Zdrowie w Kenii

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 28.7 20°C
Miedzynarodowe swiadectwo szczepienia przeciwko zóltej febrze i cholerze jest zwykle wymagane przy przekraczaniu granicy ladowej (dla osób przylatujacych bezposrednio z Europy szczepienie nie jest obowiazkowe). Zaszczepic nalezy sie równiez przeciwko polio, tezcowi, oraz durowi brzusznemu.

Mozna równiez zaszczepic sie przeciw zóltaczce typu A, ale zdania na temat jej skutecznosci sa podzielone, dlatego nalezy skrupulatnie przestrzegac zasad higieny. W celu unikniecia malarii, nalezy dobrze zabezpieczyc sie przed komarami oraz regularnie przyjmowac specjalne tabletki antymalaryczne.

* Pamietajmy, aby wszystkie czynnosci zwiazane ze szczepieniami oraz innymi zabezpieczeniami rozpoczac co najmniej na 6 tygodni przed planowana podróza, a tabletki antymalaryczne nalezy zazywac przez zalecany czas po powrocie.

Opinie o miastach w Kenii

5,0
Tiwi Beach zbyszek1
hotel Tiwi Beach Ogólnie: położenie bardzo dogodne. Blisko do Ukundy i do Mombasy. Areał hotelu dobrze strzeżony (byłem tam w trakcie zamieszek wyborczych).
Atrakcje turystyczne: Wspaniałe safari-warto poprosi przewodnika a zarazem kierowcę o powrót lokalnymi drogami i mamy mini Dakar. Przeżycia niezapomniane.Oprócz tego warto się wybrac na wyspę Wasini - nurkowanie,snurkowanie i wspaniały obiad. No i oczywiście Mombasa
Aktywny wypoczynek: nurkowanie,snurkowanie(rafa o "rzut beretem")zajęcia w basenie,boisko do siatki,bilard,tenis stoł, itp.osobiście łowiłem ryby z murzyńskiej dłubanki na pełnym oceanie(odjazd) oczywiście na własną rękę.
Życie nocne: Codziennie imprezy min. do 1.00 a potem dyskoteka
Jedzenie i restauracje: Jedzenia w bród, bardzo duży wybór,
Pogoda: osobiście polecałbym Swięta Boż. Nar. i Sylwester. Atrakcje niezapomniane

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY