Kikambala - Przewodnik

W odległości zaledwie 25 km od Mombasy znajduje się piękna miejscowość wypoczynkowa - <strong>Kikambala</strong>. Słynie wśród wczasowiczów z cudownych, piaszczystych plaż, dosłownie jakby wyjętych z folderów reklamowych biur podróży. W pobliżu znajduje się rafa koralowa, która stanowi prawdziwy raj dla miłośników nurkowania, podziwiania podwodnej fauny i flory. Wokół Kikambali jest zaś gęsta dżungla. <h2>Kikambala na jednodniową wycieczkę i na cały pobyt</h2> Wakacje spędzone w Kikambali mogą okazać się ziszczeniem marzeń o wypoczynku w egzotycznych okolicznościach przyrody. Kikambala to chyba najdalsze miejsce na wybrzeżu, do którego można się wybrać na jednodniową wycieczkę z Mombasy nie dysponując własnym środkiem transportu (kursują tędy regularnie matatu i autobusy do <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kenia/wybrzeze-mombasy/kilifi/" target="_blank"><strong>Kilifi</strong></a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kenia/wybrzeze-malindi/malindi/" target="_blank"><strong>Malindi</strong></a> z <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kenia/wybrzeze-mombasy/mombasa/" target="_blank">Mombasy</a>). Miejscowość często nazywana jest <strong>Vipingo</strong>. To niewielka osada w dawnej prowincji Coast Kenya, która obecnie leży w granicach hrabstwa Kilifi. Kikambala bywa bazą wypadową do zwiedzania wybrzeża Północnego i Południowego <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kenia/" target="_blank">Kenii</a>, a zwłaszcza Mombasy, będącej drugim co do wielkości miastem w Kenii. Warto zwiedzić tam historyczny <strong>Fort Jesus</strong>. W niewielkiej odległości od Kikambali znajdują się ruiny miasta <strong>Jumba la Mtwana</strong> czy hinduskie świątynie. Ciekawym doświadczeniem będzie safari po kenijskiej dżungli, parkach i rezerwatach. <h2>Atuty naturalne Kikambali</h2> Kikambala to jedno z najdalej wysuniętych miejsc na wybrzeżu, gdzie teren jest płaski, a przy odpływach morze cofa się nawet o kilometr, przez co plaża znacznie się poszerza. Warto<strong> przed rozpoczęciem plażowania</strong> i kąpieli morskich<strong> sprawdzić godziny przypływu</strong>.<br/> Szeroki pas wzdłuż brzegu w okolicach Kikambali porasta dżungla, granicząca z <strong>białą plażą</strong>, co tworzy zachwycający krajobraz. 

Pogoda w Kikambale

Dzisiaj, 19.5 30°C
W odległości zaledwie 25 km od Mombasy znajduje się piękna miejscowość wypoczynkowa - Kikambala. Słynie wśród wczasowiczów z cudownych, piaszczystych plaż, dosłownie jakby wyjętych z folderów reklamowych biur podróży. W pobliżu znajduje się rafa koralowa, która stanowi prawdziwy raj dla miłośników nurkowania, podziwiania podwodnej fauny i flory. Wokół Kikambali jest zaś gęsta dżungla.

Kikambala na jednodniową wycieczkę i na cały pobyt

Wakacje spędzone w Kikambali mogą okazać się ziszczeniem marzeń o wypoczynku w egzotycznych okolicznościach przyrody. Kikambala to chyba najdalsze miejsce na wybrzeżu, do którego można się wybrać na jednodniową wycieczkę z Mombasy nie dysponując własnym środkiem transportu (kursują tędy regularnie matatu i autobusy do Kilifi i Malindi z Mombasy). Miejscowość często nazywana jest Vipingo. To niewielka osada w dawnej prowincji Coast Kenya, która obecnie leży w granicach hrabstwa Kilifi. Kikambala bywa bazą wypadową do zwiedzania wybrzeża Północnego i Południowego Kenii, a zwłaszcza Mombasy, będącej drugim co do wielkości miastem w Kenii. Warto zwiedzić tam historyczny Fort Jesus. W niewielkiej odległości od Kikambali znajdują się ruiny miasta Jumba la Mtwana czy hinduskie świątynie. Ciekawym doświadczeniem będzie safari po kenijskiej dżungli, parkach i rezerwatach.

Atuty naturalne Kikambali

Kikambala to jedno z najdalej wysuniętych miejsc na wybrzeżu, gdzie teren jest płaski, a przy odpływach morze cofa się nawet o kilometr, przez co plaża znacznie się poszerza. Warto przed rozpoczęciem plażowania i kąpieli morskich sprawdzić godziny przypływu.
Szeroki pas wzdłuż brzegu w okolicach Kikambali porasta dżungla, granicząca z białą plażą, co tworzy zachwycający krajobraz. 

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY