Platamonas - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/riwiera-olimpijska/" target="_blank">Riwiera Olimpijska</a> jest jednym z regionów <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/" target="_blank">Grecji</a>, który znany jest ze swoich turystycznych walorów. Znajduja sie tu przepiekne plaze, a bliskosc licznych atrakcji turystycznych i zabytków antycznych sprawia, ze nie sposób sie tu nudzic. Na Riwierze jest wiele ciekawych kurortów wypoczynkowych, wsród których na uwage zasluguje <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/riwiera-olimpijska/platamonas/" target="_blank">Platamonas</a></strong>.

Pogoda w Platamonas

Dzisiaj, 2.7 32°C
Riwiera Olimpijska jest jednym z regionów Grecji, który znany jest ze swoich turystycznych walorów. Znajduja sie tu przepiekne plaze, a bliskosc licznych atrakcji turystycznych i zabytków antycznych sprawia, ze nie sposób sie tu nudzic. Na Riwierze jest wiele ciekawych kurortów wypoczynkowych, wsród których na uwage zasluguje Platamonas.

Nazwa, polozenie i pochodzenie
Platamonas, nazywane równiez Platamon to miejscowosc w Grecji, w jednostce administracyjnej Macedonia-Tracja, w regionie Pieria. Polozona jest u podnózy masywu Olimp, w dolinie Tempe (Témbi) nad Morzem Egejskim, która przez wieki wymywaly wody rzeki Pinios (Penejos) plynacej miedzy stromymi skalami pasma Olimpu i Ossy.
Lego (Platamonas)

Lego (Platamonas)

Cena za 1 osobę:
1 788 zł - 13 %
Atrakcje miejscowosci
Najwiekszym i najbardziej znanym zabytkiem Platamonas jest wzniesiony przez krzyzowców w okresie sredniowiecza zamek. Zostal on wybudowany w XI wieku. Przez lata pozostawal niezdobyty, az do 1470 roku, kiedy we wladanie wzieli go Wenecjanie. Nastepnie w 1556 roku ulegl najazdowi Turków. Ostatecznie opuszczono go na poczatku XX wieku. Do dzis zachowaly sie jedynie ruiny murów zamkowych i wiezy. Odbywa sie tu cyklicznie w sierpniu Festiwal Olimpu. Wioska posiada niewielki ryneczek w centrum, wraz z cerkwia oraz port rybacki, gdzie mozna spacerowac.

Dla turystów bardzo istotna informacja jest i to, ze miejscowosc Platamonas to osrodek turystyczny otoczony gajami oliwnymi, który dysponuje piaszczysta plaza, lagodnie schodzaca do morza. Mozna tu spedzic wakacje cala rodzina, w ciszy i spokoju. Z miejscowosci Platamonas organizowane sa wycieczki fakultatywne do takich greckich atrakcji jak Meteory, Park Narodowy Góry Olimp, Dolina Tempi czy do Salonik.

Okazje Last Minute: Platamonas

7 dni 16.09 - 23.09 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Mouzenidis Travel
1 941 zł/os.
1 836 zł/os.
cena za 2 os.: 3 672 zł
7 dni 23.09 - 30.09 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Grecos Holiday Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zaciszną atmosferę i cudowny krajobraz
  • Położenie nad samym morzem z widokiem na zamek
  • Przestronne i gustownie urządzone pokoje
  • Serdeczną i profesjonalną obsługę
2 070 zł/os.
1 850 zł/os.
cena za 2 os.: 3 700 zł
7 dni 16.09 - 23.09 Inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Mouzenidis Travel
2 315 zł/os.
1 893 zł/os.
cena za 2 os.: 3 786 zł
7 dni 05.06 - 12.06 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Efektowne widoki na Morze Egejskie
  • Gustowne i eleganckie wnętrza
  • Bliskość rozrywkowego Platamonas
  • Bardzo dobrą jakość obsługi i wyżywienia
1 909 zł/os.
cena za 2 os.: 3 819 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY