• Podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zwolnieni z konieczności przestawiania certyfikatu szczepienia oraz wykonywania testów na Covid-19.
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Ras Al Khaimah na wakacje

Ras al Khaimah (Ras al-Chajma) uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i jednocześnie najbardziej zróżnicowanych emiratów. To także nazwa miasta, w którym spędzenie wakacji może wydawać się perspektywą raju na ziemi z największymi plażami emiratów.

Ras al Khaimah

Wakacje w Ras al Khaimah z pewnością zaskoczą niejedną osobę wybierającą się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nieduży emirat zlokalizowany jest w północno-wschodniej części kraju (od północy graniczy z Omanem) i zadziwia przyjezdnych atmosferą, luksusem, florą i fauną (występują tutaj m.in. różowe flamingi i mangrowce). Emirat Ras al Khaimah przeplatany jest na wschodzie pasmem górskim Ru’us al Jibal, w którym znajduje się także najwyższy szczyt Jebel Jais.

Ras al Khaimah to niezwykłe miejsce, w którym nowoczesne miasta, mieszają się z krajobrazem gór, a czerwone piaski pustyni z egzotyczną przyrodą. Dzięki żyznym jak na warunki bliskowschodnie glebom w emiracie popularne są także widoki hodowców zwierząt. Co więcej, będąc na wakacjach w emiracie Ras al Khaimah można odwiedzić trzy gorące źródła termalne, znajdujące się w kurorcie uzdrowiskowym Khatt. Z głębokości ponad 40 metrów wypływa woda o temperaturze przekraczającej 40℃.

Ras al Khaimah - plaże, zabytki, atrakcje dla turystów

Wakacje w Ras al Khaimah mogą być zarówno aktywne, turystyczne, jak i w pełni wypoczynkowe. Zjednoczone Emiraty Arabskie słyną z najwyższej klasy hoteli i w tym przypadku również na miejscu wczasowicze z pewnością będą pozytywnie zaskoczeni – tak standardem, jak i samą obsługą. Wczasy wypoczynkowe w Ras al Khaimah kojarzyć powinny się zwłaszcza z najszerszymi plażami w całych Emiratach. To właśnie tutaj przechadzać się można po kilometrach plaż nad Zatoką Perską (zwaną na terenie ZEA Zatoką Arabską), zażywać słońca lub odpoczywać w cieniu palm.

Samych atrakcji turystycznych w Ras al Khaimah też nie brakuje. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe Ras al Khaimah, którego budynek wcześniej był fortecą, wzniesiony w XVIII wieku Pałac Al-Falayah, legendarne na całym świecie ruiny Pałacu Saby, czy też jedyny fort stojący na wzgórzu w całych Emiratach, który zachował się w dobrym stanie – Dhaya Fort.

Na osoby wybierające się tu na tanie wczasy czekają nie tylko plaże i zabytki – ważne są też uroki miasta Ras al Khaimah i okolic. Powszechnie uważa się, że jest to najpiękniejszy emirat w całym państwie. Oferuje też wiele zabawy – np. entuzjaści wodnego szaleństwa powinni udać się do Iceland Water Park lub Dreamland Aqua Park.

Ras Al Khaimah - Najlepiej ocenione hotele

Ras Al Khaimah - Najczęściej kupowane hotele

Emiraty Arabskie, Ras Al Khaimah – hotele z najlepszymi opiniami

Jan Ludvík

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 17.5. - 27.5.2023 Oceniono: Maj 2023

Hilton Ras Al Khaimah Beach Resort & Spa Emiraty Arabskie, Ras Al Khaimah

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Milan Hradil

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 5.5. - 11.5.2023 Oceniono: Maj 2023

DoubleTree by Hilton & Spa Marjan Island Emiraty Arabskie, Ras Al Khaimah

Jedyną wadą całego urlopu było to, że przyjechaliśmy do hotelu o ósmej rano, a pokój nie był gotowy. Powiedziano nam, że biuro podróży nawet nie zorganizowało dla nas śniadania. Więc czekaliśmy do 14:00, zanim wszystko było gotowe. Zgłoszę to do CK.

Jedyną wadą całego urlopu było to, że przyjechaliśmy do hotelu o ósmej rano, a pokój nie był gotowy. Powiedziano nam, że biuro podróży nawet nie zorganizowało dla nas śniadania. Więc czekaliśmy do 14:00, zanim wszystko było gotowe. Zgłoszę to do CK.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Wszędzie niesamowicie czysto, bez zarzutu.

Wyżywienie
Wszystko, co możesz wymyślić ... naprawdę bogaty wybór.

Obsługa w hotelu
Cały personel miły, pomocny, uśmiechnięty...

Plaża
Plaża jest czysta, tuż obok hotelu.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

{placeName} – hotele z opiniami

Ras Al Khaimah - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Mapa

Klimat, pogoda i temperatury w Ras al Khaimah, kuchnia arabska

Mówi się, że Ras al Khaimah to „Bliski Wschód w pigułce” – miejsce, gdzie nowoczesność miesza się z urokami dziewiczej natury. Nie inaczej jest w przypadku temperatur, które bywają tutaj dość wysokie. Latem średnie temperatury powietrza we dnie i w cieniu mogą wynosić nawet ponad 40℃. Osoby nie przepadające za zbyt wysokimi temperaturami, ale wciąż zamierzające odpocząć od chłodu, powinny wybrać się na wycieczkę lub wczasy do Ras al Khaimah w grudniu lub styczniu, gdy temperatury dzienne oscylują wokół ciepłych i łagodnych 25℃.

Należy pamiętać, że minimalnie inna temperatura może występować w górach. Przeplatane pasmem gór Al Hajar Ras Al Khaimah jest tym emiratem, po którym zdecydowanie warto podróżować pieszo, rowerem lub quadem. Najprzyjemniej czyni się to właśnie w sezonie jesienno-zimowym. Ciekawostką jest fakt, że tyle samo stopni wówczas (25℃) wynosi wówczas temperatura wody. Przyjemne staje się wtedy nie tylko samo pływanie, ale także żegluga prowadzona z jednej z wielu luksusowych marin.

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich atrakcyjne będą także z innego powodu – fenomenalnej kuchni, której wyróżnikami są daktyle i wielbłądzie mleko. Warto też poznać niezapomniany smak tradycyjnej arabskiej herbaty i kawy.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 38 °C w nocy 29 °C

 • Temperatura wody 32 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • day_5 38 °C w nocy 27 °C

 • day_6 39 °C w nocy 27 °C

 • day_7 38 °C w nocy 29 °C

 • day_1 40 °C w nocy 29 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 24 °C woda 24 °C

 • Luty Lut 26 °C woda 23 °C

 • Marzec Mar 29 °C woda 24 °C

 • Kwiecień Kwi 34 °C woda 26 °C

 • Maj Maj 40 °C woda 30 °C

 • Czerwiec Cze 42 °C woda 32 °C

 • Lipiec Lip 42 °C woda 33 °C

 • Sierpień Sie 42 °C woda 33 °C

 • Wrzesień Wrz 40 °C woda 32 °C

 • Październik Paź 37 °C woda 31 °C

 • Listopad Lis 32 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 27 °C woda 25 °C

Przydatne informacje