Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Najlepsze aktywności dla rodziny w Dubaju

Dubaj to niewyczerpana studnia doświadczeń i aktywności dla całej rodziny. Zainspiruj się i zafunduj swoim bliskim ekscytujący czas, który zapamiętają na całe życie. Najlepsze atrakcje Dubaju czekają!

Shutterstock

Wejdź do innego wymiaru w Aya Universe Centre

dubaitourism.com

Daj się zaprosić do futurystycznego świata AYA Universe. Wybierz się w podróż w kosmos, przeżyj spotkania z obcymi istotami i doświadcz najnowocześniejszej wirtualnej rzeczywistości w 12 interaktywnych strefach. AYA Universe znajduje się w centrum handlowym Wafi City. Ciesz się 12 odrębnymi światami (Aurora, Luna, River, Falls, Flora, Pool, Harmonia), które zapraszają do podróży w nieznane - od rozgwieżdżonego nieba, bujnych ogrodów wypełnionych kwiatami, zapierających dech w piersiach pokazów światła i dźwięku, rozedrganych wód po bliskie spotkania z obcymi cywilizacjami.

Wybierz się w podróż dookoła świata w Global Village

Shutterstock

Chciałbyś wybrać się w podróż dookoła świata, by poznać nowe kultury, posmakować kuchni świata, posłuchać tradycyjnej muzyki, wybrać się na zakupy i zrobić zdjęcia przy najpiękniejszych zabytkach? Co roku, od października do kwietnia, rozległy kompleks Global Village zamienia się w jeden wielki Babilon. W 25 pawilonach przeżyjesz prawdziwą przygodę, prezentując to, co najlepsze w kulturze, tradycji i kuchni 75 krajów. Masz ochotę na miód z Egiptu, suszone owoce z Tajlandii, przyprawy z Omanu, olej arganowy z Maroka, oryginalną biżuterię z Wietnamu czy włoskie wino? Daj się uwieść wspaniałemu smakowi autentycznego street foodu, posłuchaj muzyki na World Culture Stage i skorzystaj zabawnych lekcji geografii.

Zaplanuj wakacje marzeń

w Dubaju


Sprawdź oferty

Poczuj adrenalinę w Dubai Hills

dubaitourism.com

Zastanawiasz się, jak najlepiej zaplanować program, który będzie odpowiadał Tobie, Twojemu dziecku w wieku szkolnym i niespokojnemu maluchowi? Adventure Park w centrum handlowym Dubai Hills spełni życzenia gości w każdym wieku. W nowo otwartym centrum handlowym czeka na Was obszerna przestrzeń do zabawy, pokaz baniek, malowanie twarzy, centrum linowe, plac zabaw dla maluchów, The Storm Coaster dla nastolatków, park rozrywki Ninja ze ścianką wspinaczkową, trampolinami i placem zabaw dla parkour oraz przerażające tunele jaskiniowe dla odważnych... a mniej spragnieni akcji rodzice mogą zrelaksować się w stylowym barze z przekąskami.

Dotknij dinozaurów w IMG Worlds of Adventure

dubaitourism.com

Masz w domu małego miłośnika dinozaurów? Wiedz, że wizyta w IMG Worlds of Adventure będzie dla niego prawdziwie niezapomniana. W komfortowo klimatyzowanych salach doświadczysz emocji w stylu Parku Jurajskiego. Otoczy Cię gęsty las deszczowy przypominający dziką amazońską dżunglę, w którym podziwiać możesz doskonale wykonane modele gigantycznych rozmiarów dinozaurów, a także nowoczesny plac zabaw z mnóstwem zabaw dla młodszych i starszych poszukiwaczy przygód oraz dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami.

Wybierz się na wycieczkę na wielbłądach po pustyni

Shutterstock

Wielbłądy są tak samo nieodłącznym elementem Dubaju, jak wieżowce i luksusowe sklepy. Dlatego przejażdżka na jednym z tych przyjaznych zwierząt powinna być podstawą wakacyjnego planu podróży. Gdzie zatem powinny prowadzić kroki początkujących jeźdźców? - najlepiej do pierwszej w Dubaju licencjonowanej szkoły nauczania jazdy na wielbłądach! W Arabian Camel Desert Riding nauczysz się poruszać po pustynnych wydmach z gracją nomadów. Profesjonalni instruktorzy, posługujący się biegle kilkoma językami świata, zapoznają Cię z podstawowymi zasadami jazdy na wielbłądzie, dadzą Ci czas na zrobienie zdjęć, wprowadzą Cię w szczegóły techniczne, a na koniec uraczą niezapomnianymi chwilami w siodle arki pustyni. Będziesz mógł cieszyć się rekreacyjnym bujanym spacerem po plaży, galopem przez dziki pustynny krajobraz, a najbardziej odważni mogą nawet spróbować... galopu wyścigowego.

Poczuj atmosferę tradycyjnego rynku

Shutterstock

Doświadczeni podróżnicy wiedzą, że autentycznej atmosfery każdego miasta najlepiej szukać na tradycyjnym rynku. Nie inaczej jest w Dubaju. Jednym z najbardziejznanych jest targ Ripe znajdujący się w parku Akademii Policyjnej w Dubaju. Można tu mieć pewność, że znajdziemy świeże warzywa, produkty rolne, egzotycznie pachnące przyprawy, doskonale dojrzałe owoce oraz szereg ekspozycji rękodzieła, tradycyjnych pamiątek i mnóstwo nowoczesnych straganów z jedzeniem ulicznym. Uliczni wykonawcy, muzycy i operatorzy tradycyjnego rzemiosła zapewnią dodatkową rozrywkę.

Poznaj dziką naturę na Dubai Safari

Shutterstock

Możesz nie wiedzieć, że w mieście pełnym luksusu, idealnych plaż i rekordowych atrakcji, doświadczysz także bliskich spotkań z dzikimi zwierzętami. Ponad 3000 zwierząt z całego świata znalazło dom w nowo wyremontowanym parku Dubai Safari, rozłożonym na ponad 119 hektarach. Cały teren podzielony jest na 6 stref (African Village, Arabian Desert, Asian Village, Children's Farm, Al Wadi, Adventurer's Village). Można wziąć udział w interaktywnych programach (karmienie żyraf, pokaz ptaków drapieżnych, pokaz krokodyli) lub skorzystać z 45-minutowej przejażdżki autobusem safari, która przybliży nam afrykańskie zwierzęta z bliska. Najmłodsi goście będą mogli cieszyć się zabawą ze zwierzętami kontaktowymi na farmie dziecięcej. W Parku Safari znajduje się również nowoczesna strefa dla zwiedzających ze sklepami, centrum informacyjnym, placem zabaw i restauracjami (włoska, śródziemnomorska, arabska, międzynarodowa).

Zostań akwarystą w Dubai Aquarium and Underwater Zoo

Shutterstock

O tym, że świat pod powierzchnią wody jest równie kolorowy jak nasz, przekonasz się w Dubai Aquarium and Underwater Zoo, znajdującym się w The Dubai Mall. Tysiące zwierząt wodnych, w tym 300 budzących respekt rekinów i urocze koniki morskie, przemierzają zbiornik o pojemności 10 milionów litrów. Akwarium posiada również unikalny 48-metrowy tunel, który dosłownie przenosi pod morze. Przez cały dzień można obserwować nurków karmiących ryby lub dołączyć do wycieczek z przewodnikiem, podczas których doświadczeni zoolodzy wprowadzą Cię w tajemniczy świat zwierząt morskich. W podwodnym zoo, które podzielone jest na trzy strefy (Las deszczowy, Wybrzeże Skaliste, Ocean), spotkasz również dziwnych mieszkańców rzek i oceanów. Zachwycą Cię piranie, koniki morskie, węgorze, kraby olbrzymie, wydry morskie i ławice kolorowych ryb. Dla dzieci przygotowano ciekawy program skupiający się na ekologii i ochronie światowych rzek i oceanów.

Lokalizacje atrakcji dla rodziny w Dubaju - mapa

Podsumowanie

  • Aya Universe Centre oferuje doświadczenie wirtualnej rzeczywistości w 12 interaktywnych strefach.
  • Global Village to kompleks, który pozwala podróżować do różnych krajów, doświadczać ich kultur, kuchni i tradycji.
  • Dubai Hills Adventure Park oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny, takie jak pokazy baniek, malowanie twarzy, park rozrywki Ninja i wiele innych.
  • IMG Worlds of Adventure to park rozrywki, w którym dzieci mogą spotkać się z dinozaurami i skorzystać z licznych atrakcji.
  • Arabian Camel Desert Riding oferuje wycieczki na wielbłądach po pustyni, z instruktorami i możliwością robienia zdjęć.
  • Tradycyjny targ Ripe w parku Akademii Policyjnej to miejsce, gdzie można znaleźć świeże warzywa, przyprawy, owoce i wiele innych produktów.
  • Dubai Safari to park z ponad 3000 dzikimi zwierzętami, które można obserwować w różnych strefach i uczestniczyć w interaktywnych programach.
  • Dubai Aquarium and Underwater Zoo oferuje podwodne doświadczenie z tysiącami zwierząt wodnych i unikalnym tunelem.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.