Co zabrać do Kenii

Niezależnie od tego, czy wybieramy relaks na pięknych wybrzeżach czy też zamierzamy zwiedzić ten piękny, egzotyczny kraj - planując <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/kenia/">wakacje w Kenii</a>, warto zabrać ze sobą kilka istotnych rzeczy, które mogą nam się przydać w podróży. <h2>Co zabrać do Kenii?</h2> Planując urlop w Afryce, warto jest zabrać <strong>moskitierę</strong> nasączoną repelentem przeciw komarom i moskitom oraz <strong>tabletki antymalaryczne.</strong><br/> Do bagażu można też spakować: <ul> <li>środki antyseptyczne i opatrunki, które ochronią przed zakażeniem w przypadku skaleczeń,</li> <li>soczewki kontaktowe (+ zapas) – jeśli je stosujemy,</li> <li>tabletki przeciwbólowe, przeciwzapalne,</li> <li>okulary przeciwsłoneczne,</li> <li>krem z filtrem,</li> <li>nakrycie głowy,</li> <li>spray przeciw owadom (szczególnie komarom), warto zabrać ze sobą mały zapas,</li> <li>buty do wody,</li> <li>buty do trekkingu,</li> <li>dodatkowe dokumenty, jeśli posiadamy: międzynarodowe prawo jazdy (niekiedy obowiązuje podczas wypożyczania aut i skuterów), legitymacja studencka ISIC (uprawnia do zniżek np. podczas zwiedzania),</li> <li>maskę do nurkowania - niewiele waży, a przybrzeżne rafy koralowe dostarczą nam niezapomnianych wrażeń,</li> <li>lekkie, przewiewne ubrania z naturalnej tkaniny (bawełna, len) z długim rękawem lub nogawkami, które będą chronić nas przed słońcem.</li> </ul> Podczas <strong>safari</strong> i <strong>wycieczek krajoznawczych</strong>, przydatne mogą okazać się także: lornetka - nieodzowna do obserwowania zwierząt i krajobrazów, scyzoryk oraz latarka. <h2>Jaka waluta w Kenii?</h2> Jednostką monetarną Kenii jest <strong>szyling kenijski</strong> (KSH). Można spotkać banknoty o nominałach 1000, 500, 200, 100, 50 i 20 KSH, a także monety 50, 10, i 5 centów.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 19.5 24°C
Niezależnie od tego, czy wybieramy relaks na pięknych wybrzeżach czy też zamierzamy zwiedzić ten piękny, egzotyczny kraj - planując wakacje w Kenii, warto zabrać ze sobą kilka istotnych rzeczy, które mogą nam się przydać w podróży.

Co zabrać do Kenii?

Planując urlop w Afryce, warto jest zabrać moskitierę nasączoną repelentem przeciw komarom i moskitom oraz tabletki antymalaryczne.
Do bagażu można też spakować:
 • środki antyseptyczne i opatrunki, które ochronią przed zakażeniem w przypadku skaleczeń,
 • soczewki kontaktowe (+ zapas) – jeśli je stosujemy,
 • tabletki przeciwbólowe, przeciwzapalne,
 • okulary przeciwsłoneczne,
 • krem z filtrem,
 • nakrycie głowy,
 • spray przeciw owadom (szczególnie komarom), warto zabrać ze sobą mały zapas,
 • buty do wody,
 • buty do trekkingu,
 • dodatkowe dokumenty, jeśli posiadamy: międzynarodowe prawo jazdy (niekiedy obowiązuje podczas wypożyczania aut i skuterów), legitymacja studencka ISIC (uprawnia do zniżek np. podczas zwiedzania),
 • maskę do nurkowania - niewiele waży, a przybrzeżne rafy koralowe dostarczą nam niezapomnianych wrażeń,
 • lekkie, przewiewne ubrania z naturalnej tkaniny (bawełna, len) z długim rękawem lub nogawkami, które będą chronić nas przed słońcem.
Podczas safari i wycieczek krajoznawczych, przydatne mogą okazać się także: lornetka - nieodzowna do obserwowania zwierząt i krajobrazów, scyzoryk oraz latarka.

Jaka waluta w Kenii?

Jednostką monetarną Kenii jest szyling kenijski (KSH). Można spotkać banknoty o nominałach 1000, 500, 200, 100, 50 i 20 KSH, a także monety 50, 10, i 5 centów. Można płacić w Kenii kartą (tylko w dużych miejscowościach), jak również wypłacać pieniądze z bankomatów (w miastach jest ich coraz więcej).
 

Opinie o miastach w Kenii

4,5
Watamu Ula
Idealne miejsce na wypoczynek

Kenia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY