Chalkidiki - Przewodnik

<strong>Chalkidiki </strong>to region turystyczny Grecji polozony w pólnocnej czesci kraju na Pólwyspie Chalcydyckim. To najchetniej odwiedzany region Grecji kontynentalnej. Pólwysep rozgalezia sie na trzy mniejsze: Kassandra, Sithonia i Athos, które posiadaja odmienny charakter i charakteryzuja sie róznorodnoscia widoków. Z lotu ptaka pólwysep ma ksztalt trójzebu zatopionego w wodach Morza Egejskiego.<br/> Pólwysep porosniety jest zielonymi lasami, a w malowniczych, <strong>górzystych zatokach</strong> ukryte sa piekne plaze. Skaliste Chalkidiki to bardzo magiczne miejsce, bedace niegdys siedziba mitologicznych bogów. <h2>Chalkidiki - atrakcje, co zwiedzic</h2> Jednym z najbardziej intrygujacych miejsc w regionie <strong>Pólwyspu Athos</strong> jest uduchowiona Góra Athos, na której znajduje sie <strong>ponad 20 klasztorów</strong> i do dzis panuja sredniowieczne obyczaje. Wstep do tej Republiki Mnichów maja tylko mezczyzni, choc pozwolenie na wejscie i tak jest utrudnione. Bedac na wakacjach na Athos warto wybrac sie na rejs statkiem wzdluz pólwyspu lub na <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/saloniki/" target="_blank">wycieczke do Salonik</a></strong> albo do <strong>Pertalony</strong> - urzekajacej jaskini pelnej stalaktytów i stalagmitów oraz sladów rozwoju czlowieka jaskiniowego.<br/> <strong>Saloniki</strong> sa drugim co do wielkosci miastem Grecji przepelnionym duchem przeszlosci. Miasto skupia w sobie doskonale atrakcje turystyczne ze wspanialymi zabytkami, sposród których najbardziej interesujace sa <strong>Mury Miejskie, Biala Wieza</strong>, rzymskie pomniki, Bazylika Sw. Demetriusza oraz <strong>koscioly bizantyjskie</strong> i Muzeum Archeologiczne. Ponadto Saloniki sa doskonale rozwinietym miastem równiez pod wzgledem turystycznym.<br/> Turystów przybywajacych na wakacje na pólwysep <strong>Kassandra</strong> urzekaja malownicze widoki, a wypoczynek umilaja liczne udogodnienia, doskonale rozwinieta baza hotelowa oraz atrakcyjne formy rozrywki i kurorty dobrze przystosowane do uprawiania sportów wodnych. To najlepiej turystycznie zagospodarowana czesc Chalkidiki. Bujna roslinnosc oraz lasy piniowe porastajace wybrzeze umilaja wypoczynek na piaszczystych plazach.<br/> Silnie urozmaicona linia brzegowa <strong>Sithonii</strong> przyciaga na wakacje rzesze turystów oferujac oprócz wypoczynku na szerokich plazach równiez romantyczne krajobrazy.

Pogoda w Chalkidiki

Dzisiaj, 2.4 11°C
Chalkidiki to region turystyczny Grecji polozony w pólnocnej czesci kraju na Pólwyspie Chalcydyckim. To najchetniej odwiedzany region Grecji kontynentalnej. Pólwysep rozgalezia sie na trzy mniejsze: Kassandra, Sithonia i Athos, które posiadaja odmienny charakter i charakteryzuja sie róznorodnoscia widoków. Z lotu ptaka pólwysep ma ksztalt trójzebu zatopionego w wodach Morza Egejskiego.
Pólwysep porosniety jest zielonymi lasami, a w malowniczych, górzystych zatokach ukryte sa piekne plaze. Skaliste Chalkidiki to bardzo magiczne miejsce, bedace niegdys siedziba mitologicznych bogów.

Chalkidiki - atrakcje, co zwiedzic

Jednym z najbardziej intrygujacych miejsc w regionie Pólwyspu Athos jest uduchowiona Góra Athos, na której znajduje sie ponad 20 klasztorów i do dzis panuja sredniowieczne obyczaje. Wstep do tej Republiki Mnichów maja tylko mezczyzni, choc pozwolenie na wejscie i tak jest utrudnione. Bedac na wakacjach na Athos warto wybrac sie na rejs statkiem wzdluz pólwyspu lub na wycieczke do Salonik albo do Pertalony - urzekajacej jaskini pelnej stalaktytów i stalagmitów oraz sladów rozwoju czlowieka jaskiniowego.
Saloniki sa drugim co do wielkosci miastem Grecji przepelnionym duchem przeszlosci. Miasto skupia w sobie doskonale atrakcje turystyczne ze wspanialymi zabytkami, sposród których najbardziej interesujace sa Mury Miejskie, Biala Wieza, rzymskie pomniki, Bazylika Sw. Demetriusza oraz koscioly bizantyjskie i Muzeum Archeologiczne. Ponadto Saloniki sa doskonale rozwinietym miastem równiez pod wzgledem turystycznym.
Turystów przybywajacych na wakacje na pólwysep Kassandra urzekaja malownicze widoki, a wypoczynek umilaja liczne udogodnienia, doskonale rozwinieta baza hotelowa oraz atrakcyjne formy rozrywki i kurorty dobrze przystosowane do uprawiania sportów wodnych. To najlepiej turystycznie zagospodarowana czesc Chalkidiki. Bujna roslinnosc oraz lasy piniowe porastajace wybrzeze umilaja wypoczynek na piaszczystych plazach.
Silnie urozmaicona linia brzegowa Sithonii przyciaga na wakacje rzesze turystów oferujac oprócz wypoczynku na szerokich plazach równiez romantyczne krajobrazy. Archaiczne odkrycia, mityczny Olimp, urzekajace krajobrazy i bardzo atrakcyjne piaszczyste plaze to glówne atuty Chalkidiki na wakacje, które coraz liczniej przyciagaja tu na wczasy last minute. Cieple, przejrzyste wody morza zachecaja do nurkowania oraz do przejazdzki na nartach wodnych, skuterach wodnych i na bananach.
Ioli Village

Ioli Village

Cena za 1 osobę:
1 099 zł
Najwiecej osrodków turystycznych oraz najlepsze hotele znajduja sie na Pólwyspie Kassandra. Hotele sa malowniczo polozone na wybrzezu i gwarantuja liczne rozrywki zapewniajac przy tym dosc wysoki poziom uslug.

Okazje Last Minute: Chalkidiki

6 dni 21.05 - 27.05 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 519 zł/os.
1 129 zł/os.
cena za 2 os.: 2 258 zł
6 dni 19.05 - 25.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 379 zł/os.
1 229 zł/os.
cena za 2 os.: 2 458 zł
6 dni 09.05 - 15.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 659 zł/os.
1 239 zł/os.
cena za 2 os.: 2 478 zł
6 dni 08.05 - 14.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 479 zł/os.
1 249 zł/os.
cena za 2 os.: 2 498 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY