Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Najpiękniejsze plaże na Samos - Top 10 plaż na wypoczynek

Przepiękne Samos kusi historią, zachwycającą architekturą, ale przede wszystkim – oczywiście – plażami. Większość z nich otoczona jest zielenią i głębokimi, błękitnymi wodami. Sprawdź najlepsze plaże na Samos!

Plaża Potami - Samos

Plaża Potami - Samos

Wspaniałe plaże, błękitna woda, szum fal… Wybierz się na jedne z najpiękniejszych plaż na Samos w Grecji i zafunduj sobie najlepsze wakacje pod słońcem! Skorzystaj z przygotowanego przez nas zestawienia top 10 plaż na wypoczynek i postaw na urlop marzeń.

Plaża Potami

Jedna z najbardziej znanych plaż na Samos, Potami, otoczona jest zielenią i niesamowicie czystą wodą. Jest to również jedna z najbardziej fotogenicznych plaż na Samos, z kaplicą Agios Nikolaos w tle. Widok jest magiczny, szczególnie o zachodzie słońca. Plaża Potami znajduje się w pobliżu Karlovasi, łatwo się do niej dostać i jest wyposażona w udogodnienia, choć jest też miejsce, by wypocząć z dala od ludzi. Należy jednak pamiętać, że woda w okolicy może szybko przybierać na głębokości. W okolicy może być też wietrznie.

Udogodnienia: Leżaki i parasole, bary na plaży

Plaża Mikro i Megalo Seitani

Mikro i Megalo Seitani na Samos to dwie z najbardziej malowniczych plaż w Grecji. Mikro Seitani jest mniejszą z nich, z wysokimi skałami i szmaragdowymi wodami, co dodatkowo potęguje poczucie całkowitego odosobnienia. Tymczasem na nieco większej Megalo Seitani „efekt wow” gwarantowany jest przez widok wąwozu Kakoperto w oddali. Na żadnej z tych plaż nie ma jednak dodatkowych udogodnień, a aby się tam dostać, trzeba przejść 3-kilometrowym szlakiem turystycznym zaczynającym się od plaży Potami. Zabierz ze sobą jedzenie i wodę, których będziesz potrzebować. Nie zapomnij też o kremie z filtrem. Poza tym, odpręż się i baw się dobrze.

Plaża Tsamadou

Plaża Tsamadou - Samos

Plaża Tsamadou - Samos

Jedna z najpopularniejszych plaż na Samos, Tsamadou, rozciąga się nad zatoką Kokkaris. Gęste gaje sosnowe wokół zatoki i zielono-niebieskie wody nadają plaży Tsamadou tropikalny charakter, a małe kamyki sprawiają, że woda jest niezwykle czysta, co czyni ją idealnym miejscem do nurkowania z rurką. Jest tu wiele udogodnień (w tym leżaki, parasole i bar na plaży) i łatwo się do niej dostać. Należy tylko uważać na północne wiatry.

Udogodnienia: Leżaki i parasole, bar na plaży, bar z przekąskami

Plaża Kokkari

Odwiedzenie małej wioski rybackiej Kokkari i pobliskiej plaży jest koniecznością podczas pobytu na Samos. Małe białe domki rozciągające się od wioski są prawdziwie niebiańskie i przepięknie wychodzą na zdjęciach. Wody są niebiesko-zielone, z drobnymi kamykami i pokruszonymi muszlami, a obok znajduje się kolejna mniejsza plaża. Na plaży Kokkari jest wszystko, czego potrzebujesz, w tym jedzenie i napoje. Należy pamiętać, że może być wietrznie, co czyni ją popularną wśród windsurferów.

Udogodnienia: Leżaki i parasole, bar na plaży, restauracje, sporty wodne, rampa morska

Plaża Kaladakia

Jedna z mniejszych plaż na Samos, Kaladakia, jest klejnotem, który nagradza jednymi z najczystszych wód. Znajduje się w Marathokampos (dużej zatoce na południu Samos z wieloma plażami) i jest otoczona wysokimi na 3 metry skałami. Plaża składa się z drobnego żwiru i charakteryzuje się szybko opadającym dnem morskim. Znajduje się tu również częściowo zanurzona jaskinia, która zapewnia niesamowite wejście do morza. Plaża ta jest dość odosobniona, ale ma wszystkie niezbędne udogodnienia i łatwo się do niej dostać.

Udogodnienia: Leżaki i parasole, bar na plaży, parking

Plaża Psili Ammos

Również w zatoce Marathokampos znajduje się Psili Ammos (co w wolnym tłumaczeniu oznacza „drobny piasek”), jedna z większych plaż na Samos. Ze względu na swój rozmiar, możesz spędzić czas przy drinku w barze na plaży lub wybrać bardziej dziką część. Ale gdziekolwiek jesteś, będziesz cieszyć się drobnym żółtym piaskiem i płytkimi, zielono-niebieskimi wodami (idealnymi dla rodzin z dziećmi). Plaża Psili Ammos jest otoczona ścianą sosen, które sięgają krawędzi brzegu i zapewniają ochronę przed wiatrem. Psilli Ammos jest łatwo dostępna i ma sporo udogodnień, które dodatkowo umilą czas na miejscu.

Udogodnienia: Kilka parasoli i leżaków, beach bar i parking

Plaża Votsalakia

Trzecim z naszych miejsc do pływania w zatoce Marathokampos jest Votsalakia, jedna z największych plaż Samos o długości 2,8 km. Pokryta jest drobnym żwirkiem i ma płytkie, czyste, błękitne wody (idealne dla dzieci i rodzin). Jest to jedna z najpopularniejszych plaż na Samos, chroniona przed wiatrem i przeznaczona dla wszystkich (zwłaszcza rodzin), ponieważ znajdziesz tu wszystko: jedzenie i napoje, sporty wodne i… dużo miejsca.

Udogodnienia: Leżaki i parasole, bary plażowe, tawerny, kawiarnie, rampa morska

Plaża Livadaki

Plaża Livadaki - Samos

Plaża Livadaki - Samos

Plaża Livadaki jest jedną z najbardziej malowniczych plaż na Samos. Jest w pełni zorganizowana, a jej położenie w głębi wąskiej zatoczki przypominającej fiord zapewnia jej miejsce na Instagramie. A płytkie, turkusowe wody sprawiają, że jest to… hit wśród dzieci! Livadaki ma drobny piasek i kamyki i jest otoczona zielenią, co oznacza, że odkrywanie zatoczki wynajętym kajakiem jest prawdziwą przyjemnością. Całe to piękno i ograniczony rozmiar oznaczają jednak, że plaża Livadaki jest zatłoczona, więc warto przyjść rano lub późnym popołudniem. Należy pamiętać, że ostatnie 2,5-3 km podróży odbywa się po polnej drodze.

Udogodnienia: Leżaki i parasole, bar na plaży

Plaża Kerveli

Kerveli to zaciszna plaża, położona w małej zatoczce w pobliżu Posidonio. Znajduje się tu kilka leżaków i parasoli, choć gęsta zieleń zapewnia naturalny cień na dużej części plaży. Jest to plaża przyjazna rodzinom, z małymi kamykami i płytką, niebiesko-zieloną wodą, która jest radością dla snorkelingu. Można tu uprawiać sporty wodne, w okolicy jest też centrum nurkowania, a przy promenadzie znajdują się beach bary. Dotarcie na plażę Karveli jest łatwe i przyjemne.

Udogodnienia: Kilka leżaków i parasoli, sporty wodne

Plaża Pythagorio

Nazwana na cześć Pitagorasa, który urodził się na Samos, Pythagorio jest najdłuższą plażą na wyspie (aż 4,5 km). Jest to również jedna z najbardziej kosmopolitycznych plaż, z barami plażowymi, mieszanką drobnego żwiru i piasku oraz sosnami. Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych plaż na Samos, wyróżniona Błękitną Flagą i oferująca wiele sportów wodnych (można wypożyczyć kajaki i rowery wodne, a także narty wodne, wakeboard, wake-surf i wziąć lekcje windsurfingu). Dostępne są również wycieczki łodzią do maleńkiej Samiopouli.

Udogodnienia: Leżaki i parasole, bary na plaży, sporty wodne, rampa morska

 

Wybierz się na cudowne greckie wakacje i plażuj jak prawdziwy król! Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zestawienie top plaż na Samos ułatwi nieco wybór tej najpiękniejszej. Pamiętaj, by zawsze spakować ze sobą krem z filtrem! Życzymy udanego wyjazdu!

Lokalizacje najpiękniejszych plaż na Samos - mapa

05.01.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.