Bamburi Beach - Przewodnik

Te dwa sąsiadujące ze sobą odcinki plaży to główna część północnego wybrzeża. Kto chciałby tu spędzić tylko dzień, raczej nie powinien mieć trudności z korzystaniem z hotelowego zaplecza od strony plaż, zwłaszcza jeśli kupi coś do picia czy jedzenia. <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kenia/wybrzeze-mombasy/" target="_blank">Plaża w Bamburi</a> jest w całości publiczna.

Pogoda w Bamburi Beach

Dzisiaj, 21.6 28°C
Te dwa sąsiadujące ze sobą odcinki plaży to główna część północnego wybrzeża. Kto chciałby tu spędzić tylko dzień, raczej nie powinien mieć trudności z korzystaniem z hotelowego zaplecza od strony plaż, zwłaszcza jeśli kupi coś do picia czy jedzenia. Plaża w Bamburi jest w całości publiczna. W pełni otwarta dla wszystkich jest Kenyatta Municipal Beach (plaża miejska Kenyatta), niemal jedyna w całym kraju, na której wylegują się tłumy Kenijczyków. Bardzo rodzinna atmosfera sprawia, że jest tu bezpiecznie. Podczas odpływu woda odsłania mnóstwo koralowych jeziorek i kilometry piasku, świetnie nadającego się na spacer. Można wynająć żaglówkę lub wybrać się na wycieczkę, a pod niskimi palmami kokosowymi kupić lody, napoje chłodzące, coś do jedzenia i kokosy bądź wypożyczyć nadmuchaną dętkę samochodową.

Dla wielu ludzi główną atrakcją jest jednak kompleks Pirates, składający się ze zjeżdżalni, restauracji i przyjemnego baru. Zjeżdżalnie są dwie: jedna długa, stroma i szybka, zakończona wysokim progiem, a druga kręta i o mniejszym nachyleniu. W sumie nie wyróżniają się niczym wyjątkowym, nawet jak na Afrykę, ale cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci.

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY