Riwiera Olimpijska - Przewodnik

Najczesciej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska, czyli wybrzeze Morza Egejskiego poludniowej Macedonii rozciagajace sie na poludnie od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/saloniki/" target="_blank">Salonik</a>. Pasmo najwyzszej greckiej góry- <strong>Olimpu</strong> zatrzymuje zimne masy powietrza, dzieki czemu sloneczna pogoda jest tu pewna, podobnie jak rzesze turystów.

Pogoda na Riwierze Olimpijskiej

Dzisiaj, 7.8 30°C
Najczesciej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska, czyli wybrzeze Morza Egejskiego poludniowej Macedonii rozciagajace sie na poludnie od Salonik. Pasmo najwyzszej greckiej góry- Olimpu zatrzymuje zimne masy powietrza, dzieki czemu sloneczna pogoda jest tu pewna, podobnie jak rzesze turystów. Wakacje na Riwierze Olimpijskiej sa polaczeniem uroku gór i morza dlatego mozliwa jest zarówno wspinaczka górska czy spacery po malowniczych, lesistych dolinach jak i kapiele sloneczne na ogólnodostepnych, piaszczystych plazach.

Riwiera Olimpijska - atrakcje, co zwiedzic

Riwiera Olimpijska jest miejscem typowo wypoczynkowym, pozbawionym ciekawych zabytków. Stanowi jednak doskonala baze wypadowa na wycieczki do Salonik, Aten, Delf, Athos czy klasztorów Meteora. W samej Riwierze Olimpijskiej warto odpoczac w Litohoro, Leptokarii czy Paralii oraz zobaczyc wawóz Tempe porosniety bujnymi lasami i krzewami.
Litohoro jest nadmorskim kurortem bedacym punktem wypadowym na szczyt Olimpu. Wejscie na szczyt zajmuje 2 dni i polecane jest tylko dla doswiadczonych turystów górskich. Kurort jest doskonalym pomyslem na wakacje szczególnie dla ludzi aktywnych. Oprócz wspinaczki górskiej istnieje tu szeroki wybór sportów wodnych. Warto skorzystac z ciekawego splywu kajakowego oraz raftingu w kanionie rzeki Enipeas. Czestym kierunkiem wycieczek jest tez Leptokaria, w której mozliwy jest odpoczynek na zwirowo- piaszczystych plazach polozonych w zacisznych zatoczkach. Leptokaria jest jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych Riwiery Olimpijskiej dlatego tez rozrywka jest tu rozwinieta na szeroka skale. Duzo jest tu szlaków turystycznych wytoczonych u podnózy Olimpu.
Masyw górski oraz blekit Morza Egejskiego dostarczaja niesamowitych widoków podczas odpoczynku na bardzo dlugich i piaszczystych plazach takze w Paralii.
Jason (Paralia)

Jason (Paralia)

Cena za 1 osobę:
762 zł - 43 %
Na Riwierze Olimpijskiej dominuja male, spokojne wioski greckie, zamieszkale przez niezwykle goscinnych i chetnych do zabawy Greków. Zycie kulturalne oraz szerokie i piaszczyste plaze sa zaleta tego regionu. Zielone niziny u stóp masywu górskiego sprawiaja doskonale warunki do odpoczynku, a liczne bary, tawerny i restauracje dbaja o zapewnienie rozrywki dla turystów.

Okazje Last Minute: Riwiera Olimpijska

7 dni 08.08 - 15.08 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
1 478 zł/os.
851 zł/os.
cena za 2 os.: 1 702 zł
7 dni 08.05 - 15.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
937 zł/os.
cena za 2 os.: 1 874 zł
7 dni 22.05 - 29.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
958 zł/os.
cena za 2 os.: 1 916 zł
7 dni 22.05 - 29.05 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
958 zł/os.
cena za 2 os.: 1 916 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY