Kos - Przewodnik

Grecka wyspa Kos nalezy do archipelagu <strong>Dodekanezu</strong> i polozona jest we wschodniej czesci Morza Egejskiego tuz u wybrzezy Turcji. Ta górzysta wyspa zwiazana jest z postacia <strong>Hipokratesa</strong>, który zyl tu okolo V wieku p. n. e.<br/> Sezon turystyczny zaczyna sie juz w maju i trwa praktycznie do konca pazdziernika. <h2>Kos - atrakcje, co zwiedzic</h2> Glównymi miastami sa <strong>Kos</strong> i <strong>Mastichari</strong>. Czestymi celami wycieczek jest tez <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/marmari/" target="_self">Marmari</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/tigaki/" target="_self">Tigaki</a>, Kardamena, Lambi i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/psalidi/" target="_self">Psalidi</a></strong>, gdzie ze zwirowych wybrzezy roztacza sie widok poludniowo- zachodniego wybrzeza Azji Mniejszej.<br/> Stolica wyspy Kos oferuje szeroka game rozrywek. Urok Kos tworzy tez charakter portowy tego miasta oraz promenada porosnieta palmami. Uraczymy tu bogactwa rzymskich i hellenistycznych ruin.<br/> Bedac na wakacjach w Kos warto zobaczyc przede wszystkim <strong>Asklepios</strong>, czyli pozostalosci starozytnej swiatyni oraz platan Hipokratesa i ruiny sredniowiecznego zamku joannitów. W miejscowosci <strong>Marmari</strong> wiele uroku okolicznemu pejzazowi nadaja dobrze widoczne sylwetki Kalimnos, Pserimos i tureckiego pólwyspu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/bodrum/" target="_self">Bodrum</a>.
Grecka wyspa Kos nalezy do archipelagu Dodekanezu i polozona jest we wschodniej czesci Morza Egejskiego tuz u wybrzezy Turcji. Ta górzysta wyspa zwiazana jest z postacia Hipokratesa, który zyl tu okolo V wieku p. n. e.
Sezon turystyczny zaczyna sie juz w maju i trwa praktycznie do konca pazdziernika.

Kos - atrakcje, co zwiedzic

Glównymi miastami sa Kos i Mastichari. Czestymi celami wycieczek jest tez Marmari, Tigaki, Kardamena, Lambi i Psalidi, gdzie ze zwirowych wybrzezy roztacza sie widok poludniowo- zachodniego wybrzeza Azji Mniejszej.
Stolica wyspy Kos oferuje szeroka game rozrywek. Urok Kos tworzy tez charakter portowy tego miasta oraz promenada porosnieta palmami. Uraczymy tu bogactwa rzymskich i hellenistycznych ruin.
Bedac na wakacjach w Kos warto zobaczyc przede wszystkim Asklepios, czyli pozostalosci starozytnej swiatyni oraz platan Hipokratesa i ruiny sredniowiecznego zamku joannitów. W miejscowosci Marmari wiele uroku okolicznemu pejzazowi nadaja dobrze widoczne sylwetki Kalimnos, Pserimos i tureckiego pólwyspu Bodrum. Czesto odwiedzana turystyczna wioska rybacka jest Kardemena, gdzie mozna wypoczywac na dlugich, waskich, piaszczysto- zwirowych plazach. Dzika rozbudowa w duzym stopniu zniszczyla charakter tego miasteczka przeksztalcajac je w turystyczne centrum przepelnione barami, tawernami i sklepami.
Wykupujac wycieczke last minute warto skorzystac z rejsu lodzia z Kardemeny na pobliska wyspe Nissiros. Udajac sie z kolei na wycieczke do Lambi nalezy odwiedzic niezwykla Bros Therma znana z goracych zródel wylewajacych sie przez kanal z groty skalnej do oslonietego glazami basenu morza. Gorace zródla ogrzewaja morska wode do rozkosznej temperatury, sprawiajac, ze kapiel tu bedzie milym wspomnieniem, podobnie jak kapiel morska w krysztalowo czystych wodach u wybrzezy wyspy w Tigaki (rozrywkowej miejscowosci znanej z zieleni i kwiatów).
Aeolos Beach (Kos)

Aeolos Beach (Kos)

Cena za 1 osobę:
1 147 zł
Kos to raj dla milosników sportów wodnych. Dominuje windsurfing, jazda na nartach wodnych oraz cieszacy sie duzym powodzeniem parasailing, czyli lot nad woda spadochronem ciagnietym przez motorówke.
Kos Bay

Kos Bay

Cena za 1 osobę:
1 185 zł
Poniewaz wyspa Kos to typowo turystyczne miejsce mnóstwo jest tu kawiarenek, restauracji, pubów oraz hoteli i apartamentów. Wazne dla turystów sa piekne kolorowe piaszczyste plaze ciagnace sie wzdluz calego wybrzeza wyspy. Zmieniajace sie odcienie piasku i rozne szerokosci plaz sa powodem tak licznych wycieczek turystów. Do najpopularniejszych plaz na Kos naleza przede wszystkim Lambi Beach w Kos, Therma oraz Tilaki Beach i Kardamena Beach.

Kos - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty

Opinie : na Kos

4,8
Kos Edyta
Nie duże, ale bardzo ładne miasto pełne zabytków, tawern i sklepów. W centrum przy rynku warto odwiedzić targ, gdzie możemy kupić pamiątki i produkty regionalne bez podatku czyli w korzystniejszych cenach. Polecam miody z produkowane na wyspie Kos, a w szczególności tymiankowy. Po mieście można przemieszczać się rowerem ponieważ przez miasto przebiega ścieżka rowerowa, a teraz jest płaski, więc każdy może zwiedzać miasto i okolicę tym środkiem transportu. Po lewej stronie miasta jest zagospodarowana plaża przy ruchliwym deptaku. W centrum miejscowości jest rozrywkowa ulica nazwana Street Bar, która wieczorami zamienia się w ciąg klubów. Bardzo fajna atmosfera i całkiem inne oblicze ulicy, niż za dnia kiedy to miejsce przypomina bardziej romantyczną uliczkę dla zakochanych obok starożytnych ruin. Miasto bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło i uważam, że każdy doceni jego urok na swój sposób.

Okazje Last Minute: Kos

Tigaki's Star

Tigaki's Star 4.5
7 dni 16.06 - 23.06 inne terminy Wrocław BB - Śniadania TUI
2 598 zł / 2 os.
1 299 zł / 1 os.

Olga's Paradise

Olga's Paradise 2.9
7 dni 28.09 - 05.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Coral Travel
2 662 zł / 2 os.
1 331 zł / 1 os.
1 529 zł / 1 os. - 13 %

Roselands

Roselands 3.8
7 dni 12.10 - 19.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI
2 784 zł / 2 os.
1 392 zł / 1 os.

Grecja na skróty