Na granicy Kenii

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 22.5 23°C
Kenia to odległy kraj w Afryce, dlatego zanim zaplanujemy wakacyjną podróż, warto sprawdzić też praktyczne informacje, które będą niezbędne podczas przekraczania granicy tego egzotycznego kraju.

Czy do Kenii jest wymagana wiza?

Od 1 stycznia 2024 zniesiony został obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Oznacza to, że turyści nie potrzebują wizy, a jedynie elektroniczne zezwolenia na podróż – czyli elektronicznej autoryzacji wjazdu (eTA). Można ją otrzymać poprzez stronę kenijską rządową www.etakenya.go.ke/en, a koszt wynosi 32 dolary (USD). Dokument należy wydrukować i mieć przy sobie podczas przekraczania granicy w Kenii.
  • Podróżując do Kenii powinniśmy obowiązkowo posiadać ważny paszport. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Kenii
W przypadku, gdy nasze wakacje w Kenii będą trwały dłużej, powinniśmy pamiętać, że w razie pobytu powyżej 3 miesięcy, należy ubiegać się o wizę w ambasadzie Kenii (najbliższa dla obywateli polskich znajduje się w Rzymie).

Czego nie wolno wwozić do Kenii?

Na teren kraju zabronione jest wwożenie broni, narkotyków, amunicji i środków uważanych za niebezpieczne. Niedozwolone jest przewożenie dużej ilości leków lub leków psychotropowych na własny użytek, jeśli nie mamy na nie recepty lub oświadczenia lekarskiego, przetłumaczonego na język angielski.
  • Mało kto wie, że do Kenii nie można wwozić woreczków foliowych (obowiązuje zakaz ich używania w całym kraju).
Można zabrać drony do Kenii i mogą one zostać przewiezione przez granicę, jednak muszą być wcześniej zarejestrowane. Warto rozpocząć rejestrację jeszcze przed przylotem, bo cały proces trwa. Na miejscu można jedynie dopełnić formalności. Za brak rejestracji drona lub używanie go bez licencji pilota, grożą w Kenii wysokie grzywny – nawet do 20 tysięcy dolarów (USD).

Kenia - czego nie można wywozić?

Ze względu na drastycznie malejącą populację słoni i zagrożenie ich wyginięciem, z Kenii nie można wywozić żadnych wyrobów z kości słoniowej. Za złamanie tego zakazu grożą wysokie grzywny (nawet 10 tysięcy dolarów), areszt lub więzienie (przy dużych ilościach).

Opinie o miastach w Kenii

5,0
Mombasa Elżbieta
Fajny rejon, godny polecenia.

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY