Kenia - Przewodnik

<strong>Kenia</strong> polozona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze sa tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o kazdej porze roku.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 19.7 21°C
Kenia polozona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze sa tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o kazdej porze roku. Kenia to fascynujacy kraj urzekajacy przybywajacych tu na wakacje turystów przede wszystkim swa róznorodnoscia i odmiennoscia. Dzika, niczym nieokielznana przyroda, goracy klimat, malowniczosc wybrzeza, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczny charakter sprawiaja, ze Kenia staje sie coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek last minute.
Southern Palms Beach Resort

Southern Palms Beach Resort

Cena za 1 osobę:
3 319 zł
Atrakcja dla spedzajacych wakacje w Kenii sa liczne malownicze parki narodowe. Najbardziej interesujace sposród nich to popularne: Masai Mara, Tsavo East, Amboseli i Tsavo West. Ponadto wiele uroku dodaja bujne ogrody, gaje palmowe oraz niezwykla osobliwosc zarówno flory, jak i fauny.
Severin Sea Lodge

Severin Sea Lodge

Cena za 1 osobę:
3 519 zł
Ogromna atrakcja jest safari, podczas którego mozna stanac oko w oko z zyjacymi na wolnosci dzikimi zwierzetami, takimi jak slonie, zyrafy, zebry, lwy, lamparty, nosorozce, hipopotamy, krokodyle, gazele i wiele innych. Turysci chetnie wybieraja sie takze na rejs na Wasini oraz na rejs na wyspe Funzi, podczas którego mozna podziwiac delfiny.
Czeste sa wycieczki do Mombasy, w której turysci moga podziwiac widoczne w zabytkach i uliczkach Starego Miasta przenikajace sie wplywy róznych kultur. Mombasa jest najstarszym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim. Wyróznia sie kultura, religijnoscia oraz pieknymi plazami. Interesujacy jest Fort Jesus, potezne kly sloniowe, rzezbione odrzwia oraz meczety. Oprócz wypraw safari i rejsów turysci chetnie odwiedzaja kamienna wioske Ngomongo, bedaca parkiem tematycznym. Pewnego rodzaju atrakcja sa tez spotkania z Masajami.

Wybrzeze Kenii urzeka idealnie bialymi plazami porosnietymi palmami kokosowymi. Przybrzezne wody bogate sa w bajecznie kolorowe rafy koralowe zamieszkale przez kolorowe gatunki ryb, zólwie, skorupiaki. To wymarzone miejsce do kapieli slonecznych oraz doskonale miejsce dla milosników nurkowania.

Opinie o miastach w Kenii

4,8
Diani Beach Kamila
Piękny region, cudowne plaże ciągnące się kilometrami. Miejscami można natknąć się na dzikie plaże. Dobra baza wypadowa.

Okazje Last Minute: Kenia

Amani Tiwi Beach Resort

Amani Tiwi Beach Resort 3.9
7 dni 03.03 - 10.03 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piękną plażę z dającymi cień palmami
  • Przestronne i praktycznie urządzone pokoje
  • Smaczną kuchnię z szerokim wyborem dań
  • Bezpłatny dostęp do internetu w pokojach
7 142 zł / 2 os.
3 571 zł / 1 os.

Diani Reef Beach Resort

Diani Reef Beach Resort 4.3
7 dni 30.10 - 06.11 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
7 144 zł / 2 os.
3 572 zł / 1 os.

Leopard Beach Resort & Spa

Leopard Beach Resort & Spa 4.9
7 dni 30.10 - 06.11 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
7 400 zł / 2 os.
3 700 zł / 1 os.

Kenia na skróty

Przewodnik: