• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Lambi - wczasy

Pełen uroku kurort Lambi jest doskonałym miejscem na spędzenie letnich wakacji. Miasto jest niewielkie i spokojne, jednak w obrębie wybrzeża czekają na turystów liczne atrakcje, również podróżni lubiący zabawę do białego rana będą zadowoleni.

Kurort Lambi

Lambi mieści się we wschodniej części wyspy Kos, w archipelagu Sporadów Południowych, niedaleko tureckiego wybrzeża. Ta niepozorna miejscowość jest miejscem urodzenia Hipokratesa, prekursora współczesnej medycyny. Grecki kurort oddalony jest od stolicy wyspy, Kos, zaledwie o 3 kilometry i stanowi część jej aglomeracji.

W samym kurorcie nie ma zabytków architektonicznych, natomiast infrastruktura turystyczna jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Wzdłuż wybrzeża mieszczą się bary, restauracje i sklepy z pamiątkami. Wieczorem można udać się na koncert lub karaoke do jednego z lokalnych klubów.

Powierzchnia greckiej wyspy liczy niecałe 300 km kwadratowych, dlatego przebywając w Lambi warto wybrać się również na wycieczkę do innych miejscowości. W bezpośrednim sąsiedztwie kurortu znajduje się stolica Kos oraz wioska Asklepion. Nieco dalej na zachód napotkamy na Palaio Pyli, opuszczone miasto bizantyjskie.


Lambi - co warto zobaczyć na Kos?

Na przestrzeni lat, kiedy miasto Kos się rozrastało, niewielki kurort Lambi stał się praktycznie jego częścią. Stolica bowiem nie ma dostępu do morza, dlatego w miasteczku zatrzymują się turyści chcący spędzać dzień na plażowaniu i morskich kąpielach. Natomiast miasto Kos jest idealną bazą wypadową na wieczorne spacery i zwiedzanie zabytków.

Przechadzając się po starówce miasta Kos, można podziwiać ruiny rzymskie, które idealnie komponują się z malowniczym krajobrazem. Prawdziwą perłą architektury miasta jest Casa Romana, willa odrestaurowana z rzymskiego pierwowzoru, pełna wielobarwnych fresków i mozaik. Na obrzeżach warto przyjrzeć się z bliska starożytnym wykopaliskom, odsłaniającym ruiny miasta Meropis, ze szczątkami kilku świątyń greckich bogów.

Niedaleka odległość od Turcji sprawiła, że wyspa przez lata znajdowała się pod wpływem tego państwa. W mieście Kos można odwiedzić dwa okazałe meczety, Paszy Hassana oraz Defterdar. W stolicy podczas wakacji koniecznie trzeba wybrać się do Muzeum Archeologicznego, którego główną atrakcją jest posąg Hipokratesa, powstały w IV w. p.n.e. Również historyczna wioska Akslepion to miejsce, którego nie można przegapić. Mieszczą się w niej ruiny świątyni i szpitala, w którym Hipokrates szkolił swoich uczniów.

Lambi - Najlepiej ocenione hotele

Caravia Beach

Caravia Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 749 za osobę

Sandy Beach

Sandy Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 2 252 za osobę

Kos Palace

Kos Palace

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,8 / 5

od 1 811 za osobę

Tropical Sol

Tropical Sol

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,7 / 5

od 1 614 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Zamek Antimachia

Zamek Antimachia

Na niewielkim wzgórzu nad miejscowością Antimachia, na południe od Kos, leży wenecki zamek Antimachia. Został on zbudowany na początku XIV wieku. Zewnętrzne fortyfikacje zamku stoją mocno do dziś, mimo że minęło wiele wieków, a mury w tym czasie stawały w obliczu licznych ataków. 

Wewnątrz zamku nie ma zbyt wiele do oglądania, poza dwoma weneckimi kościołami, pozostałościami domów i czołgów. Z zamku rozpościera się piękny widok na okoliczne tereny i morze.

Zamki / pałace
Agora

Agora

W stolicy wyspy Kos, na jej wschodnim wybrzeżu, na odwiedzających czeka miejsce zwane Agorą. To ważne stanowisko archeologiczne pochodzi z III-IV wieku p.n.e. i było wykorzystywane jako targowisko. Budowa takiego centrum handlowego była w tamtych czasach całkiem logiczna, ponieważ strategiczne położenie było idealne dla wymiany towarów wszelkiego rodzaju. Rzadkie cechy architektoniczne, takie jak zdobione kolumny, sztukaterie i mozaiki podłogowe ze scenami z mitologii i natury można podziwiać w niektórych częściach.

W XIV wieku pierwotna zabudowa dostarczyła materiału do budowy nowego zamku (Zamek Rycerzy Zakonu Świętego Jana lub Neratzia), a większość budynków zniknęła bezpowrotnie. Zniszczenia dopełniło trzęsienie ziemi w latach 30-tych XX wieku. To z kolei zainspirowało archeologów do zagłębienia się w odkrywanie dowodów minionych wieków. Efektem tego jest dzisiejsze stanowisko archeologiczne, licznie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Budynki historyczne
Bazylika św. Stefana

Bazylika św. Stefana

Bazylika znajduje się na skale tuż nad plażą Kamari, w południowej części Kos. Jest to kompleks dwóch wczesnochrześcijańskich kościołów pochodzących z VI-V w. p.n.e., większy na południowej stronie skały, mniejszy na północnej.

Budynki historyczne
Platan Hipokratesa

Platan Hipokratesa

Drzewo platanowe Hipokratesa znajduje się w centrum Kos. Legendy mówią, że słynny grecki lekarz Hipokrates nauczał swoich studentów pod tym drzewem. Platan musiałby mieć ponad 2500 lat, co według ekspertów jest niemożliwe. Mówi się, że jego wiek wynosi od 500 do 1500 lat. Miejscowi wierzą, że może to być odrost oryginalnego platanu Hipokratesa!

Atrakcje przyrodnicze

Lambi - Najczęściej kupowane hotele

Kos Palace

Kos Palace

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,8 / 5

od 1 811 za osobę

Kos Bay

Kos Bay

Ocena: 2/5

Grecja, Kos, Kos

Ocena 3,0 / 5

od 1 144 za osobę

Atlantis

Atlantis

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Lambi

Ocena 4,2 / 5

od 1 666 za osobę

Lambi – hotele z najlepszymi opiniami

Paulina G.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 8.6. - 16.6.2024 Oceniono: Czerwiec 2024

Atlantica Porto Bello Beach Ocena: 4/5 Grecja, Kos

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Monika P.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 7.6. - 15.6.2024 Oceniono: Czerwiec 2024

Atlantica Porto Bello Beach Ocena: 4/5 Grecja, Kos

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Lambi – Hotele z opiniami

Lambi - Ostatnio kupione hotele

Rena

Rena

Ocena: 2/5

Grecja, Kos, Kos

od 331 za osobę

Eleni

Eleni

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Kefalos

Ocena 4,0 / 5

od 558 za osobę

Blue Nest

Blue Nest

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Tigaki

od 637 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Lambi - klimat, warunki do aktywnego wypoczynku

Podróżni, dla których udane wczasy muszą być upalne, powinni odwiedzić Lambi w okresie od czerwca do września, kiedy to temperatura przeważnie sięga 30 stopni. Poza szczytem sezonu, w kwietniu i w maju dni są nadal słoneczne i ciepłe, z niewielkimi opadami, temperatura sprzyja wówczas zwiedzaniu zabytków. W Lambi plaże pokryte są delikatnym piaskiem, w ich obrębie bez problemu wypożyczymy leżak czy parasol.

Kiedy znudzi nam się wylegiwanie nad brzegiem, warto zażyć aktywnego wypoczynku, w postaci sportów wodnych. Lambi to prawdziwy raj dla turysty, można tam spróbować swoich sił w windsurfingu i na nartach wodnych lub też wypożyczyć kajak, lub rower wodny. W obrębie wybrzeża panują idealne warunki do nurkowania, woda jest bowiem bardzo przejrzysta a fauna i flora morska niezwykle urozmaicona. W tamtejszych sklepach można zakupić maskę oraz płetwy do snorkelingu.

Wieczorami lub w mniej upalnych miesiącach, doskonałym pomysłem jest udanie się na wyprawę rowerową po okolicy, jednoślad wypożyczymy w Lambi. Moc atrakcji dostępnych w kurorcie oraz jego okolicach sprawia, że turyści z całej Europy wybierają się tutaj na wycieczki. W lokalnych biurach podróży można znaleźć również atrakcyjne oferty hoteli na tanie wakacje w Grecji.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 35 °C w nocy 23 °C

 • Temperatura wody 22 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Sobota 34 °C w nocy 24 °C

 • Niedziela 35 °C w nocy 23 °C

 • Poniedziałek 35 °C w nocy 24 °C

 • Wtorek 31 °C w nocy 23 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 21 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 26 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 30 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 34 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 33 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 31 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 25 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 18 °C

Przydatne informacje