Temperatury i pogoda na Kos

Pogoda na Kos

Dzisiaj, 24.06 25 °C
Jutro, 25.06 26 °C
Pojutrze, 26.06 27 °C

Urlop na wyspach greckich wyspach to doskonały pomysł przez większość miesięcy w roku. Pogoda na Kos sprzyja nie tylko opalaniu i kąpielom w morzu, ale też rejsom, uprawianiu sportów wodnych i długim spacerom nad brzegiem morza. Temperatura na Kos często przekracza w sezonie 30°C. Klimat śródziemnomorski jednak sprawia, że taka pogoda jest naprawdę komfortowa i sprzyja zrelaksowaniu. Kos to doskonały wybór na wczasy zarówno w gronie rodziny, na wypad ze znajomymi, jak i romantyczną podróż we dwoje.

Kiedy najlepiej jechać na Kos?

Osoby, które preferują upalne wczasy i chcą spędzić urlop, opalając się i kąpiąc w morzu, powinny udać się na Kos w lipcu i sierpniu. Nieco chłodniej jest w czerwcu i wrześniu, ale to także doskonały czas na nadmorskie szaleństwo, uprawianie sportów wodnych czy opalanie się. Kwiecień, maj i październik będą doskonałymi miesiącami na zwiedzanie i całodniowe wycieczki połączone z odpoczynkiem i nadmorskim relaksem.

Najcieplejsze miesiące na Kos

Najcieplejsze miesiące na Kos to lipiec i sierpień. Średnia temperatura w dzień wynosi 25°C, choć często termometry często wskazują nawet o 10 stopni więcej. W nocy temperatura utrzymuje się na średnim poziomie 22-23°C. Woda w morzu w lipcu i sierpniu ma temperaturę 23°C. W tym okresie na Kos panuje okres bezdeszczowy.

Miesiące z najcieplejszą wodą na Kos

Najcieplejsza woda na Kos jest w lipcu i sierpniu i utrzymuje się na poziomie 23°C. Podobne warunki sprzyjające kąpielom, jak i uprawianiu sportów wodnych panują we wrześniu, kiedy woda ma temperaturę 22°C.

Pogoda na Kos w styczniu

Styczeń to szczególnie nieprzyjemny miesiąc w Polsce, ale nie na Kos. Pogoda w styczniu na tej wyjątkowej greckiej wyspie jest niemal wiosenna, także dzięki klimatowi śródziemnomorskiemu. Średnia temperatura w dzień utrzymuje się na poziomie 12°C, a w nocy termometry wskazują średnio 9°C. Wyraźnie cieplejsza jest woda w morzu i są to okolice 15°C. W styczniu na Kos można też liczyć na 20 dni słonecznych, a każdy z nich trwa 10 godzin. To dobra propozycja na wyjazd i odpoczynek od zimy, a także ciekawy pomysł na niestandardowe rozpoczęcie roku w śródziemnomorskim klimacie.

Pogoda na Kos w lutym

Drugi miesiąc roku to jeden z najchłodniejszych na Kos. Pogoda w lutym jest jednak o wiele cieplejsza niż w Polsce i może to być dobre miejsce na spędzenie ferii zimowych. Temperatury w dzień utrzymują się na poziomie 12°C, a w nocy 9°C. Temperatura wody w morzu osiąga poziom 14°C. Na Kos w lutym odnotowuje się w ciągu miesiąca 17 dni bezdeszczowych. Klimat śródziemnomorski sprzyja odpoczynkowi i nabraniu dystansu do ponurej zimowej aury panującej w centralnej Europie.

Pogoda na Kos w marcu

Marzec to czas, kiedy wszystko budzi się do życia i coraz piękniej jest również na Kos. Pogoda w marcu stwarza dobre warunki do zwiedzania wyspy i poznawania zabytków. 23 słoneczne dni i temperatura w dzień na poziomie co najmniej 13°C zachęca do udawania się w długie trasy po wyspie. Temperatura wody wynosi 14°C, a dni trwają na Kos w tym miesiącu 12 godzin.

Pogoda na Kos w kwietniu

Kwiecień to czas, kiedy w Polsce pogoda bywa jeszcze niepewna. Dlatego np. wiosenny urlop czy święta wielkanocne warto spędzić na Kos. Pogoda w kwietniu zachęca do długich spacerów nad brzegiem morza, poznawania fauny i flory wyspy oraz zwiedzania urokliwych zakątków tego miejsca. Temperatura w dzień utrzymuje się na średnim poziomie 16°C, choć często termometry wskazują powyżej 20°C. W nocy jest na termometrze około 13°C. Woda w morzu ma natomiast temperaturę wynoszącą średnio 15°C. W kwietniu na Kos jest okolo 24 dni słonecznych.

Pogoda na Kos w maju

Długi weekend majowy, jak i pozostałe dni miesiąca to doskonała okazja, aby udać się na Kos. Pogoda w maju jest słoneczna i korzystna. Zapewnia to 28 dni bezdeszczowych w miesiącu. Średnia temperatura w dzień wynosi 19°C, choć na termometrach można zobaczyć okolice 25 °C. Zadowoleni będą więc Ci, którzy lubią się opalać, jak i spędzać czas na długich wycieczkach krajoznawczych. Temperatura wody w maju wynosi ok. 18°C. W nocy natomiast termometry wskazują 16°C.

Pogoda na Kos w czerwcu

Czerwiec to początek prawdziwie gorących i wakacyjnych temperatur na Kos. Pogoda w czerwcu sprzyja zarówno opalaniu, nocnemu życiu, jak i kąpielom w morzu czy korzystaniu ze sportów wodnych. W dzień średnia temperatura wynosi 23°C, ale sięga też ponad 30°C. Nocą można spodziewać się przyjemnych 20°C. Morze natomiast zachęca wodą, której temperatura utrzymuje się na poziomie około 21°C. Dni na Kos w czerwcu trwają 15 godzin. Niewielkie deszcze odnotowuje się niekiedy raz w miesiącu.

Pogoda na Kos w lipcu

Lipiec to szczyt sezonu i zarazem jeden z dwóch najcieplejszych miesięcy na Kos. Pogoda w lipcu stwarza idealne warunki dla turystów, którzy preferują gorące i prawdziwie słoneczne wczasy. Temperatura w dzień to średnio 25°C. ale może sięgnąć nawet 10 stopni więcej. Nocą termometry wskazują 22°C. W lipcu na Kos nie pada, a temperatura wody wynosi 23°C. To doskonałe warunki na opalanie, spędzanie czasu na atrakcjach wodnych i uprawianiu sportu nad brzegiem morza lub w wodzie. Warto też udać się w rejs do pobliskiej Turcji.

Pogoda na Kos w sierpniu

Sierpień to najcieplejszy miesiąc na Kos. Pogoda w sierpniu będzie doskonałym wyborem dla osób, które uwielbiają spędzać czas nad wodą, której temperatura w tym miesiącu osiąga 23°C. Termometry w dzień wskazują na Kos średnio 25°C. Należy jednak pamiętać, że bywają dni, kiedy może być nawet 35°C i więcej. Nocą można spodziewać się średnio 23°C. W sierpniu na Kos nie pada deszcz. To doskonała propozycja na wczasy z pewną pogodą.

Pogoda na Kos we wrześniu

Wrzesień jest miesiącem nieco chłodniejszym niż lipiec i sierpień, ale nadal w tym czasie trwa pełnia lata na Kos. Pogoda we wrześniu pozwala zapomnieć o pachnącej już jesienią Polsce. W dzień na Kos średnia temperatura utrzymuje się na poziomie 23°C, choć często sięga 30°C. Nocą termometry wskazują 20°C. To nadal idealny czas na opalanie i kąpiele w morzu, w którym woda ma temperaturę 22°C. We wrześniu odnotowuje się średnio 28 dni słonecznych. To dobry czas na wyjazd dla osób, które nie lubią typowo wakacyjnych tłumów.

Pogoda na Kos w październiku

Jeśli jesienna aura zaczyna na dobre przytłaczać, dobrą opcją jest wyjazd na Kos. Pogoda w październiku nadal pozwala odczuć przyjemny letni klimat, dzięki średnim temperaturom w dzień utrzymującym się na poziomie 20°C. Woda w morzu na Kos ma temperaturę ok. 20°C, nadal więc wiele osób skusi się na kąpiele. Nocą termometry wskazują przyjemne 17°C. W październiku na Kos odnotowuje się 26 dni słonecznych, co stwarza doskonałe warunki do zwiedzania, korzystania z wycieczek i wielu atrakcji na wyspie.

Pogoda na Kos w listopadzie

Święta w Polsce i dni wolne od pracy w pierwszej połowie listopada stwarzają możliwość, aby móc wyjechać na urlop. Doskonałym celem jest wyspa Kos. Pogoda w listopadzie znacznie odbiega od aury w Polsce. Temperatura w dzień utrzymuje się na poziomie 16°C, a często przekracza 20°C. Woda w morzu jest stosunkowo ciepła i ma temperaturę 18°C. Kiedy często w Polsce trudno o słońce, na Kos w listopadzie jest aż 21 słonecznych dni. To dobry czas, aby nabrać sił przed ponurą zimą.

Pogoda na Kos w grudniu

Koniec roku jest dobrą okazją, aby udać się na wakacje i wolne dni oraz święta spędzić niestandardowo. Doskonałym miejscem może być Kos. Pogoda w grudniu pod względem temperatur jest prawdziwie wiosenna, a klimat śródziemnomorski i bogactwo krajobrazów sprawia, że taki koniec roku to pomysł, który warto rozważyć. W dzień na Kos można spodziewać się średniej temperatury na poziomie 13°C. Nocą wartość ta spada do 10°C. Temperatura wody wynosi 16°C. W grudniu na Kos jest 19 dni słonecznych. To wciąż dobry czas na zaplanowanie wycieczek, poznawanie kuchni greckiej i niepowtarzalnych zakątków wyspy.

Średnie temperatury w Kos

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 12 luty 12 marzec 13 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 23 październik 20 listopad 16 grudzień 13
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 9 luty 9 marzec 8 kwiecien 13 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 20 październik 17 listopad 13 grudzień 10
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 12 kwiecien 15 maj 18 czerwiec 21 lipiec 23 sierpień 23 wrzesień 22 październik 20 listopad 18 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 10 luty 10 marzec 12 kwiecien 12 maj 12 czerwiec 13 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 10 październik 8 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Kardamenie

Dzisiaj, 24.06 25 °C
Jutro, 25.06 26 °C
Pojutrze, 26.06 25 °C

Średnie temperatury - Kardamena

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 15 marzec 16 kwiecien 16 maj 20 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 24 październik 21 listopad 18 grudzień 15
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 12 luty 12 marzec 14 kwiecien 15 maj 19 czerwiec 22 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 22 październik 19 listopad 15 grudzień 14
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 15 marzec 25 kwiecien 16 maj 20 czerwiec 21 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 24 październik 22 listopad 20 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 10 luty 10 marzec 12 kwiecien 13 maj 14 czerwiec 15 lipiec 14 sierpień 14 wrzesień 13 październik 11 listopad 11 grudzień 9
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY