Co zabrać do Kenii

Warto jest zabrac <strong>moskitiere</strong> nasaczona repelentem przeciw komarom, a takze zaopatrzyc sie w <strong>srodki antyseptyczne</strong>, które ochronia przed zakazeniem w przypadku skaleczen. Lepiej jest przywiezc wlasna maske z rurka do nurkowania oraz jednorazowy aparat fotograficzny umozliwiajacy robienie zdjec pod woda, niewiele waza, a przybrzezne rafy koralowe dostarczaja niezapomnianych wrazen.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 27.1 24°C
Warto jest zabrac moskitiere nasaczona repelentem przeciw komarom, a takze zaopatrzyc sie w srodki antyseptyczne, które ochronia przed zakazeniem w przypadku skaleczen. Lepiej jest przywiezc wlasna maske z rurka do nurkowania oraz jednorazowy aparat fotograficzny umozliwiajacy robienie zdjec pod woda, niewiele waza, a przybrzezne rafy koralowe dostarczaja niezapomnianych wrazen. Lornetka - nieodzowna do obserwowania zwierzat i krajobrazów - warto miec ja przy sobie. Scyzoryk, latarka czy budzik moga okazac sie niezbedne - szczeglnie podczas safari - czasami trzeba wstac przed switem.
Kenya Bay

Kenya Bay

Cena za 1 osobę:
3 537 zł - 20 %
Woreczki foliowe - najlepiej z zamknieciem zaciskowym - skutecznie ochronia nasze rzeczy przed pylem.
Studenci powinni wykupic legitymacje studencka ISIC. Co prawda nie zawsze zapewnia ona znizki, ale warto pokazac ja przy wejsciu do muzeum czy parku.

Jednostka monetarna Kenii jest szyling kenijski (KSH). Mozna spotkac banknoty o nominalach 1000, 500, 200, 100, 50 i 20 KSH, a takze monety 50, 10, i 5 centów. Mozna placic karta (nie wolno jednak dopuscic, aby ja gdziekolwiek wynoszono - mozliwe oszustwa), jak równiez wyplacac pieniadze z bankomatów (jest ich coraz wiecej).
Reef (Nyali)

Reef (Nyali)

Cena za 1 osobę:
3 622 zł - 20 %
Za przyzwoity hotel ze sniadaniem w miescie zaplacimy ok 800-3000 KSH. Ceny za pokoje w hotelach poza miastami i nad morzem sa astronomiczne - wahaja sie od 80-300 $, a dwójka czasem i 1000$ !). Potrawy sa z zasady proste i sycace. Przyzwoity posilek w zwyklej restauracji kosztuje ponizej 100 KSH, w miejscowosci turystycznej za bardziej wykwintne danie mozemy zaplacic do 1000 KSH.


Opinie o miastach w Kenii

4,7
Mombasa Utsu
Egzotyczne uniesienie Ogólnie: Piękne widoki, zachwycająca przyroda i nareszcie gorąco.
Atrakcje turystyczne: Największą atrakcją turystyczną jest samo miasto, z wielobarwną mozaiką kulturową (w mieście znajdują się dzielnice muzułmańskie, chrześcijańskie oraz buddyjskie), falującym tłumem ludzi, którzy niespiesznie podążają, w sobie tylko znanych, kierunkach. W każdym przewodniku, znajduje się wzmianka o kłach, będących wizytówką miasta, jednak najbardziej reprezentatywni, zarówno dla miast, jak i samej Kenii są właśnie ludzie. Europejczyk zawsze się zastanowi, jak to możliwe, że maja na wszystko czas i są tacy szczęśliwi.
Aktywny wypoczynek: Głównie wycieczki fakultatywne. Oferta jest bardzo szeroka, poczynając od krótkich eskapad na rafy, kończąc na safari (nawet 3 dniowym). Według nas, najbardziej godna polecenia jest wyspa Wasini, na wyprawie można doświadczyć czym jest prawdziwa zabawa z delfinami, obiad podany na stole obsypanym kwiatami- egzotyczne potrawy są rozkoszą dla podniebienia, przyjazna interakcja z ludĽmi z wioski (warto mieć przy sobie spory zapas słodyczy dla miejscowych dzieci).
Życie nocne: Dyskoteki, szczególnie te na plaży, z muzyką afrykańską są miłą odmiennością od amerykańskiego popu.
Komunikacja: Po Mombasie kursuje wiele środków lokomocji. Począwszy od rowerów (jazda w charakterze pasażera), przez miejscowe busy zwane Matatu- prawdziwy folklor, na taksówkach kończąc. Co ciekawe, brak sygnalizacji drogowej i jakichkolwiek znaków, nie powoduje chaosu. Istnieje prosta zasada: raz Ty zajedziesz komuś drogę, raz ktoś Tobie. Ruch oczywiście lewostronny (pozostałość kolonialna).
Jedzenie i restauracje: Każdy znajdzie dla siebie coś co lubi, no i oczywiście króluje świeża ryba (najlepsza w knajpach na plaży) i owoce, zarówno te morskie jak i egzotyczne...
Zdrowie i bezpieczeństwo: Przed wyjazdem należy KONIECZNIE się zaszczepić przeciwko chorobom tropikalnym, w szczególności przeciwko szerzącej się malarii.
Pogoda: Najlepsze warunki pogodowe trwają od listopada do lutego (afrykańska wiosna i lato). Wszystko budzi się do życia, pachnie i odurza barwami i zapachem.
Plaża: Plaża jest niebiańska, po prostu. Wygląda dokładnie tak, jak piękne zdjęcia z przewodników. Biały piasek, niczym mąka, wysokie palmy kokosowe...

Okazje Last Minute: Kenia

7 dni 01.02 - 08.02 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Rainbow
4 528 zł/os.
3 737 zł/os.
cena za 2 os.: 7 475 zł
7 dni 12.10 - 19.10 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zachwycające usytuowanie w egzotycznym ogrodzie
  • Różnorodną i bardzo smaczną kuchnię
  • Urozmaicony program animacyjno-sportowy
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
3 813 zł/os.
cena za 2 os.: 7 626 zł
7 dni 12.10 - 19.10 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piękną plażę z dającymi cień palmami
  • Przestronne i praktycznie urządzone pokoje
  • Smaczną kuchnię z szerokim wyborem dań
  • Bezpłatny dostęp do internetu w pokojach
3 821 zł/os.
cena za 2 os.: 7 642 zł

Kenia na skróty

Przewodnik: