Ierissos - Przewodnik

Dzieki ladnej, dlugiej plazy spory kurort <strong>Ierissos</strong>, polozony nad szeroka zatoka ograniczona pólwyspami, przyciaga wiecej greckich wczasowiczów niz jakikolwiek inny w swieckiej czesci Athos. Troche oddalony od morza (co daje mozliwosc dalszej rozbudowy), sklada sie glównie z nijakich betonowych budynków wzniesionych po poteznym trzesieniu ziemi w 1923 r. Miniona bezpowrotnie "ere przedturystyczna" przypomina jedynie polozony na poludniu, obszerny suchy dok, w którym budowane sa kaikia.
Dzieki ladnej, dlugiej plazy spory kurort Ierissos, polozony nad szeroka zatoka ograniczona pólwyspami, przyciaga wiecej greckich wczasowiczów niz jakikolwiek inny w swieckiej czesci Athos. Troche oddalony od morza (co daje mozliwosc dalszej rozbudowy), sklada sie glównie z nijakich betonowych budynków wzniesionych po poteznym trzesieniu ziemi w 1923 r. Miniona bezpowrotnie "ere przedturystyczna" przypomina jedynie polozony na poludniu, obszerny suchy dok, w którym budowane sa kaikia.

Dalej droga prowadzi do Nea Roda, miejscowosci z mala plaza. Pod wzgledem architektonicznym wioska przedstawia sie równie nieciekawie jak Ierissos, warto jednak pamietac, ze mozna tu wsiasc na poranny statek z Ierissos. Kawalek dalej droga skreca w glab ladu, w strone bagnistej depresji - jedynej pozostalosci po Kanale Kserksesa, wykopanym na rozkaz perskiego króla w 480 r. p.n.e. po to, by jego flota nie musiala stawiac czola sztormom szalejacym na krawedzi Athos, które 11 lat wczesniej uniemozliwily Persom atak na greckie miasta-panstwa.
Nereides (Chaniotis)

Nereides (Chaniotis)

Cena za 1 osobę:
969 zł
Zainteresowaly Cie Delfy i chcialbys je zwiedzic? Zobacz oferty na wczasy do ChalkidikiOkazje Last Minute: Ierissos

6 dni 26.09 - 02.10 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
999 zł/os.
cena za 2 os.: 1 998 zł
6 dni 26.09 - 02.10 Inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours
999 zł/os.
cena za 2 os.: 1 998 zł
7 dni 16.05 - 23.05 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 059 zł/os.
cena za 2 os.: 2 118 zł
7 dni 16.05 - 23.05 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 069 zł/os.
cena za 2 os.: 2 138 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY