Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Lista pamiątek z Dubaju  - co warto kupić

Gdyby istniała nagroda za najlepsze miejsca na zakupy, Dubaj prawdopodobnie zająłby pierwsze miejsce. Kupimy tam niemal wszystko - od elektroniki czy biżuterii po artykuły dekoracyjne. Zobacz przygotowaną przez nas listę najlepszych pamiątek z Dubaju i przygotuj się na niezapomniane zakupy!

Lampy ozdobne - pamiątki z Dubaju

Lampy ozdobne - pamiątki z Dubaju

Od urokliwych straganów starego Dubaju, gdzie kupimy złoto, przyprawy, perfumy, srebrne pierścionki czy tradycyjne ubrania - aż po wysokiej klasy butiki i marki projektantów w centrach handlowych, Dubaj kusi na każdym kroku. Jeśli jednak nie wiesz, co kupić i nie masz jeszcze upatrzonej wymarzonej pamiątki – spieszymy z pomocą. Szał zakupów czeka!

Lampy ozdobne

Poczuj się jak bohater legendy o Aladynie i spraw sobie prawdziwą lampę dżina. Choć nie możemy liczyć na magiczne trzy życzenia, lampa ta z pewnością ubogaci wystrój każdego mieszkania! Te mosiężne lampy z bardzo szczegółowymi rzeźbieniami są jedną z najlepszych pamiątek, jakie możemy kupić w Dubaju. Sprawdzą się zarówno jako prezent dla bliskiej osoby, jak i ozdoba w salonie.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć te ozdobne lampy, polecamy Karma Souk i Al-Karama Market, czyli najlepsze rynki w Dubaju.

Zaplanuj wakacje marzeń

w Dubaju


Sprawdź oferty

Czekolada z mleka wielbłądziego

Czekolada z mleka wielbłąda - pamiątki z Duba

Czekolada z mleka wielbłąda - pamiątki z Duba

Domowy przysmak, który absolutnie pokochasz, czyli… czekoladki z mleka wielbłądziego! Są wyjątkowo smaczne i – choć brzmią nieco egzotycznie – z pewnością je pokochasz. Co ciekawe, czekolada z mleka wielbłądziego Al Nassma ma wiele odmian, w tym czekoladę z pełnego mleka, makadamia i przyprawioną (Arabia). Przygotuj się na prawdziwą ucztę!

Lampiony

Jeśli zastanawiasz się, co warto kupić podczas wakacji w Dubaju, rozważ ozdobne lampiony! Rzemiosło i praca włożona w wykonanie tych lampionów naprawdę zachwyca. Co więcej, świetnie sprawdzą się one również jako prezent. Lampion z wplecionymi małymi kawałkami kolorowego szkła z pewnością przepięknie ozdobi każdą przestrzeń i nada jej nieco orientalnego szyku.

Szczęśliwe kamienie

Kamienie szczęścia - pamiątki z Dubaju

Kamienie szczęścia - pamiątki z Dubaju

Wybierz szczęśliwy kamień przypisany do miesiąca Twoich narodzin! Tego typu szczęśliwe kamienie są zwykle umieszczane w złotych, srebrnych czy platynowych pierścionkach lub wisiorkach. Uważa się, że przynoszą one szczęście, dlatego bardzo polecamy je również jako prezent z wakacji dla najbliższych. Kamienie dostępne są w wielu wzorach, dlatego z pewnością trafią one w każdy gust.

Są one również bardzo popularne podczas słynnego Festiwalu Zakupów w Dubaju.

Fajki wodne

Fajki wodne - pamiątki z Dubaju

Fajki wodne - pamiątki z Dubaju

Fajka wodna to bardzo popularny i powszechny przedmiot, który znajdziemy w niemalże każdym arabskim gospodarstwie domowym. W Dubaju znajdują się sklepy oferujące naprawdę fantazyjne fajki wodne, które mogą też sprawdzić się jako wyjątkowy i ekstrawagancki prezent. Postaw na niecodzienną pamiątkę z Dubaju!

Przyprawy w Dubaju

Przyprawy - pamiątki z Dubaju

Przyprawy - pamiątki z Dubaju

Doskonałym sposobem na dodanie klimaty Dubaju do własnego domu będzie też zaopatrzenie się w słynne dubajskie przyprawy. Przyprawy te są pełne smaków, sprzedawane na wszystkich lokalnych targach w przystępnej cenie. Urozmaić więc swoje przepisy, zabierając te aromatyczne przyprawy z Dubaju ze sobą do domu!

Kadzidełka

Kadzidełka - pamiątki z Dubaju

Kadzidełka - pamiątki z Dubaju

Kadzidełka to nieodzowny element orientalnej kultury Dubaju, który możesz zabrać do własnego domu. Warto też pamiętać, że chociaż kadzidełka są dostępne w centrach handlowych w całym Dubaju, najlepszym miejscem na ich zakup będzie Spice Souq w Old Deira. Znajdziemy tam najlepszej jakości kadzidła i szeroki wybór najpiękniejszych zapachów.

Daktyle dubajskie (suszone owoce)

Daktyle - pamiątki z Dubaju

Daktyle - pamiątki z Dubaju

Daktyle są istotną częścią kultury Bliskiego Wschodu, a dlatego ich zakup to również wspaniały pomysł. Co ciekawe, daktyle są również bardzo zdrowe – jest to bogate źródło wapnia, żelaza, magnezu i wielu innych niezbędnych składników. W Dubaju znajdziemy ponad 20 różnych odmian daktyli, więc wybór jest naprawdę spory! Najlepiej więc umówić się na… degustację.

Arabski Attar: olejki zapachowe

Olejki zapachowe Attar wytwarzane są poprzez destylację płatków kwiatów w wodzie przy użyciu ciśnienia i łagodnego ciepła. Egzotyczny zapach tych silnych olejków jest bardzo przyjemny i charakterystyczny, dlatego będąc na wakacjach w Dubaju poczujemy go nie raz. Jeśli jednak nie wiesz, na jaki olejek się zdecydować i potrzebujesz pomocy w wyborze, możesz też wybrać markowe opcje w popularnych sklepach, takich jak Hind Al Oud i Amouage.

Szale pashmina

Szale pashmina - pamiątki z Dubaju

Szale pashmina - pamiątki z Dubaju

Słynne szale pashmina to jedne z najdroższych pamiątek z Dubaju. Oryginalne szale, mimo swojej ceny, mogą stanowić idealny prezent dla bliskiej osoby. Na miejscu znajdziemy również wersję nieco bardziej przyjazne dla mniej zasobnego portfela, w tym jedwabne czy też wykonane z wiskozy.

 

Przygotuj się na prawdziwy zakupowy szał. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas lista najlepszych pamiątek z Dubaju rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w zakupach. Pamiętaj jednak o limicie bagażu, by przypadkowo… nie kupić zbyt wiele!

Podsumowanie

  • Lampy ozdobne: Nawiązujące do legendy o Aladynie, te mosiężne lampy z szczegółowymi rzeźbieniami są idealne jako dekoracja lub prezent. Dostępne na Karma Souk i Al-Karama Market.

  • Czekolada z mleka wielbłądziego: Wyjątkowe czekoladki Al Nassma w różnych odmianach, w tym z pełnego mleka, makadamia i przyprawione.

  • Lampiony: Ręcznie wykonane, ozdobne lampiony, idealne jako prezent i dekoracja, nadające orientalny szyk.

  • Szczęśliwe kamienie: Kamienie przypisane do miesiąca narodzin, umieszczane w złotych, srebrnych czy platynowych pierścionkach lub wisiorkach. Popularne podczas Festiwalu Zakupów.

  • Fajki wodne: Fantazyjne fajki wodne, powszechny przedmiot w arabskich gospodarstwach domowych, jako ekstrawagancki prezent.

  • Przyprawy w Dubaju: Aromatyczne przyprawy, dostępne na lokalnych targach, idealne do urozmaicenia kuchni.

  • Kadzidełka: Element orientalnej kultury, najlepiej kupować na Spice Souq w Old Deira ze względu na jakość i wybór zapachów.

  • Daktyle dubajskie (suszone owoce): Bogate w wapń, żelazo, magnez. Z ponad 20 odmianami, dostępne są do degustacji.

  • Arabski Attar: olejki zapachowe: Wytwarzane przez destylację płatków kwiatów, charakterystyczny i przyjemny zapach. Markowe opcje dostępne w Hind Al Oud i Amouage.

  • Szale pashmina: Jedne z najdroższych pamiątek, dostępne w oryginalnej wersji oraz tańszych wariantach, w tym jedwabnych czy wykonanych z wiskozy.

17.11.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.