• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Psalidi - wczasy

Psalidi jest niewielką miejscowością nadmorską, z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Kurort słynie z luksusowych hoteli, wygodnych plaż, a także licznych zabytków archeologicznych, które można podziwiać w jego niedalekiej okolicy.

Malowniczy kurort Psalidi

Ten malowniczy kurort jest jednym z popularniejszych na wakacje ośrodków turystycznych wyspy Kos, usytuowanej niedaleko wybrzeża Turcji. Psalidi znajduje się zaledwie 2 kilometry na wschód od stolicy wyspy, noszącej tę samą nazwę. Miasto Kos nie ma dostępu do morza, dlatego Psalidi i okoliczne Lambi stanowią dzielnice turystyczne stolicy.

Mimo niewielkiej powierzchni kurortu nie sposób się w nim nudzić, podstawę utrzymania miasta stanowi bowiem turystyka. Nad wybrzeżem wznoszą się okazałe hotele o wysokim standardzie, bardziej oszczędni turyści mogą wybrać oferty wczasów last minute, które dostępne są również w szczycie sezonu.

W trakcie turnusu koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę do sąsiednich miejscowości, oprócz Kos w pobliżu Psalidi znajduje się również starożytny Asklepion. Nieco dalej na południe mieści się natomiast Bros Therma, miejscowość znana z wód termicznych.


Psalidi - czym przyciąga, co warto zobaczyć?

Kurort Psalidi może się poszczycić piękną, piaszczystą plażą, na której bez problemu wypożyczymy leżak i parasol. Aby urozmaicić opalanie, warto podczas wczasów spróbować sił w sportach wodnych. Wzdłuż wybrzeża bez problemu wypożyczymy sprzęt do windsurfingu, rower wodny czy kajak. Woda w morzu jest bardzo czysta, dlatego turyści chętnie sięgają po rurkę i płetwy, aby móc podziwiać podwodną przyrodę. We wschodniej części Psalidi mieści się Aquapark, pełen zjeżdżalni wodnych i basenów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych użytkowników.

Za pośrednictwem autobusu lub wypożyczonego roweru w ciągu kilkunastu minut można dostać się do miasta Kos. Będziemy tam podziwiać wykopaliska starożytnego Meropis, z ruinami świątyń Dionizosa, Afrodyty i Heraklesa. Najciekawszą budowlą w Kos jest jednak Casa Romana, dokładna rekonstrukcja rzymskiej willi, zdobiona pięknymi freskami i mozaikami. W centrum stolicy mieści się Ekeftherias, plac z licznymi straganami i sklepami, okolony zabytkami architektury hellenistycznej.

Turyści, którym starożytnych zabytków nigdy dość, powinni wybrać się do wioski Asklepion. Tam można przejść się pośród ruin świątyni greckiej oraz szpitala z czasów Hipokratesa, który urodził się w okolicznym Lambi. Jeśli chcesz zwiedzić te niesamowitwe zabytki to juz dziś sprawdź tanie oferty hoteli na wyspie Kos!

Psalidi - Najlepiej ocenione hotele

Sandy Beach

Sandy Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 2 181 za osobę

Caravia Beach

Caravia Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 969 za osobę

Kos Palace

Kos Palace

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,8 / 5

od 1 476 za osobę

Tropical Sol

Tropical Sol

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,7 / 5

od 1 618 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Agora

Agora

W stolicy wyspy Kos, na jej wschodnim wybrzeżu, na odwiedzających czeka miejsce zwane Agorą. To ważne stanowisko archeologiczne pochodzi z III-IV wieku p.n.e. i było wykorzystywane jako targowisko. Budowa takiego centrum handlowego była w tamtych czasach całkiem logiczna, ponieważ strategiczne położenie było idealne dla wymiany towarów wszelkiego rodzaju. Rzadkie cechy architektoniczne, takie jak zdobione kolumny, sztukaterie i mozaiki podłogowe ze scenami z mitologii i natury można podziwiać w niektórych częściach.

W XIV wieku pierwotna zabudowa dostarczyła materiału do budowy nowego zamku (Zamek Rycerzy Zakonu Świętego Jana lub Neratzia), a większość budynków zniknęła bezpowrotnie. Zniszczenia dopełniło trzęsienie ziemi w latach 30-tych XX wieku. To z kolei zainspirowało archeologów do zagłębienia się w odkrywanie dowodów minionych wieków. Efektem tego jest dzisiejsze stanowisko archeologiczne, licznie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Budynki historyczne
Platan Hipokratesa

Platan Hipokratesa

Drzewo platanowe Hipokratesa znajduje się w centrum Kos. Legendy mówią, że słynny grecki lekarz Hipokrates nauczał swoich studentów pod tym drzewem. Platan musiałby mieć ponad 2500 lat, co według ekspertów jest niemożliwe. Mówi się, że jego wiek wynosi od 500 do 1500 lat. Miejscowi wierzą, że może to być odrost oryginalnego platanu Hipokratesa!

Atrakcje przyrodnicze
Zamek Antimachia

Zamek Antimachia

Na niewielkim wzgórzu nad miejscowością Antimachia, na południe od Kos, leży wenecki zamek Antimachia. Został on zbudowany na początku XIV wieku. Zewnętrzne fortyfikacje zamku stoją mocno do dziś, mimo że minęło wiele wieków, a mury w tym czasie stawały w obliczu licznych ataków. 

Wewnątrz zamku nie ma zbyt wiele do oglądania, poza dwoma weneckimi kościołami, pozostałościami domów i czołgów. Z zamku rozpościera się piękny widok na okoliczne tereny i morze.

Zamki / pałace
Bazylika św. Stefana

Bazylika św. Stefana

Bazylika znajduje się na skale tuż nad plażą Kamari, w południowej części Kos. Jest to kompleks dwóch wczesnochrześcijańskich kościołów pochodzących z VI-V w. p.n.e., większy na południowej stronie skały, mniejszy na północnej.

Budynki historyczne

Psalidi - Najczęściej kupowane hotele

Kos Bay

Kos Bay

Ocena: 2/5

Grecja, Kos, Kos

Ocena 3,0 / 5

od 1 156 za osobę

Summer Village

Summer Village

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,5 / 5

od 1 982 za osobę

Atlantis

Atlantis

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Lambi

Ocena 4,2 / 5

od 1 748 za osobę

Psalidi – hotele z najlepszymi opiniami

Jan G.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 31.5. - 8.6.2024 Oceniono: Czerwiec 2024

Atlantica Porto Bello Beach Ocena: 4/5 Grecja, Kos

Najlepszy hotel na Kos, jaki mieliśmy w ostatnich latach

Najlepszy hotel na Kos, jaki mieliśmy w ostatnich latach

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Luksusowe pokoje, wspaniały widok na ogród, basen i morze, codzienna zmiana ręczników, uzupełnianie wody w lodówce, codzienne sprzątanie pokoju

Wyżywienie
Jedzenie rewelacyjne, codziennie było coś do wyboru, szeroki wybór dań na lunch i kolację

Obsługa w hotelu
Bardzo poziom, udało mi się zrobić dziewczynie niespodziankę i jej urodziny, upiekłam dodatkowy tort i obsługa hotelu pięknie jej pogratulowała

Plaża
Sandy, leżaki czyste i bezpłatne, wejście do morza stopniowe, woda przejrzysta, można było oglądać pływające wokół nas rybki, polecam rodzinom z dziećmi,

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Marta K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 21.5. - 28.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Kos Palace Ocena: 4/5 Grecja, Kos

Hotel Kos Pałace w Tigaki był miejscem naszego pobytu na Kos w dniach 21- 28 maja 2024. Jest czysty, schludny. Obsługa hotelowa dba o komfort gości. Obiekt ma duży basen w ogrodzie. Chcąc odpoczywać nad morzem wystarczy przejść przez ulicę i jesteśmy na czystej plaży. Ulica,.która dzięki ogród hotelowy od plaży jest mało ruchliwa, wiec z przejściem przez nią nie ma żadnego problemu. Cisza, spokój - jeśli tego ktoś szuka to idealne miejsce na odpoczynek.

Hotel Kos Pałace w Tigaki był miejscem naszego pobytu na Kos w dniach 21- 28 maja 2024. Jest czysty, schludny. Obsługa hotelowa dba o komfort gości. Obiekt ma duży basen w ogrodzie. Chcąc odpoczywać nad morzem wystarczy przejść przez ulicę i jesteśmy na czystej plaży. Ulica,.która dzięki ogród hotelowy od plaży jest mało ruchliwa, wiec z przejściem przez nią nie ma żadnego problemu. Cisza, spokój - jeśli tego ktoś szuka to idealne miejsce na odpoczynek.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Pokoje są czyste, codziennie sprzątane. W czasie tygodniowego pobytu raz zmieniono pościel. Łóżka, czyste, wygodne. Łazienki też są ok. Ręczniki codziennie zmieniane. Pokoje mają duże balkony. Jest dużo miejsca na rzeczy (szafa, szuflady, szufladki). W pokoju z dwoma łóżkami jest jeszcze sofa i stoliczek. Pokoju gustownie urządzone. Sprawna klimatyzacja.

Wyżywienie
Jedzenie jest wyśmienite! Różnorodne, smaczne, apetycznie podane. Zarówno dania miejsce, jak i wegetariańskie. Od pizzy (pysznej) po owoce morza. Mnóstwo owoców, ciastek i ciasteczek. Obsługa restauracji przesympatyczna. Bardzo sprawna obsługa. Jeśli tylko czegoś zaczynało brakować,to obsługa natomiast uzupełniała braki. Brawo dla kucharzy!

Obsługa w hotelu
Celowo wybierałyśmy (było nas cztery) spokojny hotel bez jakiś specjalnych atrakcji, więc brak animacji nie był dla nas zaskoczeniem. Sprawnie działał bar, gdzie można było wypić pysznego drinka. Można było skorzystać z biblioteki. Dziedziniec hotelowy był przyjaznym miejscem na odpoczynek.

Plaża
Plaża o tej porze roku nie jest zatłoczona. Hotelowe leżaki są dostępne za 3 euro na cały dzień. Woda nadaje się już do kąpieli. Szybko się nagrzewa w słońcu.

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Psalidi – Hotele z opiniami

Psalidi - Ostatnio kupione hotele

Rena

Rena

Ocena: 2/5

Grecja, Kos, Kos

od 331 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Pogoda i atrakcje w Psalidi

Piękna, słoneczna pogoda panuje w Psalidi przez większość dni w roku, jednak najwyższe temperatury, sięgające 30 stopni, spotykane są od czerwca do września. W tym okresie w kurorcie trwa szczyt sezonu wakacyjnego. Jednak wielu podróżnych, ze względu na brak upału oraz mniejszą ilość turystów, wybiera się na wczasy do kurortu w maju. W tym okresie dni są pogodne, jednak temperatura nie przekracza 26 stopni, dlatego piesze wycieczki są mniej uciążliwe.

Podczas wakacji, w okolicach Psalidi znajdziemy nie tylko starożytne zabytki, ale również prawdziwe cuda natury. Spacer szlakiem turystycznym, ciągnącym się pośród niewysokich gór, jest idealnym sposobem na podziwianie fenomenalnych krajobrazów. Warto zapuścić się nieco dalej na południe, gdzie w miasteczku Bros Therma zażyjemy gorących kąpieli w źródłach termalnych.

Psalidi jest bardzo imprezowym kurortem, w tamtejszych lokalach zabawa trwa do samego rana. Kluby nocne przyciągają turystów różnorodną muzyką, można pobawić się przy karaoke, a także posłuchać lokalnego zespołu. Każdego wieczora z portu odpływają również imprezowe statki, na których alkohol leje się strumieniami, a DJ przygrywa do tańca. W trakcie nocnego rejsu serwowane są również smakowite potrawy kuchni greckiej.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 36 °C w nocy 25 °C

 • Temperatura wody 22 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Sobota 36 °C w nocy 24 °C

 • Niedziela 35 °C w nocy 22 °C

 • Poniedziałek 33 °C w nocy 21 °C

 • Wtorek 32 °C w nocy 23 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 21 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 26 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 30 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 34 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 33 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 31 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 25 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 18 °C

Przydatne informacje