Kos - Przewodnik

Grecka wyspa Kos należy do archipelagu <strong>Dodekanezu</strong> i położona jest we wschodniej części Morza Egejskiego tuż u wybrzeży Turcji. Ta górzysta wyspa związana jest z postacią <strong>Hipokratesa</strong>, który żył tu około V wieku p. n. e.<br/> Sezon turystyczny zaczyna się już w maju i trwa praktycznie do końca października. <h2>Kos - atrakcje, co zwiedzić</h2> Głównymi miastami są <strong>Kos</strong> i <strong>Mastichari</strong>. Częstymi celami wycieczek jest też <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/marmari/" target="_self">Marmari</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/tigaki/" target="_self">Tigaki</a>, Kardamena, Lambi i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/kos/psalidi/" target="_self">Psalidi</a></strong>, gdzie ze żwirowych wybrzeży roztacza się widok południowo- zachodniego wybrzeża Azji Mniejszej.<br/> Stolica wyspy Kos oferuje szeroką gamę rozrywek. Urok Kos tworzy też charakter portowy tego miasta oraz promenada porośnięta palmami. Uraczymy tu bogactwa rzymskich i hellenistycznych ruin.<br/> Będąc na wakacjach w Kos warto zobaczyć przede wszystkim <strong>Asklepios</strong>, czyli pozostałości starożytnej świątyni oraz platan Hipokratesa i ruiny średniowiecznego zamku joannitów. W miejscowości <strong>Marmari</strong> wiele uroku okolicznemu pejzażowi nadają dobrze widoczne sylwetki Kalimnos, Pserimos i tureckiego półwyspu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/turcja/bodrum/" target="_self">Bodrum</a>.

Pogoda na Kos

Dzisiaj, 20.11 18°C
Grecka wyspa Kos należy do archipelagu Dodekanezu i położona jest we wschodniej części Morza Egejskiego tuż u wybrzeży Turcji. Ta górzysta wyspa związana jest z postacią Hipokratesa, który żył tu około V wieku p. n. e.
Sezon turystyczny zaczyna się już w maju i trwa praktycznie do końca października.

Kos - atrakcje, co zwiedzić

Głównymi miastami są Kos i Mastichari. Częstymi celami wycieczek jest też Marmari, Tigaki, Kardamena, Lambi i Psalidi, gdzie ze żwirowych wybrzeży roztacza się widok południowo- zachodniego wybrzeża Azji Mniejszej.
Stolica wyspy Kos oferuje szeroką gamę rozrywek. Urok Kos tworzy też charakter portowy tego miasta oraz promenada porośnięta palmami. Uraczymy tu bogactwa rzymskich i hellenistycznych ruin.
Będąc na wakacjach w Kos warto zobaczyć przede wszystkim Asklepios, czyli pozostałości starożytnej świątyni oraz platan Hipokratesa i ruiny średniowiecznego zamku joannitów. W miejscowości Marmari wiele uroku okolicznemu pejzażowi nadają dobrze widoczne sylwetki Kalimnos, Pserimos i tureckiego półwyspu Bodrum. Często odwiedzaną turystyczną wioską rybacką jest Kardemena, gdzie można wypoczywać na długich, wąskich, piaszczysto- żwirowych plażach. Dzika rozbudowa w dużym stopniu zniszczyła charakter tego miasteczka przekształcając je w turystyczne centrum przepełnione barami, tawernami i sklepami.
Wykupując wycieczkę last minute warto skorzystać z rejsu łodzią z Kardemeny na pobliską wyspę Nissiros. Udając się z kolei na wycieczkę do Lambi należy odwiedzić niezwykłą Bros Therma znaną z gorących źródeł wylewających się przez kanał z groty skalnej do osłoniętego głazami basenu morza. Gorące źródła ogrzewają morską wodę do rozkosznej temperatury, sprawiając, że kąpiel tu będzie miłym wspomnieniem, podobnie jak kąpiel morska w kryształowo czystych wodach u wybrzeży wyspy w Tigaki (rozrywkowej miejscowości znanej z zieleni i kwiatów).
Kosta Palace

Kosta Palace

Cena za 1 osobę:
1 122 zł
Kos to raj dla miłośników sportów wodnych. Dominuje windsurfing, jazda na nartach wodnych oraz cieszący się dużym powodzeniem parasailing, czyli lot nad wodą spadochronem ciągniętym przez motorówkę.
Bouradanis Village

Bouradanis Village

Cena za 1 osobę:
1 187 zł
Ponieważ wyspa Kos to typowo turystyczne miejsce mnóstwo jest tu kawiarenek, restauracji, pubów oraz hoteli i apartamentów. Ważne dla turystów są piękne kolorowe piaszczyste plaże ciągnące się wzdłuż całego wybrzeża wyspy. Zmieniające się odcienie piasku i rożne szerokości plaż są powodem tak licznych wycieczek turystów. Do najpopularniejszych plaż na Kos należą przede wszystkim Lambi Beach w Kos, Therma oraz Tilaki Beach i Kardamena Beach.

Kos - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty

Opinie : na Kos

4,8
Kos Agnieszka
Miastem Kos jestem zachwycona . Czysto, bezpiecznie . Rewelacyjny pomysł z poruszaniem sie rowerem . Super ścieżki . Przesympatyczni ludzie . Mnogość restauracji, Taverne, sklepików . Plaże czyste . Ja chętnie tu wrócę !

Okazje Last Minute: Kos

Pyli Bay

Pyli Bay 4.1
7 dni 29.09 - 06.10 inne terminy Wrocław HB - Dwa posiłki TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie nieopodal pięknej, piaszczystej plaży
  • Rodzinną, wakacyjną atmosferę
  • Zadbane i komfortowe pokoje
  • Życzliwą i uśmiechniętą obsługę
2 460 zł / 2 os.
1 230 zł / 1 os.

Tigaki's Star

Tigaki's Star
7 dni 04.09 - 11.09 inne terminy Gdańsk BB - Śniadania TUI
2 550 zł / 2 os.
1 275 zł / 1 os.

Lagas Aegean Village

Lagas Aegean Village
7 dni 20.10 - 27.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI
2 628 zł / 2 os.
1 314 zł / 1 os.

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY