• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Marmari

Niedaleko miasta Kos wśród pięknej natury można odnaleźć malownicze Marmari. Kurort ten zachwyca plażami, niewielkimi wydmami oraz ogromnym bogactwem fauny i flory. Ta północna część wyspy jest szczególnie bliska miłośnikom przyrody i osobom, które pragną kojarzyć swój wypoczynek z takimi widokami jak wyłaniające się z wody głowy flamingów, czy znajdujące się za horyzontem sylwetki pobliskich wysp.

Wakacje z dziećmi w Marmari

Lato 2024 w Marmari to idealny pomysł dla rodzin z dziećmi. W samym kurorcie i w okolicach czeka bowiem wiele atrakcji, które albo dedykowane są najmłodszym, albo z powodzeniem mogą się sprawdzić jako wspólna zabawa. Dodatkowo ta część Kos zachwyca pięknem plaż, a pogoda, ogrom tawern oraz ciekawych zakątków sprawia, że urlop na tej niesamowitej wyspie po prostu musi się udać.

Atrakcje w Marmari

Marmari to przede wszystkim piękno natury oraz możliwość aktywnego spędzania czasu. Jakie atrakcje czekają w tym miejscu? Poniżej można się zapoznać z niektórymi z nich.

Tych wrażeń warto doświadczyć będąc na wakacjach last minute w Marmari:

 • relaks na tutejszej piaszczystej plaży,
 • szaleństwa wodne oraz spróbowanie takich sportów jak windsurfing, loty na spadochronie za motorówką, czy narty wodne,
 • długie spacery i odkrywanie skarbów czekających w okolicy,
 • odwiedzenie znajdującego się w okolicy miasta Kos oraz zobaczenie wszystkich zabytków czekających w stolicy wyspy,
 • wypad za miasto do słonych bagien Alikes, gdzie czekają różnorodne gatunki ptaków w tym szczudłaki oraz szablodzioby.

Marmari to także wspaniała kuchnia i liczne rozrywki czekające w mieście. Niewątpliwie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A ogrom słońca i życzliwi mieszkańcy wyspy sprawiają, że czas płynie tu inaczej.

Co zobaczyć w Marmari

Marmari to przede wszystkim piękno i spokój. Nie ma tutaj zbyt wielu zabytków, lecz jest to doskonała baza wypadowa w inne części wyspy. To też kurort wymarzony dla miłośników sportów wodnych oraz osób kochających naturę.

W okolicy jednak znajduje się jedno ciekawe historycznie miejsce, oto ono:

 • Asklepion - to ruiny starożytnej świątyni Asklepiosa oraz pozostałości po pierwszym szpitalu na wyspie (stosowano w nim to, co zalecał Hipokrates), które są ulokowane około 3 kilometry od Marmari.

Co warto zobaczyć w Marmari z dziećmi

Marmari to niewątpliwie świetny kierunek dla dzieci - zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. To tutaj bowiem czeka miękki piasek i możliwość uprawiania przeróżnych sportów wodnych, czy też po prostu wspaniała zabawa w morzu. A co jeszcze - o tym poniżej.

Oto atrakcje czekające na dzieci w Marmari:

 • jazda gokartem w Marmari Go-Kard Center -godziny otwarcia w sezonie letnim: od 9:30 do 22:00, cena biletu wstępu: 13 euro,
 • przepiękne plaże w okolicach Marmari,
 • przejażdżka konna, którą umożliwia Erika’s Horse Farm - godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 22:00, cena: 1 godzina / 35euro,
 • Mini zoo, staw rybny oraz plac zabaw, które czekają na Erika’s Horse Farm - na farmie tej do dyspozycji są także miejsca piknikowe, które pozwalają zjeść w pięknym miejscu i świetnie bawić się z dziećmi.

Hotele w Marmari

Mając ochotę na poczucie luksusu, zaopiekowania oraz wspaniałe widoki warto na nocleg na wyspie Kos wybrać jeden z hoteli w Marmari. Dlaczego? Bo tutejsza baza noclegowa jest nie tylko różnorodna, ale potrafi też pozytywnie zaskoczyć. Można tutaj spotkać wszystko to, co sprawia, że wakacje stają się niezapomnianym przeżyciem. Tydzień w sezonie dla jednej osoby w dobrym, 5-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniami w Marmari to koszt około 7000 zł.

Plaże w Marmari

W okolicach Marmari tak naprawdę zachwycają dwie znajdujące się obok siebie plaże - Marmari oraz Tigaki. Stanowią one jednocześnie jedne z najpiękniejszych zakątków tego typu na wyspie. Miękki piasek, różowe flamingi, które spacerują nieopodal oraz żółwie morskie korzystające z kąpieli słonecznych - tego widoku nie da się zapomnieć. Plaże rozdziela słone jezioro Alikies, a znajdujące się tu drzewa oliwkowe dają upragniony cień. To idealne miejsce dla miłośników windsurfingu, a także nurkowania. Co ciekawe część zachodnia Tigaki jest dedykowana naturystom. Na plażach tych do dyspozycji są zarówno leżaki, jak i parasole, można tutaj również znaleźć restauracje.

Zobacz oferty

Marmari - Najlepiej ocenione hotele

Sandy Beach

Sandy Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 943 za osobę

Caravia Beach

Caravia Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 999 za osobę

Kos Palace

Kos Palace

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,8 / 5

od 1 841 za osobę

Tropical Sol

Tropical Sol

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,7 / 5

od 1 475 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Agora

Agora

W stolicy wyspy Kos, na jej wschodnim wybrzeżu, na odwiedzających czeka miejsce zwane Agorą. To ważne stanowisko archeologiczne pochodzi z III-IV wieku p.n.e. i było wykorzystywane jako targowisko. Budowa takiego centrum handlowego była w tamtych czasach całkiem logiczna, ponieważ strategiczne położenie było idealne dla wymiany towarów wszelkiego rodzaju. Rzadkie cechy architektoniczne, takie jak zdobione kolumny, sztukaterie i mozaiki podłogowe ze scenami z mitologii i natury można podziwiać w niektórych częściach.

W XIV wieku pierwotna zabudowa dostarczyła materiału do budowy nowego zamku (Zamek Rycerzy Zakonu Świętego Jana lub Neratzia), a większość budynków zniknęła bezpowrotnie. Zniszczenia dopełniło trzęsienie ziemi w latach 30-tych XX wieku. To z kolei zainspirowało archeologów do zagłębienia się w odkrywanie dowodów minionych wieków. Efektem tego jest dzisiejsze stanowisko archeologiczne, licznie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Budynki historyczne
Platan Hipokratesa

Platan Hipokratesa

Drzewo platanowe Hipokratesa znajduje się w centrum Kos. Legendy mówią, że słynny grecki lekarz Hipokrates nauczał swoich studentów pod tym drzewem. Platan musiałby mieć ponad 2500 lat, co według ekspertów jest niemożliwe. Mówi się, że jego wiek wynosi od 500 do 1500 lat. Miejscowi wierzą, że może to być odrost oryginalnego platanu Hipokratesa!

Atrakcje przyrodnicze
Zamek Antimachia

Zamek Antimachia

Na niewielkim wzgórzu nad miejscowością Antimachia, na południe od Kos, leży wenecki zamek Antimachia. Został on zbudowany na początku XIV wieku. Zewnętrzne fortyfikacje zamku stoją mocno do dziś, mimo że minęło wiele wieków, a mury w tym czasie stawały w obliczu licznych ataków. 

Wewnątrz zamku nie ma zbyt wiele do oglądania, poza dwoma weneckimi kościołami, pozostałościami domów i czołgów. Z zamku rozpościera się piękny widok na okoliczne tereny i morze.

Zamki / pałace
Bazylika św. Stefana

Bazylika św. Stefana

Bazylika znajduje się na skale tuż nad plażą Kamari, w południowej części Kos. Jest to kompleks dwóch wczesnochrześcijańskich kościołów pochodzących z VI-V w. p.n.e., większy na południowej stronie skały, mniejszy na północnej.

Budynki historyczne

Marmari - Najczęściej kupowane hotele

Sandy Beach

Sandy Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 943 za osobę

Caravia Beach

Caravia Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 999 za osobę

Sovereign Beach

Grecja, Kos, Kardamena

Ocena 4,2 / 5

od 2 072 za osobę

Marmari – hotele z najlepszymi opiniami

Milena O.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 6.7. - 13.7.2024 Oceniono: Lipiec 2024

Caravia Beach Ocena: 4.5/5 Grecja, Kos

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Pavla J.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 5.7. - 12.7.2024 Oceniono: Lipiec 2024

Caravia Beach Ocena: 4.5/5 Grecja, Kos

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Marmari – Hotele z opiniami

Marmari - Ostatnio kupione hotele

Sandy Beach

Sandy Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 943 za osobę

Caravia Beach

Caravia Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 999 za osobę

Rena

Rena

Ocena: 2/5

Grecja, Kos, Kos

od 331 za osobę

Eleni

Eleni

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Kefalos

Ocena 4,0 / 5

od 510 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Poradnik turystyczny - Marmari

Każda wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku. Przygotowując się na wymarzone wakacje all inclusive w Marmari (lub z inną opcją oferty, która nam odpowiada) pierwszym krokiem będzie zapoznanie się z informacjami praktycznymi, tak by móc na spokojnie cieszyć się zarówno z oczekiwania na podróż, jak i z samego pobytu - polecamy przewodnik po Marmari.

Ile trwa lot do Marmari

Na Kos ze stolicy Polski dostaniemy się samolotem w około 2 godziny i 10 minut.

Jaka waluta obowiązuje w Marmari

W Marmari, jak i w całej Grecji, obowiązującą walutą jest euro.

Ceny w Marmari

Ceny w Marmari są bardzo zbliżone do tych, które można spotkać w wielu zachodnioeuropejskich miastach. Za chleb zapłacimy tutaj około 1 euro, za piwo 1,5 euro a za wino od 5 euro. Słynny ser feta to wydatek około 4 euro za 400 gram, a pizzę kupimy od około 8 euro. Za posiłek w restauracji płaci się zaś od 10 do 25 euro - w zależności od rodzaju miejsca i serwowanych potraw. Jak widać nie są to aż tak zawyżone stawki, jednakże jest tutaj nieco drożej niż chociażby w Polsce (chociaż to też zależy od miejsca).

Komunikacja w Marmari

Wybierając się na wakacje last minute do Marmari warto zorientować się jak można się poruszać po mieście. Niewątpliwie komfortowym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie samochodu, ceny zaczynają się od około 40 euro na dzień (wychodzi taniej, gdy decydujemy się na większą ilość dni, ponieważ jest szansa negocjacji). Na wyspie kursują także autobusy, zarówno w samym Marmari jak i te między miejscowościami. Warto jednak zawsze dopytać o kurs przed wejściem do środka. Można też wynająć skuter lub poruszać się po Marmari rowerem. Obie opcje są nie tylko ciekawym rozwiązaniem, ale i bardzo skutecznym w dotarciu do celu, zwłaszcza, że Kos to raczej płaska powierzchnia, po której dobrze się jeździ. Do dyspozycji podróżnych są także taksówki.

Co zjeść w Marmari

Nie tylko w Marmari, ale i na całej wyspie można spotkać wiele dobrych tawern, w których czekają jeszcze lepsze pyszne dania. Czego spróbować będąc w jednej z nich? Na pewno lokalnych, greckich przysmaków, które nie są dostępne nigdzie indziej oraz takich dań, którymi każdy się zachwyca.

Oto kilka propozycji dla prawdziwych smakoszy:

 • słynne dolmades - gołąbki z liści winorośli
 • faszerowane kwiaty cukinii,
 • giemista, czyli warzywa nadziewane ryżem,
 • ser posa z jajkiem oraz cebulą, najlepiej z plackiem, czyli katina,
 • pasa makaruna - placek z serem i mięsem (lokalne danie, często dostępne w czasie świąt),
 • makaron gotowany w mięsnym bulionie z serem mizithra oraz masłem - pitaridia.

Pogoda w Marmari

Najcieplej w Marmari jest latem. Wtedy to temperatury powietrza sięgają tutaj aż do 30 stopni Celsjusza (od czerwca do września), a temperatury wody nawet do 23 stopni. Jednakże lepszym czasem na zwiedzanie będzie wiosna lub jesień. Tuż przed sezonem letnim bowiem pogoda wciąż jest wspaniała, ale nie trzeba martwić się upałami, które idealnie nadają się raczej na plażowanie oraz uprawianie sportów wodnych. Najlepsze miesiące na zwiedzanie, czy piesze wędrówki to okres od kwietnia do czerwca oraz październik. Najchłodniej na Kos jest w styczniu i lutym, chociaż i tak wtedy temperatura nie spada poniżej 13 stopni Celsjusza, trzeba jednak przygotować się na opady deszczu.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 34 °C w nocy 26 °C

 • Temperatura wody 24 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Piątek 36 °C w nocy 26 °C

 • Sobota 39 °C w nocy 25 °C

 • Niedziela 37 °C w nocy 25 °C

 • Poniedziałek 35 °C w nocy 27 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 13 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 13 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 19 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 24 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 28 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 31 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 31 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 27 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 23 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 15 °C woda 18 °C

Przydatne informacje