Ouranopoli - Przewodnik

W ostatniej miejscowosci przed granica republiki mnichów, lezacym 15 km za Lerissos <strong>- Ouranopoli</strong>, centrum osady chyba nadmiernie podporzadkowano gustom wczasowiczów. Miejscowosc stala sie jednym z wiodacych kurortów zapewne dlatego, ze pelni role glównej bramy do autonomicznego okregu Athos. Tutejsze plaze - ciagnace sie z przerwami przez kilka kilometrów na pólnoc, piaszczyste, ale waskie i zatloczone - na pewno nie naleza do najlepszych na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/chalkidiki/" target="_top">Pólwyspie Chalcydyckim</a>. Jesli ktos musi spedzic tu caly dzien w oczekiwaniu na wjazd do republiki Athos, najlepiej zrobi, wybierajac sie lodzia wycieczkowa albo <strong>wypozyczona motorówka</strong> na pobliski miniarchipelag <strong>Drenia</strong>, z niemal tropikalnymi plazami i tawernami na kazdej wiekszej wysepce.

Pogoda w Ouranopoli

Dzisiaj, 28.1 14°C
W ostatniej miejscowosci przed granica republiki mnichów, lezacym 15 km za Lerissos - Ouranopoli, centrum osady chyba nadmiernie podporzadkowano gustom wczasowiczów. Miejscowosc stala sie jednym z wiodacych kurortów zapewne dlatego, ze pelni role glównej bramy do autonomicznego okregu Athos. Tutejsze plaze - ciagnace sie z przerwami przez kilka kilometrów na pólnoc, piaszczyste, ale waskie i zatloczone - na pewno nie naleza do najlepszych na Pólwyspie Chalcydyckim. Jesli ktos musi spedzic tu caly dzien w oczekiwaniu na wjazd do republiki Athos, najlepiej zrobi, wybierajac sie lodzia wycieczkowa albo wypozyczona motorówka na pobliski miniarchipelag Drenia, z niemal tropikalnymi plazami i tawernami na kazdej wiekszej wysepce.

Spedzajac wakacje w Ouranuopolis z daleka rzuca sie w oczy bizantyjska wieza Phosphori, stojaca kolo przystanku autobusowego. Przez niemal 30 lat mieszkal w niej Sydney Loch, autor ksiazki Athos: the Holy Mountain (Athos: Swieta Góra), wydanej po jego smierci, w 1957 r., i nadal bedacej znakomitym, choc obecnie juz nieco nostalgicznym przewodnikiem po klasztorach.
Akti Ouranoupolis

Akti Ouranoupolis

Cena za 1 osobę:
1 479 zł - 6 %
Wzdluz poludniowo-zachodnich brzegów Athos plywaja z Ouranuópolis na zmiane promy. W sezonie promem lub innym statkiem mozna odbyc trzygodzinna wycieczke wzdluz wybrzeza Athos w przepisowym oddaleniu 500 m od brzegu, wymaganym przez wladze klasztorne ze wzgledu na niepozadana obecnosc kobiet.

Okazje Last Minute: Ouranopoli

6 dni 05.05 - 11.05 Inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours
1 639 zł/os.
1 549 zł/os.
cena za 2 os.: 3 098 zł
6 dni 13.05 - 19.05 Inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piaszczystą plażę, łagodnie opadającą do morza
  • Spokojną, rodzinną atmosferę
  • Komfortowe pokoje i bardzo dobrą obsługę
  • Zachwycającą, malowniczą scenerię
1 689 zł/os.
1 599 zł/os.
cena za 2 os.: 3 198 zł
7 dni 07.10 - 14.10 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Mouzenidis Travel
1 901 zł/os.
cena za 2 os.: 3 801 zł
7 dni 02.09 - 09.09 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Mouzenidis Travel
1 958 zł/os.
cena za 2 os.: 3 915 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY