• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Santorini

Niekwestionowany zwycięzca większości rankingów podróżniczych, Santorini, od lat uważany jest nie tylko za najpiękniejszą wyspę Grecji, ale i jedną z najatrakcyjniejszych wysp Europy i świata. Niezapomniane wschody i zachody słońca? Tylko tutaj!

Wyspa Santorini na wakacje

Santorini to prawdziwa perła wśród wysp w archipelagu Cyklad oraz całej Grecji. Położona na Morzu Egejskim, razem z Zatoką Wraku na Zakynthos stanowi najczęściej pokazywaną widokówkę, flagowy pejzaż, który reklamuje Grecję na całym świecie. Któż nie kojarzy tego widoku? Białe ściany i niebieskie dachy domów, wbudowanych w wulkaniczną ścianę i spektakularny widok na zatokę, który zapiera dech w piersiach – to właśnie Santorini. Warto zobaczyć stolicę Santorini, czyli Thirę (Fira, Thera), która dostarczy nam niezapomnianych widoków!

Grecja ma wiele wysp, ale Santorini powszechnie uważana jest za najpiękniejszą z nich. Niesamowite widoki, fantastyczne hotele all inclusive, dwukilometrowa plaża Kamari i widowiskowe klify to największe atuty wyspy. Wakacje tutaj są marzeniem par młodych, wszystkich zakochanych oraz całych rodzin – trudno o bardziej romantyczne miejsce w całej Grecji. Liczne oferty last minute takich biur podróży jak np.

sprawiają, że jest to kierunek na tanie wczasy dla każdego z nas!

Co warto zobaczyć na Santorini?

Zwiedzanie Santorini to przede wszystkim podziwianie fantastycznych widoków i panoramy z Morzem Egejskim w tle. Najwyższy punkt na wyspie to usytuowany na szczycie Monastyr Prophet Elias – na wysokości 567 m n.p.m., gdzie roztacza się spektakularny widok na całe Santorini, krystalicznie czyste morze i okoliczne wysepki. To dobry początek zwiedzania podczas wycieczki po całej wyspie Santorini.

Warto wybrać się na wycieczkę na dwie wyspy – Nea Kameni i Palea Kameni, gdzie istnieje możliwość zejścia do kaldery czynnego wulkanu i wizyty w gorących źródłach. To często wybierana przez turystów atrakcja, która podoba się zarówno małym, jak i dużym.

Entuzjaści antyku ucieszą się na wieść, że starożytna Thira zachowała wiele ruin od czasu, kiedy była dorycką stolicą – do zobaczenia są świątynie, rzeźby, a nawet antyczny teatr z pięknym widokiem na okolicę. To doskonałe miejsce na obiad z najbliższymi.

Na samym końcu polecamy sztandarowy punkt zwiedzania – słynne miasteczko Oia, uważane za najpiękniejsze w całej Grecji. Miasteczko pełne jest artystów i turystów, których przyciągają niesamowite wschody i zachody słońca. Widoki te na długo zapadną w pamięć i skradną niejedno serce.

Santorini – jakie wycieczki fakultatywne organizowane są na wyspie?

Podczas wakacji na Santorini można na co dzień podziwiać widoki białych, kaskadowo zbudowanych wokół zatoki domów, z charakterystycznymi niebieskimi dachami, ale również zwiedzając tę cudowną, grecką wyspę oraz okoliczne atrakcje. Jakie wycieczki fakultatywne są tam godne polecenia? Wśród nich:

 • Wycieczka po Santorini – wyspa ma wiele ciekawych, małych, ale niezwykle malowniczych miejscowości, które warto odwiedzić podczas wakacji. Wśród nich wymienić trzeba wioskę Pyrgos, Oia, Mesa Gonia czy najstarszy kościół bizantyjski na wyspie z pięknymi malowidłami ściennymi, datowany na XII wiek. W Oia warto pojawić się o zachodzie słońca, ponieważ położona na wysokim klifie wioska gwarantuje niezapomniane widoki na wybrzeże i wulkaniczną kalderę.
 • Wulkany Santorini – wycieczka obejmująca rejs po wyspach znajdujących się w archipelagu Santorini. Można złożyć wizytę na bezludnej Nea Kameni, z aktywnym wulkanem, na Palea Kameni z gorącymi źródłami mineralnymi, w których można się kąpać, oraz na Thirassia z urokliwym portem, wokół którego znajdują się liczne tawerny z lokalnymi winami i przysmakami.
 • Góry Santorini – wyspa słynie z przepięknych widoków, które najlepiej podziwiać z jej najwyższych szczytów. W górach znajdują się nieduże wioski, gdzie czas płynie swoim rytmem. Wycieczka w głąb wyspy może obejmować najwyższy szczyt Santorini, czyli Profiti Ilias (klasztor Proroka Eliasza), który znosi się na wysokość 565 m n.p.m. Podczas takiego wyjazdu można zobaczyć dawną stolicę wyspy, a zarazem najwyżej położoną wioskę – Pyrgos, czy najstarszą osadę w archipelagu – Emporio, gdzie znajduje się także najlepiej zachowana twierdza wenecka na Santorini.
 • Mityczna historia Santorini – bardzo często można usłyszeć, że ta wyspa jest zaginioną, legendarną Atlantydą. Trudno powiedzieć, czy to prawda, ale turyści wybierający ją na swój urlop, mogą się o tym przekonać. Podczas wycieczki fakultatywnej można wybrać się do zabytkowej Firy, czyli stolicy wyspy. Tam zwykle turyści mają okazję zobaczyć panoramę miasta z perspektywy kolejki linowej, która swój przejazd kończy w porcie. Można odwiedzić Muzeum Prehistorii, prezentujące dzieje Santorini odtworzone przez archeologów. Obowiązkowym punktem programu wycieczki jest również Akrotiri, czyli tzw. greckie Pompeje, stanowisko archeologiczne. Wiadomo, że w XVI wieku wybuchł tu wulkan, który zmusił większość mieszkańców do natychmiastowej ewakuacji.
 • Santorini na wakacje? To bardzo dobry wybór. Można tu odpocząć w cudownych okolicznościach przyrody. Jedną z możliwości zwiedzania wyspy są wycieczki organizowane przez lokalnych touroperatorów czy biura podróży. Ich atutem jest zapewnienie polskiego przewodnika. Dodatkowo taki wyjazd na Santorini z dziećmi pozwoli wygodnie poznać najpiękniejsze miejsca na wyspie. Jednak istnieje opcja zwiedzania na własną rękę. Program indywidualnej wycieczki można zaplanować, korzystając z naszego przewodnika po Santorini. W niektórych biurach można znaleźć oferty na połączone wyjazdy na tę wyspę i jednocześnie podróż na Mykonos.

Hotele na Santorini

Dla szukających luksusu turystów wybierających się na wycieczkę na Santorini, dla których „cena nie gra roli”, poleca się wybór obiektów, takich jak Costa Grand Resort Spa, który oferuje swoim gościom wszelkie wygody. To obiekt pięciogwiazdkowy w Kamari, tuż przy długiej, piaszczysto-żwirowej plaży. Znakomity serwis i wyżywienie oraz położenie przy plaży (wulkanicznej) gwarantuje m.in. czterogwiazdkowy obiekt Veggera w Perissa.

Jeśli turyści nie mają potrzeby zakwaterowania bezpośrednio przy plaży, a cenią sobie ciszę i spokój, a jednocześnie chcą łatwo dotrzeć do centrum miasta, mogą wybrać hotel 4-gwiazdkowy Antinea Suites & SPA niedaleko Kamari. Około 800 m od plaży znajdują się Apartamenty Anessis (3 gwiazdki), ale położone są one niedaleko od centrum Kondakhor i tylko 4 km od lotniska Santorini.

Hotele na Santorini mogą mieć w ofercie wyżywienie all inclusive, czyli wszystko w cenie. Obejmuje ono najczęściej trzy główne posiłki, ale również przekąski, słodkie i słone, na ciepło i zimno, a także napoje ciepłe i zimne.

Wakacje z dziećmi na Santorini

Wybór odpowiedniego hotelu może być pierwszym krokiem w kierunku organizacji wyjazdu całą rodziną na wczasy na Santorini. Warto zdecydować się na obiekt oferujący dodatkowe udogodnienia dla najmłodszych gości, jak brodzik, animacje dla dzieci w sezonie czy też menu dla dzieci.

Liczy się także to, jaka jest odległość hotelu na Santorini od plaży. Pod uwagę trzeba brać, że wiele z nich jest żwirowych czy kamienistych.

Wczasy na Santorini – oferta cenowa

Ile kosztuje wyjazd na Santorini? To zależy od standardu hotelu, terminu podróży czy wybranej opcji wyżywienia. Taniej można rezerwować wycieczki w opcji last minute, czyli na ostatnią chwilę, gdy wylot przeważnie organizowany jest dosłownie na kilka dni po dokonanej rezerwacji.

Wczasy na Santorini mogą kosztować zaledwie od 1460 zł wzwyż (będzie to wyjazd do trzygwiazdkowego hotelu na 3 dni (2 noce) z opcją wyżywienia obejmującą śniadanie). Termin wylotu początek czerwca. Za standardowy, tygodniowy pobyt na Santorini poza sezonem, pod koniec września, ze śniadaniami, w hotelu dwugwiazdkowym trzeba zapłacić od 2300 zł wzwyż.

Uwaga: podane ceny są przykładowe i orientacyjne.

Czemu Santorini

ciche miejsce restauracja surfing plaża żwirowa odpowiedni dla dzieci plażowanie

Santorini - Najlepiej ocenione hotele

Armonia

Armonia

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 4,3 / 5

od 1 403 za osobę

Kamari Beach

Kamari Beach

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 4,1 / 5

od 1 679 za osobę

Afroditi Beach

Afroditi Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 4,1 / 5

od 2 626 za osobę

Amaryllis

Amaryllis

Ocena: 2/5

Grecja, Santorini, Perissa

Ocena 4,1 / 5

od 1 749 za osobę

Rk Beach

Rk Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 4,1 / 5

od 1 899 za osobę

Zdjęcia z regionu

Atrakcje i ciekawe miejsca

Nea Kameni

Nea Kameni

Nea Kameni to mała wulkaniczna wyspa wystająca z wód Morza Egejskiego w środku kaldery Santorini. Przez ponad dwa tysiąclecia kształtowała się, wraz z sąsiednią wysepką Palia Kameni, w to, czym jest dzisiaj. Pierwsze wzmianki o powstaniu wysepki pochodzą z 1707 roku, a ostatnia erupcja miała miejsce w 1950 roku. Ta bezludna wyspa o niemal księżycowym krajobrazie jest latem popularna wśród turystów, którzy codziennie przypływają statkami wycieczkowymi, aby wspiąć się po żwirowych ścieżkach na szczyt 130-metrowego krateru.

Natura Wyspy
Oia

Oia

Oia to niesamowicie urokliwe miasteczko, rozłożone na stromych zboczach do 150 metrów nad Morzem Egejskim. Piękno miasteczka trudno jest opisać słowami. Małe białe domki wykute w ścianach wulkanicznych klifów uzupełnione są bardziej bogatymi domami kapitanów, i jak w każdym dobrym miasteczku, piękny biały kościół, z turkusowo-niebieskim dachem, dominuje nad wszystkimi budynkami. Ci, którzy zostaną tu do zmroku lub wstaną, będą świadkami pięknej scenerii o zachodzie lub wschodzie słońca. Nieprzypadkowo Oia uważana jest za jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Grecji.

Architektura Miasta / Place / Ulice
Czerwona Plaża (Red Beach)

Czerwona Plaża (Red Beach)

Plaża ta znajduje się w rejonie Akrotiri. Jest wyjątkowa wśród innych plaż Santorini dzięki charakterystycznemu czerwonemu kolorowi piasku z lawy i skałom, które ją otaczają. Na plażę można dotrzeć zarówno łodzią z Perissy i Akrotiri, jak i pieszo z Akrotiri. Parasole i leżaki są dostępne do wynajęcia, a ci, którzy nie mają ochoty na całodzienne opalanie, powinni zabrać ze sobą gogle do nurkowania i zbadać tutejsze podwodne skalne dno.

Plaża Kamari

Plaża Kamari

Kamari, jedna z najbardziej znanych plaż na Santorini, znajduje się około 10 km od stolicy wyspy, Firy. Plaża składa się z czarnego piasku lawowego i jest zdominowana po lewej stronie przez masywną skałę zwaną Mesa Vouno, która dramatycznie wznosi się z morza do wysoko ponad lądem. Po zmroku jest ona oświetlona reflektorami, co dodaje jej wspaniałości. Kamari jest bardzo popularne wśród turystów nie tylko ze względu na tę naturalną scenerię, ale także na udogodnienia i usługi, które są dla nich dostępne. Oprócz komfortu leżenia na leżakach pod parasolami, istnieje również możliwość posiedzenia w jednym z wielu barów lub restauracji, a bardziej odważne natury docenią również szeroki zakres oferowanych sportów wodnych.

Plaże Rozrywka Sporty wodne

Santorini - Najczęściej kupowane hotele

Kymata

Kymata

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 3,5 / 5

od 932 za osobę

Thera Mare

Thera Mare

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Perissa

od 2 677 za osobę

Armonia

Armonia

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 4,3 / 5

od 2 924 za osobę

Kamari Beach

Kamari Beach

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 4,1 / 5

od 1 679 za osobę

Afroditi Beach

Afroditi Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 4,1 / 5

od 2 626 za osobę

Amaryllis

Amaryllis

Ocena: 2/5

Grecja, Santorini, Perissa

Ocena 4,1 / 5

od 1 749 za osobę

Santorini – hotele z najlepszymi opiniami

Miriama J.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.sk) Data pobytu 14.10. - 17.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Costa Grand Resort & Spa Ocena: 5/5 Grecja, Santorini

Urlop na jednostkę :)

Urlop na jednostkę :)

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie jest absolutnie piękne, dokładnie tak, jak na zdjęciach.

Wyżywienie
Strach był różnorodny. Całkowity spokój.

Obsługa w hotelu
Hotel wyposażony na 5 gwiazdek, wszystko w porządku.

Plaża
Plaża znajduje się 50 m od hotelu. Świetny dojazd, widok.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (4) (0)

Jana C.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 10.10. - 17.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Costa Grand Resort & Spa Ocena: 5/5 Grecja, Santorini

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Santorini – Hotele z opiniami

Santorini - Ostatnio kupione hotele

Kymata

Kymata

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Kamari

Ocena 3,5 / 5

od 932 za osobę

Divelia

Divelia

Ocena: 2/5

Grecja, Santorini, Perissa

od 1 087 za osobę

Dilino

Dilino

Ocena: 3/5

Grecja, Santorini, Kamari

od 1 309 za osobę

King Thiras

King Thiras

Ocena: 2/5

Grecja, Santorini, Fira

od 1 379 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa Santorini - gdzie leży wyspa Santorini?

Pogoda na Santorini, kuchnia grecka, informacje przed wylotem

Lot na Santorini trwa około 3 godziny. Loty z Polski, podobnie jak z innych stron świata, obsługiwane są przez międzynarodowy port Thira Santorini – Santorini National Airport. Jeśli chcemy szybciej dotrzeć na urlop, warto wybrać wakacje na Chalkidiki, w części kontynentalnej.

Jaka waluta obowiązuje na Santorini?

Santorini jest wyspą grecką. Tak jak w pozostałych częściach Grecji, obowiązuje waluta euro.

Jakich cen można się spodziewać na Santorini?

Podczas urlopu na Santorini w lokalnych sklepach i punktach usługowych można spotkać się z takimi cenami:

 • chleb tostowy – 1,29 euro,
 • jabłka 1 kg – 1,28 euro,
 • banany 1 kg – 1,65 euro,
 • mleko 1,5%, 1 l – 1,24 euro,
 • sok pomarańczowy 1,5 l – 2,63 euro,
 • piwo Amstel 4 x 500 ml – 4,46 euro,
 • woda mineralna 5 x 1,5 l – 1,70 euro,
 • wynajem skutera na dwa dni – 40 euro,
 • wypożyczenie samochodu osobowego (suzuki celerio) na dwa dni – 44 euro.

Cenami produktów spożywczych czy napoi nie trzeba przejmować się, wybierając wyjazd na wakacje all inclusive.

Jaki transport wybrać na Santorini?

Po Santorini można przemieszczać się wynajętym skuterem czy autem, ale równie dobrym wyborem będzie komunikacja publiczna. Transport zapewniony jest komfortowymi autokarami. To autobusy firmy KTEL. Dojeżdżają do większości miast na Santorini. Kursują najczęściej co 30-60 minut.

Co oferuje lokalna kuchnia na Santorini?

Czy restauracje na Santorini serwują ten sam rodzaj potraw co lokale Grecji kontynentalnej? Warto się o tym przekonać samodzielnie i skosztować specjałów, takich jak:

 • choriatiki – typowa sałatka grecka z sałat, pomidorów czy sera feta, z oliwą z oliwek,
 • gemista – faszerowane warzywa,
 • souvlaki – szaszłyki z grilla,
 • mousaka – zapiekanka z mięsem mielonym, pomidorami i pieczonymi bakłażanami, z sosem beszamelowym,
 • fava – pasta z grochu,
 • stifado – gulasz z wołowiny,
 • domlades – niewielkie gołąbki, zawijane w liście winogron,
 • baklava – deser grecki z orzechami, cynamonem i miodowym syropem.

Pogoda na Santorini, kuchnia grecka, info przed wylotem

Szczyt sezonu turystycznego na Santorini przypada od czerwca do września, a w tym czasie wysoka temperatura, czyste niebo i ciepłe morze gwarantowane! Wakacje w sezonie to wygodna opcja, szczególnie na wczasy z całą rodziną. W tym okresie temperatura codziennie oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza, a woda w morzu przynosi przyjemne ochłodzenie. W maju i w październiku jest nieco chłodniej, ale nadal przyjemnie – to dobry czas na zwiedzanie, wycieczki objazdowe i odpoczynek bez upałów oraz tłumu turystów. To idealny moment na wczasy w atrakcyjniejszej cenie dzięki często pojawiającym się ofertom last minute.

Będąc w Grecji, koniecznie trzeba spróbować miejscowej kuchni, która jest sławna na całym świecie. Prosta i zdrowa, rewelacyjnie wpływa na nasze samopoczucie – po wakacjach wracamy nie tylko bardziej wypoczęci, ale i zdrowsi. Polecamy spróbować najsłynniejszych potraw, takich jak sałatka grecka, dolmades, moussaka, skordalia czy fasolada. Z trunków, poza wybornymi winami, warte przetestowania są ouzo i retsina, czyli wino z dodatkiem żywicy sosnowej. Specjalnością Santorini są pomidory – naprawdę pyszne i aromatyczne.

Do Portu Lotniczego Thira Santorini (w Kamari) w ponad 2,5 godziny dolecimy m.in z Warszawy. Na miejscu trzeba pamiętać o zmianie czasu – na Santorini to 1 h do przodu w stosunku do czasu lokalnego w Polsce.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 27 °C w nocy 20 °C

 • Temperatura wody 19 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Poniedziałek 24 °C w nocy 19 °C

 • Wtorek 28 °C w nocy 20 °C

 • Środa 27 °C w nocy 20 °C

 • Czwartek 25 °C w nocy 19 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 14 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 14 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 18 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 23 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 27 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 29 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 29 °C woda 25 °C

 • Wrzesień Wrz 26 °C woda 24 °C

 • Październik Paź 23 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 15 °C woda 18 °C

Przydatne informacje