Co zabrać do Kenii

Warto jest zabrac <strong>moskitiere</strong> nasaczona repelentem przeciw komarom, a takze zaopatrzyc sie w <strong>srodki antyseptyczne</strong>, które ochronia przed zakazeniem w przypadku skaleczen. Lepiej jest przywiezc wlasna maske z rurka do nurkowania oraz jednorazowy aparat fotograficzny umozliwiajacy robienie zdjec pod woda, niewiele waza, a przybrzezne rafy koralowe dostarczaja niezapomnianych wrazen.
Warto jest zabrac moskitiere nasaczona repelentem przeciw komarom, a takze zaopatrzyc sie w srodki antyseptyczne, które ochronia przed zakazeniem w przypadku skaleczen. Lepiej jest przywiezc wlasna maske z rurka do nurkowania oraz jednorazowy aparat fotograficzny umozliwiajacy robienie zdjec pod woda, niewiele waza, a przybrzezne rafy koralowe dostarczaja niezapomnianych wrazen. Lornetka - nieodzowna do obserwowania zwierzat i krajobrazów - warto miec ja przy sobie. Scyzoryk, latarka czy budzik moga okazac sie niezbedne - szczeglnie podczas safari - czasami trzeba wstac przed switem.

Woreczki foliowe - najlepiej z zamknieciem zaciskowym - skutecznie ochronia nasze rzeczy przed pylem.
Studenci powinni wykupic legitymacje studencka ISIC. Co prawda nie zawsze zapewnia ona znizki, ale warto pokazac ja przy wejsciu do muzeum czy parku.
Kenya Bay

Kenya Bay

Cena za 1 osobę:
3 303 zł
Jednostka monetarna Kenii jest szyling kenijski (KSH). Mozna spotkac banknoty o nominalach 1000, 500, 200, 100, 50 i 20 KSH, a takze monety 50, 10, i 5 centów. Mozna placic karta (nie wolno jednak dopuscic, aby ja gdziekolwiek wynoszono - mozliwe oszustwa), jak równiez wyplacac pieniadze z bankomatów (jest ich coraz wiecej).
Nyali Sun Africa Beach

Nyali Sun Africa Beach

Cena za 1 osobę:
3 436 zł
Za przyzwoity hotel ze sniadaniem w miescie zaplacimy ok 800-3000 KSH. Ceny za pokoje w hotelach poza miastami i nad morzem sa astronomiczne - wahaja sie od 80-300 $, a dwójka czasem i 1000$ !). Potrawy sa z zasady proste i sycace. Przyzwoity posilek w zwyklej restauracji kosztuje ponizej 100 KSH, w miejscowosci turystycznej za bardziej wykwintne danie mozemy zaplacic do 1000 KSH.


Opinie o miastach w Kenii

4,0
Diani Beach Kasia
Małe, brudne miasteczko.

Okazje Last Minute: Kenia

7 dni 12.12 - 19.12 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow
3 451 zł/os.
cena za 2 os.: 6 903 zł
7 dni 12.12 - 19.12 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Cudowną plażę z białym piaskiem
  • Rozłożysty ogród palmowy z kojącym cieniem
  • Smaczną kuchnię z tematycznymi kolacjami
  • Serdeczny i pomocny personel
3 512 zł/os.
cena za 2 os.: 7 025 zł
7 dni 12.12 - 19.12 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Rainbow
3 554 zł/os.
cena za 2 os.: 7 109 zł

Kenia na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY