Santorini - Przewodnik

<strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/santorini/" target="_blank">Santorini</a></strong>- nazywana <strong>Diabelską Wyspą</strong>- jest najdalej wysuniętą na południe skalistą wyspą archipelagu Cyklad położoną na Morzu Egejskim. Sezon rozpoczynający się łagodną wiosną w kwietniu kończy się dopiero w listopadzie.

Pogoda na Santorini

Dzisiaj, 11.6 24°C
Santorini- nazywana Diabelską Wyspą- jest najdalej wysuniętą na południe skalistą wyspą archipelagu Cyklad położoną na Morzu Egejskim. Sezon rozpoczynający się łagodną wiosną w kwietniu kończy się dopiero w listopadzie. Santorini to wulkaniczna i mistyczna wyspa powstała wskutek zatopienia olbrzymiego krateru wulkanu. Potężny wybuch wulkanu spowodował częściowe zapadnięcie się wyspy i powstanie kaldery- dużego urwiska w kształcie półksiężyca. Dziś wyspa mieni się w słońcu kolorami brązu, czerni i szarości. Jasno wykończone budynki z niebieskimi dachami oddzielają swymi kolorami niebo od morza. Dzięki swojemu naturalnemu pięknu wyspa stała się miejscem wybieranym na wakacje przez tysiące turystów z całego świata. Bujne zielone rośliny, mocne słońce oraz granatowe morze sprawiają, że barwy na Santorini o każdej porze dnia i nocy są zupełnie inne i gwarantują moc wrażeń.

Santorini - atrakcje, co zwiedzić

Główne kierunki wycieczek last minute na Santorini to przede wszystkim Kamari, Imerovigli i Fira. Imerovigli jest miejscowością o niespotykanym krajobrazie. Położone jest na wysokim wzniesieniu nad zatopionym kraterem wulkanu i mieni się kolorami. Warto wybrać się na wycieczkę na stary zamek strzegący wyspę przed najeźdźcami oraz na pieszą wycieczkę do stolicy- Firy, gdzie nie brakuje restauracji, barów i tawern. Fira położona jest w zasadzie na klifie, a żeby dotrzeć do niej można wykorzystać popularny środek transportu jakim są muły lub skorzystać z kolejki linowej.
Kamari to główny ośrodek wypoczynkowy na Santorini. To tu skupia się zdecydowana większość bazy hotelowej. Większość hoteli położona jest przy plażach, dzięki czemu z pokoi roztaczają się wspaniałe widoki. Wzdłuż plaży ciągnie się reprezentacyjna promenada, na której życie ożywia się o zmroku. W Kamari warto zobaczyć bizantyjski kościół Paraghia Episkopi. Miasteczko to jest doskonałą bazą wypadową na wycieczki w inne zakątki wyspy.
Popularnymi miejscowościami są też Akrotiri z pozostałościami Thery Minorskiej, Pirgos- jedna z najstarszych wiosek z krętymi uliczkami i białymi domami oraz Perissa przyciągająca zwłaszcza pięknymi, długimi plażami. Wulkaniczne wybrzeża Santorini charakteryzują się wysokimi skalistymi urwiskami oraz wąskimi piaszczysto- żwirowymi plażami, spośród których najbardziej wyjątkowe są Kamari- niemal dwukilometrowa plaża z widokiem na wzgórza Mesa Vouno i antyczną Tirę oraz plaża Red Beach o kształcie małego rogalika. Interesująca jest również czerwona plaża w Akrotiri.

Na niepowtarzalnych plażach Santorini można uprawiać popularne sporty wodne, np. windsurfing, narty wodne, żeglarstwo, kajakarstwo czy nurkowanie. Organizowane są też rejsy na pobliskie wyspy oraz rejsy łodzią podwodną, podczas których atrakcją jest poznanie podwodnego świata i obserwacja podwodnego wulkanu. Oprócz zatopienia w mistycznych kolorach Santorini znane jest też z eksportu win i pumeksu. Wakacje na Santorini bywają często łączone z wakacjami na Krecie zarówno w formie jednodniowych wycieczek fakultatywnych jak i tygodniowych pobytów. Takie wakacje dają możliwość poznania odmiennego charakteru dwóch uroczych wysp i daje gwarancję niezapomnianych doznań.

Zobacz również:

Opinie : na Santorini

5,0
Santorini Dorota
Najciekawsze w Santorini są wioski leżące na szczycie wyspy, przepiękne wulkaniczne plaze - czerwona, biała i czarna z świetnym żwirkiem :) Oia - niezapomniane zachody słońca. Imerovigli - raj na Ziemi dla lubiących dobze zjeść. Całe Santorini jest cudowną wyspą. Wszędzie unosi się zapach greckich specjałów , spacerom towarzyszą niesamowite widoki, ludzie są wprost przemili a turystów można spotkac dosłownie z najbardziej odległych zakątków Świata. Zarówno nocą jak i za dnia ta wyspa jest poprpstu cudowna. Mam nadzieję,że kiedyś jeszcze będzie Nam dane ją odwiedzić.

Grecja na skróty

Miejsca: