Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Plaże na Santorini - Top 10 miejsc na relaks

Plaże na Santorini to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych miejsc w Grecji. Znajdziemy tam zarówno długie piaszczyste plaże, a do tego również białe, czarne czy nawet czerwone plaże, idealne na romantyczne spacery we dwoje czy szalony wyjazd z rodziną. Wybierz się na cudowne wakacje i zobacz przygotowane przez nas zestawienie najlepszych plaż na Santorini!

Plaża Kamari - Santorini

Plaża Kamari - Santorini

Przepiękne plaże na Santorini zagwarantują relaks po całym dniu zwiedzania, dzięki czemu wakacje na wyspie to marzenie każdego turysty. Spędź urlop dokładnie tak, jak na to zasługujesz. Przedstawiamy top 10 najlepszych miejsc na relaks na Santorini. Zobacz, co polecamy i zarezerwuj wyjazd, który zapamiętasz do końca życia!

Plaża Kamari

Plaża Kamari to prawdziwa plaża marzeń, a ponadto jedno z najpopularniejszych miejsc na Santorini. Pary, rodziny z dziećmi czy samotni podróżnicy - w tym miejscu każdy ma gwarancję, że doświadczy swojego osobistego wakacyjnego raju! W tle wyłaniają się potężne skały góry Mesa Vouno, a drobne czarne kamyki i turkusowe morze tworzą krajobraz jak z pocztówki. W okolicy znajdziemy także liczne restauracje, beach bary sklepy z pamiątkami i butiki. Kolejną pobliską atrakcją jest nadmorska promenada Kamari Beach, gdzie w ciągu dnia można wybrać się na spacer, a wieczorem zjeść romantyczną kolację.

Czerwona Plaża

Czerwona Plaża - Santorini

Czerwona Plaża - Santorini

Czerwona Plaża, znana również jako Kokkini Paralia, to nie tylko jedna z absolutnie najpiękniejszych plaż na Santorini, ale także najbardziej spektakularny skarb przyrody na wyspie! To malownicze miejsce zawdzięcza swoją nazwę czerwonym skałom, które wraz z turkusowym morzem i czarnym piaskiem tworzą scenerię niczym z innego świata. Odwiedzający są zdumieni kolorystyką tej fascynującej zatoki, której – co ważne - nie można znaleźć nigdzie indziej w Grecji. Dzięki tej wyjątkowej scenerii wielu wczasowiczów przyjeżdża tu przede wszystkim po to, by zrobić wspaniałe zdjęcia. Gwarantujemy jednak, że dzień kąpieli na czerwonej plaży jest absolutnie wart zachodu.

Plaża Caldera

Plaża Caldera - Santorini

Plaża Caldera - Santorini

Po zachodniej stronie Santorini znajduje się przepiękna plaża Caldera, prawdziwa zatoka marzeń w absolutnie spektakularnym krajobrazie. Prawdziwie imponujący jest zwłaszcza urzekający widok na Kalderę, wulkaniczny krater Santorini, który można podziwiać podczas opalania i pływania. To niewielkie, urokliwe kąpielisko położone jest z dala od typowych miejsc turystycznych i nawet w szczycie sezonu w tej spokojnej zatoce dzieje się stosunkowo niewiele. Niemniej jednak można tam znaleźć małą, osobliwą restaurację, a nawet szkołę nurkowania.

Plaża Vlychada

Plaża Vlychada - Santorini

Plaża Vlychada - Santorini

Plaża Vlychada to bez wątpienia jedna z bardziej wyjątkowych plaż na wyspie Santorini. Znana również jako Księżycowa Plaża Santorini, zachwyca krajobrazem niczym z bajki. Monumentalne, kunsztownie ukształtowane skały lśnią biało-żółtymi barwami, a morze mieni się najpiękniejszymi odcieniami błękitu. Dzięki niezwykłemu otoczeniu ta piaszczysta plaża często wykorzystywana jest jako miejsce ślubnych sesji zdjęciowych. W górnej części znajduje się przyjemna restauracja, która oferuje również parasole i leżaki do wynajęcia. Warto jednak wiedzieć, że większość tej długiej plaży jest w większości pusta, co gwarantuje prawdziwy relaks wśród szumu fal.

Plaża Perissa

Świetną rekomendacją na wakacje na Santorini jest plaża Perissa. Ta wydłużona zatoka znajduje się na północy kurortu o tej samej nazwie, bezpośrednio pod imponującą górą Mesa Vouno. Miejsce to aspiruje do tytułu najpiękniejszej plaży z czarnym piaskiem na Santorini. Dzięki wspaniałym udogodnieniom i czystej wodzie, plaża ta wyróżniona została Błękitną Flagą. Wczasowicze uwielbiają także piękną promenadę z licznymi restauracjami  i barami. Bezpośrednio na plaży znajdują się również kolorowe parasole i leżaki, z których często można korzystać bezpłatnie.

Plaża Eros

Plaża Eros - Santorini

Plaża Eros - Santorini

Niezwykle piękna jest także plaża Eros, czyli kolejny klejnot najlepszych plaż na Santorini. Ta raczej ukryta, wydłużona zatoka kąpielowa to bez wątpienia najlepszy odcinek piasku na całym południowym wybrzeżu wyspy. Co ważne, nawet w ruchliwych miesiącach letnich na miejscu nie znajdziemy wielu turystów, co dodatkowo nadaje tej wymarzonej plaży wyjątkową atmosferę. Bardzo imponujący jest również klif zatoki, któremu miejsce to zawdzięcza swój spektakularny krajobraz z jasną skałą i czarnym, szorstkim piaskiem wulkanicznym. W sezonie otwarta jest mała restauracja, która oferuje również kilka parasoli z leżakami do wynajęcia.

Czarna Plaża

Czarna Plaża, znana również jako Plaża Mesa Pigadia, uważana jest za najlepiej strzeżoną sekretną plażę Santorini. Ta ukryta czarna plaża marzeń znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy, w pobliżu latarni morskiej Akrotiri. Czarna Plaża w pełni zasługuje na swoją nazwę, a ciemny piasek i skały zapewniają wyjątkową panoramę. Morze jest krystalicznie czyste i zachęca nawet do nurkowania z rurką. Interesujące są również małe jaskinie w klifach, znane jako "Varkadies", które są używane przez rybaków jako parking dla łodzi.

Plaża Perivolos

Plaża Perivolos znajduje się na południu popularnego kurortu Perissa. Łączy się bezpośrednio z główną plażą, ale jest nieco spokojniejsza. Ta plaża z drobnoziarnistym piaskiem wulkanicznym rozciąga się na ponad 1 kilometr, a dzięki wspaniałym udogodnieniom jest cudownym miejscem na leniwe wakacje na plaży. Nawet latem atmosfera w tej wydłużonej zatoce kąpielowej jest bardzo relaksująca, idealna, jeśli wolisz raczej spokojny pobyt na plaży. Ponadto nieopodal znajduje się kilka uroczych barów plażowych, które oferują bezpłatne leżaki z parasolami i piękną promenadę za plażą, która prowadzi do centrum turystycznego Perissa.

Plaża Monolithos

Plaża Monolithos - Santorini

Plaża Monolithos - Santorini

Plaża Monolithos znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy Santorini, nieco z dala od typowych nadmorskich kurortów w pobliżu słynnego miasta Fira. Miejscowi nazywają tę długą plażę, jedną z najlepszych piaszczystych plaż na Santorini. I rzeczywiście, ciemny, ciepły piasek naprawdę zachęca do relaksu. Na południu Monolithos znajdziemy kilka restauracji, a w sezonie letnim liczne leżaki i parasole do wynajęcia. Północna część zatoki jest szczególnie piękna, z małymi drzewami zapewniającymi chłodny cień i klifami tworzącymi imponującą atmosferę. Wygodne jest również to, że można tam zaparkować bezpośrednio na plaży samochodem lub quadem.

White Beach

Prawdziwą wizytówką wśród najlepszych plaż na Santorini jest również White Beach. Ta ukryta plaża marzeń jest naprawdę odosobniona na południu wyspy i można do niej dotrzeć tylko taksówką lub wycieczką z przewodnikiem po plaży Santorini. Gwarantujemy, że odwiedzający zachwycają się śnieżnobiałymi klifami i skałami, które nadają tej zatoce nazwę. Biała Plaża jest idealna do pływania, a na miejscu znajdziemy także parasole i leżaki do wynajęcia. Warto jednak zauważyć, że piasek w okolicy nie jest biały, jak można by się spodziewać, ale raczej ciemny, jak ma to miejsce prawie wszędzie na Santorini. Jedzenie i napoje nie są oferowane na White Beach, więc zdecydowanie powinniśmy wziąć ze sobą wystarczająco dużo jedzenia i picia.

Wybierz się na słoneczne Santorini i spędź wakacje na jednych z najpiękniejszych plaż wyspy. Gwarantujemy piękną pogodę, gorący piasek i prawdziwy relaks, który zapamiętasz na długo! Pamiętaj o filtrze przeciesłonecznym!

Lokalizacje najpiękniejszych plaż na Santorini - mapa

Podsumowanie

  • Plaża Kamari: Jest popularnym miejscem na Santorini, z czarnymi kamieniami i turkusowym morzem, otoczona licznymi restauracjami, barami i sklepami. Nadmorska promenada Kamari Beach to miejsce na spacery i romantyczne kolacje.

  • Czerwona Plaża (Kokkini Paralia): Znana z czerwonych skał, czarnego piasku i turkusowego morza. Unikatowa na skalę Grecji, często odwiedzana przez fotografów.

  • Plaża Caldera: Położona na zachodzie wyspy, oferuje widok na Kalderę, wulkaniczny krater Santorini. Jest spokojna, z małą restauracją i szkołą nurkowania.

  • Plaża Vlychada (Księżycowa Plaża): Charakteryzuje się biało-żółtymi skałami i błękitnym morzem, popularna na ślubne sesje zdjęciowe. Oferuje restauracje i leżaki.

  • Plaża Perissa: Z czarnym piaskiem, wyróżniona Błękitną Flagą za czystą wodę. Posiada piękną promenadę z restauracjami i darmowymi leżakami.

  • Plaża Eros: Ukryta i spokojna z jasną skałą i czarnym piaskiem wulkanicznym. Posiada małą restaurację i leżaki do wynajęcia.

  • Czarna Plaża (Plaża Mesa Pigadia): Uznawana za sekretną plażę Santorini z ciemnym piaskiem i krystalicznie czystym morzem, idealna do nurkowania.

  • Plaża Perivolos: Łączy się z Plażą Perissa, oferuje spokój i wygody, z barów plażowych i promenadą prowadzącą do Perissa.

  • Plaża Monolithos: Na wschodnim wybrzeżu, z ciemnym piaskiem i chłodnym cieniem drzew, posiadająca restauracje i leżaki do wynajęcia.

  • White Beach: Odosobniona z białymi klifami i ciemnym piaskiem, dostępna tylko taksówką lub wycieczką z przewodnikiem.

12.01.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.