Kos - Przewodnik

Grecka wyspa Kos nalezy do archipelagu <strong>Dodekanezu</strong> i polozona jest we wschodniej czesci Morza Egejskiego tuz u wybrzezy Turcji. Ta górzysta wyspa zwiazana jest z postacia <strong>Hipokratesa</strong>, który zyl tu okolo V wieku p. n. e.<br/> Sezon turystyczny zaczyna sie juz w maju i trwa praktycznie do konca pazdziernika. <h2>Kos - atrakcje, co zwiedzic</h2> Glównymi miastami sa <strong>Kos</strong> i <strong>Mastichari</strong>. Czestymi celami wycieczek jest tez <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/marmari/" target="_self">Marmari</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/tigaki/" target="_self">Tigaki</a>, Kardamena, Lambi i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/psalidi/" target="_self">Psalidi</a></strong>, gdzie ze zwirowych wybrzezy roztacza sie widok poludniowo- zachodniego wybrzeza Azji Mniejszej.<br/> Stolica wyspy Kos oferuje szeroka game rozrywek. Urok Kos tworzy tez charakter portowy tego miasta oraz promenada porosnieta palmami. Uraczymy tu bogactwa rzymskich i hellenistycznych ruin.<br/> Bedac na wakacjach w Kos warto zobaczyc przede wszystkim <strong>Asklepios</strong>, czyli pozostalosci starozytnej swiatyni oraz platan Hipokratesa i ruiny sredniowiecznego zamku joannitów. W miejscowosci <strong>Marmari</strong> wiele uroku okolicznemu pejzazowi nadaja dobrze widoczne sylwetki Kalimnos, Pserimos i tureckiego pólwyspu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/bodrum/" target="_self">Bodrum</a>.

Pogoda na Kos

Dzisiaj, 27.11 17°C
Grecka wyspa Kos nalezy do archipelagu Dodekanezu i polozona jest we wschodniej czesci Morza Egejskiego tuz u wybrzezy Turcji. Ta górzysta wyspa zwiazana jest z postacia Hipokratesa, który zyl tu okolo V wieku p. n. e.
Sezon turystyczny zaczyna sie juz w maju i trwa praktycznie do konca pazdziernika.

Kos - atrakcje, co zwiedzic

Glównymi miastami sa Kos i Mastichari. Czestymi celami wycieczek jest tez Marmari, Tigaki, Kardamena, Lambi i Psalidi, gdzie ze zwirowych wybrzezy roztacza sie widok poludniowo- zachodniego wybrzeza Azji Mniejszej.
Stolica wyspy Kos oferuje szeroka game rozrywek. Urok Kos tworzy tez charakter portowy tego miasta oraz promenada porosnieta palmami. Uraczymy tu bogactwa rzymskich i hellenistycznych ruin.
Bedac na wakacjach w Kos warto zobaczyc przede wszystkim Asklepios, czyli pozostalosci starozytnej swiatyni oraz platan Hipokratesa i ruiny sredniowiecznego zamku joannitów. W miejscowosci Marmari wiele uroku okolicznemu pejzazowi nadaja dobrze widoczne sylwetki Kalimnos, Pserimos i tureckiego pólwyspu Bodrum. Czesto odwiedzana turystyczna wioska rybacka jest Kardemena, gdzie mozna wypoczywac na dlugich, waskich, piaszczysto- zwirowych plazach. Dzika rozbudowa w duzym stopniu zniszczyla charakter tego miasteczka przeksztalcajac je w turystyczne centrum przepelnione barami, tawernami i sklepami.
Wykupujac wycieczke last minute warto skorzystac z rejsu lodzia z Kardemeny na pobliska wyspe Nissiros. Udajac sie z kolei na wycieczke do Lambi nalezy odwiedzic niezwykla Bros Therma znana z goracych zródel wylewajacych sie przez kanal z groty skalnej do oslonietego glazami basenu morza. Gorace zródla ogrzewaja morska wode do rozkosznej temperatury, sprawiajac, ze kapiel tu bedzie milym wspomnieniem, podobnie jak kapiel morska w krysztalowo czystych wodach u wybrzezy wyspy w Tigaki (rozrywkowej miejscowosci znanej z zieleni i kwiatów).
Sunny View

Sunny View

Cena za 1 osobę:
899 zł - 32 %
Kos to raj dla milosników sportów wodnych. Dominuje windsurfing, jazda na nartach wodnych oraz cieszacy sie duzym powodzeniem parasailing, czyli lot nad woda spadochronem ciagnietym przez motorówke.
Origin

Origin

Cena za 1 osobę:
1 229 zł
Poniewaz wyspa Kos to typowo turystyczne miejsce mnóstwo jest tu kawiarenek, restauracji, pubów oraz hoteli i apartamentów. Wazne dla turystów sa piekne kolorowe piaszczyste plaze ciagnace sie wzdluz calego wybrzeza wyspy. Zmieniajace sie odcienie piasku i rozne szerokosci plaz sa powodem tak licznych wycieczek turystów. Do najpopularniejszych plaz na Kos naleza przede wszystkim Lambi Beach w Kos, Therma oraz Tilaki Beach i Kardamena Beach.

Kos - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty

Opinie : na Kos

4,9
Kos Para
KOS BARDZO POLECAMY JAKO BAZĘ WYPADOWĄ NA ZWIEDZANIE WYSPY. MIASTO NIEZWYKLE UROKLIWE, Z WYRAŹNYMI WPŁYWAMI TURECKIMI W ARCHITEKTURZE, CO JESZCZE JE UPIĘKSZA. MALOWNICZE WZGóRZA WOKÓŁ, NA KTÓRE MOŻNA SIĘ WYBRAĆ n.p. skuterem, (polecamy) i PODZIWIAĆ CUDOWNE WIDOKI NAMORZE, WYSPY SĄSIEDNIE I BODRUM.w MIESCIE JEST WSPANIAŁY PORT, PIĘKNE STATKI, MNÓSTWO KLIMATYCZNYCH RESTAURACYJEK Z PRZEMIŁĄ OBSŁUGĄ, CZĘSTO RODZINNA.MUZYKA, KTÓRA NAM TOWARZYSZY PRZY POSIŁKU, CZĘSTO PORYWA NAS DO SPONTANICZNEJ ZABAWY NAWET NA ULICY. WSZYSCY SĄ BARDZO ŻYCZLIWI, MILI TAK W KNAJPKACH JAK I MARKETACH.w CENTRUM KOS NOCĄ TOWARZYSZĄ NAM CUDNE WIDOKI PODŚWIETLONYCH PLATANÓW, PALM,BANANOWCÓW I INNYCH EGZOTYCZNYCH ROŚLIN - ZAPIERA DECH W PIERSIACH.pOLECAM ZAPUŚCIĆ SIĘ W BOCZNE ULICZKI, MOŻNA TAM ZOBACZYĆ WIELE PIĘKNYCH ZAKĄTKÓW.jEŻDZILIŚMY PO CAŁEJ WYSPIE ALE KOS NAJBARDZIEJ NAM SIĘ PODOBAŁO NA POBYT .
GORĄCO POLECAMY !

Okazje Last Minute: Kos

7 dni 17.05 - 24.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
939 zł/os.
cena za 2 os.: 1 878 zł
7 dni 17.05 - 24.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
939 zł/os.
cena za 2 os.: 1 878 zł
7 dni 15.05 - 22.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
999 zł/os.
939 zł/os.
cena za 2 os.: 1 878 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY