• Podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zwolnieni z konieczności przestawiania certyfikatu szczepienia oraz wykonywania testów na Covid-19.
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Ras al Khaimah - wczasy

ZEA to coraz popularniejszy kierunek urlopowy wśród Europejczyków. Najpiękniejszym z emiratów jest z pewnością Ras al Khaimah, charakteryzujący się wspaniałymi krajobrazami i komfortowymi plażami, będący doskonałą bazą wypadową do pobliskiego Dubaju.

Ras al Khaimah

Ras al-Khaimah położony jest w północno-wschodniej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ze strony wschodniej rozciąga się pokryte pięknymi plażami wybrzeże Zatoki Perskiej. Na wschodzie z kolei przebiega pasmo górskie, z najwyższym szczytem Emiratów, Jebel Jais. Ras al-Khaimah jest najbardziej zróżnicowanym geograficznie emiratem, mieszczą się tam gorące źródła, obszary pustynne, a także góry i doliny.

W regionie znajdziemy kilka interesujących miejscowości, które warto zobaczyć. Oprócz stolicy emiratu noszącej jego nazwę, na wakacjach w Ras al Khaimah warto zobaczyć także Katt, miasto znane z gorących źródeł, oraz Kush, wioskę portową z ciekawym stanowiskiem archeologicznym.

Zaledwie godzina drogi dzieli stolicę emiratu od miasta Dubaj, najpopularniejszej metropolii kraju. Warto wybrać się tam na jednodniową wycieczkę, by podziwiać wspaniałe drapacze chmur - hotele przecinające wielkomiejską panoramę.


Gdzie i co warto zobaczyć w Ras al Khaimah?

Stolica emiratu, Ras al-Khaimah, to duże miasto portowe, jednak część wybrzeża zajmowana jest przez niewielkie, zadbane plaże. Najpopularniejszą z nich jest Banyan Tree, oprócz wylegiwania się na słońcu można na niej uprawiać sporty wodne, a także korzystać z nadbrzeżnych barów oraz restauracji. Baza noclegowa miasta jest dobrze rozwinięta, hotele są tutaj znacznie tańsze niż w sąsiednim Dubaju.

W stolicy warto wybrać się do Muzeum Narodowego, w którym zebrano eksponaty związane z historią regionu. Z kolei w poszukiwaniu pamiątek z wakacji najlepiej udać się na Stare Miasto, pełne kramów z wyrobami rzemieślniczymi i przyprawami.

Wybierając zorganizowane wczasy do tego emiratu, można korzystać z ciekawych wycieczek fakultatywnych w obrębie całego regionu. Warto udać się na safari po Czerwonej Pustyni, wycieczka zaczyna się o świcie, a jedną z atrakcji jest podziwianie zachodu słońca na tle rozpalonego piasku. Dobrym pomysłem jest również wzięcie udziału w rejsie wzdłuż wybrzeża Musandam Dibba. W trakcie podróży można obserwować delfiny pływające w Zatoce, a także spróbować swoich sił w nurkowaniu z rurką. Miłośników górskich krajobrazów powinna zainteresować tania wycieczka jeepem pośród tamtejszych wzgórz.

Ras Al Khaimah - Najlepiej ocenione hotele

Ras Al Khaimah - Najczęściej kupowane hotele

Ras Al Khaimah – hotele z najlepszymi opiniami

Petra L.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 6.2. - 12.2.2024 Oceniono: Luty 2024

The Cove Rotana Resort Ocena: 5/5 Emiraty Arabskie, Ras Al Khaimah

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Serhii K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 1.2. - 9.2.2024 Oceniono: Luty 2024

Hilton Ras Al Khaimah Beach Resort & Spa Ocena: 5/5 Emiraty Arabskie, Ras Al Khaimah

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ras Al Khaimah – Hotele z opiniami

Ras Al Khaimah - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Ras al Khaimah - pogoda, ważne informacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie są odwiedzane przez turystów na wczasy niemalże przez cały rok, jest to zasługa dominującego w kraju klimatu podzwrotnikowego suchego. Podróżni nieprzyzwyczajeni do pustynnych upałów powinni unikać miesięcy od maja do października, kiedy to temperatura nieraz przekracza 50 stopni. Najprzyjemniejsza pogoda panuje w miesiącach od stycznia do kwietnia, maksymalna temperatura wynosi wówczas 32 stopnie, i to wtedy najlepiej zarezerwować jakiś hotel na tanie wczasy last minute.

Od 2014 roku Polacy mogą nabywać wizy wjazdowe do Emiratów bezpośrednio na lotnisku. Należy mieć ze sobą paszport ważny przynajmniej przez 6 miesięcy, wiza jest bezpłatna i obowiązuje przez 30 dni.

Wybierając się na wakacje do ZEA, warto pamiętać, że mimo ogromnej otwartości mieszkańców na zachodnich turystów, panuje tutaj surowe prawo szariatu, obowiązujące wszystkie osoby przebywające na terenie kraju. Alkohol może być spożywany jedynie w ściśle oznaczonych miejscach, niedozwolone jest publiczne okazywanie sobie uczuć, również dotyczy to małżeństw. Turystki powinny również unikać zbyt odważnych strojów, szczególnie poza terenem hotelu oraz plaży, w złym guście jest również opalanie się topless. Warto na wczasy tutaj zapakować przynajmniej jedną długą i zwiewną sukienkę, z pewnością przyda się do zwiedzania świątyni.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje