Emiraty Arabskie - Przewodnik

Zjednoczone Emiraty Arabskie to panstwo na Bliskim Wschodzie polozone na Pólwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i cieplymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omanskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyzej 23°C utrzymuja sie przez caly rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiagaja one az 40°C.

Pogoda w Emiratach Arabskich

Dzisiaj, 15.7 37°C
Zjednoczone Emiraty Arabskie to panstwo na Bliskim Wschodzie polozone na Pólwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i cieplymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omanskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyzej 23°C utrzymuja sie przez caly rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiagaja one az 40°C. Krajobraz Emiratów Arabskich jest nizinny, a wiekszosc kraju zajmuje pustynia Ar Rub Al - Chali. Wystepuja tu jednak równiez góry Al - Hadzar i Al - Gharbi.
Al Hamra Village Golf Beach Resort

Al Hamra Village Golf Beach Resort

Cena za 1 osobę:
1 639 zł
Najpopularniejsze kierunki wycieczek last minute do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to przede wszystkim Abu Dhabi oraz Dubaj.
Abu Dhabi to miasto, w którym znajduja sie nowoczesne budowle i najwyzszy budynek Bliskiego Wschodu Ford Grande i park w Corniche. Dla przybywajacych tu na wakacje turystów interesujacy jest takze Palac Al - Hosn (Bialy Fort). Wielka atrakcja jest ogród - zielone miasto zbudowany w centrum pustyni oraz liczne zalesione promenady prowadzace przez parki i bedace doskonalym punktem widokowym na morze.
Dubaj jest nowoczesna metropolia o wielu obliczach zwana Miastem Zlota. Jest bez watpienia jedna z najwiekszych atrakcji calego Dalekiego Wschodu. Sklada sie tak naprawde z dwóch miast: Deira oraz Bur Dubaj. W Dubaju duzym zainteresowaniem wsród turystów przybywajacych tu na wakacje ciesza sie osobliwe, pieknie oswietlone meczety, a wsród nich najpopularniejszym jest Wielki Meczet w Bur Dubaj. Bedac tu na wakacjach warto zobaczyc Fort Fahidi, targ przypraw i Muzeum Historii. Atmosfere Dubaju doskonale oddaje Heritage and Diving Village. Znajduja sie tu domy rybaków i polawiaczy perel oraz najbardziej luksusowy hotel swiata- siedmiogwiazdkowy Burj Al Arab.

Emiraty to kraj o wielu obliczach. Fascynujace pustynie, cudowne malownicze plaze, skaliste góry oraz beduinskie wioski, oazy i niezapomniane wycieczki sprawiaja, ze Emiraty od lat ciesza sie duzym zainteresowaniem turystów. W Emiratach popularne sa wyscigi wielbladów na pustyni. Duza role dla mieszkanców odgrywaja orientalne targi - suki, a wsród nich najpopularniejszy Golden Souq.
Radisson Blu Resort (ex. JAL)

Radisson Blu Resort (ex. JAL)

Cena za 1 osobę:
1 688 zł - 65 %
Linia brzegowa jest bardzo dobrze rozwinieta. Miejscowo urozmaicona jest pieknymi rafami koralowymi. Brzegi piaszczystych, bialych plaz lagodnie opadaja do cieplego morza, choc na wybrzezu Zatoki Omanskiej sa one strome i wysokie. Wybrzeze jest urozmaicone malymi wysepkami, a wsród nich najbardziej urzekajace sa Abu Al - Abjad, Abu Dhabi i Dalma.

Hotele w Abu Dhabi oraz w Dubaju wrecz przescigaja sie w organizacji coraz to atrakcyjniejszych rozrywek. Sa bardzo luksusowe i ciekawe architektonicznie. Proponuja szeroki wybór atrakcji dla przybywajacych tu na wakacje turystów oraz wysoki standard uslug. Popularne sa kabarety w nocnych klubach oraz wystepy najslynniejszych gwiazd.

Okazje Last Minute: Emiraty Arabskie

Doubletree by Hilton (Ras Al Khaimah)

Doubletree by Hilton (Ras Al Khaimah) 4.2
7 dni 08.03 - 15.03 inne terminy Poznań BB - Śniadania TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie w centrum z licznymi sklepami
  • Przestronne i komfortowe urządzone pokje
  • Orzeźwiający basen z tarasem słonecznym na dachu
  • Bezpłatny transfer do plaży i centrum handlowego
3 394 zł / 2 os.
1 697 zł / 1 os.

Two Seasons (ex. Gloria)

Two Seasons (ex. Gloria) 4.3
7 dni 07.10 - 14.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania Best Reisen

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Przestronne i stylowo urządzone pokoje
  • Dogodne położenie, tuż przy stacji metra
  • Wyśmienitą kuchnię z szerokim wyborem dań
  • Sky Lounge z cudownym widokiem na Dubaj
3 596 zł / 2 os.
1 798 zł / 1 os.
4 968 zł / 1 os. - 64 %

Ibis Al Barsha

Ibis Al Barsha
7 dni 30.09 - 07.10 inne terminy Katowice BB - Śniadania Best Reisen
3 796 zł / 2 os.
1 898 zł / 1 os.
3 298 zł / 1 os. - 42 %

Emiraty Arabskie na skróty