Ateny - Przewodnik

<p>Mówi sie, ze <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/" target="_blank">Grecja</a></strong> to starozytna kraina bogów olimpijskich, kolebka cywilizacji, której mieszkancy wplyneli na wszystkie dziedziny zycia spolecznego Europejczyków. Osrodkiem nauki, kultury, sztuki, polityki i gospodarki od wieków sa dla Grecji <strong>Ateny</strong> - stolica kraju, która oferuje turystom pochodzace nawet z czasów antycznych zabytki.

Pogoda w Atenach

Dzisiaj, 15.10 29°C

Mówi sie, ze Grecja to starozytna kraina bogów olimpijskich, kolebka cywilizacji, której mieszkancy wplyneli na wszystkie dziedziny zycia spolecznego Europejczyków. Osrodkiem nauki, kultury, sztuki, polityki i gospodarki od wieków sa dla Grecji Ateny - stolica kraju, która oferuje turystom pochodzace nawet z czasów antycznych zabytki.

Polozenie i historia Aten
Miasto Ateny znajduje sie w regionie Attyka, w poludniowo-wschodniej czesci kontynentalnej Grecji, nad Morzem Egejskim. Stolica wspólczesnej Grecji powstala na miejscu warowni z okresu mykenskiego, datowanej na polowe II tysiaclecia p.n.e., która istniala na wzgórzu Akropolis. W okresie starozytnym Ateny mialy silna pozycje w Europie. Bylo to panstwo-miasto, nazywane polis i pelnily one funkcje centrum umyslowego calej Hellady.
Nazwa miasta wziela sie od jego patronki - bogini Ateny. Wedlug wierzen Greków, miasto dostalo sie pod jej opieke po mitycznym sporze z bogiem mórz i oceanów - Posejdonem.
Aristoteles

Aristoteles

Cena za 1 osobę:
732 zł
Najwieksze atrakcje Aten
Wizytówka i zarazem glównym punktem zwiedzania Aten podczas kazdej wycieczki, jest górujace nad miastem wzgórze Akropol. Znajduje sie tam zespól architektoniczny z Partenonem, Erechtejonem, Swiatynia Nike - Apterosem, Propylejami i Muzeum Akropolu. Warto zobaczyc i inne starozytne budowle, które zachowaly sie w róznym stanie do czasów wspólczesnych. M.in. bedzie to Teatr Dionizosa, starozytna Agora Grecka i Forum Rzymskie z Wieza Wiatrów, pozostalosciami biblioteki cesarza Hadriana oraz dawnym Meczetem Zdobywców.
Ateny to takze kolebka Igrzysk Olimpijskich. Znajduje sie tu marmurowy stadion Kalimarmaro, który zostal wybudowany okolo 330 roku p.n.e. i odrestaurowany pod koniec XIX wieku. To wlasnie tutaj odbyly sie pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowozytnej.
Niezapomniane wrazenia dla turystów zapewni spacer po popularnej dzielnicy artystów - Place, skad mozna wybrac sie na Plac Syntagma, gdzie co godzine odbywa sie honorowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Zolnierza, obok gmachu Parlamentu.


Opinie : w Atenach

4,6
Ateny Justyna
Ateny powalają na kolana. Zwiedzaliśmy je na własna reke i mimo żaru z nieba, nie żałowaliśmy wyruszenia na wycieczke. Akropol to czesc obowiązkowa ale polecam inne atrakcje z przewodnika.

Okazje Last Minute: Ateny

6 dni 09.12 - 15.12 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Yobboo
809 zł/os.
cena za 2 os.: 1 617 zł
6 dni 09.12 - 15.12 Inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Yobboo
812 zł/os.
cena za 2 os.: 1 623 zł
6 dni 09.12 - 15.12 Inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Yobboo
814 zł/os.
cena za 2 os.: 1 627 zł
6 dni 09.12 - 15.12 Inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Yobboo
830 zł/os.
cena za 2 os.: 1 660 zł

Grecja na skróty

Przewodnik: