Bezpieczeństwo w Kenii

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 19.5 24°C
Kenia jest coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Jednak przed podróżą warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, związanych z bezpieczeństwem podróży.

Czy w Kenii jest bezpiecznie?

Ten afrykański kraj posiada wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc, dlatego wakacje w Kenii są coraz popularniejszym pomysłem na urlop. Szczególnie w rejonie wybrzeży, gdzie znajdują się hotele i resorty, możemy liczyć na wysoki standard pobytu, jak i samej obsługi.
Podróżując po kraju, warto pamiętać o podstawowych zasadach higieny i bezpieczeństwa, takich jak:
  • nie pić wody prosto z kranu, zawsze wybierać wodę butelkowaną,
  • nie spożywać surowego mięsa, jaj ani owoców morza,
  • nie jeść niemytych owoców i warzyw
Ze względu na możliwość zarażenia się bilharcjozą, nie należy się nigdy kąpać w zbiornikach wodnych, a nawet myć, korzystając z udostępnionej przez miejscowych wody - jeśli nie wiadomo, skąd ją zaczerpnięto. Bezwzględnie trzeba zachować ostrożność w kontaktach seksualnych, ze względu na możliwość zarażenia się wirusem HIV lub innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kenia samochodem

Przy podróżowaniu autem trzeba pamiętać, że w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. W rejonie prowincji oraz miejscowości poza głównymi trasami, spotykane są przypadki napadów na samochody - dlatego stojąc w korkach lub na światłach lepiej mieć zablokowane okna i drzwi oraz nie trzymać na widoku kosztownych przedmiotów (telefony, sprzęt foto-video).

Przestępczość w Kenii

Dość powszechne są kradzieże bagaży, toreb, aparatów i innych cennych rzeczy, które są pozostawione bez opieki. Na terenie całego kraju - poza miejscowościami turystycznym, może dochodzić do starć na tle etnicznym. Zdarzają się napady z bronią w ręku.
W rejonach podwyższonego ryzyka – czyli na granicy z Sudanem, Etiopią i Sudanem Południowym, mogą mieć miejsce operacje sił zbrojnych i ataki na ludność cywilną. Występuje tam zagrożenie porwaniami.
 
 
 
 

Opinie o miastach w Kenii

5,0
Bamburi gosiastach
Wyciecka do Kenii Ogólnie: miejsce sliczne
Atrakcje turystyczne: safari wycieczka na wassini - rafa koralowa - cuda!!
Aktywny wypoczynek: da sie ponurkowac
Życie nocne: nic sie nie dzieje, poza hotelami strach wyjsc
Komunikacja: komunikacja lokalna dosc niebezpieczna
Jedzenie i restauracje: no jedzenie na 5
Zdrowie i bezpieczeństwo: na malarie leki konieczne, dosc niebezpiecznie
Pogoda: my bylismy w lutym - polecamy luty
Plaża: piekna piaszczysta z goraca woda

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY