Riwiera Olimpijska - Przewodnik

Najczesciej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska, czyli wybrzeze Morza Egejskiego poludniowej Macedonii rozciagajace sie na poludnie od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/saloniki/" target="_blank">Salonik</a>. Pasmo najwyzszej greckiej góry- <strong>Olimpu</strong> zatrzymuje zimne masy powietrza, dzieki czemu sloneczna pogoda jest tu pewna, podobnie jak rzesze turystów.

Pogoda na Riwierze Olimpijskiej

Dzisiaj, 26.8 36°C
Najczesciej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska, czyli wybrzeze Morza Egejskiego poludniowej Macedonii rozciagajace sie na poludnie od Salonik. Pasmo najwyzszej greckiej góry- Olimpu zatrzymuje zimne masy powietrza, dzieki czemu sloneczna pogoda jest tu pewna, podobnie jak rzesze turystów. Wakacje na Riwierze Olimpijskiej sa polaczeniem uroku gór i morza dlatego mozliwa jest zarówno wspinaczka górska czy spacery po malowniczych, lesistych dolinach jak i kapiele sloneczne na ogólnodostepnych, piaszczystych plazach.

Riwiera Olimpijska - atrakcje, co zwiedzic

Riwiera Olimpijska jest miejscem typowo wypoczynkowym, pozbawionym ciekawych zabytków. Stanowi jednak doskonala baze wypadowa na wycieczki do Salonik, Aten, Delf, Athos czy klasztorów Meteora. W samej Riwierze Olimpijskiej warto odpoczac w Litohoro, Leptokarii czy Paralii oraz zobaczyc wawóz Tempe porosniety bujnymi lasami i krzewami.
Litohoro jest nadmorskim kurortem bedacym punktem wypadowym na szczyt Olimpu. Wejscie na szczyt zajmuje 2 dni i polecane jest tylko dla doswiadczonych turystów górskich. Kurort jest doskonalym pomyslem na wakacje szczególnie dla ludzi aktywnych. Oprócz wspinaczki górskiej istnieje tu szeroki wybór sportów wodnych. Warto skorzystac z ciekawego splywu kajakowego oraz raftingu w kanionie rzeki Enipeas. Czestym kierunkiem wycieczek jest tez Leptokaria, w której mozliwy jest odpoczynek na zwirowo- piaszczystych plazach polozonych w zacisznych zatoczkach. Leptokaria jest jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych Riwiery Olimpijskiej dlatego tez rozrywka jest tu rozwinieta na szeroka skale. Duzo jest tu szlaków turystycznych wytoczonych u podnózy Olimpu.
Masyw górski oraz blekit Morza Egejskiego dostarczaja niesamowitych widoków podczas odpoczynku na bardzo dlugich i piaszczystych plazach takze w Paralii.
Studia Eleni

Studia Eleni

Cena za 1 osobę:
1 057 zł - 20 %
Na Riwierze Olimpijskiej dominuja male, spokojne wioski greckie, zamieszkale przez niezwykle goscinnych i chetnych do zabawy Greków. Zycie kulturalne oraz szerokie i piaszczyste plaze sa zaleta tego regionu. Zielone niziny u stóp masywu górskiego sprawiaja doskonale warunki do odpoczynku, a liczne bary, tawerny i restauracje dbaja o zapewnienie rozrywki dla turystów.

Okazje Last Minute: Riwiera Olimpijska

Studia Katerina

Studia Katerina 3.0
7 dni 14.09 - 21.09 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Rainbow
last
minute
2 301 zł / 2 os.
1 150 zł / 1 os.
1 513 zł / 1 os. - 24 %

Alexis

Alexis 3.9
7 dni 25.09 - 02.10 inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Rainbow
2 314 zł / 2 os.
1 157 zł / 1 os.
1 399 zł / 1 os. - 17 %

Studia Andromahi

Studia Andromahi 4.7
7 dni 25.09 - 02.10 inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Rainbow
2 351 zł / 2 os.
1 175 zł / 1 os.
1 463 zł / 1 os. - 20 %

Acropoli (Olimpic Beach)

Acropoli (Olimpic Beach)
7 dni 02.10 - 09.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Mouzenidis Travel
2 370 zł / 2 os.
1 185 zł / 1 os.
1 375 zł / 1 os. - 14 %

Grecja na skróty