Ouranopoli - Przewodnik

W ostatniej miejscowosci przed granica republiki mnichów, lezacym 15 km za Lerissos <strong>- Ouranopoli</strong>, centrum osady chyba nadmiernie podporzadkowano gustom wczasowiczów. Miejscowosc stala sie jednym z wiodacych kurortów zapewne dlatego, ze pelni role glównej bramy do autonomicznego okregu Athos. Tutejsze plaze - ciagnace sie z przerwami przez kilka kilometrów na pólnoc, piaszczyste, ale waskie i zatloczone - na pewno nie naleza do najlepszych na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/chalkidiki/" target="_top">Pólwyspie Chalcydyckim</a>. Jesli ktos musi spedzic tu caly dzien w oczekiwaniu na wjazd do republiki Athos, najlepiej zrobi, wybierajac sie lodzia wycieczkowa albo <strong>wypozyczona motorówka</strong> na pobliski miniarchipelag <strong>Drenia</strong>, z niemal tropikalnymi plazami i tawernami na kazdej wiekszej wysepce.

Pogoda w Ouranopoli

Dzisiaj, 21.10 22°C
W ostatniej miejscowosci przed granica republiki mnichów, lezacym 15 km za Lerissos - Ouranopoli, centrum osady chyba nadmiernie podporzadkowano gustom wczasowiczów. Miejscowosc stala sie jednym z wiodacych kurortów zapewne dlatego, ze pelni role glównej bramy do autonomicznego okregu Athos. Tutejsze plaze - ciagnace sie z przerwami przez kilka kilometrów na pólnoc, piaszczyste, ale waskie i zatloczone - na pewno nie naleza do najlepszych na Pólwyspie Chalcydyckim. Jesli ktos musi spedzic tu caly dzien w oczekiwaniu na wjazd do republiki Athos, najlepiej zrobi, wybierajac sie lodzia wycieczkowa albo wypozyczona motorówka na pobliski miniarchipelag Drenia, z niemal tropikalnymi plazami i tawernami na kazdej wiekszej wysepce.

Spedzajac wakacje w Ouranuopolis z daleka rzuca sie w oczy bizantyjska wieza Phosphori, stojaca kolo przystanku autobusowego. Przez niemal 30 lat mieszkal w niej Sydney Loch, autor ksiazki Athos: the Holy Mountain (Athos: Swieta Góra), wydanej po jego smierci, w 1957 r., i nadal bedacej znakomitym, choc obecnie juz nieco nostalgicznym przewodnikiem po klasztorach.
Ouranoupolis Princess

Ouranoupolis Princess

Cena za 1 osobę:
1 755 zł
Wzdluz poludniowo-zachodnich brzegów Athos plywaja z Ouranuópolis na zmiane promy. W sezonie promem lub innym statkiem mozna odbyc trzygodzinna wycieczke wzdluz wybrzeza Athos w przepisowym oddaleniu 500 m od brzegu, wymaganym przez wladze klasztorne ze wzgledu na niepozadana obecnosc kobiet.

Okazje Last Minute: Ouranopoli

7 dni 02.09 - 09.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 755 zł/os.
cena za 2 os.: 3 510 zł
7 dni 10.06 - 17.06 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 829 zł/os.
cena za 2 os.: 3 658 zł
7 dni 02.05 - 09.05 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Plażę wyróżnioną certyfikatem błękitnej flagi
  • Otoczenie zielenią i zachwycające krajobrazy
  • Duży (ok 500 m²) i zadbany basen
  • Sprawną i pomocną obsługę
1 603 zł/os.
cena za 2 os.: 4 006 zł
7 dni 30.09 - 07.10 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Mouzenidis Travel
2 008 zł/os.
cena za 2 os.: 4 015 zł

Grecja na skróty