Emiraty Arabskie - Przewodnik

Zjednoczone Emiraty Arabskie to panstwo na Bliskim Wschodzie polozone na Pólwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i cieplymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omanskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyzej 23°C utrzymuja sie przez caly rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiagaja one az 40°C.

Pogoda w Emiratach Arabskich

Dzisiaj, 21.2 24°C
Zjednoczone Emiraty Arabskie to panstwo na Bliskim Wschodzie polozone na Pólwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i cieplymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omanskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyzej 23°C utrzymuja sie przez caly rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiagaja one az 40°C. Krajobraz Emiratów Arabskich jest nizinny, a wiekszosc kraju zajmuje pustynia Ar Rub Al - Chali. Wystepuja tu jednak równiez góry Al - Hadzar i Al - Gharbi.
Citymax Bur Dubai

Citymax Bur Dubai

Cena za 1 osobę:
1 774 zł - 41 %
Najpopularniejsze kierunki wycieczek last minute do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to przede wszystkim Abu Dhabi oraz Dubaj.
Abu Dhabi to miasto, w którym znajduja sie nowoczesne budowle i najwyzszy budynek Bliskiego Wschodu Ford Grande i park w Corniche. Dla przybywajacych tu na wakacje turystów interesujacy jest takze Palac Al - Hosn (Bialy Fort). Wielka atrakcja jest ogród - zielone miasto zbudowany w centrum pustyni oraz liczne zalesione promenady prowadzace przez parki i bedace doskonalym punktem widokowym na morze.
Dubaj jest nowoczesna metropolia o wielu obliczach zwana Miastem Zlota. Jest bez watpienia jedna z najwiekszych atrakcji calego Dalekiego Wschodu. Sklada sie tak naprawde z dwóch miast: Deira oraz Bur Dubaj. W Dubaju duzym zainteresowaniem wsród turystów przybywajacych tu na wakacje ciesza sie osobliwe, pieknie oswietlone meczety, a wsród nich najpopularniejszym jest Wielki Meczet w Bur Dubaj. Bedac tu na wakacjach warto zobaczyc Fort Fahidi, targ przypraw i Muzeum Historii. Atmosfere Dubaju doskonale oddaje Heritage and Diving Village. Znajduja sie tu domy rybaków i polawiaczy perel oraz najbardziej luksusowy hotel swiata- siedmiogwiazdkowy Burj Al Arab.

Emiraty to kraj o wielu obliczach. Fascynujace pustynie, cudowne malownicze plaze, skaliste góry oraz beduinskie wioski, oazy i niezapomniane wycieczki sprawiaja, ze Emiraty od lat ciesza sie duzym zainteresowaniem turystów. W Emiratach popularne sa wyscigi wielbladów na pustyni. Duza role dla mieszkanców odgrywaja orientalne targi - suki, a wsród nich najpopularniejszy Golden Souq.
Golden Tulip Media

Golden Tulip Media

Cena za 1 osobę:
1 830 zł - 48 %
Linia brzegowa jest bardzo dobrze rozwinieta. Miejscowo urozmaicona jest pieknymi rafami koralowymi. Brzegi piaszczystych, bialych plaz lagodnie opadaja do cieplego morza, choc na wybrzezu Zatoki Omanskiej sa one strome i wysokie. Wybrzeze jest urozmaicone malymi wysepkami, a wsród nich najbardziej urzekajace sa Abu Al - Abjad, Abu Dhabi i Dalma.

Hotele w Abu Dhabi oraz w Dubaju wrecz przescigaja sie w organizacji coraz to atrakcyjniejszych rozrywek. Sa bardzo luksusowe i ciekawe architektonicznie. Proponuja szeroki wybór atrakcji dla przybywajacych tu na wakacje turystów oraz wysoki standard uslug. Popularne sa kabarety w nocnych klubach oraz wystepy najslynniejszych gwiazd.

Okazje Last Minute: Emiraty Arabskie

7 dni 12.05 - 19.05 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Best Reisen
3 868 zł/os.
1 883 zł/os.
cena za 2 os.: 3 766 zł
7 dni 19.05 - 26.05 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Best Reisen Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Przestronne i znakomicie wyposażone pokoje
  • Centralne położenie z dostępem do stacji metra
  • Obsługę starającą się zapewnić domowe warunki
  • Transfer dla gości na piaszczystą plażę
3 006 zł/os.
1 888 zł/os.
cena za 2 os.: 3 776 zł
7 dni 19.05 - 26.05 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Świetną lokalizację w pobliżu centrum i metra
  • Basen na dachu z tarasem słonecznym
  • Profesjonalny i serdeczny personel
  • Bezpłatny bus hotelowy na plażę Jumeirah
2 559 zł/os.
1 889 zł/os.
cena za 2 os.: 3 778 zł

Emiraty Arabskie na skróty