Mombasa - Przewodnik

Drugie co do wielkosci miasto w <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kenia/" target="_blank">Kenii</a> zaskakuje bogactwem historii i poczuciem wspólnoty, tak obcym Nairobi. W odróznieniu od stolicy brak tu wyraznego podzialu na obszary bogactwa i nedzy. Zupelnie odmienny jest tez wybitnie tropikalny klimat, w którym bez przerwy chce sie pic. Nieco senna, goraca <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kenia/wybrzeze-mombasy/mombasa/" target="_blank"><strong>Mombasa</strong></a> potrafi oczarowac, mimo swego ogromu wciaz sprawiajac wrazenie malego miasteczka zyjacego chlubna przeszloscia.

Pogoda w Mombasie

Dzisiaj, 12.11 29°C
Drugie co do wielkosci miasto w Kenii zaskakuje bogactwem historii i poczuciem wspólnoty, tak obcym Nairobi. W odróznieniu od stolicy brak tu wyraznego podzialu na obszary bogactwa i nedzy. Zupelnie odmienny jest tez wybitnie tropikalny klimat, w którym bez przerwy chce sie pic. Nieco senna, goraca Mombasa potrafi oczarowac, mimo swego ogromu wciaz sprawiajac wrazenie malego miasteczka zyjacego chlubna przeszloscia. Mombasa lezy na wyspie, polaczonej z ladem dwoma groblami na zachodzie, mostem na pólnocy i kursujacym promem od strony poludniowej. Posród kretych ulic latwo pobladzic. Najpiekniejsza dzielnice stanowi Old Town (Stare Miasto): labirynt uliczek, meczetów i stloczonych wiekowych domów, schodzacy lagodnie w kierunku ruchliwego niegdys portu. Wejscia do niego strzeze imponujacy Fort Jesus - pamiatka z burzliwej i krwawej przeszlosci zamieniona dzis w pomnik i Muzeum Narodowe.
Severin Sea Lodge

Severin Sea Lodge

Cena za 1 osobę:
3 694 zł

Opinie : w Mombasie

4,6
Diani Beach bejo
Kurort wspaniałych bogatych rezydencji i dobrych hoteli Ogólnie: Oczywiście to jest Afryka i nie da się całkiem uniknąć widoku slumsów w pobliżu bogatych rezydencji. Ale to cały czas przypomina że nie wszyscy tu żyją tak jak my w kurorcie.
Atrakcje turystyczne: Kenia to kraj z bardzo wieloma atrakcjami i każdy może znaleĽć coś dla siebie w formie wycieczek.
Aktywny wypoczynek: Tylko w zasadzie można korzystać z ofert biór podróży, lub innych dostępnych na terenie ośrodka. Korzystanie z innych przypadkowych ofert może się różnie skończyć.
Życie nocne: Korzystanie z nocnych uciech poza hotelami może być dla białych niebezpieczne.
Komunikacja: Taksówki lub mini busy dostępne.
Jedzenie i restauracje: Można próbować, ale absolutnie odradzam. Chociaż jest w pobliżu 2 lub 3 restauracje które można by polecić szczególnie milośnikom kuchni egzotycznych.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Na terenie ośrodka dostępny lekarz. W poblizkiej miejscowości szpital. Nie słyszałem jednak aby podczas mojego pobytu ktoś chorował.
Pogoda: Nie radzę jechać w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu, jak nie pada to leje. Najlepiej podczas naszej zimy. Pogoda wtedy gwarantowana.
Plaża: Wszystkie plaże w Kenii są ogólnodostępne czyli publiczne. Nie ma zamkniętych plaż hotelowych. Na plażach można zwykle spotkać wiele żębrzących i oferujących różne drobne usługi osób, które są czasami zbyt natarczywe. Jest to dość kłopotliwe i wielu odstrasza od samotnych długich spacerów po plaży. Teren ośrodka jest jednak chroniony przez agentów ochrony.

Okazje Last Minute: Mombasa

8 dni 17.12 - 25.12 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
3 814 zł/os.
cena za 2 os.: 7 628 zł
7 dni 19.10 - 26.10 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI
4 069 zł/os.
cena za 2 os.: 8 138 zł
8 dni 03.03 - 11.03 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piękną plażę z białym piaskiem tuż przy hotelu
  • Bliskość farmy krokodyli i Parku Hallera
  • Znakomite animacje
  • Przyjazną i kompetentną obsługę
4 132 zł/os.
cena za 2 os.: 8 264 zł
7 dni 31.08 - 07.09 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Umiejscowienie w pięknym ogrodzie, tuż przy plaży
  • Rewelacyjne animacje i zaplecze sportowe
  • Fantastyczne i urozmaicone posiłki
  • Uśmiechniętych i zawsze pomocnych pracowników
4 153 zł/os.
cena za 2 os.: 8 306 zł

Kenia na skróty