Thassos - Przewodnik

<strong>Thassos </strong>polozone jest 12 km od wybrzezy Macedonii. Niewielka odleglosc od ladu sprawia, ze latwo dostac sie na nia samochodem korzystajac z promu, dlatego tez Thassos jest popularnym letniskiem mieszkanców pólnocnej Grecji, ale równiez turystów z innych zakatków swiata. Sezon trwa tu od maja do konca pazdziernika. <h2>Thassos - atrakcje, co zwiedzic</h2> Thassos znane jest z wydobywania <strong>marmuru</strong>. Oprócz lesistych <strong>Gór Ypsari</strong>, fascynujacej przyrody, uroczych górskich wiosek oraz piaszczystych plaz o atrakcyjnosci Thassos zadecydowaly tez doskonale zachowane greckie i starozytne zabytki. Sa to glówne powody tak licznych wycieczek na te wyspe. Godne szczególnej uwagi sa <strong>starozytne swiatynie</strong> Dionizosa, Ateny i Herkulesa. Warto zobaczyc takze <strong>ruiny Akropolis</strong>.

Pogoda na Thassos

Dzisiaj, 23.9 22°C
Thassos polozone jest 12 km od wybrzezy Macedonii. Niewielka odleglosc od ladu sprawia, ze latwo dostac sie na nia samochodem korzystajac z promu, dlatego tez Thassos jest popularnym letniskiem mieszkanców pólnocnej Grecji, ale równiez turystów z innych zakatków swiata. Sezon trwa tu od maja do konca pazdziernika.

Thassos - atrakcje, co zwiedzic

Thassos znane jest z wydobywania marmuru. Oprócz lesistych Gór Ypsari, fascynujacej przyrody, uroczych górskich wiosek oraz piaszczystych plaz o atrakcyjnosci Thassos zadecydowaly tez doskonale zachowane greckie i starozytne zabytki. Sa to glówne powody tak licznych wycieczek na te wyspe. Godne szczególnej uwagi sa starozytne swiatynie Dionizosa, Ateny i Herkulesa. Warto zobaczyc takze ruiny Akropolis. Glówne kierunki wycieczek last minute na Thassos to Golden Beach oraz Limenas. Golden Beach to mala, ale dobrze zagospodarowana miejscowosc wypoczynkowa na wschodnim wybrzezu. Charakteryzuje sie krystalicznie czysta woda i cudownym piaskiem. To dobre miejsce na uprawianie sportów wodnych oraz turystyki rowerowej.
Stolica wyspy jest miasteczko Limenas (zwane tez Thassos), które mimo rozrywkowego charakteru zachowalo wiele antycznych zabytków, np. Swiatynie Dionizosa i teatr z okresu hellenistycznego, który jest przepieknie polozony nad brzegiem morza. Uroku dodaja równiez malownicze przystanie rybackie. Limenas jest glównym osrodkiem wypoczynkowym na Thassos przepelnionym doskonalymi miejscami do rozrywek. Ma dobra baze gastronomiczna i hotelowa, której wybór jest bardzo szeroki: od hoteli o niskim standardzie do luksusowych apartamentów.
Vournelis

Vournelis

Cena za 1 osobę:
1 399 zł - 50 %
Podczas wycieczki na Thassos warto zobaczyc tez Skala Rachoni i Skala Marion posiadajaca piekna zatoczke z lodziami rybackimi wyciagnietymi na piaszczysty brzeg morza.
Green Bay

Green Bay

Cena za 1 osobę:
1 499 zł - 46 %
Thassos wyróznia sie bardzo dobrze zagospodarowanymi plazami. Najpiekniejsze z nich to: Golden Beach, Pachis, Makryammos, Paradise Beach i Alliki nad malownicza zatoka, z której roztacza sie cudowny widok bialych domków z czerwonymi dachami. Za najpiekniejsza plaze Thassos uwaza sie plaze Kiniron.

Wysokiej klasy hotele, kluby nocne, dobrze rozwinieta komunikacja, szeroka oferta sportów wodnych i innych rozrywek oraz przepiekne widoki sprawiaja, ze wakacje na Thassos ciesza sie coraz wiekszym zainteresowaniem turystów.

Okazje Last Minute: Thassos

7 dni 28.09 - 05.10 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Spektakularne widoki na morze
  • Spokojną atmosferę prawdziwej Grecji
  • Dobrze wyposażone i zadbane pokoje
  • Basen z panoramą Morza Egejskiego
3 289 zł/os.
1 599 zł/os.
cena za 2 os.: 3 198 zł
7 dni 30.08 - 06.09 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Itaka
2 239 zł/os.
1 729 zł/os.
cena za 2 os.: 3 458 zł
7 dni 28.09 - 05.10 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bajkowe położenie z przepięknym widokiem
  • Spokojną tmosferę sprzyjającą wypoczynkowi
  • Gościnną, serdeczną obsługę
  • Przepyszne, świeże lokalne potrawy
3 589 zł/os.
1 749 zł/os.
cena za 2 os.: 3 498 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY