Wybrzeże Malindi na wakacje

Afryka nadal kojarzy się Polskim turystom z egzotyką, szczególnie centralna część kontynentu. Nic zatem dziwnego, że wakacje w Kenii są niezwykle popularne, na szczególna uwagę zasługuje Wybrzeże Malindi, będące idealną bazą wypadową w regionie.

Czemu Wybrzeże Malindi na wakacje

ciche miejsce bary nurkowanie z rurką plaża piaskowa odpowiedni dla par plażowanie

Wybrzeże Malindi - Najlepiej ocenione hotele

Wybrzeże Malindi - Najczęściej kupowane hotele

Wybrzeże Malindi – hotele z najlepszymi opiniami

Zita P.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 28.3. - 6.4.2019 Oceniono: Kwiecień 2019

Sandies Tropical Village Kenia, Wybrzeże Malindi

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (4) (0)

Tereza Lukáčová

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 28.2. - 13.3.2019 Oceniono: Marzec 2019

Sandies Tropical Village Kenia, Wybrzeże Malindi

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (6) (0)

Wybrzeże Malindi – Hotele z opiniami

Wybrzeże Malindi - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Mapa

Wybrzeże Malindi

Kenia leży we wschodniej części Afryki, pomiędzy Somalią a Tanzanią. Najwięcej turystów na tanie wakacje wybiera pas wybrzeża nad Oceanem Indyjskim, jednym z popularniejszych, tamtejszych kurortów jest Malindi. Ogromną zaletą miasta jest jego położenie w samym środku wybrzeża, dzięki czemu turyści w krótkim czasie mogą dostać się do innych, ciekawych miejsc położonych w pobliżu. W ramach wycieczki krajoznawczej warto odwiedzić położoną na południe od miasta Mombasę, a także znajdujące się bardziej na północ miasto Lamu.

Ogromną atrakcją wakacji w Kenii jest możliwość odwiedzenia wioski Masajów, najpopularniejszego, afrykańskiego plemienia półkoczowniczego. Ci Autochtoni zamieszkują pogranicze Kenii oraz Tanzanii, są też plemieniem bardzo otwartym na turystów. Będąc w ich wiosce można podziwiać pokaz tradycyjnego tańca, wykonywanego przez tamtejsze kobiet

Atrakcje na Wybrzeżu Malindi, i w okolicy

Wybrzeże Malindi pokryte jest delikatnym, białym piaskiem, który w połączeniu z turkusowym zabarwieniem morza stanowi piękna panoramę. Najciekawsze kurorty w regionie usytuowane są w obrębie trzech zatok, Watamu, Błękitnej Laguny oraz Turtle Beach. Na tamtejszych plażach turyści mogą również spróbować swoich sił w sportach wodnych. Na kenijskim wybrzeżu największą popularnością cieszy się windsurfing oraz snorkelling. Na miejscu bez problemu wypożyczymy sprzęt, a także zapiszemy się na lekcję z instruktorem.

Wakacje w Kenii to nie tylko hotelowy basen bądź wylegiwanie się na plaży, warto poświęcić chwilę na wycieczki poza kurort. W pobliżu Malindi mieści się niewielka wioska Watamu, ze wspaniałym, morskim parkiem krajobrazowym. Warto wybrać się na wyprawę nurkową, w której trakcie będziemy podziwiać wspaniałe gatunki podwodnej fauny i flory.

Nieco dłuższa droga prowadzi z Malindi do Mombasy, jednego z większych miast Kenii. Warto przespacerować się po tamtejszej starówce, pełnej eklektycznej architektury. Na szczególna uwagę zasługuje Fort Jesus, wzniesiony przez Portugalczyków pod koniec XVI wieku.

Będąc na wczasach w Kenii koniecznie trzeba wybrać się na safari. W trakcie wycieczki jeepem można obserwować afrykańskie zwierzęta, m.in. zebry czy antylopy.

Wybrzeże Malindi - kiedy pojechać? Informacje dla turystów

Na Wybrzeżu Malindi dogodne warunki na plażowanie panują właściwie przez cały rok, jednak pomiędzy kwietniem a lipcem mogą występować obfite opady. Najlepsze warunki na wycieczki krajoznawcze i safari panują w styczniu i grudniu, wówczas nie ma jeszcze zbyt dużo upałów. Jednak szczyt sezonu turystycznego przypada na sierpień oraz wrzesień, wówczas temperatura oscyluje w granicach 30 stopni, jest to idealny czas dla osób lubiących atrakcje w hotelu i wylegiwanie się na plaży.

Bez względu na wybrany termin wakacji należy pamiętać o spakowaniu do walizki kremu z wysokim filtrem, bowiem w Kenii łatwo o poparzenia słoneczne. Po wylądowaniu na lotnisku należy wykupić wizę, uprawniającą do 90-dniowego pobytu, kosztuje ona 50 dolarów. Na kilka tygodni przed podróżą należy zacząć brać leki przeciwko malarii, dobrym pomysłem jest również zaszczepienie się przeciwko cholerze i żółtej febrze. Kenia nie jest krajem przyjaznym palaczom, za palenie w miejscach publicznych grożą bardzo wysokie grzywny.

Turyści spędzający tanie wczasy w Kenii w trakcie karnawału mają okazję wziąć udział we wspaniałym festiwalu, odbywającym się na ulicach Mombasy oraz Nairobi. Codziennie odbywają się pokazy taneczne, koncerty, spektakle teatralne czy pokazy mody. Każdy, bez względu na narodowość czy klasę społeczną może wziąć udział w wydarzeniach.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 31 °C w nocy 25 °C

 • Temperatura wody 26 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Środa 32 °C w nocy 23 °C

 • Czwartek 32 °C w nocy 24 °C

 • Piątek 31 °C w nocy 24 °C

 • Sobota 31 °C w nocy 24 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 31 °C woda 28 °C

 • Luty Lut 31 °C woda 28 °C

 • Marzec Mar 31 °C woda 29 °C

 • Kwiecień Kwi 30 °C woda 29 °C

 • Maj Maj 29 °C woda 28 °C

 • Czerwiec Cze 27 °C woda 27 °C

 • Lipiec Lip 27 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 27 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 28 °C woda 26 °C

 • Październik Paź 29 °C woda 27 °C

 • Listopad Lis 30 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 30 °C woda 28 °C

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje