Chalkidiki - Przewodnik

<strong>Chalkidiki </strong>to region turystyczny Grecji położony w północnej części kraju na Półwyspie Chalcydyckim. To najchętniej odwiedzany region Grecji kontynentalnej. Półwysep rozgałęzia się na trzy mniejsze: Kassandra, Sithonia i Athos, które posiadają odmienny charakter i charakteryzują się różnorodnością widoków. Z lotu ptaka półwysep ma kształt trójzębu zatopionego w wodach Morza Egejskiego.<br/> Półwysep porośnięty jest zielonymi lasami, a w malowniczych, <strong>górzystych zatokach</strong> ukryte są piękne plaże. Skaliste Chalkidiki to bardzo magiczne miejsce, będące niegdyś siedzibą mitologicznych bogów. <h2>Chalkidiki - atrakcje, co zwiedzić</h2> Jednym z najbardziej intrygujących miejsc w regionie <strong>Półwyspu Athos</strong> jest uduchowiona Góra Athos, na której znajduje się <strong>ponad 20 klasztorów</strong> i do dziś panują średniowieczne obyczaje. Wstęp do tej Republiki Mnichów mają tylko mężczyźni, choć pozwolenie na wejście i tak jest utrudnione. Będąc na wakacjach na Athos warto wybrać się na rejs statkiem wzdłuż półwyspu lub na <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/saloniki/" target="_blank">wycieczkę do Salonik</a></strong> albo do <strong>Pertalony</strong> - urzekającej jaskini pełnej stalaktytów i stalagmitów oraz śladów rozwoju człowieka jaskiniowego.<br/> <strong>Saloniki</strong> są drugim co do wielkości miastem Grecji przepełnionym duchem przeszłości. Miasto skupia w sobie doskonałe atrakcje turystyczne ze wspaniałymi zabytkami, spośród których najbardziej interesujące są <strong>Mury Miejskie, Biała Wieża</strong>, rzymskie pomniki, Bazylika Św. Demetriusza oraz <strong>kościoły bizantyjskie</strong> i Muzeum Archeologiczne. Ponadto Saloniki są doskonale rozwiniętym miastem również pod względem turystycznym.<br/> Turystów przybywających na wakacje na półwysep <strong>Kassandra</strong> urzekają malownicze widoki, a wypoczynek umilają liczne udogodnienia, doskonale rozwinięta baza hotelowa oraz atrakcyjne formy rozrywki i kurorty dobrze przystosowane do uprawiania sportów wodnych. To najlepiej turystycznie zagospodarowana część Chalkidiki. Bujna roślinność oraz lasy piniowe porastające wybrzeże umilają wypoczynek na piaszczystych plażach.<br/> Silnie urozmaicona linia brzegowa <strong>Sithonii</strong> przyciąga na wakacje rzesze turystów oferując oprócz wypoczynku na szerokich plażach również romantyczne krajobrazy.

Pogoda w Chalkidiki

Dzisiaj, 18.6 30°C
Chalkidiki to region turystyczny Grecji położony w północnej części kraju na Półwyspie Chalcydyckim. To najchętniej odwiedzany region Grecji kontynentalnej. Półwysep rozgałęzia się na trzy mniejsze: Kassandra, Sithonia i Athos, które posiadają odmienny charakter i charakteryzują się różnorodnością widoków. Z lotu ptaka półwysep ma kształt trójzębu zatopionego w wodach Morza Egejskiego.
Półwysep porośnięty jest zielonymi lasami, a w malowniczych, górzystych zatokach ukryte są piękne plaże. Skaliste Chalkidiki to bardzo magiczne miejsce, będące niegdyś siedzibą mitologicznych bogów.

Chalkidiki - atrakcje, co zwiedzić

Jednym z najbardziej intrygujących miejsc w regionie Półwyspu Athos jest uduchowiona Góra Athos, na której znajduje się ponad 20 klasztorów i do dziś panują średniowieczne obyczaje. Wstęp do tej Republiki Mnichów mają tylko mężczyźni, choć pozwolenie na wejście i tak jest utrudnione. Będąc na wakacjach na Athos warto wybrać się na rejs statkiem wzdłuż półwyspu lub na wycieczkę do Salonik albo do Pertalony - urzekającej jaskini pełnej stalaktytów i stalagmitów oraz śladów rozwoju człowieka jaskiniowego.
Saloniki są drugim co do wielkości miastem Grecji przepełnionym duchem przeszłości. Miasto skupia w sobie doskonałe atrakcje turystyczne ze wspaniałymi zabytkami, spośród których najbardziej interesujące są Mury Miejskie, Biała Wieża, rzymskie pomniki, Bazylika Św. Demetriusza oraz kościoły bizantyjskie i Muzeum Archeologiczne. Ponadto Saloniki są doskonale rozwiniętym miastem również pod względem turystycznym.
Turystów przybywających na wakacje na półwysep Kassandra urzekają malownicze widoki, a wypoczynek umilają liczne udogodnienia, doskonale rozwinięta baza hotelowa oraz atrakcyjne formy rozrywki i kurorty dobrze przystosowane do uprawiania sportów wodnych. To najlepiej turystycznie zagospodarowana część Chalkidiki. Bujna roślinność oraz lasy piniowe porastające wybrzeże umilają wypoczynek na piaszczystych plażach.
Silnie urozmaicona linia brzegowa Sithonii przyciąga na wakacje rzesze turystów oferując oprócz wypoczynku na szerokich plażach również romantyczne krajobrazy. Archaiczne odkrycia, mityczny Olimp, urzekające krajobrazy i bardzo atrakcyjne piaszczyste plaże to główne atuty Chalkidiki na wakacje, które coraz liczniej przyciągają tu na wczasy last minute. Ciepłe, przejrzyste wody morza zachęcają do nurkowania oraz do przejażdżki na nartach wodnych, skuterach wodnych i na bananach.
Nereides (Chaniotis)

Nereides (Chaniotis)

Cena za 1 osobę:
1 019 zł - 41 %
Najwięcej ośrodków turystycznych oraz najlepsze hotele znajdują się na Półwyspie Kassandra. Hotele są malowniczo położone na wybrzeżu i gwarantują liczne rozrywki zapewniając przy tym dość wysoki poziom usług.

Okazje Last Minute: Chalkidiki

Ioli Village

Ioli Village
7 dni 03.10 - 10.10 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 078 zł / 2 os.
1 039 zł / 1 os.
1 249 zł / 1 os. - 17 %

Aloni

Aloni 5.0
6 dni 25.09 - 01.10 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 138 zł / 2 os.
1 069 zł / 1 os.
1 779 zł / 1 os. - 40 %

Anna Maria Paradise

Anna Maria Paradise 4.7
6 dni 25.09 - 01.10 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
2 178 zł / 2 os.
1 089 zł / 1 os.
1 939 zł / 1 os. - 44 %

Argo

Argo
6 dni 25.09 - 01.10 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
2 278 zł / 2 os.
1 139 zł / 1 os.
1 769 zł / 1 os. - 36 %

Grecja na skróty