Temperatury i pogoda w Kenii

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 20.06 17 °C
Jutro, 21.06 20 °C
Pojutrze, 22.06 21 °C

Kenia to państwo leżące na wschodnim wybrzeżu Afryki, gdzie klimat równikowy sprawia, że jest tu gorąco i stosunkowo wilgotno w zasadzie przez cały czas. W regionie wyróżnia się dwie pory roku: deszczową i suchą. Średnie dzienne temperatury w Kenii w ciągu roku oscylują w przedziale 27-32°C, nocami spadając do poziomu 24°C. Ocean Indyjski zachęca do kąpieli przez 365 dni, a słońce obecne jest na horyzoncie przez plus minus 8 godzin na dobę, co sprawia, że pogoda w Kenii korzystna jest przez cały rok.

Kiedy najlepiej jechać do Kenii?

Uważa się, że najlepszym czasem na podróż do tego afrykańskiego państwa są jego pory suche (od stycznia do lutego oraz od czerwca do października). W tym czasie opady deszczu są znikome, miejscowe zwierzęta udają się na łowy, co sprawia, że są łatwiejsze do obserwacji, a średnie dzienne temperatury w Kenii mieszczą się wówczas w przedziale 27-32°C. Również krótka pora deszczowa (listopad i grudzień) ma swoje zalety, ponieważ właśnie w tym okresie afrykańska roślinność tworzy malownicze krajobrazy, a turystów jest zdecydowanie mniej niż w szczycie sezonu.

Najcieplejsze miesiace w Kenii?

Najwyższe temperatury w Kenii odnotowuje się od listopada do marca, kiedy to termometry wskazują wartości w przedziale 31-32°C w ciągu dnia, nocami zaś słupki rtęci spadają do poziomu 24°C. W okresie tym wyróżniamy dwie pory roku: suchą i deszczową, warto jednak pamiętać, że nawet ta druga nie powinna być dla podróżnych wyjątkowo kłopotliwa, gdyż opady deszczu są wówczas krótkotrwałe i występują głównie w godzinach popołudniowych. Wody Oceanu Indyjskiego są wtedy wyjątkowo ciepłe (28°C), stwarzając wyśmienite warunki do kąpieli i uprawiania różnych sportów wodnych.

Kiedy jest najcieplejsza woda w Kenii?

Najcieplejsza woda w regionie notowana jest w marcu i kwietniu, kiedy to termometry w niej zanurzone wskazują średnio 29°C. Miesiące te należą co prawda do pory deszczowej, jednak podróżni nie powinni czuć się tym szczególnie zniechęceni, z uwagi na to, że opady deszczu są wówczas krótkotrwałe. Średnie dzienne temperatury w Kenii oscylują wtedy w granicy 30-32°C, a słońce obecne jest na niebie przez około 7-8 godzin, co daje nam wystarczającą ilość czasu zarówno na błogi relaks jak i aktywny wypoczynek. Noce są w tym okresie wyjątkowo ciepłe (25°C), zachęcając turystów do romantycznych spacerów w blasku księżyca.

Pogoda w Kenii w styczniu

Styczeń to jeden z najcieplejszych miesięcy regionu, kiedy średnie dzienne temperatury w Kenii utrzymują się na poziomie 32°C. Uważa się, że to ulubiony miesiąc wszystkich wielbicieli sportów wodnych, gdyż Ocean Indyjski nagrzany jest w tym czasie do poziomu 28°C, a słońce obecne jest na horyzoncie przez 9 godzin na dobę. Noce w tym okresie są również wyjątkowo ciepłe, termometry wskazują bowiem jakieś 24 stopnie, pozwalając turystom na komfortową eksploatację regionu nawet po zmroku.

Pogoda w Kenii w lutym

Luty charakteryzuje się wysokimi temperaturami w Kenii, niejednokrotnie przekraczającymi 32°C w ciągu dnia i 24°C w nocy. Wody Oceanu Indyjskiego, które w tym czasie nagrzane są do 28 stopni, zachęcają do długich kąpieli oraz relaksu na okolicznych plażach. Słońce obecne na niebie przez blisko 9 godzin dostarcza nam niezbędnej dawki witaminy D, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Warto dodać, że w lutym w regionie trwa pora sucha, w związku z czym opady deszczu nie występują w tym okresie prawie wcale.

Kenia w lutym - sprawdź oferty

Pogoda w Kenii w marcu

Marzec w tym afrykańskim państwie jest początkiem pory deszczowej, warto jednak pamiętać, że nawet podczas jej trwania opady są krótkotrwałe i występują najczęściej w godzinach popołudniowych. W trzecim miesiącu roku temperatury w Kenii są szczególnie wysokie, a słupki rtęci termometrów wskazują jakieś 32°C w ciągu dnia oraz 25°C w nocy. Słońce obecne jest na niebie w tym czasie średnio przez 8 godzin dziennie, a okoliczne wody Oceanu Indyjskiego nagrzane do 29°C zachęcają do długich i relaksujących kąpieli.

Pogoda w Kenii w kwietniu

W kwietniu w regionie wciąż trwa pora deszczowa, charakteryzująca się intensywnymi, lecz krótkotrwałymi opadami, a średnie dzienne temperatury w Kenii oscylują wtedy w granicy 30°C. Wieczory i noce są bardzo ciepłe (25°C), warto więc w momencie rezerwacji hotelu upewnić się, że wybrane przez nas pokoje wyposażone są w klimatyzację. Ocean Indyjski nagrzany do poziomu 29°C zachęca do uprawiania wszelkich sportów wodnych, a słońce obecne w tym czasie na niebie przez 7 godzin na dobę pozwala na spokojny relaks na zjawiskowych plażach regionu.

Pogoda w Kenii w maju

Maj jest ostatnim miesiącem długiej pory deszczowej, a średnie dzienne temperatury w Kenii oscylują wówczas w granicy 29°C. Noce w regionie są wtedy wyjątkowo ciepłe (24°C) pozwalając na komfortową eksplorację regionu nawet po zmroku. Słońce obecne na horyzoncie przez mniej więcej 8 godzin, ma wystarczająco czasu, aby zdążyć dostarczyć nam niezbędnej dawki witaminy D. Ocean Indyjski ze swoimi 28 stopniami, stwarza idealne warunki do długich i relaksujących kąpieli oraz uprawiania różnych sportów wodnych.

Pogoda w Kenii w czerwcu

Czerwiec jest początkiem długiej pory suchej, a średnie dzienne temperatury w Kenii wynoszą wtedy 27°C. Warto wspomnieć, że to właśnie w tym miesiącu rozpoczyna się widowiskowy przemarsz setek dzikich zwierząt trwający, aż do końca września. Nocą termometry wskazują tu jakieś 24°C, co stwarza idealne warunki do aktywnego wypoczynku pod gwieździstym niebem. Słońce obecne jest na horyzoncie przez 8 godzin, a wody Oceanu Indyjskiego nagrzane są wtedy do 27 stopni.

Pogoda w Kenii w lipcu

W lipcu podróżni ciągle nie muszą obawiać się występowania opadów w regionie, a słońce w tym czasie obecne jest na niebie przez 8 godzin na dobę. Średnie dzienne temperatury w Kenii oscylują wtedy w granicy 27°C, nocami spadając do 23°C. Okoliczne wody Oceanu Indyjskiego nagrzane są średnio do 26°C, zachęcają miejscową ludność oraz turystów do wielogodzinnych i odprężających kąpieli. W tym miesiącu możesz być również świadkiem przeprawy dzikiej zwierzyny przez wypełnioną krokodylami rzekę Mara, jeśli więc jesteś pasjonatem przyrody, koniecznie przyjedź tu w tym miesiącu.

Pogoda w Kenii w sierpniu

W sierpniu na próżno czekać na wystąpienie opadów w rejonie, a średnie dzienne temperatury w Kenii wynoszą wtedy 28°C. Nieco chłodniejsze noce (22°C) pozwalają na komfortowe zwiedzanie okolicznych atrakcji w blasku księżyca. Słońce w tym miesiącu obecne jest na horyzoncie przez około 8 godzin, a wody Oceanu Indyjskiego nagrzane są do poziomu 25 stopni, zachęcając do wielogodzinnej relaksacji na zjawiskowych plażach.

Pogoda w Kenii we wrześniu

Wrzesień w tym afrykańskim kraju nie przynosi szczególnego ochłodzenia, jak to bywa w wielu regionach Europy o tej samej porze roku. Średnie dzienne temperatury w Kenii wynoszą wtedy 28°C, nocą spadając do przyjemnych 23°C, co pozwala na komfortową eksplorację okolicy również po zmroku. Słońce obecne na horyzoncie przez 8 godzin, w połączeniu z ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego (26°C), stwarzają idealną aurę do relaksu na plaży czy uprawiania ekstremalnych sportów wodnych.

Pogoda w Kenii w październiku

W tym miesiącu temperatury w Kenii wynoszą średnio 29°C w dzień, oferując nam idealne warunki do wszelkiego rodzaju aktywności na zewnątrz, jak i korzystania z licznych atrakcji, jakie oferuje ten afrykański kraj. Nocami termometry pokazują przyjemne 24°C, sprawiając, że wielu turystów wieczorami decyduje się na romantyczne spacery, albo kolację w blasku księżyca. Ciepłe wody Oceanu Indyjskiego (27°C) zachęcają do przyjemnych kąpieli, a słońce pozwala nam opalać nasze ciała w jego promieniach przez 9 godzin na dobę.

Pogoda w Kenii w listopadzie

Listopad w regionie jest początkiem krótkiej pory deszczowej, co wiąże się z występowaniem intensywnych, choć krótkotrwałych opadów. Średnie dzienne temperatury w Kenii wynoszą w tym czasie jakieś 31°C, co w połączeniu ze słońcem obecnym na niebie przez 9 godzin, tworzy idealną aurę do relaksu na zjawiskowych plażach. Nieco chłodniejsze noce (24°C) pozwalają turystom na komfortowe zwiedzanie okolicznych atrakcji oraz gwarantują regeneracyjny sen. Wody Oceanu Indyjskiego są wyjątkowo ciepłe (28°C), zachęcając urlopowiczów do długich i relaksujących kąpieli.

Kenia w listopadzie - sprawdź oferty

Pogoda w Kenii w grudniu

Temperatury w Kenii w grudniu rozpieszczają turystów swoimi wysokimi wartościami, pozwalającymi im w pełni zapomnieć o mrozach panujących wtedy w północnej Europie. W ciągu dnia intensywne słońce opala nasze ciała przez 9 godzin dziennie, sprawiając, że słupek rtęci wędruje wówczas do przyjemnych 32°C. Nieco chłodniejsze noce (24°C) są idealną okazją do długich spacerów, jak i korzystania z przeróżnych atrakcji bez zmęczenia wywołanego dużymi upałami. Wody Oceanu Indyjskiego nagrzane do 28°C z pewnością zadowolą entuzjastów klasycznych kąpieli oraz ekstremalnych „mokrych sportów”.

Kenia w grudniu - sprawdź oferty

Średnie temperatury w Kenii

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 32 luty 32 marzec 32 kwiecien 30 maj 29 czerwiec 27 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 28 październik 29 listopad 31 grudzień 32
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 24 luty 24 marzec 25 kwiecien 25 maj 24 czerwiec 24 lipiec 23 sierpień 22 wrzesień 23 październik 24 listopad 24 grudzień 24
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 29 kwiecien 29 maj 28 czerwiec 27 lipiec 26 sierpień 25 wrzesień 26 październik 27 listopad 28 grudzień 28
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 8 kwiecien 7 maj 8 czerwiec 8 lipiec 8 sierpień 8 wrzesień 8 październik 9 listopad 9 grudzień 9

Pogoda w Mombasie

Dzisiaj, 20.06 28 °C
Jutro, 21.06 28 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - Mombasa

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 33 luty 32 marzec 33 kwiecien 31 maj 29 czerwiec 29 lipiec 28 sierpień 28 wrzesień 29 październik 30 listopad 31 grudzień 32
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 23 luty 23 marzec 24 kwiecien 24 maj 23 czerwiec 21 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 21 październik 22 listopad 23 grudzień 23
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 28 czerwiec 27 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 27 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 8 maj 6 czerwiec 8 lipiec 7 sierpień 8 wrzesień 9 październik 9 listopad 9 grudzień 9

Pogoda w Bamburi Beach

Dzisiaj, 20.06 28 °C
Jutro, 21.06 28 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - Bamburi Beach

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 33 luty 34 marzec 34 kwiecien 33 maj 31 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 30 październik 31 listopad 32 grudzień 33
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 22 luty 23 marzec 23 kwiecien 23 maj 22 czerwiec 20 lipiec 19 sierpień 19 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 22
Temperatura wody [°C]:
styczen 24 luty 24 marzec 25 kwiecien 25 maj 22 czerwiec 21 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 23
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 7 maj 6 czerwiec 6 lipiec 4 sierpień 4 wrzesień 6 październik 7 listopad 7 grudzień 8

Pogoda w Diani Beach

Dzisiaj, 20.06 28 °C
Jutro, 21.06 27 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - Diani Beach

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 33 luty 34 marzec 34 kwiecien 33 maj 31 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 30 październik 31 listopad 32 grudzień 33
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 22 luty 23 marzec 23 kwiecien 23 maj 22 czerwiec 20 lipiec 19 sierpień 19 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 22
Temperatura wody [°C]:
styczen 24 luty 24 marzec 25 kwiecien 25 maj 22 czerwiec 21 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 23
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 7 maj 6 czerwiec 6 lipiec 4 sierpień 4 wrzesień 6 październik 7 listopad 7 grudzień 8

Pogoda w Kikambale

Dzisiaj, 20.06 27 °C
Jutro, 21.06 28 °C
Pojutrze, 22.06 28 °C

Średnie temperatury - Kikambala

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 33 luty 34 marzec 34 kwiecien 33 maj 31 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 30 październik 31 listopad 32 grudzień 33
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 22 luty 23 marzec 23 kwiecien 23 maj 22 czerwiec 20 lipiec 19 sierpień 19 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 22
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 28 czerwiec 27 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 27 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 7 maj 6 czerwiec 6 lipiec 4 sierpień 4 wrzesień 6 październik 7 listopad 7 grudzień 8

Pogoda w Malindi

Dzisiaj, 20.06 28 °C
Jutro, 21.06 28 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - Malindi

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 32 luty 32 marzec 33 kwiecien 31 maj 29 czerwiec 29 lipiec 28 sierpień 28 wrzesień 29 październik 30 listopad 31 grudzień 32
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 23 luty 24 marzec 24 kwiecien 24 maj 23 czerwiec 21 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 23
Temperatura wody [°C]:
styczen 25 luty 25 marzec 26 kwiecien 25 maj 24 czerwiec 23 lipiec 23 sierpień 20 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 23
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 8 marzec 9 kwiecien 8 maj 6 czerwiec 7 lipiec 7 sierpień 7 wrzesień 9 październik 8 listopad 9 grudzień 10

Pogoda w Nairobi

Dzisiaj, 20.06 17 °C
Jutro, 21.06 20 °C
Pojutrze, 22.06 21 °C

Średnie temperatury - Nairobi

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 25 luty 27 marzec 27 kwiecien 24 maj 23 czerwiec 23 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 24 październik 26 listopad 24 grudzień 24
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 14 luty 14 marzec 16 kwiecien 16 maj 15 czerwiec 13 lipiec 12 sierpień 12 wrzesień 13 październik 14 listopad 16 grudzień 15
Temperatura wody [°C]:
styczen 0 luty 0 marzec 0 kwiecien 0 maj 0 czerwiec 0 lipiec 0 sierpień 0 wrzesień 0 październik 0 listopad 0 grudzień 0
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 7 maj 6 czerwiec 6 lipiec 4 sierpień 4 wrzesień 6 październik 7 listopad 7 grudzień 8

Pogoda w Nyali Beach

Dzisiaj, 20.06 28 °C
Jutro, 21.06 28 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - Nyali Beach

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 33 luty 34 marzec 34 kwiecien 33 maj 31 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 30 październik 31 listopad 32 grudzień 33
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 22 luty 23 marzec 23 kwiecien 23 maj 22 czerwiec 20 lipiec 19 sierpień 19 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 22
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 28 czerwiec 27 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 27 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 7 maj 6 czerwiec 6 lipiec 4 sierpień 4 wrzesień 6 październik 7 listopad 7 grudzień 8

Pogoda w PN Maasai Mara

Dzisiaj, 20.06 27 °C
Jutro, 21.06 26 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - PN Maasai Mara

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 32 luty 32 marzec 33 kwiecien 31 maj 29 czerwiec 29 lipiec 28 sierpień 28 wrzesień 29 październik 30 listopad 31 grudzień 32
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 23 luty 24 marzec 24 kwiecien 24 maj 23 czerwiec 21 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 21 październik 22 listopad 23 grudzień 23
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 28 czerwiec 27 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 27 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 9 marzec 9 kwiecien 8 maj 6 czerwiec 8 lipiec 8 sierpień 8 wrzesień 9 październik 9 listopad 9 grudzień 9

Pogoda w PN Tsavo

Dzisiaj, 20.06 25 °C
Jutro, 21.06 27 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - PN Tsavo

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 32 luty 32 marzec 33 kwiecien 31 maj 29 czerwiec 29 lipiec 28 sierpień 28 wrzesień 29 październik 30 listopad 31 grudzień 32
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 23 luty 24 marzec 24 kwiecien 24 maj 23 czerwiec 21 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 21 październik 22 listopad 23 grudzień 23
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 28 czerwiec 27 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 27 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 9 marzec 9 kwiecien 8 maj 6 czerwiec 8 lipiec 8 sierpień 8 wrzesień 9 październik 9 listopad 9 grudzień 9

Pogoda w Tiwi Beach

Dzisiaj, 20.06 28 °C
Jutro, 21.06 27 °C
Pojutrze, 22.06 27 °C

Średnie temperatury - Tiwi Beach

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 33 luty 34 marzec 34 kwiecien 33 maj 31 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 30 październik 31 listopad 32 grudzień 33
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 22 luty 23 marzec 23 kwiecien 23 maj 22 czerwiec 20 lipiec 19 sierpień 19 wrzesień 20 październik 21 listopad 22 grudzień 22
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 28 marzec 28 kwiecien 28 maj 28 czerwiec 27 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 27 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 9 marzec 9 kwiecien 7 maj 6 czerwiec 6 lipiec 4 sierpień 4 wrzesień 6 październik 7 listopad 7 grudzień 8