• Podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zwolnieni z konieczności przestawiania certyfikatu szczepienia oraz wykonywania testów na Covid-19.
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Ajman

Nowoczesne budownictwo, bogactwo oraz malownicze kąpieliska - zapewne wielu osobom z tym właśnie kojarzą się Zjednoczone Emiraty Arabskie. Niegdyś postrzegane jako miejsce dla wybrańców, dziś coraz częściej otwierają swe progi dla turystów.

Ajman – wyjątkowy punkt na mapie Emiratów Arabskich

Ajman jest najmniejszym z emiratów, a przy tym nie jest tak zatłoczony, jak pozostałe. Kameralne i zapewniające bajeczne warunki do wakacyjnego wypoczynku miejsce, spełni nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania wymagających podróżników. Geograficznie składa się z trzech odrębnych pustynnych enklaw i należy do tak zwanego Wybrzeża Piratów. Od pólnocy, południa i wschodu, Ajman graniczy z Sharjah i leży wzdłuż Zatoki Perskiej.

Ajman (inaczej Adżman), gwarantuje idealne warunki do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się promenada sprzyjająca spacerom. Wzdłuż niej mieszczą się liczne sklepiki i restauracje. Rozwinięta infrastruktura turystyczna, bulwary z egzotyczną roślinnością i gwarancja udanej pogody przyciągają coraz częściej podróżników do Ajmanu z całego świata!

Najmniejszy, ale atrakcyjny emirat, czyli co warto zobaczyć w Ajmanie?

Jedną z najbardziej znanych atrakcji tego emiratu jest Muzeum Narodowe Ajmanu, które mieści się w forcie z XVIII wieku. W muzeum tym można podziwiać m.in. wyjątkową zabytkową broń, liczne rękopisy i ceramikę. Na popularność tego miejsca składa się także bliskie sąsiedztwo Sharjah. Miłośnicy bliskiego kontaktu z naturą bez wątpienia powinni poznać Al Zorah, czyli obszar z naturalnym lasem namorzynowym, plażą sprzyjającą wypoczynkowi, siedliskiem ptactwa oraz miejscom sprzyjającym rekreacji, na przykład polom golfowym.

Perełką Ajmanu jest samo morze, która jest najczystsze spośród występujących w innych emiratach. Trudno się więc dziwić, że chętnych do kąpieli w nim nie brakuje. Warto zobaczyć także, nawet z zewnątrz, takie meczety jak: Szejka Raszida bin Humaida, Szejka Zayeda, Al-Hasawiego czy Al-Zahra. Atrakcją Ajmanu jest również dawna siedziba władców, budynek o funkcji obronnej Central Square oraz centrum kultury Al Jarah Cultural Center.

Na uwagę turystów zasługuje również rynek rybny oraz Bazar Złota. Kuchnia emiratów obfituje w ryby, suszone daktyle i różne zioła, które najlepiej jest kupić na targu przypraw. Warto przywieźć z wakacji jakiś smakołyk lub przyprawę, które ciężko zdobyć u nas w kraju.

Ajman - Najlepiej ocenione hotele

Ajman - Najczęściej kupowane hotele

Ajman – hotele z najlepszymi opiniami

Lenka V.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 16.11. - 20.11.2023 Oceniono: Listopad 2023

Bahi Ajman Palace Ocena: 5/5 Emiraty Arabskie, Ajman

Po przyjeździe na walizki musieliśmy czekać godzinę, ale na pogodę tego dnia nie mamy wpływu... Rozważałbym to, ale w końcu zrezygnowaliśmy z czekania godziny na dowóz do hotelu, pomimo fakt, że w czasie opóźnienia zdążyli zabezpieczyć go z walizki. W końcu wybraliśmy lokalną taksówkę.

Po przyjeździe na walizki musieliśmy czekać godzinę, ale na pogodę tego dnia nie mamy wpływu... Rozważałbym to, ale w końcu zrezygnowaliśmy z czekania godziny na dowóz do hotelu, pomimo fakt, że w czasie opóźnienia zdążyli zabezpieczyć go z walizki. W końcu wybraliśmy lokalną taksówkę.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie, hotel, jakość obsługi, jedzenie, wszystko jest super.

Wyżywienie
Duży wybór jedzenia, wszystko jest super.

Obsługa w hotelu
nie korzystaliśmy z niego, ale wszystko było idealne.

Plaża
plaża jest w porządku, czysta.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 1.8. - 15.8.2023 Oceniono: Sierpień 2023

Ajman Saray Luxury Collection Resort Ocena: 5/5 Emiraty Arabskie, Ajman

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ajman – Hotele z opiniami

Ajman - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn - nd.: 8:00 - 23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Kiedy najlepiej zdecydować się na wyjazd?

Osoby obawiające się wysokich temperatur powinny zrezygnować z urlopu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ścisłym sezonie. Zima jest dobrym pomysłem na zwiedzenie tego kraju, kiedy to panują umiarkowane temperatury umożliwiające zwiedzanie. Wybierz się więc na wczasy do ZEA w miesiącach od kwietnia do listopada, aby cieszyć się dobrymi warunkami do wypoczynku.

Pamiętaj, że nawet w zimowych miesiącach temperatura wody wynosi około 24 stopni Celsjusza, więc bez przeszkód można zażyć przyjemnych kąpieli. Lata w ZEA są zaś wyjątkowo gorące – średnia temperatura w lipcu oscyluje w granicach 33 stopni Celsjusza. Ajman mieści się w obszarze, na którym panuje suchy, pustynny klimat. Ryzyko opadów jest więc znikome. W lecie temperatury sięgają 40°C.

Na koniec warto dodać, że turyści z Polski przed wyjazdem muszą zaopatrzyć się w wizę, którą uzyskuje się na podstawie promesy wizowej. Dokument ten można uzyskać na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w lokalu Urzędu Imigracyjnego. Istnieją również obostrzenia dotyczące posiadanego przy sobie alkoholu. Otóż turyści mogą zabrać ze sobą maksymalnie (o ile posiadają pozwolenie) 2 litry alkoholu wysokoprocentowego lub 2 litry wina.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 29 °C w nocy 24 °C

 • Temperatura wody 25 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Czwartek 28 °C w nocy 24 °C

 • Piątek 27 °C w nocy 24 °C

 • Sobota 28 °C w nocy 23 °C

 • Niedziela 27 °C w nocy 23 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 24 °C woda 23 °C

 • Luty Lut 26 °C woda 22 °C

 • Marzec Mar 29 °C woda 23 °C

 • Kwiecień Kwi 35 °C woda 26 °C

 • Maj Maj 39 °C woda 29 °C

 • Czerwiec Cze 42 °C woda 32 °C

 • Lipiec Lip 43 °C woda 33 °C

 • Sierpień Sie 43 °C woda 33 °C

 • Wrzesień Wrz 40 °C woda 32 °C

 • Październik Paź 37 °C woda 31 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 27 °C woda 25 °C

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje