Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Top 10 plaż na Kos - zestawienie najlepszych miejsc

Idylliczna grecka wyspa Kos ma ponad 20 plaż rozrzuconych wzdłuż 112-kilometrowej krystalicznie czystej linii brzegowej. Plaże na Kos są jednymi z najpiękniejszych w Grecji. Skorzystaj z przygotowanego przez nas przewodnika i wybierz się na top 10 najlepszych plaż na Kos. Grecka przygoda czeka!

Plaża Marmari - Kos

Plaża Marmari - Kos

Większość plaż na Kos jest piaszczysta, z krystalicznie czystymi, błękitnymi wodami. Co więcej, wiele plaż na Kos jest zorganizowanych i oferuje wiele udogodnień turystycznych (w tym restauracje, ratowników, beach bary czy szkółki sportów wodnych), jednak na miejscu znajdziemy również zaciszne, dzikie plaże. Wyrusz z nami w podróż po tej przepięknej greckiej wyspie i wspólnie wybierzmy 10 najlepszych plaż.

Plaża Marmari

Ta piękna piaszczysta plaża jest jedną z najlepszych na wyspie. Położona 5 km od Pyli, 20 km na południowy zachód od miasta Kos, nigdy nie jest zatłoczona. Co ważne, na miejscu nadal znajdziemy pełne wyposażenie i szeroki wybór udogodnień – od leżaków do wynajęcia po beach bary i kawiarnie, prysznice, a także szkółki sportów wodnych. Marmari szczególnie polecana jest wszystkim amatorom uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Gwarantujemy, że na miejscu nie ma miejsca na nudę!

Ta osłonięta wydmami plaża jest wystarczająco długa, aby bez problemu każdy znalazł dla siebie wystarczająco dużo miejsca. Mamrami spodoba się więc nawet tym, którzy potrzebują nieco więcej prywatności.

Popularna wśród młodszych, jest także odpowiednia dla rodzin. Mini markety znajdują się w odległości krótkiego spaceru.

Plaża Lambi

Plaża Lambi - Kos

Plaża Lambi - Kos

Kilometrowa plaża Lambi rozciąga się od portu na obrzeżach miasta Kos, więc jest ona wyjątkowo łatwo dostępna – również pieszo. Plaża jest piaszczysta z małymi kamykami, znajdziemy tam również leżaki, parasole i kilka restauracji plażowych serwujących przekąski i świeże owoce morza.

Woda jest krystalicznie czysta, a wokół rozpościerają się jedne z najpiękniejszych widoków na łodzie regularnie opuszczające port i tureckie wybrzeże na horyzoncie. W okolicy znajdziemy również urokliwą nadmorską ścieżkę - idealną dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów – która prowadzi do małej wioski Tigaki.

Paradise Beach (Rajska plaża)

Paradise Beach (Rajska plaża) - Kos

Paradise Beach (Rajska plaża) - Kos

Sama jej nazwa od razu mówi nam wiele. Jedna z szeregu plaż położonych na południowo-zachodnim wybrzeżu, 13 km na wschód od Kefalos, Paradise Beach jest często mylona z plażą Cavo Paradiso (plażą nudystów), jednak w rzeczywistości te dwie plaże nie mogą się bardziej różnić - ta plaża jest nowiem jedną z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych plaż na wyspie.

Wyłożona parasolami i leżakami, Paradise Beach to przede wszystkim złoty piasek pod stopami, płytka woda, dobrze zaopatrzone bary plażowe i możliwość uprawiania sportów wodnych, w tym przejażdżki bananem i nartami wodnymi. W pobliżu znajduje się również dmuchana zjeżdżalnia wodna.

Co ciekawe, plaża ta znana jest również jako "Bubble Beach" - prawdopodobnie ze względu na bąbelki, które tworzą się na wodzie z powodu gazów wulkanicznych.

Plaża Mastichari

Ta 5-kilometrowa plaża z białym piaskiem i krystalicznie czystymi wodami, otoczona wydmami i cienistymi drzewami, jest wyjątkowo popularną, urokliwą popularną plażą turystyczną. Świetne miejsce do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu oraz innych sportów wodnych, znajduje się 22 km na zachód od miasta Kos.

Czysta, przyjazna rodzinom, zorganizowana plaża z leżakami i parasolami. Co więcej, Mastichari jest również najlepszym miejscem do oglądania efektownego zachodu słońca.

Plaża Tigaki

Plaża Tigaki - Kos

Plaża Tigaki - Kos

Ta popularna 10-kilometrowa piaszczysta plaża na północnym wybrzeżu znajduje się zaledwie 11 km od miasta Kos i można do niej łatwo dojechać samochodem lub autobusem. Chociaż może tu być wietrznie, miejsce to doskonale sprawdzi się dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ samo morze jest zwykle spokojne, ciepłe i płytkie.

W zorganizowanej części plaży można też znaleźć leżaki i sporty wodne, a nieopodal – bliżej wydm – odcinek dla nudystów i malownicze słone jezioro Alikes Tigaki. Nadmorskie bary i restauracje oferują obsługę kelnerską prosto do leżaka. W okolicy znajdziemy także supermarkety oddalone o 10-15 minut spacerem od wioski.

Camel Beach

Ta mała skalista zatoczka jest doskonałym miejscem do nurkowania z rurką (snorkelingu) i nie jest tak zatłoczona jak inne pobliskie plaże. Położona 6 km od Kefalos i 30 km na południowy zachód od miasta Kos. Stroma droga zapewnia malownicze widoki na wyspę Kastri. Zdecydowanie jest co oglądać, a pięknych widoków w okolicy nie brakuje! Urokliwe miejsce, w sam raz na romantyczny wypad na plażę. Na miejscu znajduje się obszar ze zorganizowanymi leżakami, prysznicami i restauracją.

Plaża Agios Stefanos

Ze wspaniałymi widokami na pobliską wysepkę Kastri z niebiesko-białą kaplicą i ruinami chrześcijańskiej świątyni położonymi dosłownie kilka metrów od morza, plaża Agios Stefanos jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie.

Położona na południu wyspy, 3 km od Kefalos i 40 km na południowy zachód od miasta Kos, jest to zorganizowana piaszczysto-żwirowa plaża z płytką wodą, dzięki czemu serdecznie polecamy ją dla rodzin z dziećmi. Na plaży znajdują się także leżaki do wynajęcia, a w okolicy można uprawiać również sporty wodne (w tym rowery wodne, dzięki którym można łatwo dostać się na pobliską wysepkę). Na drugim końcu plaży znajdziemy również restaurację.

Plaża Kochylari

Położony na zachodzie wyspy, 5 km od Kefalos, ten 500-metrowy odcinek dzikiej piaszczystej plaży z płytkimi wodami to wspaniała opcja – zwłaszcza dla tych, którzy na miejsce planują przyjechać samochodem.

W dużej mierze jest to plaża niezorganizowana, co pozwala znaleźć miejsce na umieszczenie ręcznika wśród wydm. W okolicy znajdziemy również mały bar, oferujący kilka parasoli i leżaków do wynajęcia. Jest to także idealne miejsce do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, a początkujący mogą pobierać lekcje bezpośrednio w szkółce na samej plaży.

Plaża Kamari

Ta niewielka plaża żwirowa o długości 5 km znajduje się w południowo-zachodniej części Kos, zaledwie 2 km od Kefalos. Kamienne molo dzieli ją na dwie części, gdzie cumują łodzie rybackie i małe jachty. Lewa strona plaży jest bardziej piaszczysta, ale mniejsza, a prawa – ze względu na swoje charakterystyczne piaszczyste otoczenie - bardziej malownicza. Po lewej stronie plaży znajduje się minimarket i beach bary z leżakami.

Plaża Kardamena

Plaża Kardamena - Kos

Plaża Kardamena - Kos

Ta popularna plaża o długości 3 km tętni życiem w miesiącach letnich! Nie ma czemu się dziwić – można tu znaleźć wszystko, czego potrzebujemy, by cieszyć się wypoczynkiem na plaży. Bary plażowe, szkółki sportów wodnych i mnóstwo leżaków. Jest to także świetne miejsce do nurkowania z rurką! Piasek rozciąga się od portu w kierunku spokojniejszej, mniej zatłoczonej południowej części plaży, więc bez problemy każdy znajdzie tam dla siebie miejsce.

 

Poznaj uroki najpiękniejszych plaż na Kos i rozkoszuj się urokami słonecznych wakacji. Pozwól sobie na odpoczynek, na jaki zasługujesz! Przepiękne widoki, złoty piasek, szum fal i czyste, błękitne morze. Czego chcieć więcej? Sprawdź przygotowane przez nas zestawienie TOP 10 plaż na Kos i zarezerwuj wyjazd, który zapamiętasz do końca życia!

Lokalizacje Top 10 plaż na Kos - mapa

Podsumowanie

  • Plaża Marmari: Położona 5 km od Pyli, 20 km od miasta Kos. Charakteryzuje się dużym wyborem udogodnień i jest idealna dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu.
  • Plaża Lambi: Rozciąga się od portu przy mieście Kos. Jest łatwo dostępna, piaszczysta, z elementami żwiru, i oferuje parasole, leżaki oraz restauracje.
  • Paradise Beach: Znana też jako "Bubble Beach", położona 13 km od Kefalos. Oferuje złoty piasek, płytką wodę i sporty wodne, a także dmuchaną zjeżdżalnię.
  • Plaża Mastichari: 5-kilometrowa, z białym piaskiem i otoczona wydmami, 22 km od miasta Kos. Idealna do windsurfingu i kitesurfingu oraz do podziwiania zachodów słońca.
  • Plaża Tigaki: 10-kilometrowa, piaszczysta plaża 11 km od miasta Kos. Idealna dla rodzin z dziećmi, oferuje leżaki, sporty wodne i nadmorskie bary.
  • Camel Beach: Mała, skalista zatoczka 6 km od Kefalos. Doskonała do nurkowania z rurką, nie tak zatłoczona jak inne plaże, z organizowanymi leżakami i restauracją.
  • Plaża Agios Stefanos: Z widokiem na wysepkę Kastri, 3 km od Kefalos. Piaszczysto-żwirowa, płytką wodą, idealna dla rodzin, z możliwością sportów wodnych.
  • Plaża Kochylari: 500-metrowa, dzika plaża 5 km od Kefalos. Niezorganizowana, z możliwością wynajęcia leżaków i idealna do windsurfingu i kitesurfingu.
  • Plaża Kamari: 5-kilometrowa, żwirowa, 2 km od Kefalos. Podzielona na dwie części przez kamienne molo, z minimarketem i beach barami.
  • Plaża Kardamena: 3-kilometrowa, tętniąca życiem, z barami plażowymi, szkółkami sportów wodnych. Rozciąga się od portu do spokojniejszej południowej części.

26.01.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.