Zdrowie w Kenii

Kenia to <strong>egzotyczny kraj </strong>w Afryce. Zanim jednak wybierzemy się na ten kontynent, zapoznajmy się z podstawową wiedzą na temat zasad, dotyczących<strong> zdrowia</strong>, które panują w tej pięknej, słonecznej destynacji. <h2>Kenia - na co się szczepić?</h2> Międzynarodowe świadectwo szczepienia przeciwko <strong>żółtej febrze i cholerze</strong> jest<strong> wymagane,</strong> gdy podróżujemy do Kenii z innych krajów afrykańskich (dla osób przylatujących bezpośrednio z Europy szczepienie <strong>nie jest obowiązkowe</strong>).<br/> Międzynarodowe świadectwo szczepień nie jest wymagane.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 20.5 23°C
Kenia to egzotyczny kraj w Afryce. Zanim jednak wybierzemy się na ten kontynent, zapoznajmy się z podstawową wiedzą na temat zasad, dotyczących zdrowia, które panują w tej pięknej, słonecznej destynacji.

Kenia - na co się szczepić?

Międzynarodowe świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze i cholerze jest wymagane, gdy podróżujemy do Kenii z innych krajów afrykańskich (dla osób przylatujących bezpośrednio z Europy szczepienie nie jest obowiązkowe).
Międzynarodowe świadectwo szczepień nie jest wymagane. W razie potrzeby, przed wyjazdem na wakacje w Kenii, można zaszczepić się na:
 • Dur brzuszny
 • WZW typu A
 • WZW typu B
 • Polio
 • Dur brzuszny
 • Wściekliznę
 • Tężec
Warto pamiętać, że niektóre szczepienia powinny być wykonane nawet do kilku tygodni przed wyjazdem (ok. 4-6).

Czy w Kenii jest malaria?

W rejonach, gdzie występuje większa wilgotność (na wybrzeżu kenijskim oraz na zachodzie kraju) oraz bujna, afrykańska roślinność, możliwe jest występowanie komarów i moskitów. W celu uniknięcia malarii, należy dobrze zabezpieczyć się przed insektami (odzież z długimi rękawami i nogawkami, moskitiery) oraz regularnie przyjmować specjalne tabletki antymalaryczne.
 • Pamiętajmy, że tabletki antymalaryczne należy zażywać dodatkowo przez zalecany czas po powrocie.

Opieka medyczna w Kenii

Planując wakacje w Kenii, pamiętajmy o tym, że opieka medyczna dla turystów jest pełniona głównie przez placówki prywatne i jest ona w pełni płatna (dostępna tylko w większych miastach). Pobyt w szpitalu, dłuższa hospitalizacja oraz operacje są bardzo kosztowne dlatego też warto przed przyjazdem wykupić ubezpieczenie zdrowotne (najlepiej pokrywające koszt transportu medycznego na terenie Kenii).
Na prowincjach placówki medyczne albo nie występują, albo ich standard jest niski.

Na co uważać w Kenii?

 • Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne i możliwość zarażenia się chorobami zakaźnymi, zaleca się picie wody butelkowanej.
 • W całej Kenii występuje zagrożenie HIV/AIDS.
 • Istnieje też ryzyko zarażenia wirusem ebola – przy granicy z Ugandą i Tanzanią, gdzie odnotowano przypadki tej choroby.

Opinie o miastach w Kenii

5,0
Diani Beach Lukasz
Miejscowość typowo turystyczna, więc targowanie się o ceny to prawdziwa męka i startuje się z wysokiego pułapu. Poza tym dzięki pieniądzom z turystyki jest tam dość 'cywilizowanie':) Mnóstwo knajp, sklepów, klubów nocnych z 'malaya'. Ale wystarczy powiedzieć 'Hakuna roroz', albo po prostu nie odwiedzać takich miejsc i masz spokój.:) Plaża piękna, rano woda pod hotelem, po południu 3,5 metra niżej i około kilometra dalej - tak mocne pływy. W dzień na ulicy bezpiecznie, w nocy nie próbowałem.

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY