• Podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zwolnieni z konieczności przestawiania certyfikatu szczepienia oraz wykonywania testów na Covid-19.
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Ajman - wczasy

Ajman (lub Adżman) to najmniejszy emirat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), który słynie dzięki nowoczesnym drapaczom chmur i ślicznym, szerokim plażom, wpadającym do Zatoki Perskiej. Na wczasy turystów przyciąga także gorącymi temperaturami.

Ajman, czyli miasto i emirat w ZEA

Ajman (Adżman) to zarówno nazwa miejscowości, jak i najmniejszego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich emiratu, będącego terytorialnym odpowiednikiem europejskiej prowincji lub polskiego województwa. Adżman wchodzi w skład jednego obszaru metropolitarnego wraz z Szardżą i stolicą ZEA, Dubajem. Dzięki temu wakacje w Ajmanie sprawdzą się zarówno w wariancie typowo wypoczynkowym, jak i turystycznym.

Dobrze skomunikowane regiony można zwiedzać albo za pomocą wynajętego samochodu, albo poprzez komunikację metropolitarną. Pod względem geograficznym region Ajman składa się w ok. 96% z terenów pustynnych podobnie zresztą, jak większość Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowoczesna infrastruktura, bogate zabudowania i luksusowe plaże sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla urlopowiczów żądnych wypoczynku. Także pod względem turystycznym Ajman oferuje coraz więcej atrakcji.


Co warto zwiedzić w Ajmanie i okolicy?

Wypełniona najwyższej klasy hotelami nadmorska promenada oferuje widoki na rozciągające się szerokie plaże miejscowości Ajman. Plaże znane są ze swojej czystości i zadbania, porozstawiane są na nich także komfortowe leżaki i parasole. To jednak nie wszystkie zalety Ajmanu (Adżmanu). Warto odwiedzić centrum miasta i zobaczyć m.in. budynek Ajman City Centre, który pod względem architektonicznym przypomina żaglowce.

Planując wakacje całą rodziną, koniecznie warto odwiedzić wodny park rozrywki Aqua Bounce Ajman, oferujący zabawę zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Na uwagę zasługuje również Ajman Museum, w którym można zapoznać się z interesującą historią regionu. Do zalet podróży do Ajmanu zaliczyć należy możliwość łatwego zwiedzania stolicy państwa, Dubaju, a także niedalekiej miejscowości Sharjah. Do Dubaju można dojechać autobusem w niecałą godzinę, wycieczka do Szardży zajmuje średnio 25 minut.

Atrakcje ościennych miast trudno byłoby zliczyć – warto udać się do magicznego Dubai Miracle Garden, Muzeum Nauki w Szardży (Sharjah Science Museum), czy też odwiedzić fenomenalne oceanarium tj. Sharjah Aquarium. Wracając z wyprawy, odpocząć na plaży lub w którejś z nowoczesnych restauracji, znajdujących się na szczytach wieżowców.

Ajman - Najlepiej ocenione hotele

Ajman - Najczęściej kupowane hotele

Ajman – hotele z najlepszymi opiniami

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 1.8. - 15.8.2023 Oceniono: Sierpień 2023

Ajman Saray Luxury Collection Resort Emiraty Arabskie, Ajman

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Milan Hornych

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 11.3. - 18.3.2022 Oceniono: Marzec 2022

Ajman Saray Luxury Collection Resort Emiraty Arabskie, Ajman

W czym był problem: - zapłaciliśmy dodatkowo 2000 CZK za widok na morze i dowiedziałem się, że hotel ma tylko pokoje z widokiem na morze? Pokoje od strony ulicy mają charakter techniczny lub są dzielone - dwa dni przed odlotem znaleźliśmy na ziemi przed drzwiami pokoju list do odlotu napisany cyrylicą - cały samolot pasażerów jadł obiad, tylko ja nie t, czy moja żona też?

W czym był problem: - zapłaciliśmy dodatkowo 2000 CZK za widok na morze i dowiedziałem się, że hotel ma tylko pokoje z widokiem na morze? Pokoje od strony ulicy mają charakter techniczny lub są dzielone - dwa dni przed odlotem znaleźliśmy na ziemi przed drzwiami pokoju list do odlotu napisany cyrylicą - cały samolot pasażerów jadł obiad, tylko ja nie t, czy moja żona też?

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
świetne zakwaterowanie, satysfakcja

Wyżywienie
doskonałe, wszystkie potrawy były reprezentowane

Obsługa w hotelu
Świetnie

Plaża
plaża była już zadbana od 6 rano, więc czystość i inne warunki były doskonałe

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ajman – Hotele z opiniami

Ajman - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Mapa

Ajman - klimat, temperatury, atrakcje

Prężnie rozwijająca się turystyka i zaplecze gastronomiczno-hotelarskie to cechy, z których słyną obecnie całe Zjednoczone Emiraty Arabskie. Usytuowany bezpośrednio nad Zatoką Perską (w państwie tym zwaną Zatoką Arabską) Ajman zaprasza urlopowiczów także gorącymi temperaturami. Lato w Ajmanie przypadnie do gustu wszystkim osobom, które uwielbiają jak najbardziej gorące klimaty.

Między czerwcem a wrześniem średnie dobowe temperatury oscylują tutaj wokół aż 39℃ – 43℃. Niezwykle atrakcyjnym pomysłem będą tanie wczasy w Ajmanie w grudniu, styczniu lub w lutym. Wtedy średnie dobowe temperatury wynoszą przeważnie ok. 25℃ – 27℃. Szybkie ocieplenie klimatu statystycznie najczęściej przebiega w marcu, gdy średnie dzienne temperatury rosną już do ok. 31℃ w cieniu.

Wybierając się na tanie wczasy lub wycieczkę objazdową do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nie należy obawiać się braku słońca – kąpiele słoneczne na plażach Ajmanu będą możliwe dosłownie przez cały rok ze względu na stale wysokie nasłonecznienie. Pragnąc aktywnie spędzić wakacje, warto rozważyć także możliwość udania się na safari lub obejrzenia wyścigów wielbłądów – wielowiekowej tradycji Emiratów. Podróżując do ZEA, należy pamiętać o wymogach w zakresie ubioru wynikających z odmiennej kultury.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 40 °C w nocy 31 °C

 • Temperatura wody 32 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Czwartek 38 °C w nocy 30 °C

 • Piątek 38 °C w nocy 27 °C

 • Sobota 38 °C w nocy 28 °C

 • Niedziela 36 °C w nocy 28 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 23 °C woda 23 °C

 • Luty Lut 25 °C woda 22 °C

 • Marzec Mar 28 °C woda 23 °C

 • Kwiecień Kwi 33 °C woda 26 °C

 • Maj Maj 38 °C woda 29 °C

 • Czerwiec Cze 40 °C woda 32 °C

 • Lipiec Lip 42 °C woda 33 °C

 • Sierpień Sie 42 °C woda 33 °C

 • Wrzesień Wrz 40 °C woda 32 °C

 • Październik Paź 36 °C woda 31 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 26 °C woda 25 °C

Przydatne informacje