Fujairah - Przewodnik

<p><strong>Fujairah</strong> jest jednym z siedmiu <strong>emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich</strong>, polozonym wyjatkowo nie nad Zatoka Perska, ale nad wodami Oceanu Indyjskiego - dokladnie nad Zatoka Omanska. To atrakcyjne pod wzgledem turystycznym miejsce, ale nie tak zatloczone, jak chociazby <strong>Dubaj</strong>. Stolica regionu jest miasto <strong>Fudzajra</strong>. Jako jedyny emirat Fujairah posiada trzy rózne granice z sasiednim Omanem. Od zachodu ograniczony jest pasmem gór Hadzar. Nie ma tu takze zadnych zlóz ropy naftowej.

Pogoda w Fujairah

Dzisiaj, 8.8 36°C

Fujairah jest jednym z siedmiu emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, polozonym wyjatkowo nie nad Zatoka Perska, ale nad wodami Oceanu Indyjskiego - dokladnie nad Zatoka Omanska. To atrakcyjne pod wzgledem turystycznym miejsce, ale nie tak zatloczone, jak chociazby Dubaj. Stolica regionu jest miasto Fudzajra. Jako jedyny emirat Fujairah posiada trzy rózne granice z sasiednim Omanem. Od zachodu ograniczony jest pasmem gór Hadzar. Nie ma tu takze zadnych zlóz ropy naftowej.

Pierwszym wladca Fujairahu byl Hamad bin Abdullach asz-Szarki as Hakim, który panowal w latach od 1876 do 1936. W 1902 roku przyjeto pierwsza flage emiratu - cala czerwona, a w 1952 roku dodano do niej biala nazwe Fujairah umieszczona posrodku. W grudniu 1971 roku Fujairah przyjeto do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od 1975 roku flaga ta za sprawa emira Hamada I ibn Muhammada asz-Szarki nie jest uzywana i zastepuje sie ja flaga panstwowa Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pod wzgledem turystycznym rozwija sie w tym emiracie wybrzeze wschodnie, nad Oceanem Indyjskim. Sa tu piaszczyste plaze i porty, w tym takze strefy bezclowe. Plaze ciagna sie na dlugosci 90 km. Jeszcze w XVI wieku istnialo tu kilka twierdz wybudowanych przez Portugalczyków, które pózniej zastepowano stopniowo budowlami arabskich szejków.

Mirage Bab Al Bahr

Mirage Bab Al Bahr

Cena za 1 osobę:
2 358 zł
Miasto Fujairah, jako stolica emiratu, posiada doskonale rozwinieta infrastrukture miejska. Znajduje sie tu nowoczesny port, jak równiez miedzynarodowe lotnisko. Dla przyjezdnych najbardziej istotne jest centrum turystyczne miasta, gdzie mozna uzyskac cenne informacje o jego glównych atrakcjach. Organizowane sa dla aktywnych turystów wycieczki górskie. Centrum turystyczne zlokalizowane jest w budynku Fujairah Trade Centre. Warto wybrac sie w tym miescie na tradycyjne targowiska, gdzie prócz upominków, kupimy takze swieze ryby i owoce morza, czy warzywa i owoce.

W pólnocnej czesci stolicy znajduje sie stare miasto, a nad nim, na wzgórzu wznosi sie budowla, która wzniesiono w 1670 roku. Do atrakcji miasta zalicza sie Meczet Fujairah, ruiny zamku Oasis Bithnah oraz Fort Fujairah.
Wsród miejsc wartych zobaczenia w emiracie Fujairah nalezy obowiazkowo wymienic rozlegly port Khor Fakkan, gdzie archeolodzy odkryli az 24 groby pochodzace z II tysiaclecia przed narodzeniem Chrystusa. Umieszczono je w skalach niedaleko dawnej portugalskiej warowni. Po samej budowli pozostaly juz tylko ruiny.
Radisson Blu Resort (ex. JAL)

Radisson Blu Resort (ex. JAL)

Cena za 1 osobę:
2 406 zł
Atrakcja dla turystów w Fujairah moga byc rezerwaty morskie, które pozwalaja na odkrywanie zadziwiajacego podwodnego swiata. To doskonale miejsce do nurkowania. W tym emiracie brakuje pustyni, jakie obejmuja inne regiony Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie przeszkodzilo mu to jednak zyskac miana najbardziej malowniczego ze wszystkich emiratów.

Goracy, tropikalny klimat panujacy w Fujairah sprawia, ze dla Europejczyków latem jest tu stanowczo za goraco. Dlatego to szczególnie zima warto wybrac sie do Fujairah.


Okazje Last Minute: Fujairah

7 dni 04.05 - 11.05 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Rainbow
2 584 zł/os.
cena za 2 os.: 5 168 zł
7 dni 16.06 - 23.06 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malowniczą lokalizację pomiędzy plażą a górami
  • Jedno z najlepszych centrum SPA na świecie
  • Bardzo dobre zaplecze rekreacyjno-sportowe
  • Bogate All Inclusive, pełne pysznych dań
2 749 zł/os.
cena za 2 os.: 5 498 zł
7 dni 19.05 - 26.05 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Długą, piaszczystą plażę sprzyjającą spacerom
  • Przestronne (ok.38 m²) i dobrze wyposażone pokoje
  • Wyśmienitą i urozmaiconą kuchnię
  • Serdeczną i profesjonalną obsługę
2 949 zł/os.
cena za 2 os.: 5 898 zł

Emiraty Arabskie na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY