• Wizę otrzymasz w formie elektronicznej podczas przekraczania granicy. Wiza turystyczna jest ważna przez 90 dni.
 • Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 03.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/zea/informacje-dla-podrozujacych

Emiraty Arabskie

Kąpiel w ciepłych wodach Zatoki Perskiej lub Oceanu Indyjskiego, plażowanie pod palmami, odwiedzanie orientalnych bazarów, beduińskich wiosek i pustynne eskapady. Zjednoczone Emiraty Arabskie to egzotyka połączona z nowoczesną architekturą XXI wieku.

Najlepsze kierunki w Emiratach Arabskich

Najlepiej ocenione hotele w Emiratach Arabskich

Jumeirah Beach

Jumeirah Beach

Ocena: 5/5

Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Ocena 5,0 / 5

od 2 049 za osobę

Ja Jebel Ali Beach

Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Ocena 4,8 / 5

od 1 339 za osobę

Riu Dubai

Riu Dubai

Ocena: 4/5

Emiraty Arabskie, Dubaj, Deira

Ocena 4,8 / 5

od 449 za osobę

Towers Rotana

Towers Rotana

Ocena: 4/5

Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Ocena 4,8 / 5

od 589 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Wyspy Palmowe

Wyspy Palmowe

Wyspy Palmowe - Palm Jumeirah i Palm Jebel Ali - to dwie sztuczne wyspy o różnej wielkości w kształcie palm, położone u wybrzeży Dubaju. Obie wyspy mieszczą dużą liczbę centrów mieszkalnych, rekreacyjnych i rozrywkowych oraz posiadają łącznie 520 km prywatnych plaż. Wyspy zostały zbudowane na prośbę i sugestię księcia Dubaju z zamiarem stworzenia głównego ośrodka turystycznego.

Architektura
Wielki Meczet

Wielki Meczet

Położony w dzielnicy Bur Dubai nad rzeką Creek, Wielki Meczet został odnowiony w 1998 roku i dziś ma najwyższy minaret w Dubaju na 70 metrów. Ma 45 małych kopuł, które uzupełniają dziewięć dużych kopuł z kolorowymi szklanymi panelami, które sprawiają, że to miejsce jest tak wyjątkowe.

Nie-muzułmanie mają zakaz wstępu do meczetu. Mogą jedynie wejść na minaret, w którym można zrobić piękne zdjęcia. Wielki Meczet jest centrum życia religijnego i kulturalnego w Dubaju.

Budowle sakralne
Burj Al Arab

Burj Al Arab

Burj Al Arab, czyli Wieża Arabów, to imponująca konstrukcja mieszcząca luksusowy pięciogwiazdkowy hotel, nieoficjalnie uznawany za jedyny siedmiogwiazdkowy hotel na świecie. Obiekt zbudowany jest na sztucznej wyspie i ma kształt żaglowca górującego na wysokości 321 metrów. Jest to niezwykły budynek z luksusowym wnętrzem i zachwycającymi widokami. Hotel posiada własne lądowisko dla helikopterów oraz wysoką restaurację z widokiem na Zatokę Perską.

Architektura
Fontanna w Dubaju

Fontanna w Dubaju

Fontanna w Dubaju znajduje się na jeziorze Burj Khalifa i tryska wodą do wysokości 150 m. Fontanna ma swoje strumienie rozłożone na długości 275 m i osiąga pięć różnych rozmiarów. Inspirowana jest fontanną Bellagio w Las Vegas.

Fontanna codziennie gra muzyką i efektami świetlnymi, dlatego najlepszym momentem na jej zwiedzanie jest wieczór.

Jeziora Architektura

Emiraty Arabskie na wakacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie to miejsce idealne na egzotyczne i luksusowe wakacje. Zachwycają cudownymi plażami, rafami koralowymi i wysokimi górami. Ciepła, krystaliczna woda oraz sporty wodne zachęcają do spędzenia niezapomnianych chwil na wybrzeżu. Aktywni turyści chętnie korzystają z wycieczek wgłąb pustyni czy przejażdżek na wielbłądach. Wielkim przeżyciem duchowym okazać się mogą wizyty w beduińskich wioskach czy oazach. Do tego obsługa na najwyższym poziomie i luksusowe hotele sprawiają, że wakacje życia są na wyciągniecie ręki.

Emiraty Arabskie - atrakcje

 

Spędzając wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie można ominąć Dubaju, nowatorskiego i pełnego atrakcji miasta. To tu piaszczyste i egzotyczne plaże współistnieją z ambitnymi projektami architektonicznymi, które zachwycają swoją oryginalnością i bogactwem. Tu wszystko jest największe - parki wodne, rekreacyjno-wypoczynkowe, meczety i wieżowce czy centra handlowe z olbrzymimi akwariami z rekinami. Znajduje się tu także bardzo luksusowy hotel siedmiogwiazdkowy.

Równie nowoczesnym miastem jest Abu Zabi (Abu Dhabi) ze słynnym dziewiętnastowiecznym pałacem Al-Husn. To najbogatsza część kraju, gdzie są złoża ropy naftowej i wiele wysepek blisko wybrzeża, które zachwycają wyjątkową przyrodą i wieloma znaleziskami archeologicznymi.

Z pięknych krajobrazów górskich Hajar, raf koralowych i 90 km plaży słynie emirat Fujairah. Dodatkowo warto podczas wakacji odwiedzić rezerwaty morskie, obejrzeć historyczny fort, ruiny starej arabskiej wioski i ogrody palmowe. Sharjah uchodzi za kulturową stolicę arabskiego świata. Kusi okazałymi pałacami, sztuczną laguną i największym meczetem w kraju. Jest to jednak bardzo religijny obszar, w którym surowo przestrzega się szariatu, a życie nocne z barami i dyskotekami nie istnieje.

Wycieczki fakultatywne w Emiratach Arabskich

Podczas pobytu na wczasach można skorzystać z oferty polskich i lokalnych biur podróży na wycieczki fakultatywne. Do najbardziej popularnych wypraw należą:

 • Jeep Safari na pustyni – jedna z najbardziej lubianych wycieczek wśród turystów wypoczywających w Emiratach Arabskich. Pozwala na to, by poczuć adrenalinę krążącą w żyłach podczas przejażdżki jeepami po wydmach pustyni Rub al Chali. W programie jest też kolacja w pustynnym obozowisku czy degustacja beduińskiej kuchni oraz pokazy tańca.
 • Rejsy statkiem – na przykład w Dubaju organizowane są dla turystów rejsy statkiem z kolacją czy obiadem po Dubai Marina lub Dubai Creek. Na chętnych czekają też rejsy morskie z nurkowaniem.
 • Abu Dhabi – wycieczka do najbogatszego emiratu w ZEA, do Abu Dhabi, gdzie można zobaczyć monumentalny, zachwycający Wielki Meczet, Etihad Towers, Aqsr Al Watan czy przejechać się wzdłuż drogi Corniche.

Hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich hotele mogą oferować wygodny wypoczynek z dostępem do prywatnej plaży i stanowić znakomitą bazę wypadową do zwiedzania największych atrakcji. Jeśli turystom zależy przede wszystkim na komforcie pobytu i mnogości atrakcji na terenie kompleksu hotelowego, mogą wybrać słynny 5-gwiazdkowy hotel Atlantis The Palm na szczycie Palmy Jumeirah w Dubaju albo 5-gwiazdkowy Rixos Bab Al Bahr w Ras Al Kaimah. Dobrą bazą wypadową są obiekty miejskie w Dubaju, jak 4-gwiazdkowy Towers Rotana położony w centrum finansowym, 5-gwiazdkowy Crowne Plaza Dubai w dzielnicy Deira czy też 4-gwiazdkowy Hilton Garden Inn Dubai Al Mina.

Wakacje z dziećmi w Emiratach Arabskich

ZEA oferują atrakcje dla każdego – aquaparki, parki rozrywki, piękne plaże. Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi, warto zwrócić uwagę na oferty wakacyjne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które będą dostosowane pod kątem najmłodszych turystów. Dobrym pomysłem będzie hotel przy plaży, mający płytki brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie czy place zabaw i animacje w sezonie.

Oferty cenowe - Zjednoczone Emiraty Arabskie

Koszt pobytu w Abu Dhabi na 8 dni w 4-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem i przelotem w cenie wynosi od około 2200 zł w przypadku wyjazdu z początkiem maja. Wypoczynek w Dubaju w 3-gwiazdkowym obiekcie miejskim ze śniadaniem i przelotem kosztuje w połowie maja od około 2200 zł. Last minute do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, do Dubaju, to wydatek od 2400 zł od osoby. Cena obejmuje pobyt na 8 dni w 3-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem i przelotem na początku marca.

Uwaga: podane kwoty są orientacyjne.

Emiraty Arabskie – hotele z najlepszymi opiniami

Vladimíra

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 1.5. - 9.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Riu Dubai Ocena: 4/5 Emiraty Arabskie, Dubaj

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Alena K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 28.4. - 6.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Towers Rotana Ocena: 4/5 Emiraty Arabskie, Dubaj

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Emiraty Arabskie – Hotele z opiniami

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Gdzie leżą Emiraty Arabskie - mapa

Poradnik turystyczny - Emiraty Arabskie

Przed wyjazdem warto dowiedzieć się więcej o obranym kierunku wyjazdowym. Pomóc w tym może nasz miniprzewodnik po Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ile trwa lot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Na przykład lot z jednego z polskich lotnisk do Abu Dhabi trwa około 6,5-7 godzin.

Jaka waluta obowiązuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Na terenie ZEA obowiązującą walutą jest dirham (AED), ale w wielu miejscach można płacić dolarami amerykańskimi.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - zasady wjazdu

Polscy turyści powinni mieć ważny przez co najmniej 6 miesięcy paszport, licząc od daty wjazdu na teren ZEA. Nie może być to paszport tymczasowy. Nie trzeba już wyrabiać wizy przed wyjazdem, ponieważ turyści otrzymują ją w formie elektronicznej podczas przekraczania granicy. Jest ważna przez 90 dni.

Co warto kupić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Z wizyty w ZEA warto przywieźć do Polski np. perfumy, zwłaszcza typowo arabskie, i przyprawy czy biżuterię ze złota lub srebra. Turyści często decydują się na elektronikę czy towary klasy premium.

Jakich cen można się spodziewać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Wbrew pozorom pobyt nie musi nadwyrężać budżetu. Można kupować w niskich cenach, np. w marketach, a i w restauracjach znajdzie się wiele propozycji doskonałych posiłków, dostępnych niskim kosztem. Oto przykładowe ceny:

 • masło Lurpak 2 × 400 g – 26,96 AED,
 • frytki mrożone 750 g – 9,95 AED,
 • lody Wall’s 2 × 1 l – 14,95 AED,
 • woda mineralna 6 × 1,5 l – 4,95 AED,
 • chipsy Lay’s 2 × 155 g – 10,50 AED,
 • Coca-Cola, Fanta, Sprite 2 × 2,5 l – 11,25 AED.

Jaki transport wybrać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Podróżowanie taksówkami, nawet międzymiastowymi jest stosunkowo tanie. Warto z nich korzystać pamiętając jednak o innej kulturze jazdy w krajach arabskich. Kierowcy dość często wymuszają pierwszeństwo i nie przestrzegają zasad ruchu drogowego. Dlatego dla Europejczyka samodzielne prowadzenie auta może być problematyczne. Kierowcy znają podstawy języka angielskiego. Na przykład w Dubaju można korzystać z komunikacji publicznej – metra, tramwaju wokół Marina Dubaj, z Monorail na Palmę Jumeirah czy też z licznych autobusów. Na dłuższych dystansach autobusy to najtańszy środek transportu.

Co oferuje lokalna kuchnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich można spróbować w licznych restauracjach, w tym również w hotelach, kuchni z różnych stron świata. Warto przede wszystkim skusić się na skosztowanie przysmaków kuchni arabskiej, jak:

 • Hummus – pasta z ciecierzycy, sezamowej pasty tahini, oliwy z oliwek, czosnku i soku z cytryny.
 • Labneh – gęsty jogurt, który jest właściwie dodatkiem do wielu emirackich i arabskich, wyjątkowo ostrych potraw.
 • Manakish – arabska pizza, podawana często z zaatarem, serem i przyprawami albo z mięsem.
 • Fattoush – sałatka z kawałków opiekanego chleba, z warzywami i ziołami.

Emiraty Arabskie - pogoda

Miesiące letnie charakteryzują się bardzo wysokimi temperaturami powietrza powyżej 40°C oraz dużą wilgotnością powietrza. Dlatego wczasy warto zaplanować na zimę, od listopada do marca - już dziś można wybierać z dostępnych terminów w ofertach takich biur podróży jak Itaka, Rainbow czy Exim Tours. Wówczas możemy spodziewać się temperatury idealnej do wypoczynku plażowego oraz do zwiedzania. Termometry wskazują od 25°C do 30°C. Dlatego wielu turystów wybiera ten okres na wakacje, szczególnie w święta Bożego Narodzenia, na Wielkanoc czy festiwal zakupów trwający aż miesiąc.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Ras Al Khaimah

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 25 °C woda 24 °C

 • Luty Lut 26 °C woda 23 °C

 • Marzec Mar 30 °C woda 24 °C

 • Kwiecień Kwi 36 °C woda 26 °C

 • Maj Maj 41 °C woda 30 °C

 • Czerwiec Cze 43 °C woda 32 °C

 • Lipiec Lip 43 °C woda 33 °C

 • Sierpień Sie 43 °C woda 33 °C

 • Wrzesień Wrz 41 °C woda 32 °C

 • Październik Paź 37 °C woda 31 °C

 • Listopad Lis 32 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 27 °C woda 25 °C

Dubaj

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 24 °C woda 23 °C

 • Luty Lut 25 °C woda 22 °C

 • Marzec Mar 28 °C woda 23 °C

 • Kwiecień Kwi 33 °C woda 26 °C

 • Maj Maj 38 °C woda 29 °C

 • Czerwiec Cze 40 °C woda 32 °C

 • Lipiec Lip 41 °C woda 33 °C

 • Sierpień Sie 41 °C woda 33 °C

 • Wrzesień Wrz 39 °C woda 32 °C

 • Październik Paź 35 °C woda 31 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 26 °C woda 25 °C

Abu Dhabi

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 • Styczeń Sty 24 °C woda 22 °C

 • Luty Lut 26 °C woda 21 °C

 • Marzec Mar 29 °C woda 22 °C

 • Kwiecień Kwi 35 °C woda 25 °C

 • Maj Maj 39 °C woda 29 °C

 • Czerwiec Cze 41 °C woda 31 °C

 • Lipiec Lip 42 °C woda 32 °C

 • Sierpień Sie 43 °C woda 33 °C

 • Wrzesień Wrz 40 °C woda 33 °C

 • Październik Paź 37 °C woda 31 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 27 °C woda 25 °C

Przydatne informacje