Emiraty Arabskie - Przewodnik

Zjednoczone Emiraty Arabskie to panstwo na Bliskim Wschodzie polozone na Pólwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i cieplymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omanskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyzej 23°C utrzymuja sie przez caly rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiagaja one az 40°C.

Pogoda w Emiratach Arabskich

Dzisiaj, 13.10 37°C
Zjednoczone Emiraty Arabskie to panstwo na Bliskim Wschodzie polozone na Pólwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i cieplymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omanskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyzej 23°C utrzymuja sie przez caly rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiagaja one az 40°C. Krajobraz Emiratów Arabskich jest nizinny, a wiekszosc kraju zajmuje pustynia Ar Rub Al - Chali. Wystepuja tu jednak równiez góry Al - Hadzar i Al - Gharbi.
Doubletree by Hilton (Ras Al Khaimah)

Doubletree by Hilton (Ras Al Khaimah)

Cena za 1 osobę:
1 709 zł
Najpopularniejsze kierunki wycieczek last minute do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to przede wszystkim Abu Dhabi oraz Dubaj.
Abu Dhabi to miasto, w którym znajduja sie nowoczesne budowle i najwyzszy budynek Bliskiego Wschodu Ford Grande i park w Corniche. Dla przybywajacych tu na wakacje turystów interesujacy jest takze Palac Al - Hosn (Bialy Fort). Wielka atrakcja jest ogród - zielone miasto zbudowany w centrum pustyni oraz liczne zalesione promenady prowadzace przez parki i bedace doskonalym punktem widokowym na morze.
Dubaj jest nowoczesna metropolia o wielu obliczach zwana Miastem Zlota. Jest bez watpienia jedna z najwiekszych atrakcji calego Dalekiego Wschodu. Sklada sie tak naprawde z dwóch miast: Deira oraz Bur Dubaj. W Dubaju duzym zainteresowaniem wsród turystów przybywajacych tu na wakacje ciesza sie osobliwe, pieknie oswietlone meczety, a wsród nich najpopularniejszym jest Wielki Meczet w Bur Dubaj. Bedac tu na wakacjach warto zobaczyc Fort Fahidi, targ przypraw i Muzeum Historii. Atmosfere Dubaju doskonale oddaje Heritage and Diving Village. Znajduja sie tu domy rybaków i polawiaczy perel oraz najbardziej luksusowy hotel swiata- siedmiogwiazdkowy Burj Al Arab.

Emiraty to kraj o wielu obliczach. Fascynujace pustynie, cudowne malownicze plaze, skaliste góry oraz beduinskie wioski, oazy i niezapomniane wycieczki sprawiaja, ze Emiraty od lat ciesza sie duzym zainteresowaniem turystów. W Emiratach popularne sa wyscigi wielbladów na pustyni. Duza role dla mieszkanców odgrywaja orientalne targi - suki, a wsród nich najpopularniejszy Golden Souq.
Citymax Bur Dubai

Citymax Bur Dubai

Cena za 1 osobę:
1 738 zł
Linia brzegowa jest bardzo dobrze rozwinieta. Miejscowo urozmaicona jest pieknymi rafami koralowymi. Brzegi piaszczystych, bialych plaz lagodnie opadaja do cieplego morza, choc na wybrzezu Zatoki Omanskiej sa one strome i wysokie. Wybrzeze jest urozmaicone malymi wysepkami, a wsród nich najbardziej urzekajace sa Abu Al - Abjad, Abu Dhabi i Dalma.

Hotele w Abu Dhabi oraz w Dubaju wrecz przescigaja sie w organizacji coraz to atrakcyjniejszych rozrywek. Sa bardzo luksusowe i ciekawe architektonicznie. Proponuja szeroki wybór atrakcji dla przybywajacych tu na wakacje turystów oraz wysoki standard uslug. Popularne sa kabarety w nocnych klubach oraz wystepy najslynniejszych gwiazd.

Okazje Last Minute: Emiraty Arabskie

7 dni 22.09 - 29.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Świetną lokalizację w pobliżu centrum i metra
  • Basen na dachu z tarasem słonecznym
  • Profesjonalny i serdeczny personel
  • Bezpłatny bus hotelowy na plażę Jumeirah
1 799 zł/os.
cena za 2 os.: 3 598 zł
7 dni 22.09 - 29.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Best Reisen
1 958 zł/os.
1 848 zł/os.
cena za 2 os.: 3 696 zł
7 dni 22.09 - 29.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Best Reisen Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Przestronne i znakomicie wyposażone pokoje
  • Centralne położenie z dostępem do stacji metra
  • Obsługę starającą się zapewnić domowe warunki
  • Transfer dla gości na piaszczystą plażę
1 878 zł/os.
cena za 2 os.: 3 756 zł

Emiraty Arabskie na skróty