Chalkidiki - Przewodnik

<strong>Chalkidiki </strong>to region turystyczny Grecji polozony w pólnocnej czesci kraju na Pólwyspie Chalcydyckim. To najchetniej odwiedzany region Grecji kontynentalnej. Pólwysep rozgalezia sie na trzy mniejsze: Kassandra, Sithonia i Athos, które posiadaja odmienny charakter i charakteryzuja sie róznorodnoscia widoków. Z lotu ptaka pólwysep ma ksztalt trójzebu zatopionego w wodach Morza Egejskiego.<br/> Pólwysep porosniety jest zielonymi lasami, a w malowniczych, <strong>górzystych zatokach</strong> ukryte sa piekne plaze. Skaliste Chalkidiki to bardzo magiczne miejsce, bedace niegdys siedziba mitologicznych bogów. <h2>Chalkidiki - atrakcje, co zwiedzic</h2> Jednym z najbardziej intrygujacych miejsc w regionie <strong>Pólwyspu Athos</strong> jest uduchowiona Góra Athos, na której znajduje sie <strong>ponad 20 klasztorów</strong> i do dzis panuja sredniowieczne obyczaje. Wstep do tej Republiki Mnichów maja tylko mezczyzni, choc pozwolenie na wejscie i tak jest utrudnione. Bedac na wakacjach na Athos warto wybrac sie na rejs statkiem wzdluz pólwyspu lub na <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/saloniki/" target="_blank">wycieczke do Salonik</a></strong> albo do <strong>Pertalony</strong> - urzekajacej jaskini pelnej stalaktytów i stalagmitów oraz sladów rozwoju czlowieka jaskiniowego.<br/> <strong>Saloniki</strong> sa drugim co do wielkosci miastem Grecji przepelnionym duchem przeszlosci. Miasto skupia w sobie doskonale atrakcje turystyczne ze wspanialymi zabytkami, sposród których najbardziej interesujace sa <strong>Mury Miejskie, Biala Wieza</strong>, rzymskie pomniki, Bazylika Sw. Demetriusza oraz <strong>koscioly bizantyjskie</strong> i Muzeum Archeologiczne. Ponadto Saloniki sa doskonale rozwinietym miastem równiez pod wzgledem turystycznym.<br/> Turystów przybywajacych na wakacje na pólwysep <strong>Kassandra</strong> urzekaja malownicze widoki, a wypoczynek umilaja liczne udogodnienia, doskonale rozwinieta baza hotelowa oraz atrakcyjne formy rozrywki i kurorty dobrze przystosowane do uprawiania sportów wodnych. To najlepiej turystycznie zagospodarowana czesc Chalkidiki. Bujna roslinnosc oraz lasy piniowe porastajace wybrzeze umilaja wypoczynek na piaszczystych plazach.<br/> Silnie urozmaicona linia brzegowa <strong>Sithonii</strong> przyciaga na wakacje rzesze turystów oferujac oprócz wypoczynku na szerokich plazach równiez romantyczne krajobrazy.

Pogoda w Chalkidiki

Dzisiaj, 19.8 30°C
Chalkidiki to region turystyczny Grecji polozony w pólnocnej czesci kraju na Pólwyspie Chalcydyckim. To najchetniej odwiedzany region Grecji kontynentalnej. Pólwysep rozgalezia sie na trzy mniejsze: Kassandra, Sithonia i Athos, które posiadaja odmienny charakter i charakteryzuja sie róznorodnoscia widoków. Z lotu ptaka pólwysep ma ksztalt trójzebu zatopionego w wodach Morza Egejskiego.
Pólwysep porosniety jest zielonymi lasami, a w malowniczych, górzystych zatokach ukryte sa piekne plaze. Skaliste Chalkidiki to bardzo magiczne miejsce, bedace niegdys siedziba mitologicznych bogów.

Chalkidiki - atrakcje, co zwiedzic

Jednym z najbardziej intrygujacych miejsc w regionie Pólwyspu Athos jest uduchowiona Góra Athos, na której znajduje sie ponad 20 klasztorów i do dzis panuja sredniowieczne obyczaje. Wstep do tej Republiki Mnichów maja tylko mezczyzni, choc pozwolenie na wejscie i tak jest utrudnione. Bedac na wakacjach na Athos warto wybrac sie na rejs statkiem wzdluz pólwyspu lub na wycieczke do Salonik albo do Pertalony - urzekajacej jaskini pelnej stalaktytów i stalagmitów oraz sladów rozwoju czlowieka jaskiniowego.
Saloniki sa drugim co do wielkosci miastem Grecji przepelnionym duchem przeszlosci. Miasto skupia w sobie doskonale atrakcje turystyczne ze wspanialymi zabytkami, sposród których najbardziej interesujace sa Mury Miejskie, Biala Wieza, rzymskie pomniki, Bazylika Sw. Demetriusza oraz koscioly bizantyjskie i Muzeum Archeologiczne. Ponadto Saloniki sa doskonale rozwinietym miastem równiez pod wzgledem turystycznym.
Turystów przybywajacych na wakacje na pólwysep Kassandra urzekaja malownicze widoki, a wypoczynek umilaja liczne udogodnienia, doskonale rozwinieta baza hotelowa oraz atrakcyjne formy rozrywki i kurorty dobrze przystosowane do uprawiania sportów wodnych. To najlepiej turystycznie zagospodarowana czesc Chalkidiki. Bujna roslinnosc oraz lasy piniowe porastajace wybrzeze umilaja wypoczynek na piaszczystych plazach.
Silnie urozmaicona linia brzegowa Sithonii przyciaga na wakacje rzesze turystów oferujac oprócz wypoczynku na szerokich plazach równiez romantyczne krajobrazy. Archaiczne odkrycia, mityczny Olimp, urzekajace krajobrazy i bardzo atrakcyjne piaszczyste plaze to glówne atuty Chalkidiki na wakacje, które coraz liczniej przyciagaja tu na wczasy last minute. Cieple, przejrzyste wody morza zachecaja do nurkowania oraz do przejazdzki na nartach wodnych, skuterach wodnych i na bananach.
Four Seasons

Four Seasons

Cena za 1 osobę:
974 zł
Najwiecej osrodków turystycznych oraz najlepsze hotele znajduja sie na Pólwyspie Kassandra. Hotele sa malowniczo polozone na wybrzezu i gwarantuja liczne rozrywki zapewniajac przy tym dosc wysoki poziom uslug.

Okazje Last Minute: Chalkidiki

Ioli Village

Ioli Village
6 dni 19.10 - 25.10 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 138 zł / 2 os.
1 069 zł / 1 os.
1 289 zł / 1 os. - 17 %

Macedonian Sun

Macedonian Sun 4.6
7 dni 15.10 - 22.10 inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Neckermann
2 210 zł / 2 os.
1 105 zł / 1 os.

Ioli Village

Ioli Village
7 dni 02.10 - 09.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Mouzenidis Travel
2 344 zł / 2 os.
1 172 zł / 1 os.
1 323 zł / 1 os. - 11 %

Adonis (Kriopigi)

Adonis (Kriopigi)
7 dni 11.09 - 18.09 inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
2 418 zł / 2 os.
1 209 zł / 1 os.
1 523 zł / 1 os. - 21 %

Grecja na skróty