Nea Moudania - Przewodnik

Na zachodnim wybrzezu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/chalkidiki/" target="_blank">Pólwyspu Chalcydyckiego</a> pierwszy kurort to spora miejscowosc <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/chalkidiki/nea-moudania/" target="_top"><strong>Nea Moudania</strong></a>, polozona nie na samej Kassandrze, lecz tuz na pólnoc od jej nasady. Jest tu kilka <strong>banków</strong> z bankomatami, <strong>poczta</strong> i niewielki port dla statków pasazerskich. Na nabrzezu zaprasza szereg niezlych tawern rybnych, a zdecydowanie najlepsze posilki podaje uroczo urzadzona <strong>Kapilio</strong>, jedna ulice w glab ladu od portu, polecajaca równiez zlociste wino z beczki.

Pogoda w Nea Moudanii

Dzisiaj, 8.8 28°C
Na zachodnim wybrzezu Pólwyspu Chalcydyckiego pierwszy kurort to spora miejscowosc Nea Moudania, polozona nie na samej Kassandrze, lecz tuz na pólnoc od jej nasady. Jest tu kilka banków z bankomatami, poczta i niewielki port dla statków pasazerskich. Na nabrzezu zaprasza szereg niezlych tawern rybnych, a zdecydowanie najlepsze posilki podaje uroczo urzadzona Kapilio, jedna ulice w glab ladu od portu, polecajaca równiez zlociste wino z beczki.

Pólwysep Kassandra, ksztaltem przypominajacy cizemke, lezy najblizej Salonik i jest tez najlepiej zagospodarowany, chociaz minawszy pola uprawne w okolicy Kallithei, wkracza sie na obszar dziewiczego lasu, porastajacego górzysty "kregoslup" pólwyspu. Na wybrzezu do 1923 r., kiedy na pólwysep naplyneli uchodzcy z rejonu morza Marmara, istnialy tylko malenkie wioseczki rybackie, które potem zmienily sie w wakacyjne kurorty. Turysci zwykle, gdy im sie nie spieszy, nie zatrzymuja sie na Kassandrze, lecz jada na Sithoníe lub do ogólnodostepnej czesci Athos.
Nereides (Chaniotis)

Nereides (Chaniotis)

Cena za 1 osobę:
919 zł

Okazje Last Minute: Nea Moudania

6 dni 26.09 - 02.10 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
989 zł/os.
cena za 2 os.: 1 978 zł
6 dni 26.09 - 02.10 Inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours
1 089 zł/os.
999 zł/os.
cena za 2 os.: 1 998 zł
7 dni 16.05 - 23.05 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 059 zł/os.
cena za 2 os.: 2 118 zł
7 dni 16.05 - 23.05 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 069 zł/os.
cena za 2 os.: 2 138 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY