• Podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zwolnieni z konieczności przestawiania certyfikatu szczepienia oraz wykonywania testów na Covid-19.
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Wakacje w Sharjah

Sharjah to pełen uroku region, będący częścią Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Można tam obcować z ciekawą, arabską kulturą, zwiedzać historyczne zabytki, a także wylegiwać się na rajskiej plaży. Jest to obowiązkowy punkt w trakcie podróży do ZEA.

Położenie i popularne kurorty Sharjah

Emirat Sharjah położony jest w północno-wschodniej części ZEA, od zachodu graniczy z Dubajem, północne wybrzeże oblewają wody Zatoki Perskiej i Omańskiej. Południowe terytorium emiratu to przede wszystkim obszary pustynne, pełne czerwonych wydm i niewielkich osad, stanowiące ogromny atut tego malowniczego kraju. Z nadmorskich kurortów każdego dnia organizowane jest safari po pustyni.

Stolica emiratu, Sharjah oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji podczas wczasów. Niegdyś była to najbogatsza metropolia kraju, obecnie jest to luksusowy, turystyczny kurort pełen pięciogwiazdkowych hoteli. Zaledwie 30 kilometrów dzieli stolicę od najmodniejszego miasta Emiratów, Dubaju. Warto wyskoczyć tam na jednodniową wycieczkę, aby móc podziwiać majestatyczne drapacze chmur.

Najpopularniejszym kurortem na wakacje w Sharjah jest Khor Fakkan, w którego pobliżu usytuowana jest Wyspa Rekinów. Już dziś warto poszukać ofert hoteli na tanie wakacje last minute w tym, oraz innych w kurortach w ZEA.

Sharjah - muzea, sporty wodne, trekking

Na wczasach w mieście Sharjah znajdziemy liczne galerie, ściśle powiązane z historią i obyczajami regionu. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Dziedzictwa, w którym zgromadzono zbiory związane z kulturą ludów arabskich, dotyczące przede wszystkim historii Emiratów. Natomiast miłośników malarstwa powinno zainteresować tamtejsze Muzeum Sztuki, w którym zebrano dzieła najwybitniejszych, arabskich artystów.

Oprócz atrakcyjnych hoteli, wzdłuż wybrzeża w Sharjah znajdują się najczystsze plaże Emiratów, nic zatem dziwnego, że większość wakacji turyści spędzają właśnie tam. Oprócz wylegiwania się na słońcu warto spróbować swoich sił w sportach wodnych, popularne jest m.in. nurkowanie z rurką oraz windsurfing. W okolicach stolicy nie ma falochronów, dlatego panują tam idealne warunki do uprawiania surfingu. Miłośnicy trekkingu mogą również wybrać się na wyprawę w pobliskie góry, organizowaną przez lokalnych przewoźników.

Ciekawym urozmaiceniem wakacji będzie z pewnością wycieczka do Centrum Przyrody Arabskiej. Zgromadzone są tam ciekawe okazy fauny oraz flory regionu, jest to jedyne takie miejsce na całym Półwyspie Arabskim. W stolicy mieści się również kilka ciekawych meczetów, m.in. Al Noor, część z nich można zwiedzać również wewnątrz.

Sharjah - Najlepiej ocenione hotele

Sharjah - Najczęściej kupowane hotele

Sharjah – hotele z najlepszymi opiniami

Radka Vacinová

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 8.2. - 11.2.2023 Oceniono: Luty 2023

Sheraton Sharjah Beach Resort Ocena: 5/5 Emiraty Arabskie, Sharjah

Wakacje były wspaniałe, personel był miły, jedzenie było doskonałe. Zakwaterowanie jest również świetne.

Wakacje były wspaniałe, personel był miły, jedzenie było doskonałe. Zakwaterowanie jest również świetne.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Świetny

Wyżywienie
Świetny

Obsługa w hotelu
Wszystko jest w porządku

Plaża
Piękne i czyste

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

David O.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 11.11. - 18.11.2022 Oceniono: Listopad 2022

Sheraton Sharjah Beach Resort Ocena: 5/5 Emiraty Arabskie, Sharjah

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Sharjah – Hotele z opiniami

Sharjah - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Sharjah - klimat, wskazówki przed lotem

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w klimacie podzwrotnikowym suchym, dlatego przez cały rok panują tam stosunkowo wysokie temperatury. Jednak tanie wakacje w Sharjah warto zaplanować na okres od stycznia do kwietnia, kiedy to temperatury nie przekraczają 30 stopni. Latem bowiem słupek rtęci nie raz wskazuje 50 stopni, dodatkowo występują wówczas uciążliwe burze piaskowe.

Prawo szariatu, obowiązujące na terenie całych Emiratów, w Sharjah jest przestrzegane najbardziej restrykcyjnie. Oznacza to, że nie tylko obywatele kraju, ale również odwiedzający go na wczasy turyści są zobowiązani do jego przestrzegania. Pary podróżujące do ZEA, również małżeńskie, powinny unikać okazywania sobie uczuć w miejscach publicznych, nie można nawet trzymać się za ręce. Miłośnicy alkoholowych trunków mogą się nimi raczyć wyłącznie na terenach wyznaczonych, należy unikać spacerów po mieście w stanie wskazującym. Panie podróżujące do Sharjah na wakacje powinny spakować do walizki zwiewne, długie sukienki i spódnice, z pewnością przydadzą się do zwiedzania świątyń. Należy unikać również zbyt wyzywających strojów, a także opalania się topless na plaży, również tej należącej do hotelu. Zabronione jest także fotografowanie tamtejszych kobiet.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 23 °C w nocy 21 °C

 • Temperatura wody 22 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Piątek 24 °C w nocy 21 °C

 • Sobota 24 °C w nocy 21 °C

 • Niedziela 26 °C w nocy 21 °C

 • Poniedziałek 28 °C w nocy 21 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 24 °C woda 23 °C

 • Luty Lut 26 °C woda 22 °C

 • Marzec Mar 29 °C woda 23 °C

 • Kwiecień Kwi 35 °C woda 26 °C

 • Maj Maj 39 °C woda 29 °C

 • Czerwiec Cze 42 °C woda 32 °C

 • Lipiec Lip 43 °C woda 33 °C

 • Sierpień Sie 43 °C woda 33 °C

 • Wrzesień Wrz 40 °C woda 32 °C

 • Październik Paź 37 °C woda 31 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 27 °C woda 25 °C

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje