Thassos - Przewodnik

<strong>Thassos </strong>położone jest 12 km od wybrzeży Macedonii. Niewielka odległość od lądu sprawia, że łatwo dostać się na nią samochodem korzystając z promu, dlatego też Thassos jest popularnym letniskiem mieszkańców północnej Grecji, ale również turystów z innych zakątków świata. Sezon trwa tu od maja do końca października. <h2>Thassos - atrakcje, co zwiedzić</h2> Thassos znane jest z wydobywania <strong>marmuru</strong>. Oprócz lesistych <strong>Gór Ypsari</strong>, fascynującej przyrody, uroczych górskich wiosek oraz piaszczystych plaż o atrakcyjności Thassos zadecydowały też doskonale zachowane greckie i starożytne zabytki. Są to główne powody tak licznych wycieczek na tę wyspę. Godne szczególnej uwagi są <strong>starożytne świątynie</strong> Dionizosa, Ateny i Herkulesa. Warto zobaczyć także <strong>ruiny Akropolis</strong>.

Pogoda na Thassos

Dzisiaj, 20.5 18°C
Thassos położone jest 12 km od wybrzeży Macedonii. Niewielka odległość od lądu sprawia, że łatwo dostać się na nią samochodem korzystając z promu, dlatego też Thassos jest popularnym letniskiem mieszkańców północnej Grecji, ale również turystów z innych zakątków świata. Sezon trwa tu od maja do końca października.

Thassos - atrakcje, co zwiedzić

Thassos znane jest z wydobywania marmuru. Oprócz lesistych Gór Ypsari, fascynującej przyrody, uroczych górskich wiosek oraz piaszczystych plaż o atrakcyjności Thassos zadecydowały też doskonale zachowane greckie i starożytne zabytki. Są to główne powody tak licznych wycieczek na tę wyspę. Godne szczególnej uwagi są starożytne świątynie Dionizosa, Ateny i Herkulesa. Warto zobaczyć także ruiny Akropolis. Główne kierunki wycieczek last minute na Thassos to Golden Beach oraz Limenas. Golden Beach to mała, ale dobrze zagospodarowana miejscowość wypoczynkowa na wschodnim wybrzeżu. Charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą i cudownym piaskiem. To dobre miejsce na uprawianie sportów wodnych oraz turystyki rowerowej.
Stolicą wyspy jest miasteczko Limenas (zwane też Thassos), które mimo rozrywkowego charakteru zachowało wiele antycznych zabytków, np. Świątynie Dionizosa i teatr z okresu hellenistycznego, który jest przepięknie położony nad brzegiem morza. Uroku dodają również malownicze przystanie rybackie. Limenas jest głównym ośrodkiem wypoczynkowym na Thassos przepełnionym doskonałymi miejscami do rozrywek. Ma dobra bazę gastronomiczną i hotelową, której wybór jest bardzo szeroki: od hoteli o niskim standardzie do luksusowych apartamentów.

Podczas wycieczki na Thassos warto zobaczyć też Skala Rachoni i Skala Marion posiadającą piękną zatoczkę z łodziami rybackimi wyciągniętymi na piaszczysty brzeg morza.

Thassos wyróżnia się bardzo dobrze zagospodarowanymi plażami. Najpiękniejsze z nich to: Golden Beach, Pachis, Makryammos, Paradise Beach i Alliki nad malownicza zatoka, z której roztacza się cudowny widok białych domków z czerwonymi dachami. Za najpiękniejszą plażę Thassos uważa się plażę Kiniron.

Wysokiej klasy hotele, kluby nocne, dobrze rozwinięta komunikacja, szeroka oferta sportów wodnych i innych rozrywek oraz przepiękne widoki sprawiają, ze wakacje na Thassos cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów.

Zobacz również:

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY