PN Tsavo - Przewodnik

Sąsiadujące ze sobą <strong>Tsavo West</strong> i <strong>Tsavo East</strong> tworzą wspólnie największy park narodowy w <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kenia/" target="_blank">Kenii</a> i zarazem jeden z największych na świecie, dorównujący powierzchnią Walii lub stanowi Massachusetts, o łącznej powierzchni 21 tysięcy km2. Bardziej rozległy jest <strong>Tsavo East</strong>. Jego spora część na północ od rzeki Galany stanowi jednak od lat teren zamknięty dla zwiedzających. Część południowa, czyli wielki płaski trójkąt z zaporą Aruba w centrum, cieszy się ostatnio sporą popularnością wśród organizatorów safari z wybrzeża - zawsze można tu liczyć na zwierzęta na otwartej przestrzeni.

Pogoda w PN Tsavo

Dzisiaj, 19.5 29°C
Sąsiadujące ze sobą Tsavo West i Tsavo East tworzą wspólnie największy park narodowy w Kenii i zarazem jeden z największych na świecie, dorównujący powierzchnią Walii lub stanowi Massachusetts, o łącznej powierzchni 21 tysięcy km2. Bardziej rozległy jest Tsavo East. Jego spora część na północ od rzeki Galany stanowi jednak od lat teren zamknięty dla zwiedzających. Część południowa, czyli wielki płaski trójkąt z zaporą Aruba w centrum, cieszy się ostatnio sporą popularnością wśród organizatorów safari z wybrzeża - zawsze można tu liczyć na zwierzęta na otwartej przestrzeni. Tradycyjnie turyści najchętniej odwiedzają jednak pokrywające zaledwie około 1000 km2 sawanny i lasy w Tsavo West na tzw. terenach zagospodarowanych między rzeką Tsavo a szosą do Mombasy. Przyciąga ich łatwy dojazd, znakomita baza noclegowa, wspaniałe krajobrazy, a przede wszystkim bogaty i zróżnicowany (choć nie zawsze łatwy do obserwowania) świat zwierząt zamieszkujących te dobrze nawodnione wulkaniczne ziemie.

Dysponując mapą, trudno zabłądzić: drogi gruntowe są bardzo wyraźne, a wszystkie rozgałęzienia ponumerowane. Wyjście z jednej części parku musi być potwierdzone przy jednej z głównych bram, w przeciwnym razie można zostać niewpuszczonym do drugiej części rezerwatu. Pamiętać trzeba o znacznych odległościach: wyruszając w jakieś miejsce, należy zostawić sobie dość czasu na powrót przed zachodem słońca, gdyż po zmroku nie wolno poruszać się samochodem, a obie bramy są zamknięte.

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY