracje które można by polecić szczególnie milośnikom kuchni egzotycznych.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Na terenie ośrodka dostępny lekarz. W poblizkiej miejscowości szpital. Nie słyszałem jednak aby podczas mojego pobytu ktoś chorował.
Pogoda: Nie radzę jechać w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu, jak nie pada to leje. Najlepiej podczas naszej zimy. Pogoda wtedy gwarantowana.
Plaża: Wszystkie plaże w Kenii są ogólnodostępne czyli publiczne. Nie ma zamkniętych plaż hotelowych. Na plażach można zwykle spotkać wiele żębrzących i oferujących różne drobne usługi osób, które są czasami zbyt natarczywe. Jest to dość kłopotliwe i wielu odstrasza od samotnych długich spacerów po plaży. Teren ośrodka jest jednak chroniony przez agentów ochrony.

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY