Karpathos - Przewodnik

Wyspa <strong>Karpathos</strong> to wąski, długi pas lądu należący do Dodekanezu. Wyspa położona jest pomiędzy <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/rodos/" target="_blank">Rodos</a></strong> i <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/kreta/" target="_blank">Kretą</a></strong>, a wakacje warto spędzić tu w okresie od maja do końca października.

Pogoda w Karpathos

Dzisiaj, 19.5 22°C
Wyspa Karpathos to wąski, długi pas lądu należący do Dodekanezu. Wyspa położona jest pomiędzy Rodos i Kretą, a wakacje warto spędzić tu w okresie od maja do końca października. Do tej pory Karpathos była słabo zaludnioną wyspą grecką, jednak dziś staje się coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek turystów na wyspy greckie.
Urok Karpathos tworzony jest przez małe górskie wioski. Żyjący tam Grecy nadal ubierają się w tradycyjne greckie stroje, a dnie spędzają na wypasie owiec. Znajdują się tam też stare wiatraki. Ciekawą miejscowością jest Lefkos, urzekające widokiem klifów, pagórków, wysepek i piasku w uroczej zatoczce. Na wakacje na Karpathos przyciąga wspaniała linia brzegowa pełna klifów i skał. Oferty wakacji last minute na Karpathos zachęcają też wypoczynkiem na licznych pięknych i spokojnych plażach nad krystalicznie czystym morzem. Plaże nie są jeszcze zatłoczone, a do najlepszych należy plaża w Agios Nikolaos w Arkassie, Kyra Panagia i Apella, która została uznana za najatrakcyjniejszą i najpiękniejszą plażę Morza Egejskiego.

Na wybrzeżach Karpathos panują dogodne warunki do uprawiania sportów. Atrakcją wyspy są też kolorowe łódeczki i luksusowe jachty cumujące w malowniczych portach w Pigadii nad piękną zatoką Vrondi. Wartym poznania jest zabytkowy ratusz i park Karpathos ze śladami starożytnej kultury antycznej. W Karpathos panuje spokój, choć infrastruktura turystyczna rozwija się z miesiąca na miesiąc. W dużym tempie przybywa tu hoteli, restauracji i dyskotek. Największy wybór hoteli oferuje miejscowość Arkassa oraz Amopi i Pigadi. Tam znajdziemy najlepsze hotele zbudowane w wysokim standardzie oraz coraz szerszy wybór dobrych restauracji.

Zobacz również:

Grecja na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY